Şimdi Ara

Falken lastik tavsiye! (2. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
45
Cevap
2
Favori
23.480
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 123
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • Sefaköy petlas bayisinde falken satıyomuş. stok konusunda bilgi aldım. Sonra da görüşünü aldım. Falkenden se petlas BT515 öneririm dedi.
    hayret.
    sağlıklı bir karar veremiyorum farklı görüşlerden dolayı
  • SN 832 modelini kullanıyorum.Lastik özellikle ıslakta yola yapışıyor, yola tutunması çok iyi.Suda kızaklama direnci, suyu tahliyesi çok iyi, fren mesafesi iyi, çok yumuşak konforlu bir lastik.Ayrıca lastiğin düz gidiş stabilitesi çok iyi.
    175-65-14 ebatında adac testinde önerilen bir lastik, eksi bir özelliği yazılmamış.

Bu fiyatlarda alınacak en iyi lastik olarak görüyorum, özellikle lastiğin hamuru çok iyi.Bana göre tek eksisi 65 yanakta kuru zeminde fazla esnemesi, buda normal bir durum, hamuru ve yanağı sert lastikler sıcakta kuru zeminde daha az esniyor.

Sizin ebatta Sn832 Yakıt C, Islak frenleme A, Gürültü 69 dB
  • quote:

Orijinalden alıntı: Bekirden

Sefaköy petlas bayisinde falken satıyomuş. stok konusunda bilgi aldım. Sonra da görüşünü aldım. Falkenden se petlas BT515 öneririm dedi.
    hayret.

Petlas pt515 de cok iyi lastik ama uzun sureli kullanimda sertlesme ve ses sorunu olabiliyor...
    Falken sn832 yada ziex 914eco ,daha erken bitebilir fakat daha iyi bir lastik..

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • Bekirden B kullanıcısına yanıt
    kardeşim satıcıya hangi mal iyi diye sorulmaz. onun için çok kar bırakan mal iyidir. babanda olsa güvenme. helede ülkemizde ki lastikçi ve oto tamircilerinin hiç birine güvenme. lastikçilere göre her arabanın tüm tekerleklerinin havası 30 psi dir başka hava değeri bilmezler. koskoca sumitomo gurubuyla petlası kıyaslama. sumitomo dünya oyuncusu petlas yerel oyuncu zaten ülkemizde ortaklar ve çankırıda fab. kuruyorlar falkenler bundan sonra made in turkey olarak satılacak. gözütnü kapat ve falken al ben öyle yaptım. üstelik lastiği hiç görmeden internetten aldım ve iyi yapmışım diyorum.
  • arkadaşlar Falken'in 195-50-16 boyutundaki lastiklerinde XL yazıyor. Bunun ne gibi dezavantajları vardır?

http://www.lastikcim.com.tr/Falken-Ziex-ZE914-19550R16-88V-XL,PR-4148.html
  • quote:

Orijinalden alıntı: blackcurse

arkadaşlar Falken'in 195-50-16 boyutundaki lastiklerinde XL yazıyor. Bunun ne gibi dezavantajları vardır?

http://www.lastikcim.com.tr/Falken-Ziex-ZE914-19550R16-88V-XL,PR-4148.html

Avantajı var, güçlendirilmiş yanaktır.
    Ben 185/55/15 ZE914ün xl olanını almaya gittim.
    xl olmayanla arasında 170 tl fark vardı.
    Daha ucuz diye normalini aldım.

• quote:

Orijinalden alıntı: 07 note

Falken yeni T sınıfı lastiği Falken Sincera SN832 Ecorun ürününü Nisan ayında tanıtmıştı.

Süper bilgisayar ile simülasyon

Lastik imalatçıları artık yeni gamlar geliştirdiklerinde nanoteknoloji kaynaklı süreçlerden de faydalanıyorlar. Japon imalatçı Falken ise lastik geliştirme çalışmalarında daha ileriye gidebilmek için bir süper bilgisayar kullanarak bir ilke imza atmaya karar verdi. Japon hükümetine ait olan ve esasında iklimsel tahminlere yönelik simülasyonlar gerçekleştirmek amacıyla tasarlanan bu süper bilgisayarın lastik içerisindeki bileşenlerin daha yakından incelenmesine olanak sağladığı belirtiliyor. Dolayısıyla, Falken doğrudan 4D Nano Design programı çerçevesine giren ve yeni Sincera SN832 Ecorun'un geliştirilmesine imkan tanıyan bu makineyi kullanmaktan kıvanç duyuyor.

http://www.rezulteo-lastik.com.tr/yeni-lastik/falken-sincera-sn832-ecorun-un-lansmanini-gerceklestiriyor-26236

Adac test linki,
    http://www.adac.de/infotestrat/tests/reifen/sommerreifen/2014_Sommerreifen_Test_175_65_R14.aspx?ComponentId=201871&SourcePageId=31821

Falken lastik tavsiye!

Aynı lastik ten ben de aldım.
    Bu etiket ile lastikçi deki tüm markalardan daha iyi durmaktaydı.

1000 km yaptım. Ozellikle Islak yol tutuş mükemmel.
    Çok memnunum.

• Falken sn832 ile 10 bin km yol yaptım.Lastikler eski nokian i3 modeline göre çok çok iyi.Özellikle ıslak tutuşu, suyu tahliyesi ve yolu bırakmaması artısı.
  • Avrupada yapilan çoğu lastik performans testinde ilk 10 da gelen bir marka;mesela bizim petlas o siralama da hiç yok;işin garibi japonlat bu lastiği türkiyede üretmek için petlasla anlaşmalari kötü oldu şuan haberlerinde takip ettiğim kadariyla fabrika inşaasi devam ediyor.sesiz ;miclen kadar yumuşak;ve konforlu lastik mesela 225,50,17 miclen takimi 1600 tl iken falken de 950 tl ve kullanalar da çok memnun ;türkiyeye gelen ler kore üretimi

• quote:

Orijinalden alıntı: taylor1956

quote:

Sefaköy petlas bayisinde falken satıyomuş. stok konusunda bilgi aldım. Sonra da görüşünü aldım. Falkenden se petlas BT515 öneririm dedi.
    hayret.

Petlas pt515 de cok iyi lastik ama uzun sureli kullanimda sertlesme ve ses sorunu olabiliyor...

Hocam ze914 ve sn832 karşılaştırması yaparsak hangisinin ne avantajı ne dezavantajı var. Siz kullandınız mı ikisini de.
  • 4 mevsim diye bir lastik çeşidi yok bu pazarlama stratejisi, kışın kontrole yakalanırsan ceza yersin. Yazlık alacaksanız yazlık, kışlık alacaksanız kışlık alın derim.
  • quote:

Orijinalden alıntı: SilkDemise

4 mevsim diye bir lastik çeşidi yok bu pazarlama stratejisi, kışın kontrole yakalanırsan ceza yersin. Yazlık alacaksanız yazlık, kışlık alacaksanız kışlık alın derim.

Biraz araştırıp yazın lütfen. 4 mevsim diye bir lastik var.
  • quote:

Orijinalden alıntı: SilkDemise

4 mevsim diye bir lastik çeşidi yok bu pazarlama stratejisi, kışın kontrole yakalanırsan ceza yersin. Yazlık alacaksanız yazlık, kışlık alacaksanız kışlık alın derim.

Falken AS200 (Euro All Season)
    Bu lastiğe, ne polis ceza kesebilir ne de zorlu kış koşulları...

• Carsever kullanıcısına yanıt
    Kaldı ki e60 bmw için 225/55/16 ebatli olani fiyat performans olarak rakipsizdir. (An itibari ile tanesi 265tl)

• quote:

Orijinalden alıntı: Emre9110

quote:

Orijinalden alıntı: taylor1956

quote:

hayret.

Hocam ze914 ve sn832 karşılaştırması yaparsak hangisinin ne avantajı ne dezavantajı var. Siz kullandınız mı ikisini de.

Sn832 yi dobloda ,ze914 ü ford focusda kullandığım için tam karşılaştırma yapamayacağım...
    Ama ikiside mükemmel diyebilirim....
    Ayrıca çoğu ucuz lastik gibi ömürleride kısa değil...oldukça fazla km yapabiliyorlar....(dobloda hala takılı ,iki yılı geçti)
    Kış lastiği olarakta falken hs449 kullanıyorum...performans olarak ondanda memnunum...ama kuru yolda biraz sesi fazla ....o kadar...

< Bu ileti tablet sürüm kullanılarak atıldı >

• Nisan 2015'te kardeşimin arabasına falken ziex ze914 205-45-17, nisan 2016'da kendi arabama ze914'ün 235-45-17 olanını aldım. İki arabanında lastiği bir sene sonra iç tarafta lastikle jantın birleştiği yerden 2-3 bölgeden boylu boyunca çatladı. Ev ortamında istif koşullarına uygun olarak saklamak için lastiklerime özel dolap yaptırdım, haftada bir lastik havalarını kontrol ederim, lastikleri hırpalamam, dikkatli kullanırım. geçen sene kardeşimin arabasının lastiklerindeki hatayı görünce anında hiç bekletmeden, yarım saat içinde bire bir değişimden sıfır lastik vermişlerdi. bu sene ise kendi arabamın lastiklerindeki çatlak için garanti merkezine başvurduğumda bir hafta incelediler ve inceleme sonucunda "jant kesiği" sonucuna varmışlar. kullanıcı hatası mı diye sordum, ona da hayır dediler. e kabahatli kim o zaman dedim, cevap olarak böyle bir sorun olmadığı içinde bire bir değişimi reddettik dediler. arabanın jantına ve yazlık kışlık lastik değişimini yapan yere kabahat buldular. bu zamana kadar hiç bir lastiği kesmeyen arabamın orjinal jantı yada falken alana kadar ki değişen tüm lastiklerimi parçalamayan lastikçi ne hikmetse 2 takım falkeni parçalama gafletinde bulunmuş. işin komik yanı kardeşimin arabasında geçen sene başımıza bu çatlama olayı geldiği için kendi arabamdan çıkan lastikleri çıkar çıkmaz inceledim acaba söküp takarken mi bir şey oluyor diye. hiç bir şey yoktu. ayrıca bilirsiniz ki janta lastik söküp takarken en çok zorlanan kısım lastiğin dış kısmıdır ancak dış kısımda hiç bir sıkıntı yok. sıkıntı löp diye janta kolayca giren iç kısımda. velhasıl her ay lastikleri dolaptan çıkarıp inceledim bir şey var mı diye. son iki ayda 1 adet çatlak meydana geldi. 1 ay daha geçince 2-3 yerden daha belirgin bir şekilde çatlaklar oluştu. dikkatinizi de çekerim ki bu çatlaklar lastikler janttan ayrı iken dolapta durduğu yere meydana geldi. falken japondur, kalitelidir, arkası sağlamdır diye ailemizde 4 arabaya taktırdım. önümüzdeki kış içinde şirket arabalarının kışlık lastiklerini almak için tavsiye ediyordum ama bu yaşadığım olaydan sonra falken ve abdulkadir özcan AKO firması benim için bitmiştir. yıllarca kumho lastik kullandım, hala da kışlıklarda 6 senedir kullanıyorum, bir kere üzmedi beni. benim gibi inceleyici olmayıp, iç tarafta kaldığı için fark edilemeyip, arabanın üstünde bu şekilde kullanıp başımıza iş açabilirdik. canımızı taşıyoruz bu lastiğin üstünde. BU YÜZDENDİR Kİ SAKIN FALKEN ALMAYIN...

Falken lastik tavsiye! Falken lastik tavsiye! Falken lastik tavsiye! Falken lastik tavsiye! Falken lastik tavsiye!

• apojitsu A kullanıcısına yanıt
    Bütün falken konularında aynı paylaşımı yapmışsın. Fakat ilginçtir bu sorun bir seni bulmuş. Başka kimsede yok. Yani gerçekten kullanıcı hatası olamaz mı?

• apojitsu A kullanıcısına yanıt
    Buna sebep değişim/onarım yapan lastikçi olabilir mi acaba?

Sonuçta lastik suçlu. Ayrıca performans lastiği kullanıyorsunuz. Allah muhafaza şahirler arası yolda hızlı giderken birşey olsa. Sonuçlarını düşünmek bile istemiyorum.

Tam bu lastiği hedefime almıştım ki paylaşımınızı görünce vazgeçtim. Teşekkürler...

• quote:

Orijinalden alıntı: beyaze80

Bütün falken konularında aynı paylaşımı yapmışsın. Fakat ilginçtir bu sorun bir seni bulmuş. Başka kimsede yok. Yani gerçekten kullanıcı hatası olamaz mı?

Tam satıcı cevabı olmuş. Vatandaşın canı yanmış ki, üşenmeyip her yerde paylaşıyor. Bu olay bir kişinin de, 50 kişinin de başına gelse firmanın adam gibi arkasında durması gerekir. Ama bizde alışılmış cevap "kullanıcı hatası". Nasılsa gariban vatandaş hakkını arayamaz. Arasa da kazansa bile, satıcının en fazla kaybı aldığı para kadar olur, müşterinin uğraştığı yanına dert kalır.
    Vatandaş haklı, her yerde paylaşacak.
  • quote:

Orijinalden alıntı: istavrit59

Buna sebep değişim/onarım yapan lastikçi olabilir mi acaba?

Sonuçta lastik suçlu. Ayrıca performans lastiği kullanıyorsunuz. Allah muhafaza şahirler arası yolda hızlı giderken birşey olsa. Sonuçlarını düşünmek bile istemiyorum.

Tam bu lastiği hedefime almıştım ki paylaşımınızı görünce vazgeçtim. Teşekkürler...

Gördüğünüz her olumsuz mesajdan sonra o lastiği almaktan vazgeçecekseniz eğer hiç bir lastiği almamanız gerekiyor çünkü her lastik için bi dünya şikayet var sitelerde.

• 
Sayfa: önceki 123
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.