Şimdi Ara

FAHİŞ FİYAT ve FİAT EGEA

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
3 Misafir - 3 Masaüstü
5 sn
123
Cevap
1
Favori
5.887
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
6 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 12345
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • Arkadaşlar malum aracı Loungue ve Urban paketleriyle birlikte BİRMOT beylikdüzünde inceledim.
    Dış görünümden başlarsak;
    Loungue paket özellikle 17'' jantlarıyla başarılı görünüyor ama urban pakette ki 16'' görünümlü vasat jantlarıyla araba hani o kadar da yakışıklı değilmiş izlenimi yarattı üzerinde. yani anlıyacağınız loungue paketteki süslü cafcaflı o spor görünümlü jant arabaya bariz hava katıyor,urban paket jantı ise çöp.
    Arabanın kasasını elimle yokladım ve lineya göre daha başarılı buldum tampon kısmı daha az esniyordu lineaya göre daha sıkı olduğu kesin.
    Bagajı gayet yeterliydi begendim ama bagaj kapağından açma tuşunu bulmak meseleydi hani..

İç mekana gelirek;
    Dış görünümünme bakınca iç tasarımdam ümitliydim ama ama ama ama..... tam anlamıyla fiyasko bir ortamla karşılaştım. karşımda berlin duvarı gibi bir ön konsol vardı,tüm fiat modellerinden devşirme parçalarla toplanmış bir devşirme iç kokpit vardı.Direksiyonu beğendim kadran da idare ederdi.Vites topuzu tam bir estetik yoksunuydu.Aracın içinde üst kısımlarda yumuşak plastik var kabul ediyorum, ama o kapı içlerinde ve üzerindeki neydüğü belirsiz şekilde bir plastik malzeme kullanmışlarki aman allahım dedim içimden oyuncaklarda bile bundan iyi plastik kaşlitesi vardır emin olabilirsiniz. Arka koltukta bir kol dayama var evlere şenlik o bardaklıklara bardağı koysan, koymaya kalmaz kırılır. bu kadar mı vasat bir malzeme olur. kol dayama aşağıya doğru baya bi eğik duruyor ve hiç hoş değil .Uzun yolculuklarda Oraya kolunuzu koymak eziyet olabilir.Aracın arka diz mesafesi iyi tatminkar.Tavanı ellediğimde baya bi esnek geldi resmen allaha emanet koymuşlar bi 10 sene sonra o tavandaki kumaşın halini merak ediyorum.
    Ortadaki multimedya ekranı baya bi küçük , Loungue paketine özel 7''inc civarı olmalıydı bence, bu kadar ufak olması bir dezavantaj.
    Yani sözün özü bu aracın Loungue 1.6 Dizelinin fiyatı 68.000 tl. fiyata baktığıum zaman tek söyleyeceğim kelime KOÇ Grubu holding diğer ürünlerden ettiği zararı bu araçtan karşılamayı umuyor heralde ki böyle fahiş bir fiyattan piyasaya sürdü. yaklaşık bu arabanın 7-8 bin tl fazla olduğu aşikar.
    Bu araba güvenlik testine girse maksimum alacağı 4 yıldızdır ve avrupa'da(italya hariç) pek talep edileceğe benzemiyor.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi RatedR7 -- 14 Aralık 2015; 2:03:12 >

• Arac eksiklikleri olsa da alinabilecek bir arac. Ancak bu fiyatla degil. Henuz yeni cikmis bir arac icin cok iddali bir fiyat. Uygun fiyatlı olmaliydi en azindan bir sure. Ki bi satilsin denensin.

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • çapulcu bunlar, o paraya ne arabalar alınır ( ikinci el tabiki )

< Bu ileti tablet sürüm kullanılarak atıldı >
  • Koç grupu işin pazarlamasında kaldı%15 gibi hisse sahibi.dedem 24 sene sonra tekrar arçelik buzdolabı aldı 17 senelik çamaşır makinasıda arçelik.bende bosh marka nofrost aldım meğer profiloymuş onlar üretiyormuş motoru yanınca anlattılar.egea 5 yıl garantili mjet2 harika motor birde servisde farkını verip gold paket yaptımmı 7 yıl garantili,dsg si yok ama tct gelecek dediler,egzosundan çıkanda belli çünkü o bir alman değil kardeşim bana göre tam bir f/p araçı ben sw sinibeklicem temmuza ınşallah

• Fiyat biraz pahalı bu konuda size katılıyorum ama bişey kafama takıldı. Güvenlik testinden maksimum 4yıldız alır gibi bir tespiti neye dayanarak yaptınız?

• quote:

Orijinalden alıntı: maverick0

Fiyat biraz pahalı bu konuda size katılıyorum ama bişey kafama takıldı. Güvenlik testinden maksimum 4yıldız alır gibi bir tespiti neye dayanarak yaptınız?

Tamponu eliyle yoklamış ya , oradan anlamıştır.

• bu fiyatlara egea alana enayi derler,o paraya her markada çok daha kaliteli araçlar var.
    egeanın en pahalısı 50 yi geçmemeliydi,itlal araçlar daha ucuz ve kaliteli yerli üretim araçlar pahalı çöp

• Reklamında bir de bizim aracımız hem ekonomik hem de harika bişey imajı veriyorlar. Tam komedi...

• Egea bencede çok pahalı. B segmentinde bir araba 40 binden başlaması lazımdı. En ful benzinli 50 bini aşmamamalıydı.

• Egea balonunu iyi sisirdiler. Alacak arkadaslar 1 sene sabretsin. İyi indirimler yapacaklar bu kesin.

• arkadaşlar, dizel veya benzinli ucuz araba mı kaldı? "en dolu egea 50 bin lirayı geçmemeliydi" diyenler var? hocam birleşik arap emirliklerinde mi yaşıyoruz
  • 48 bin TL ye başka hangi arabayı alacaksınız ki ?

< Bu ileti tablet sürüm kullanılarak atıldı >
  • Fiyatını eleştirenlerin piyasadan haberi var mı?

Lounge paket 1.6 dizel linea bu fiyata gayet iyi bir araç.

Dizel corollalar, fluenceler, astra focuslar en baz donanımda bile daha pahalı.

Corolla 1.4 dizel life. Boş ve 1.4 dizel araç 72,650
    Focus 1.6 dizel trend x. Boş ve 95hp lik motor. 78.550
    Fluence 1.5 touch. Boş donanım ve 90hp lik motor 74.500.

Egea motor olarak güçlü, performanslı. Donanım olarak da gayet dolu(lounge).

Evet, olumsuz yanları olabilir ama fiyatına göre sundukları dizel piyasamıza göre bence uygun.
  • kaliteliyi de kalitesizi de bedelinden çok fiyatlara kullanıyoruz maalesef bu ülkede... Araç güzel ama 70.000 vermem
  • Böyle bir araca para vermekten çekineceğim en büyük olumsuzluk yakında filo aracı olacağı gerçeği. Ayrıca yolda boş donanımlısını gördüm, kesinlikle farklı bir araç. Jantlar ve krom aksesuarlar aracı çok değiştiriyor.
  • quote:

Orijinalden alıntı: ufuk-34JD58

bu fiyatlara egea alana enayi derler,o paraya her markada çok daha kaliteli araçlar var.
    egeanın en pahalısı 50 yi geçmemeliydi,itlal araçlar daha ucuz ve kaliteli yerli üretim araçlar pahalı çöp

Belli sen ithal madein montaj Romanya (tüm,parçalar dacia için %80 bursada üretilir toplanıp bize satarlar) kullanıyorsun 0,65mm silisyum sacı bile olmayan daciayamı alsın millet bu arada senin arabanın aynalar katlanır modeli geldimi

• quote:

Orijinalden alıntı: Erbay güney

Egea balonunu iyi sisirdiler. Alacak arkadaslar 1 sene sabretsin. İyi indirimler yapacaklar bu kesin.

Hocam araca talep olmayınca 30000 TL sıfır faiz kampanyasına başladılar.

• Her fiyat seviyesinde 10000TL pahalı.

Fakat yine de Volvo V40 ile bunun arasında kalanlara göre fiyatı uygun denebilir.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi senersongur -- 14 Aralık 2015; 11:16:31 >
    < Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >
  • quote:

Orijinalden alıntı: commandx

Fiyatını eleştirenlerin piyasadan haberi var mı?

Lounge paket 1.6 dizel linea bu fiyata gayet iyi bir araç.

Dizel corollalar, fluenceler, astra focuslar en baz donanımda bile daha pahalı.

Corolla 1.4 dizel life. Boş ve 1.4 dizel araç 72,650
    Focus 1.6 dizel trend x. Boş ve 95hp lik motor. 78.550
    Fluence 1.5 touch. Boş donanım ve 90hp lik motor 74.500.

Egea motor olarak güçlü, performanslı. Donanım olarak da gayet dolu(lounge).

Evet, olumsuz yanları olabilir ama fiyatına göre sundukları dizel piyasamıza göre bence uygun.

İşte Fiat'ın Egea'da ilk günden beri yaratmaya çalıştığı algı tam da bu şekilde. Büyük jantlar ve sportif bir dış tasarım ile bu bahsedilen araçlarla aynı sınıftaymış imajı verilmeye çalışılıyor, oysa içine binince araç birden bire 301/C-Elysee/Symbol seviyesine bürünüyor. O çok ses getiren Egea reklamında bile bir kadran sahnesi hariç hiç iç mekanın gösterildiğini gördünüz mü? E Fiat da, reklam şirketi de biliyor tabi aracın en zayıf yönünü. Ben eğer 70bin seviyesine çıkacaksam o seviyeyi hakeden bir iç tasarım isterim arkadaş, yoksa motoru iyi diye araç alacak olsam alırım 1.5 DCi Sandero 19bin cebimde kalır, ama bu hesapla da araba alınmıyor işte. Fiat keşke 2-3bin fiyatını arttırsaydı da adam gibi bir iç mekan sunsaydı müşterilerine, işte o zaman Focus, Fluence gibi araçalardan gerçek anlamda daha ucuz olurdu ve piyasayı sallardı.

• quote:

Orijinalden alıntı: dardanel16

quote:

Orijinalden alıntı: ufuk-34JD58

bu fiyatlara egea alana enayi derler,o paraya her markada çok daha kaliteli araçlar var.

Belli sen ithal madein montaj Romanya (tüm,parçalar dacia için %80 bursada üretilir toplanıp bize satarlar) kullanıyorsun 0,65mm silisyum sacı bile olmayan daciayamı alsın millet bu arada senin arabanın aynalar katlanır modeli geldimi

ben kimseye dacia al demedim önermedim bile,zaten oda çok pahalı satılıyor bildiğin teneke .
    iki ay önce dizel mcv yi 46 zor aldılar 30 bile etmez.

• 
Sayfa: 12345
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.