Şimdi Ara

FAHİŞ FİYAT ve FİAT EGEA (3. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
122
Cevap
1
Favori
5.888
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
6 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 12345
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • egea nın iç dizaynı sanki puntoyu yenilemişlerde onun o göğüs ve orta paneli almış yaw çak gitsin deyip egea yada takmışlar gibi arabada en ufak ağırlık en ufak değerli ve kalitelilik hissi yok. dıştan o da sadece önden ve fiat tan beklenmedik seviyede biraz güzel arkası bildiğin kolpa ve tırtımsı içide ehin hallicesi fiyatına göre başarılı bulmadım dengeli o da şundan dengeli fiat fanatikleri vardır adamın çocukluktan taksici olma hayalleri vardır ama hayat onu doğramacı, nalbur, tüccar, bijüterici, kuruyemişçi vs yapmıştır fiat alarak taksici olma hayellerini gideriyordur öyle adam için 10 numara araç.

< Bu ileti tablet sürüm kullanılarak atıldı >
  • quote:

Orijinalden alıntı: kkvan

Egeaya Pahalı diyenlere Avrupa'dan bir kapak

http://autobest.org/press-release-autobest-best-buy-car-2016/

Avrupa fiyatı 12000 € dan başlıyor. 12000*3.23= 38760 TL. Bizde 49900 TL. Yani "çakma" yerli aracımız bize 10000 TL daha pahalıya satılıyor.

Golf Almanya baz model trendline 17650€.
    Comfortline 19675€. 19675*3.23= 63550 TL.
    Peki Comfortline 1.2 tsi golf ü Türkiye de kaça satıyorlar? Comfortline 1.2 tsi liste fiyatı 65000 TL. Almanya fiyatından gavurun arabası burada sadece 1500 TL fazla. Hoş 61-62000 TL ye rahat alırsınız.

Şimdi bu araç Almanya'dan transport giderleri ile üstüne ÖTV ve kdv binerek geliyor ve Avrupa fiyatından daha ucuz.

Soruyorum "çakma" yerli Egea neden bize 10-11000 TL daha pahalıya satılıyor?

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >

• hiç bunları kendine dert etmeye değer mi a benim yurdum fakiri.
    burda 950 lira olan asgari ücret avrupada ortalama 1500€.
    sen boşver bak keyfine, gariban düşünsün.
    %45-90-145 ötv ile araç alıyorsan ve yetmiyor %18 de kdv ekledikten sonra araç satışları tavan yapıyorsa acayip zengin bir ülkeyizdir vesselam.
    durmak yok devam, daha 2023 te yerli cadillaca binecek bu millet ama evde tezek yakacak...
  • egeanın ne günahı var ötvlere baksanıza en kötü araba o fiyatta zaten.
  • Bu araba bu paraya hayatta tutmaz.

• Piyasadan haberimiz var çok şükür.

Buna vereceğim paraya 1.4 tdi style skoda rapid alırım daha iyi. 71k lira. Daha ucuzu da var ama ayni segment olsun diye yazdım bunu.

Konfor olarak skoda fiata 3-5 beden fazla gelir.

• Fiyatını uygun bulanlar var, bu kafayla devam edildiği sürece bu fiyatı istemeye üreticinin de hakkı oluyor. Parasını hak eden bir otomobil olduğunu düşünmüyorum. En dolusu ve dizeli 55,000 TL'yi geçmemeliydi.
  • quote:

Orijinalden alıntı: Duratec

quote:

Orijinalden alıntı: iakbay06

quote:

70 bin tl ye Fiat AGEA satıyolar arabanın neye benzediği belirsiz daha.. Toplama parçalardan üretilmiş saçma sapan bi araba C segmentimi B segmentimi hiçbişeye benzetemiyorum

Şu saatten sonra VW ye PAHALI diyen çarpılır valla. 75 Bin tlye Comft. Dizel Golf veriyorlar şuan..

Adı sahtekarlıkla anılan bir firmayı halen ballandıra ballandıra
    anlatıyorsunuz volswagen önce gitsin tarihindeki o kara lekeyi temizlesin.

yav zaten kesin cebinde 75 bin tl olsa GOLF yerine gider AGEA alırsın.. Kesin öyle yaparsın eminim.. Kesin... Okadar duyarlısın ki çevreye sırf çevreyi az kirleticek diye AGEA alırsın

Birbirimizi kandırmayalım lütfen..Burda kimse 70 bin tl leri Fiat a vermez Vw dururken.

Atıp tuttukları Golf ile Egea'yı aynı fiyatta konumlandırsalar, şu forumda VW'ye çamur atan kitlenin alayı soluğu Doğuş Oto'da alır. Adamların yaptıkları etik açıdan zaten yanlış ama insanların bazı yorumları gerçekten komikleşiyor. Kaldı ki şu an bayide yapılan indirimler ile VW modelleri piyasa şartlarına göre çok da pahalı sayılmıyor. Adam akıllı satış yapamayan markaların istedikleri fiyatlar daha komik, bırakalım da forumda en çok eleştiri toplamasına rağmen (!) Türkiye'nin en çok satan markası da biraz olsun yüksek fiyat talebinde bulunabilsin.

• quote:

Orijinalden alıntı: needacar

quote:

Orijinalden alıntı: kkvan

Egeaya Pahalı diyenlere Avrupa'dan bir kapak

http://autobest.org/press-release-autobest-best-buy-car-2016/

Avrupa fiyatı 12000 € dan başlıyor. 12000*3.23= 38760 TL. Bizde 49900 TL. Yani "çakma" yerli aracımız bize 10000 TL daha pahalıya satılıyor.

Golf Almanya baz model trendline 17650€.
    Comfortline 19675€. 19675*3.23= 63550 TL.
    Peki Comfortline 1.2 tsi golf ü Türkiye de kaça satıyorlar? Comfortline 1.2 tsi liste fiyatı 65000 TL. Almanya fiyatından gavurun arabası burada sadece 1500 TL fazla. Hoş 61-62000 TL ye rahat alırsınız.

Şimdi bu araç Almanya'dan transport giderleri ile üstüne ÖTV ve kdv binerek geliyor ve Avrupa fiyatından daha ucuz.

Soruyorum "çakma" yerli Egea neden bize 10-11000 TL daha pahalıya satılıyor?

Valla forumdakilere bi türlü anlatamadım. Aracin yurtdışı fiyatları ile tr fiyatlarını kiyas yapmıyoruz ona sinir oluyorum. Yok efendim bize ne. Böyle takke düşünce kel görünüyor. Aynısını söylemiştim en az 10 bin fazla diye.

Bide bilirsiniz belki Vehbi Koç un bir sözü var. Kuş serilerini neden yurt dışında satmadiklarina dair. Buradan çok daha fazla kar ediyoruz neden yurt dışı ile rekabet edelim

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Guest-6D7247931 -- 16 Aralık 2015; 0:16:05 >

• kardeş tamponun esnek olması kötü bişey değil önemli olan içerde ki yolcuya darbeyi en az yansıtmak ve korumak
  • Egea 3 kez ödül almış bileauto bestte işin ilginç yanı filo satışaları hala kapalı yurt için 50 bini zorluyaçak
  • Yalan yok fulu dizeli 40 fiyat ceksinler alirim

• egea güzel bir platform ve sağlam bir dış tasarıma sahip. motor donanımları da rakiplerinden iyi. ancak şu içerdeki kalite ve tasarımı da oturtabilseymiş. ben şuandaki liste fiyatından 5 bin daha fazla vermeye razıydım.

çok sevdiğim eski ve ilk patronumun bir sözü vardı "müşteri bizi pahalı diye terk etsin hiç önemli değil; ama kalitesiz, kötü diye terk etmesin"
  • komik yorumlar gelmeye devam ediyor..
  • quote:

Orijinalden alıntı: erka1907

yahu ağzı olan konuşuyor. torba değil ki büzesin.
    sırf fiat diye neymiş efendim 40 dan başlamalı full 50 olmalıymış da bilmem ne.
    beğenmediğin aracın konusunda yorum YAPMAYACAKSIN.
    siz gidin 90 bine alın ithal arabanızı. ben de aradaki 25 bin lira farkla gönlümce gezeyim.
    ancak sileceğine ben 20 lira verirken siz 250 lira verirsiniz benden söylemesi...

Bu dediklerine kendin inaniyomusun

Şimdi gezmek var gezmek var.. Toros a binip yolculuk etmek var passata binip yolculuk etmek var s class a binmek var.. Umarim anlatabilmisimdir. Burdaki toros agea oluyo

• 30.000 den 1 kuruş fazla etmez. 30.001 vermem.
  • quote:

quote:

Orijinalden alıntı: erka1907

yahu ağzı olan konuşuyor. torba değil ki büzesin.
    sırf fiat diye neymiş efendim 40 dan başlamalı full 50 olmalıymış da bilmem ne.
    beğenmediğin aracın konusunda yorum YAPMAYACAKSIN.
    siz gidin 90 bine alın ithal arabanızı. ben de aradaki 25 bin lira farkla gönlümce gezeyim.
    ancak sileceğine ben 20 lira verirken siz 250 lira verirsiniz benden söylemesi...

Bu dediklerine kendin inaniyomusun

Şimdi gezmek var gezmek var.. Toros a binip yolculuk etmek var passata binip yolculuk etmek var s class a binmek var.. Umarim anlatabilmisimdir. Burdaki toros agea oluyo

inanmasam zaten sizin gibi anlamsızca savunmam.
    passatla egea yı karşılaştımak da gerçekten ilginç bir durum.
    klasik türk işi, o araba alınmaz lafı ağızdan fütursuzca çıkar ama almaya gelince cebinde çocuğunun karnını doyuracak parası yoktur.
    geçelim efendim bunları, boş işlerle uğraşmaktan ülke yıllardır ilerlemiyor.

• Bi dairenin fiyatı olmuş 500 bin lira... O ne kine..
  • quote:

Orijinalden alıntı: hysteria_

30.000 den 1 kuruş fazla etmez. 30.001 vermem.

vallahi gülmekten yere düştüm

• quote:

Orijinalden alıntı: senersongur

Her fiyat seviyesinde 10000TL pahalı.

Fakat yine de Volvo V40 ile bunun arasında kalanlara göre fiyatı uygun denebilir.

10,000 ? Tüm B sınıfları ederinden ez az 20.000TL ile 25.000TL arası pahalı. Üst sınıflarda makas muhtemelen katlanarak artıyordur.
  • 
Sayfa: önceki 12345
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.