Şimdi Ara

F/P AM4 ANAKART ANA KONU (6. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
156
Cevap
12
Favori
9.756
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
36 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 45678
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
    Bugün Asrock x570 taichi siparişi verdim (2400tl). Bunun yerine Asus strix x570-e almaliydin diyorlar. Ama bana göre asrock bir tık daha önde. Bu konuda ne düşünüyorsunuz. Prime p ile yaşadığım sorunlardan dolayı Asus almak istemedim. Almışken de iyi bir anakart almak istedim. Şuana kadar sahip olduğum en pahali anakart taichi x570.
    İşlemcim ryzen 3700x.

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • 8506furkan kullanıcısına yanıt
    taichi x570 güzel kart hayırlı olsun fiyatı iyi yakalamıssınız

benimde tavsiye ettigim ürün

asus x570-e nin vrm leri bık tık daha iyi diyelim

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi asko56 -- 22 Mayıs 2020; 19:15:59 >

• az önce asus x570 tuf gaming plus siparişi verdim.
    2x16gb 32gb corsair ram kit sipariş verdim
    ryzen 5 3600 sipariş verdim
    mevcut hali hazırda kullandığım;
    gigabyte rx 5700 xt oc var
    2x480gb ssd toshiba ( raid modda kullanmayı planlıyorum) var

işlemciyi bilinçli olarak biraz düşük model tuttum. 4000 serisi geldiği zaman sadece işlemciyi değiştireceğim. umarım x570 çipset 4000 serisini destekler
    sizce sistem iyi mi
  • sanitarium8787 kullanıcısına yanıt
    hayırlı olsun 3600 için sogutucu alın
  • hocam şuan emektar fx8320 işlemcimde halen kullandığım cooler master tpc 812 kule tipi soğutucu var. onu takçam. umarım yeterli olur. fx8320 işlemcili makinamda rx 5700 xt var. darboğazın dibini yaşıyorum :)
  • sanitarium8787 kullanıcısına yanıt
    o sogutucunun amd am4 soket destegi yok ona uygun am4 kit alman gerek yada yeni sogutucu
  • quote:

Orijinalden alıntı: sanitarium8787

az önce asus x570 tuf gaming plus siparişi verdim.
    2x16gb 32gb corsair ram kit sipariş verdim
    ryzen 5 3600 sipariş verdim
    mevcut hali hazırda kullandığım;
    gigabyte rx 5700 xt oc var
    2x480gb ssd toshiba ( raid modda kullanmayı planlıyorum) var

işlemciyi bilinçli olarak biraz düşük model tuttum. 4000 serisi geldiği zaman sadece işlemciyi değiştireceğim. umarım x570 çipset 4000 serisini destekler
    sizce sistem iyi mi
    X570,B550 banko B450 de buyuk ihtimal 4000 serisi destekleyecek.Sistem iyi eger kasa ve PSu da iyiyse genis,ferah bir kasa ve 750W Gold gibi bir PSU ile cok guzel olur.
  • Beyler selam,

Yeni çıkacak olan nvidia 3070 veya 3080 için x570 mi yoksa B550 tercih edilebilir mi iyi bir psu ile?

Tşk.
  • Merhabalar r9 3900x ile beraber gigabyte b450m s2h kullanmayı düşünüyorum. iş için topladığım bir bilgisayar ve ana bilgisayar olacak, diğer terminal bilgisayarlar buna bağlı olacak. bu işlemci bu anakartla sıkıntı yaşatır mı ?

edit: o.c yapmayı düşünmüyorum ve işlemciyi aşırı zorlamayacağım.
    edit2: biostar x570gta önerir misiniz bu anakart yerine ? anakarta niyeyse para veresim gelmiyor hiç..

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi MasquraiT -- 21 Temmuz 2020; 20:53:17 >
  • MasquraiT kullanıcısına yanıt
    Selam b450 s2h için 3900x kesinlikle önermiyorun bu tarz işkemciler için minimumda buşabiliyorsanız b450-a pro max (atx) olanı alman gerek yada b550 tuf plus bakmanız gerek

X570 biostar da ramig serisi isi digerleri fos asus b550 tuf plus isteklerinize cevap vercektir

3900x için iyi bir soğutucu alamanız gerek kendi sogutucusu yetersiz

• asko56 kullanıcısına yanıt
    msı b450m pro m2 max önermişti satıcı da bana sizin dediğinizin yerine bu olur mu ? ayrıca özellikle atx önermenizin bir seebi var mı ? ram slotları dışında çok anlamlı bir farklılık göremedim ben kendi açımdan. rami de 1*16 aslıp daha sonra en fazla 2*16 yaparım. çok yatırım yapmayı düşünmüyorum bilgisayarlara sonuçta işte kullanacağım bir bilgisayar olacak
    satici kim ögrenebilir miyiz? riad yad dria gibi bir sitenin sahibi miydi?

3900x ile msi b450m pro m2 yi mi önerdi size?

• quote:

Orijinalden alıntı: MasquraiT

msı b450m pro m2 max önermişti satıcı da bana sizin dediğinizin yerine bu olur mu ? ayrıca özellikle atx önermenizin bir seebi var mı ? ram slotları dışında çok anlamlı bir farklılık göremedim ben kendi açımdan. rami de 1*16 aslıp daha sonra en fazla 2*16 yaparım. çok yatırım yapmayı düşünmüyorum bilgisayarlara sonuçta işte kullanacağım bir bilgisayar olacak
    mosfet sogutması yok o anakartda m anakart alacaksanız b450m sh2 yeterli gelecektir
  • 3900x e mi yeterli gelir?

• quote:

Orijinalden alıntı: kunGFu

3900x e mi yeterli gelir?
    emin degilim ama ben olsam takmazdım ona
  • Herhangi bir sitenin sahibi değil. Tanıdığımın firmasında çalışan biri. Açıkçası bilgisine pek güvenemedim ben matx anakarta atx kasa yazmış toplarken... Sonuç olarak en az parayla r9 3900x e ne almalıyım herkes farklı bir şey söylüyor :/ dediğim gibi o.c yapmayacağım ve oyun falan oynamayacağım sadece iş için kullanılacak

ne isi tam olarak? soruyorum cunku 3900x gerekli mi bilelim, hangi programlar kullanilacak?

• kunGFu kullanıcısına yanıt
    hocam 3900x şu an için kesinlikle gereksiz siz söylemeden ben söyeleyim. eczanede kullanacağım. zaten diğer bilgisayarları r5 3400g li topluyorum öyle çok abartmıyorum. ekran kartını bile işlemci vasıtasıyla halledicem yani diğer bilgisayarlar için. ama bunu alıp mesleği bırakana kadar kullanmak gibi bir planım olduğu için ( ya da 10-15 yıl sonra bi yenilerim ) ve ana bilgisayar olduğu için işlemciyi şimdiden böyle abartı tutmak istiyorum. çünkü ana bilgisayar takıldı mı tüm bilgisayarlarda donma oluyor kullandığımız programlar gereği.
  • 
Sayfa: önceki 45678
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.