Şimdi Ara

Facebook web kamerası aracılığıyla kullanıcıları gizlice izleyebilir

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
3 Misafir - 3 Masaüstü
5 sn
19
Cevap
0
Favori
328
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 1
Giriş
  • Facebook web kamerası aracılığıyla kullanıcıları gizlice izleyebilir

Sosyal medya devi Facebook, web kameraları ve akıllı telefon kameraları aracılığıyla kullanıcıları gizlice izlemeyi ve kaydetmeyi planlıyor. Ortaya çıkan yeni bir patente göre şirket, kullanıcıların farklı içerik türlerine rastladıklarında yüz ifadelerinin ne şekilde değiştiğini gösteren bir teknoloji kullanacak.

Ayrıca Bkz.Yapay zekalı robot üniversite sınavına girdi
    Patentle ilgili belgeler aynı zamanda Facebook'un görüntüleri analiz ederek kullanıcıların neler hissettiğini anlayabileceğini ve daha sonra onları sitede daha uzun süre tutmak için bu bilgileri kullanabileceğini gösteriyor. Örneğin, arkadaşlarınızdan birine bakarak gülümsediyseniz Facebook'un algoritması bu bilgileri kullanacak ve haber kaynağınızda o arkadaşınızın resimlerini gösterecek.

Patent başvurusunda yer alan başka örnekte ise, bir kedi videosu oynadığında, ekranınızın başka bir yönüne bakarsanız Facebook'un haber kaynağınızda benzer türdeki videoları göstermeyi durduracağı yazıyor. Facebook henüz bu planları hayata geçirmedi ve gelecekte de uygulayacağı konusunda bir garanti yok. Gizlilik ihlali konusunda büyük fırtınalar koparabilecek bu uygulamanın gerçeğe dönüşüp dönüşmeyeceğini zaman gösterecek.

• kedi videosu izlerken biri çağırsa ve yüzünü dönsen bitti yani

ortamdaki kişilerle etkileşimi de incelemeli. resmin bütününe bakmalı. öyle dar bir kamera çerçevesiyle olacak iş değil.

hatta zihin okuma sensörleri eklesinler. ne düşündüğümüzü düşüneceğimizi bilsinler.

azınlık raporu

• hiç web kameram olmadı :/

• Kameraya bant yapıştırıp kullanıyorum artık cihazları hale bak ya . Yakında microfon sistemlerini de engelleyeceğim.

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • Bence sadece kamera ile olacak iş değil. Kafamıza çip takalım tüm beyin aktivitemizi kaydetsinler.

• Bu iş telefon kılıfı sektörüne yeni bir ses getirecektir. Kamerayı kapatan kılıf üretmeyi düşünüyorum köşeyi dönmek isteyen varsa bana ortak olabilir.

<Katalikitci kamerayı kapatan kılıfın bütün haklarını kendinde saklı tutar>

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Katalikitci -- 12 Haziran 2017; 3:26:52 >
  • Hala daha Zuckerberg i ve fikirlerini savunan insanlar var. Siz zannediyor musunuz ki Mark sizin iyiliginiz icin konusuyor?

• Böyle konularda hep şu fotoğrafı koymak istemişimdir.

• İzleyebilir değil bence izliyorlar.Bence bunu çoğu firma yapıyor.

• benim web cam kullanmadığım zaman hep tavana dönüktür. He bir de aktifken tepesinde led yanıyor zaten.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Public_Enemy -- 12 Haziran 2017; 0:29:22 >
  • Mark boşuna mı kameraya bant çekiyor sanıyorsunuz

• Geçen gün laptopun kamera ledi yanıyordu. Bundan dolayı mı bilmiyorum. Bilgisayar hafif kafayı sıyırmış da olabilir tabi.

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • Izleyebilir mi izliyor mu? bu kadar iyimserlik olmaz

< Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >
  • evdeki bütün laptopların kamerası kapalı, şimdi de telefonları kapatıcaz bu gidişle
  • yapar, yamiicakladan degil !

• Günaydın, yıllardır izliyorlar. Snowden boşa mı attı tuttu o kadar.

• içerik göstermek için yapıyormuş. yersen

• İzlemeyen kalmadı zaten.
  • 
Sayfa: 1
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.