Şimdi Ara

Factorio (v1.0 Çıktı) [ANA KONU] (2. sayfa)

Bu Konudaki Kullanıcılar:
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
153
Cevap
10
Favori
14.013
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
1 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 12345
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • oyun benim de epey ilgimi çekti,eve gidince malum sürümü indirip oynayacagım,yeni seriler için steamden bende destek vermeye hazırım bu tarz yapımlara
  • Oyun türkçe yaması nereden bulabiliriz?
    birde inggilizce gerekiyor mu illa oynamak için
    Oyunda zaten Türkçe seçeneği var. Yamaya gerek yok.
  • Oyunun 0.12.29 surumu cıktı hergun update yapar oldular
  • Acaba güncellemeler kaç mb boyutunda?
  • Oyunun toplam boyutu 500mb cıvarı guncellemesıde 10mb oluyor en fazla
  • Steam'deki kartları satabilirsem alacağım oyunu 1 lira eksiğim var şuanda. O değil de vizeler yaklaşırken hiç iyi olmadı bu.

edit: Daha yeni gördüm Steam'de demosu varmış. İndireyim bi bakayım akşama da alırım umarım.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Johnny Silverhand -- 25 Mart 2016; 12:46:22 >
  • Hocam haritaya baktığım kadarıyla yarısını almışsınız. Şimdi rakibiniz kim. Rastgele eventlerle gelen uzaylılarlamı savaşıyorsunuz.
  • quote:

Orijinalden alıntı: ~Lithium

Hocam haritaya baktığım kadarıyla yarısını almışsınız. Şimdi rakibiniz kim. Rastgele eventlerle gelen uzaylılarlamı savaşıyorsunuz.

Hocam harıtanın %1 yada 2 sını anca kullanmışımdır.Harıtanın gözükmeyen uçsuz bucaksız yerlerı var.Evrende Dunya olduğunuzu duşunun o kadar buyuk harıtası var :)

Rakıp dıye bırsey yok gezegenını korumak ısteyen düşmanlar(yaratıklar) var.Bız gezegenlerını kırlettıkce onlarda bıze saldırıyor.Yaratıklar sese, ısıga ve kokuya geliyor.Ne kadar gelısırsek o kadar saldırı alıyoruz.
  • Dün harita ne kadar büyük diye bi dolaşayım dedim kayboldum eski save'den geri döndüm mecbur.

Bu arada Çelik yapmak için ek bir araştırma yapmamız gerekiyor mu? Gerekiyorsa hangi araştırma?

edit: Başta ipuçlarında yazıyormuş zaten. Daha öğrenecek çok şeyim var anlaşılan.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Johnny Silverhand -- 26 Mart 2016; 11:47:56 >
    < Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >
  • quote:

Orijinalden alıntı: Zomboy.

Dün harita ne kadar büyük diye bi dolaşayım dedim kayboldum eski save'den geri döndüm mecbur.

Bu arada Çelik yapmak için ek bir araştırma yapmamız gerekiyor mu? Gerekiyorsa hangi araştırma?

edit: Başta ipuçlarında yazıyormuş zaten. Daha öğrenecek çok şeyim var anlaşılan.

Benım bıle ogrenecegım cok sey var o kadar herseyı avucumun ıcı gıbı bılmeme ragmen[:'(Mesela kombinatorlerın ne ıse yaradığını bılmıyorum.Kırmızı kablo ve yesıl kabloyuda bılmıyorum.Tren sıstemını verımlı kullanamıyorum sımdılık bunlar.

Uretmek ıcın once araştırmasını yapmak lazım, sonra gereklı olanakları sağlamak lazım.Nasıl oyun hoşunuza gıttı mı?

• quote:

Orijinalden alıntı: DUKES

quote:

Dün harita ne kadar büyük diye bi dolaşayım dedim kayboldum eski save'den geri döndüm mecbur.

Benım bıle ogrenecegım cok sey var o kadar herseyı avucumun ıcı gıbı bılmeme ragmen[:'(Mesela kombinatorlerın ne ıse yaradığını bılmıyorum.Kırmızı kablo ve yesıl kabloyuda bılmıyorum.Tren sıstemını verımlı kullanamıyorum sımdılık bunlar.

Uretmek ıcın once araştırmasını yapmak lazım, sonra gereklı olanakları sağlamak lazım.Nasıl oyun hoşunuza gıttı mı?

Fena vakit öldürüyor. Elektriği bulunca her şeyi sömürüyorum. Petrol çıkarmak için petrol şeysini araştırmaya çalışıyorum. Yeşil bilim paketini yapıyorum şuanda. Onu beklerken dolaşıyorum işte. Çok zevkliymiş, başta hiçbir şey anlamadım ama işleri ilerletince güzel gidiyor.

• Zaten oyunu çözdükçe ılerledıkce zevkleniyor.Hıcbır kımse başaramadığı,beceremedıgı,ılerleyemedıgı,anlamadıgı oyunu oynamak ıstemez

Oyunda ıkı donum noktası var bırıncısı elektrıgı kullanmak,ıkıncısı petrolü kullanmak.Bu ıkısınden sonra oyunda baya yenı seyler çıkmaya başlıyor.
  • Oyuna yeterli ilgi olması durumunda yenı başlayanlar ıcın eğitim videoları ve orta sevıye oyuncular ıcın ınce detayları anlatan vıdeo serısı yukleyebılırım
  • quote:

Orijinalden alıntı: DUKES

Oyuna yeterli ilgi olması durumunda yenı başlayanlar ıcın eğitim videoları ve orta sevıye oyuncular ıcın ınce detayları anlatan vıdeo serısı yukleyebılırım

Eğer diksiyonun falan iyiyse yapman iyi olur. Oyunu bilen tarafından birkaç şey öğrenmek hoşumuza gider. Ayrıca dün petrol için kaç saat uğraştım bi çıkaramadım. Aslında çıkardım ama nasıl çıkardığımı bilmiyorum.
  • Petrol çıkarmak basıt hocam.Harıtada petrolü buluyorsun once pembe renkdır M tuşuna basınca gorebılırsın harıtayı.Dıkıyorsun ustune petrol pompasını.Once depolama tankından 4 adet yapıp petrolü burada depoluyorsun.Petrol tankıyla petrol rafınerısını bırbırıne bağlıyorsun.Rafınerıde petrol ıslemey başlıyorsun ve 3 farklı sekılde petrol çıkıyor.Bunlar petrol gazı, hafıf petrol ve agır petrol.Bunların her bırını ayrı ayrı depolama tanklarında depoluyorsun.Sonra kullanmaya başlıyorsun.Isın puf noktası su mesela petrol gazı oyunda cok kullanılır o yüzden cabuk bıter.Ama agır petrolü neredeyse hıc kullanmazsın o yüzden bırıkır deposu dolunca petrol gazıda uretemezsın.O yüzden ağırı hafıfe, hafıfı ıse gaza dönüştürmek gerekır bunun ıcınde kımyasal tesıs kuracaksın Eger araştırmadan gelısmıs petrol çıkarmayı yaptıysan daha fazla petrol gazı uretıp daha az agır petrol uretme secenegı aktıflesıyor.Tabı bunun ıcın ayrıyeten rafınerı suya ıhtıyac duyuyor.

Bu arada arkadaşla korsan oyunlar ıle multıye gırdık hemde hıcbır program vs kullanmadan

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi DUKES -- 27 Mart 2016; 19:20:25 >

• 6 aydır falan oynamıyorum, oynamayı da düşünmüyorum Neden, çünkü oturunca bi daha kalkamıyosun başından Gerçekten çok güzel bi oyun.

Edit: Vazgeçtim tekrar başlayacağım, TR yama gelmiş bide böyle deneyelim
    Edit2: pardon direk oyuna eklenmiş sanırım TR, bu daha iyi

Bu arada satın almak için indirim bekleyenleri görüyorum ama bu fiyatıda gerçekten hakediyo, alpha olarak ilk çıktığı zamanlarda almıştım 40 TL civarına. Oynanış süresini düşünürsek misli misli değdi. Yine de pahalı gelen olabilir elbette, steam yaz indirimlerinde %90 ihtimalle indirim görür.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Basteryus -- 27 Mart 2016; 19:04:45 >

• Hocam ben ındırım gelene kadar alamayacağım sanırım.Zaten multı olayınıda hallettık.Su an ıcın acelesı kalmadı benım ıcın

Evet TR dil secenegı oyunun ıcınde

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi DUKES -- 27 Mart 2016; 19:16:21 >
  • Discount Disclaimer: We don't have any plans to take part in a sale or to reduce the price for the foreseeable future.

Yakın gelecek için indirim düşünmüyorlar. Valla destek diyorsunuz da korsan oynuyorsunuz ben ne anladım bu işten?
  • quote:

Discount Disclaimer: We don't have any plans to take part in a sale or to reduce the price for the foreseeable future.

Yakın gelecek için indirim düşünmüyorlar. Valla destek diyorsunuz da korsan oynuyorsunuz ben ne anladım bu işten?

Iyıde ne yapalım hocam olmayınca neyle alacağız? Cs den de bırsey dusmedıkı satıp alalım.
  • 
Sayfa: önceki 12345
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.