Şimdi Ara

Family Tree Builder ile Aile Ağacınızı Yapın

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
5
Cevap
0
Favori
930
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 1
Giriş
  • Merhaba arkadaşlar bende güzel bi program anlatmak istiyorum bugün. Belki başka yerlerde vardır. Belki kimse böyle bi programa ihtiyaç duyup aramaz, gelişmiş ülkelerde milyon dolarlık böyle bir sektörün varlığı pek kimsenin ilgisini çekmeyebilir ama bu sitede rastgelip ilgisini çekebilir ve faydalı işlevler görebilir... Uzuun zamandır yaşlı babamdan köklerimizin tarihi ile ilgili verdiği bilgiler ve takvim kartonlarından yaptığı karton soyağaçlarını görünce ona dijital çağın ihtiyaçlarına uygun bir yardım yapabilmek için Word te, excelde bir kaç tablo yapmaya çalışıyordum o da pek sağlıklı olmuyordu. Geçen yıl bir Şecere programı bulmuştum ilk başlarda iyi gibi gelmişti ama sonra birden Kayıtsız Kullanıcı Sınırına Ulaştınız deyip 50. kişiden sonra isim kaydını engellemişti. Zaten bizim: 10 , diğer 2 amcamında 17 çocuklarıyla = 27 kişiyle program daha dedeme ulaşamadan kapanarak görevini yapamamıştı. Onun için artık bırakmıştım. Ta ki 2 gün öncesine kadar bu böyleydi ama geçen gün elime farklı bir program daha geçti. Önyargımdan dolayı pek ilgimi çekmedi ama biraz kullanınca gerçekten çok kullanışlı bir program olduğunu gördüm. Öncelikle kayıt (register) etmeye gerek olmadığını ücretsiz bir program olduğunu gördüm. Girdiğiniz kayıtların da aile ağacının çeşitli formlarında tablolarla gösterilebilmesi çok hoş.İster TABLO ister RAPOR halinde kayıtlarına bakabilirsin. TABLO ile görmek istersen; ister YATAY TABLO istersen YELPAZE TABLO nasıl istersen öyle gösterebiliyorsun. Raporlamalarda hoş istersen isminizi ekledikten sonra yukarı doğru ATA TABLOSU, istersen en büyük dedeni girip aşağıya doğru TORUN TABLOSU na bakabilirsin. Çıkan raporları ister word, Rtf istersen HTML, PDF olarak kaydedip internete yükleyebilirsiniz. Ayrıca henüz ben kullanmadım ama sanırım yaptığın aile tablosunu sitesinde de yayınlayabiliyorsunuz. Orada TÜRKÇE den başka farklı dil seçenekleri olduğu için bütün bunları yaparken aklımda hep Dünya da ençok sürgün yaşayıp farklı ülkelere dağılanların yahudiler olduğu ve en çokta onların böyle programlarla parçalanmış ailelerini bulmaya çalıştıkları aklımdaydı. Gerçekten de ben biraz önce kendi sitesini de arattığımda israilde bi firma çıktı. Eğer istihbarat bilgilerimiz falan çalınır gibi şeyler aklınıza gelirse ben karışmam ama şimdilik bana çok güzel bir program gibi geldi. Aşağıya sitesinden yaptığım alıntıyı aynen koyacağım direk oradan download edebilirsiniz. Çünkü daha önceki programlar 1,5 MB iken bu 18 MB lik bir program. Bu da ne kadar kapsamlı olduğunu bir kez daha ispatlıyor.

iyi günlerde kullanınız...

KARNESİ :

Programın ismi : Family Tree Builder
    Sürüm : 2.0.0.640
    Boyut : 18.1 MB
    Kullanım İzni : Freeware (Ücretsiz Kayıt)
    Dil : Türkçe (Türkçe dahil 21 dil seçeneği mevcut)
    İşletim Sistemi : Windows (Tümü)
    Üretici Firma :http://www.MyHeritage.Com.TR/
    Eklenme Tarihi : 04-02-2008 (Ademx33)
    Sitesi :http://www.myheritage.com.tr/family-tree-builder

indirmek için Tıkla
    http://www.myheritage.com/FP/FamilyTreeBuilder/FTBDL.exe
    --------------------------------------------------------------------------------------------------------------------
    ***********************************************************************************

Not buraya ALINTI yapıp sitesinin orjinal görüntüsünü koymak istemiştim ama olmadı editledim bende.

----------------------------------------------------------------------------------------------------------------------
    Mesaj No : 012

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Ademx33 -- 9 Temmuz 2014; 17:03:01 >

• Bu programıda deneyin. BUgüne kadar gördüklerimin en kullanışlı ve iyisi
    Family Tree Maker 2008
  • Güzel paylaşım saol
  • Teşekkürler. Daha önce Ancestry den ürün kullanmıştım.

----------------------------------------------------------------------------------------------------------------------
    Mesaj No : 013

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Ademx33 -- 9 Temmuz 2014; 21:20:14 >
  • Teşekkürler, buna benzer bir şey kullanmıştım.
  • 
Sayfa: 1
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.