Şimdi Ara

Fan göbeği nasıl yuvasından çıkar ? [ Resimli kaynak Anlatım rachadell] (3. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
6 Misafir (1 Mobil) - 5 Masaüstü1 Mobil
5 sn
72
Cevap
3
Favori
15.253
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 1234
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • Arkadaşlar konuda belirtmiştim bu konuyu o sekmanı kaybederseniz başınız belaya girer diye...
    BU arada mod çalışmalarıma geri döneceğim biraz daha zaman geçmesi gerekiyor...
  • Acemini biri yaparsa süper olur fan gaza gelip kasanın içinde turlar
  • Teşekkürler bir sorum olacak fanın parlak gözükmesi için yapabileceğimiz bişey var mı vernik filan sürmek gibi bir zararı olur mu birde benim kasam hurricane 2
     Fan göbeği nasıl yuvasından çıkar ? [ Resimli kaynak Anlatım rachadell]
    bu bende ki fanda gözüken delikten 4 adet var 4 adet mi klips vardır eğer var ise o kadar küçük deliklerden nasıl çıkarabilirim ?
  • Fanı hiç çıkarmadan, örneğin sadece kanatları üzerine boya uygulansa mesela fırça ile, bu ekstra ağırlık fanın dönüşünü etkiler mi?
  • aga benim bi sorunum vardıda konu 2 seene geçmiş kusura bakma artık... bende sanyo denki intel işlemci fanı var bunu nasıl çıkaracam senin dedigin gibi degil sanırsam bunun çıkarması çünkü dedigin o şeyden yok demir bişi var üstünde başkada bişi yoq yardım edersen sevinirim
  • güzel çalışma ameğe saygı
  • konu eski olmasına rağmen sağolasın bende dün uğraştım uğraştım baktım olmuyor boş vermiştim :).sağolasın
  • quote:

Orijinalden alıntı: madcapfrog

Fanı hiç çıkarmadan, örneğin sadece kanatları üzerine boya uygulansa mesela fırça ile, bu ekstra ağırlık fanın dönüşünü etkiler mi?

en güzeli UV boya tabi yan panel şefaf olacak ki bir anlamı olsun ve boyamak için fan pervanesini çıkarmak kolaylık sağlar.

işte referans çalışma, ne kadar zaman geçsede eskimez emeğine sağlık Rachadell
  • Çok Güzel Anlatım Olmuş Çıkaramayan Arkadaşlar Çok Yararlanacak Çokkk
  • Anlatım güzel. Paylaşım yararlı olucaktır.
  • gerekiyordu sayende öğrendim saol
  • Eline sağlık güzel çalışma faydalı olacaktır teşekkürler
  • Sanat Yahu.
  • eline sağlık
  • sağol işime yaradı
  • güzel paylaşım
  • mesajım bulunsun faydalı bir konu
  • şu an çok işime yaradı saolun
  • Boyanın tabaka yapmaması için boyayı biraz ziyan ederek uzaktan sıkarsınız vede tek katta iş bitirmek yerine seyrek katlarla fanın her noktasında boya katmanı kalınlığının eşit kalmasını sağlayabilirsiniz.Fanı temizleyeceğiniz malzeme ise eğer çok kirli ise önce tiner sonra alkollü bir sıvı mesela limon kolonyası veya tıraş kolonyası gibi. yada direk basit bir diş dırçası ile pril ile de yıkamanızdan zarar gelmez eğer fan üzerinde çapak veya kalıp izleri varsa bunları maket bıçağı ile sıyırmanız ardından 400 nu zımpara ile çapakların üzerini geçmeniz daha temiz bir sonuç verecektir.(Hatta benim gibi sorunlu iseniz tüm kanatları tek tek de geçebilirsiniz.Metalik renklerde orbit kalitesinde sonuç çıkarır.)Boyama işine başlamadan önce fanın milinin ve mıknatısının bulunduğu kısmı kağıt pamuk peçete vs. bir şey ile tıkarsanız mıknatıs ve mil kısmını riske atmamış olursunuz.Daha sonra kasa kısmı kalıyor oradan bobinin üzerinde bulunduğu baskı devreyi yavaşça gevşeterek çıkartıp göbekteki yatağı korumaya alıp aynı işlemleri uygulayabilirsiniz.Hazırda resim olmadığı için ekleyemiyorum fakat kısa zamanda örnek bir başka çalışma yapıp resimlerini paylaşmaya çalışacağım.Tüm Donanımhaber foruma teşekkürlerimi sunarım..

• Anlatımın ve emeğin için teşekkür ederim dostum
  • 
Sayfa: önceki 1234
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.