Şimdi Ara

Fallot Tetralojisi (TOF), Kalpde delik bulunması

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
8
Cevap
0
Favori
515
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 1
Giriş
  • Selamun aleyküm arkadaşlar, bende sürekli halsizlik var ve bunu kalbimdeki deliğe bağlıyorum, kalbimdeki delik yama ile kapanmış da olsa hafif üfürüm varmış. Forumda kalbi delik olan arkadaşlar vardır, bu arkadaşlarda halsizlik, hemen pes etme durumu vs. gibi durumlar var mı acaba?

• aslında her 100 kişiden 20-25 inde az da olsa üfürüm vardır ve çoğu bilmez ve herhangi bir şikayet de vermez. sendeki sorun üfürümden mi acaba? doktorlar ne diyor?
  • 10 ay önce doktora gitmiştim ekg ultrason yaptı, 3 yaşına kadar kalbi delik yaşadığın için biraz ilerlemiş ama şu an ameliyat olmana gerek yok dedi. İlerleyen yaşlarda bacaklarda şişlik yapabilir vs. 6 ayda bir kontrole gel dedi daha gitmedim bende aşırı halsizlik var kalpdeki deliğe bağlıyorum. Bendeki sıradan üfürüm değil delikten dolayı temiz kan ve pis kan birbirine karışıyormuş bu da pis kanın temizlenmek için akciğere gitmeden tekrar dolaşıma girmesine neden oluyor.
  • tam teşekküllü bir hastaneye tekrar git bence..ihmal etme sakın.
    2 doktora görün ki farklı bir şey olup olmadığını iyice anlayasın, geçmiş olsun.
  • şu an durumun nedir daha iyimisin? Geçmiş olsun...Benim oğlumda fallot ..Çoğu kişi tanımıyor bu hastalığı ülkemizde maalesef.
  • bulutsuzluk16 kullanıcısına yanıt
    Geçmiş olsun....

Çocuğunuzda tespit edilinceye kadar,siz duymuşmuydunuz hastalığın adını??
  • kalbi delik bebek yada çocuklar olduğunu biliyorduk sadece maalesef...bu konularda türk milleti olarak çok duyarsızız..Çok zor durumda olan bebek ve çocuklar var şu an bildiğim( işin içinde olduğum için elbette) çok zor Allah şifa versin şifa arayanlara...
  • Pediatrık kardioloji ve pediatrik KVC çok gelişti....Tıbbi imkanlar,eskiye göre çok çok iyi....Konu ile vatandaşın bilgi sahibi olması zaten gerekmez...

Geçmiş olsun.
  • 
Sayfa: 1
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.