Şimdi Ara

Facebook Dolandırıcılıkları

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
1 Misafir - 1 Masaüstü
5 sn
7
Cevap
0
Favori
1.027
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 1
Giriş
  • Arkadaşımın facebook adresi çalınmış, arkadışım adına bana mesaj yazıldı, numaramı istedi, numarama 6662 den şöyle bir mesaj geldi
    “Zong ile 40 TL ye FB Mobile Payments satin aliyorsunuz.Bu mesaji şimdi EVET yazip cevaplayarak islemini tamamlayabilirsin. Eğer bu işlem size ait değilse onay vermeyiniz”
    tabi ben arkadaşım olduğu için hiç tereddüt etmeden EVET yazdım gönderdim,bu olay 3 kez tekrarlandı bir dördüncü onay istenince dolandırıldığımı anladım,arkadaşımı aradım sen böyle bir mesaj dan haberin varmı dedim,hayır ben yoldayım dedi,turkcelli aradım ödemeyi kaldırdım, şikayetçiyim bu 6662 zong payments den ,
    niçin diye mesaj yazdığımda şehit ailelerine bir sayfa açıyoruz diye birde, şehitleri kullanıyorlar,dolandırcılar,utanmaz hırsızlar
    ben 40×3=120TL dolandırıldım.

-------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------
    Dün aynısı benim babamın başına geldi babamın face'ine girmişler ve akrabalarımı buna benzer şeyler söylemişler ve bazı akrabalarımız sms'i yollamışlar(yani dolandırılmışlar)face'in e-mail ve şifresini değiştirdiğim halde bugunde girmişler.Sohbet kayıtlarında dolandırıcıların yazdıklarından hiç bir kelime bile yok.Yarın face'i donduracağım.
    Bunu iki yüzden yazdım
    1-Sizde dolandırılmayın.
    2-Bu dolandırıcıları nereye şikayet ediceğim?

• Üzgünüm ama bir şey yapamazsın bu saatten sonra.

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • Arkadaşın numaranı niye istiyor? Bilmez mi numaranı zaten?

Bunlara nasıl inanıyorsunuz.
  • @Faruk Erkuş ~
    BTK'ya şikayet etsek olmaz mı en azında bizim başımıza geldi başkasınınkine gelmesin.

@emrEvo8

Bazı kişiler inanmış ve numarasını vermiş gelen mesajada evet demiş.
  • en basitinden polise şikayet edeceksin. ciddiyim
  • quote:

Orijinalden alıntı: cCc Liseli cCc

@Faruk Erkuş ~
    BTK'ya şikayet etsek olmaz mı en azında bizim başımıza geldi başkasınınkine gelmesin.

@emrEvo8

Bazı kişiler inanmış ve numarasını vermiş gelen mesajada evet demiş.

Şansını dene ama bir şey çıkacağını zannetmem. Akrabalarınızı, arkadaşlarınızı uyarmaktan başka elinizden bir şey gelmez.

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • @vicuna

Polislerin bu iş için uğraşacaklarını zannetmem
  • 
Sayfa: 1
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.