Şimdi Ara

Fakir RCT-144 Şarjlı Süpürge Almayın (2. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
88
Cevap
3
Favori
45.177
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
1 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 12345
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş

Orijinalden alıntı: isimsiz34

sonunda bizde düz saplı bir elektrik süpürgesi aldık black&decker markasına ait kablolu bir model ister düz olarak kullanabiliyorsunuz istersenizde yerinden çıkarıp portatif küçük makineler gibi kullanabiliyorsunuz. toz çekme sistemini güzel yapmışlar aşağıya dökülmek gibi bir derdi de yok

Hocam hayırlı olsun, merak ettim acaba buraya aldığınız ürünün modelini yada linkini yazabilir misiniz?
  • quote:

Orijinalden alıntı: celebic

quote:

Orijinalden alıntı: isimsiz34

sonunda bizde düz saplı bir elektrik süpürgesi aldık black&decker markasına ait kablolu bir model ister düz olarak kullanabiliyorsunuz istersenizde yerinden çıkarıp portatif küçük makineler gibi kullanabiliyorsunuz. toz çekme sistemini güzel yapmışlar aşağıya dökülmek gibi bir derdi de yok

Hocam hayırlı olsun, merak ettim acaba buraya aldığınız ürünün modelini yada linkini yazabilir misiniz?

ttp://www.blackanddecker.com.tr/homeproducts/productdetails/catno/FV850/

şu linkteki üründür kendileri :)
  • Şarj aleti kırıldı nerede satılıyor acaba? evet dikkat etmek gerekirmiş ama makine iyi genel olarak
  • quote:

Orijinalden alıntı: tundra36

Şarj aleti kırıldı nerede satılıyor acaba? evet dikkat etmek gerekirmiş ama makine iyi genel olarak

Geçmiş olsun, şarj aleti kırıldıysa yetkili servislerden bulabileceğiniz gibi aynı özelliklerdeki bir başka adaptörü kullanabilirsiniz. Çünkü servisler biraz kazık olabiliyor. Kırılan adaptörü yanınızda elektrikçiye götürip aynı özellikle yenisini alabilirsiniz yada tamir yoluna gidebilirsiniz.
    Asıl dikkat etmeniz gereken adaptör ucunun süpürgeye bağlanan kısmından kopması sorunudur...
  • bizleri düşündüğünüz için çok teşekkür ederim
  • quote:

quote:

Şarj aleti kırıldı nerede satılıyor acaba? evet dikkat etmek gerekirmiş ama makine iyi genel olarak

Geçmiş olsun, şarj aleti kırıldıysa yetkili servislerden bulabileceğiniz gibi aynı özelliklerdeki bir başka adaptörü kullanabilirsiniz. Çünkü servisler biraz kazık olabiliyor. Kırılan adaptörü yanınızda elektrikçiye götürip aynı özellikle yenisini alabilirsiniz yada tamir yoluna gidebilirsiniz.
    Asıl dikkat etmeniz gereken adaptör ucunun süpürgeye bağlanan kısmından kopması sorunudur...

evet baktım biraz internete 34 lira falan satıyorlar. Üstüne 5-6 lira koyup yeni süpürge alınır. Şarjı uysa aslında 2 süpürgemiz olur. Çok mantıklı teşekkürler fakir.

• quote:

quote:

quote:

evet baktım biraz internete 34 lira falan satıyorlar. Üstüne 5-6 lira koyup yeni süpürge alınır. Şarjı uysa aslında 2 süpürgemiz olur. Çok mantıklı teşekkürler fakir.

Rica ederim, umarım işiniz hallolur. Eminim aynı özellikteki bir adaptörü 5-6 TL civarına bulursunuz...

• Evdeki Fakir RCT 144'ün şarjlı pilin ömrü dolduğundan yenisini internetten sipariş ettim. Kargo dahil 60,5.-TL. ye geliyor. Fakir Servis aynı pili takmak için 80.-TL istedi. Alt trafarı 3-5 vida söküp takılacak, kendim yaparım...

Şarjlı pilini değiştirmek isteyenler için Ürün Kodu: FYP08118

Fakir RCT-144 Şarjlı Süpürge Almayın
  • Bende de aynı adaptor ucu kırılma sorunu oluştu.

Fakir servisi 35.5 TL ye satıyor adaptörü. Kızdım adaptörün içini açtım.

Standart bir adaptör, şarj cihazı değil asla ( 4 diyot bir kondansatör, köprü doğrultmalı )

Benimkinin sorunu uç kırılınca artı ve eksi temas edip kısa devre yapmış, içindeki transfarmatör yanmış..

Piyasadan standart bir adaptör alıp takacağım ( 22 v civarı, amperi önemli değil)

35 lira yerine 5-10 liraya halelderim.

Servisin 3 liralık parçayı 35 tl ye satması da ayrı bir kazıklama
  • arkadaşlar bende fakir magduruyum elektrikli süpürge ilk önce sopası kırıldı daha sonra emme yeri tabiki servise götürdügümde ücret istediler
  • bu ürünü 3,5 senedir kullanıyorum, şu ana kadar hiç bir sorunla karşılaşmadım. oldukça memnunum. çevremde bir çok kişiyede aldırdım şikayet edeni duymadım.
  • quote:

Orijinalden alıntı: msakdogan

bu ürünü 3,5 senedir kullanıyorum, şu ana kadar hiç bir sorunla karşılaşmadım. oldukça memnunum. çevremde bir çok kişiyede aldırdım şikayet edeni duymadım.

Eeee şans ne diyelim. Güle güle kullanın.
  • bendeki rct-109 da 8 ayını doldurmadan mefta oldu. servisi adaptörü için 35 lira istiyor. sebep = kullanıcı hatası. yüksek voltaj gelmiş.
    Evde 24 saat fişten çıkmayan tonla alete bir şey olmamış da ayda 1 defa fişe takılan şarjlı süpürge yüksek voltaja denk gelmiş.
  • quote:

Orijinalden alıntı: flort

bendeki rct-109 da 8 ayını doldurmadan mefta oldu. servisi adaptörü için 35 lira istiyor. sebep = kullanıcı hatası. yüksek voltaj gelmiş.
    Evde 24 saat fişten çıkmayan tonla alete bir şey olmamış da ayda 1 defa fişe takılan şarjlı süpürge yüksek voltaja denk gelmiş.

Hocam orjinal almaniza gerek yok, eskisini yaniniza alin ve bir elektrikciye gidin aynisi size 5.-TL'ye verecektir.

Bende RCT 144'u neredeyse uc seneden fazladir kullaniyorum. Bende de sarja baglanan kisimda problem oldu. İkinci senede pili zayifladi ki bu normaldir. Onun disinda cok memnunuz.

< Bu ileti tablet sürüm kullanılarak atıldı >
  • quote:

quote:

bendeki rct-109 da 8 ayını doldurmadan mefta oldu. servisi adaptörü için 35 lira istiyor. sebep = kullanıcı hatası. yüksek voltaj gelmiş.

Hocam orjinal almaniza gerek yok, eskisini yaniniza alin ve bir elektrikciye gidin aynisi size 5.-TL'ye verecektir.

Bende RCT 144'u neredeyse uc seneden fazladir kullaniyorum. Bende de sarja baglanan kisimda problem oldu. İkinci senede pili zayifladi ki bu normaldir. Onun disinda cok memnunuz.

Teşekkürler. 35 lirayı duyunca başka bir adaptör denemiştim. Eğer makine yanmadıysa dediğinizi deneyeceğim

• quote:

quote:

quote:

Teşekkürler. 35 lirayı duyunca başka bir adaptör denemiştim. Eğer makine yanmadıysa dediğinizi deneyeceğim

Rica ederim, servisler haliyle hep pahalı oluyor. Ayrıca orjinal ürün denince fiyat artıyor halbuki aynı işi çok daha ucuza yapacak seçeneğiniz varken.

Üstte okumuşsunuzdur, biten pilini bile kendim değiştirdim.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi celebic -- 29 Haziran 2012; 17:17:12 >

• arkadaşlar ben de fakirin bu modelini aldım geçenlerde, siz ürünü sürekli şarja takılı mı kullanıyosunuz yoksa şarjını tamamen bitirip sonra mı şarj ediyosunuz?
  • quote:

Orijinalden alıntı: yasminsref

arkadaşlar ben de fakirin bu modelini aldım geçenlerde, siz ürünü sürekli şarja takılı mı kullanıyosunuz yoksa şarjını tamamen bitirip sonra mı şarj ediyosunuz?

Hayırlı olsun...

Ben süpürgeyi sürekli şarj standında elektriğe bağlı halde tutuyorum...
  • akrabalar bizden gördü toplam 4 tane aldım hiçbir sorun çıkmadı

bence biraz kuruntu yapmışşınız
  • Zaman ne kadar çabuk geçiyor, makineyi alıp da bu konuda yorum yapalı 2 seneyi devirmişiz.

Geçen süre içinde makine gayet iyi çalıştı ve devam ediyor. Şarj yuvasına oturması pek rahat değil, zorlamadan hafifçe oynatarak oturtursanız problem çıkartmıyor.

Bence makine kendini amorti etti geçen 2 yılda, bundan sonrası avanta kullanıma giriyor artık..
  • 
Sayfa: önceki 12345
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.