Şimdi Ara

Eyefinity Kurulum Rehberi Kapsamlı Anlatım-Testler-Puf Noktalar-Sormak Istedikleriniz (9. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
762
Cevap
18
Favori
78.299
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
2 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 7891011
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • Gerçekten çok başarılı bi anlatım olmuş.Eline koluna sağlık.
  • quote:

Orijinalden alıntı: Kıvan Ç

Gerçekten çok başarılı bi anlatım olmuş.Eline koluna sağlık.

Tskler iyi dilekleriniz için

SAYGILARLA
  • Slm benim : XFX Radeon 6850 Black Edition (Dual Fans) bir ekran kartım var ve 2 monitör yapmak istiyorum fakat 2 dvi = vga ya dönüştürüp bağlantıyı kurdum da ilk dvi görüntü verirken 2. dvi sanki hiç takılı değilmiş gibi görüntü vermiyor nerde yanlış yapıyorumdur? servise yoladım sorun yok dediler ama çift monitörü onlarda yapamadılar :(
  • quote:

Orijinalden alıntı: ercankan

Slm benim : XFX Radeon 6850 Black Edition (Dual Fans) bir ekran kartım var ve 2 monitör yapmak istiyorum fakat 2 dvi = vga ya dönüştürüp bağlantıyı kurdum da ilk dvi görüntü verirken 2. dvi sanki hiç takılı değilmiş gibi görüntü vermiyor nerde yanlış yapıyorumdur? servise yoladım sorun yok dediler ama çift monitörü onlarda yapamadılar :(

Bakın 5 mesaj yukarda anlattım konu içerisindede bir cok kez bu sorun konusuldu.Sorununuz 2 dVI cıkısınızın birisi analog cevirici ile calısırken digerinin calısmaması.Calısmayan port Only Digital olarak tanımlanıyor yani porta analog cevirici (VGA Cevirici)takıp goruntu alamazsınız.O porta ancak dvi bir monitorunuz varsa onu baglayabilirsiniz.Eger monitorunuz destekliyorsa Birisini VGA dan digerini DVI dan baglarsanınz sorununuzun cozulecegini dusunuyorum.

SAYGILARLA

• Merhaba,
    konu için teşekkürler.

Bende HD6870 alacağım.
    3 adet 42"LCD bağlamak istiyorum.
    Hangi çıkışlara göre kablo hazırlamamı önerirsiniz. Bütün ekranlar Full HD özellikte.
    En yüksek çözünürlüğe ulaşabilmem için ne yapmalıyım?
    Türkiyede konudan anladığım kadarı ile sadece aktif vga dönüştürücü bulabiliyoruz.
    Vga dönüştürücü Hdmi ve Dvi çıkışla aynı çözünürlüğü destekliyor mu ?

Sizce bu aktif midir?http://www.kablosepeti.com/displayporthdmi-kablo-5m-

Teşekkürler.

• quote:

Orijinalden alıntı: pathetic

Merhaba,
    konu için teşekkürler.

Bende HD6870 alacağım.
    Hangi çıkışlara göre kablo hazırlamamı önerirsiniz. Bütün ekranlar Full HD özellikte.
    Türkiyede konudan anladığım kadarı ile sadece aktif vga dönüştürücü bulabiliyoruz.

Teşekkürler.

Oncelikle tsk ederim.Sorunuza gelecek olursak alacagınız Lcd ya vga giris vardır yada Hdmi ben uzerinden dvi portu olan bir lcd gormedim.Siz bu durumda ya hepsini vgadan yada hdmidan balıcaksınız.Fakat sizin ekran kartınızda muhtemelen 2 DVI portundan birisi sadece dijital cıkıs içindir bu yuzden dvi portunun birisini vga cevirici takarak kullanamazsınız.Eger kart uzerinde iki tane display port yuvası varsa iki tane vga cevirici alıp takabilirsiniz yada DVI portları HDMI display portuda aynı sekilde hdmi cevirip kullanacaksınız ama dp to hdmi aktif cevirici varmı arastırmak lazım.Gosterdiginiz linkteki aparat bence akitf degil cunku bir ibare yok aktif olduguna dair.Ben ebayden size link vereyim.VGA ile max 1920x1200 desteklerken dvi ve hdmi 2560 x 1600 cozunurluk ve uzerini destekliyor.

http://www.ebay.com/itm/ATI-Eyefinity-Active-DisplayPort-VGA-Cable-0-1m-BK-/130491788035?pt=LH_DefaultDomain_0&hash=item1e61eaab03

Hdmi içinde

http://www.ebay.com/itm/ATI-Eyefinity-Active-DisplayPort-DVI-D-Adapter-Cable-/120708148230?pt=LH_DefaultDomain_0&hash=item1c1ac42c06

bunu alıp onune dvi to hdmi donusuturucu takılabilir diye dusunuyorum.

SAYGILARLA

• quote:

Orijinalden alıntı: Rock_Rage

quote:

Merhaba,
    konu için teşekkürler.

Bende HD6870 alacağım.

Teşekkürler.

Oncelikle tsk ederim.Sorunuza gelecek olursak alacagınız Lcd ya vga giris vardır yada Hdmi ben uzerinden dvi portu olan bir lcd gormedim.Siz bu durumda ya hepsini vgadan yada hdmidan balıcaksınız.Fakat sizin ekran kartınızda muhtemelen 2 DVI portundan birisi sadece dijital cıkıs içindir bu yuzden dvi portunun birisini vga cevirici takarak kullanamazsınız.Eger kart uzerinde iki tane display port yuvası varsa iki tane vga cevirici alıp takabilirsiniz yada DVI portları HDMI display portuda aynı sekilde hdmi cevirip kullanacaksınız ama dp to hdmi aktif cevirici varmı arastırmak lazım.Gosterdiginiz linkteki aparat bence akitf degil cunku bir ibare yok aktif olduguna dair.Ben ebayden size link vereyim.VGA ile max 1920x1200 desteklerken dvi ve hdmi 2560 x 1600 cozunurluk ve uzerini destekliyor.

http://www.ebay.com/itm/ATI-Eyefinity-Active-DisplayPort-VGA-Cable-0-1m-BK-/130491788035?pt=LH_DefaultDomain_0&hash=item1e61eaab03

Hdmi içinde

http://www.ebay.com/itm/ATI-Eyefinity-Active-DisplayPort-DVI-D-Adapter-Cable-/120708148230?pt=LH_DefaultDomain_0&hash=item1c1ac42c06

bunu alıp onune dvi to hdmi donusuturucu takılabilir diye dusunuyorum.

SAYGILARLA

Anlıyorum.
    O zaman benim senaryo şöyle olabilir,

2 Dvi 1 Hdmi 2 Display Portlu bir kart alırsam;

1 Dvi (digital) olan çıkışı Hdmi dönüştürücü ile Hdmi kablosu kullanarak
    1 Hdmi olan çıkışı direk Hdmi kablosu kullanarak
    1 Display portu Vga dönüştürücü ile veya bulabilirsem Hdmi aktif dönüştürücü ile

kullanmamda bir sorun çıkmayacaktır.

• Evet bu sekilde yapabilirsiniz yada DP portların ikisinide VGA ya cevirebilirsiniz.Butun kurulum bittikten gorsellerinizi paylasırsanız konumuzu daha da guclendirmis oluruz.

SAYGILARLA
  • quote:

Orijinalden alıntı: Rock_Rage

quote:

Orijinalden alıntı: ercankan

Slm benim : XFX Radeon 6850 Black Edition (Dual Fans) bir ekran kartım var ve 2 monitör yapmak istiyorum fakat 2 dvi = vga ya dönüştürüp bağlantıyı kurdum da ilk dvi görüntü verirken 2. dvi sanki hiç takılı değilmiş gibi görüntü vermiyor nerde yanlış yapıyorumdur? servise yoladım sorun yok dediler ama çift monitörü onlarda yapamadılar :(

Bakın 5 mesaj yukarda anlattım konu içerisindede bir cok kez bu sorun konusuldu.Sorununuz 2 dVI cıkısınızın birisi analog cevirici ile calısırken digerinin calısmaması.Calısmayan port Only Digital olarak tanımlanıyor yani porta analog cevirici (VGA Cevirici)takıp goruntu alamazsınız.O porta ancak dvi bir monitorunuz varsa onu baglayabilirsiniz.Eger monitorunuz destekliyorsa Birisini VGA dan digerini DVI dan baglarsanınz sorununuzun cozulecegini dusunuyorum.

SAYGILARLA

Cevap ve ilgin için çok tşk ederim... Şİmdi bende 2 adet vga lı monitör var bunun birini dvi'yı vga'ya dönüştürüp görüntü aldım peki 2. monitörüme hangi kombinasyonla (2 dvi, 1 hdmi, 1 DP bulunuyor) görüntü alabilirim? emeğin için sağol..

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi ercankan -- 20 Ağustos 2011; 10:30:30 >

• Nedemek elimizden ne geliyorsa yapıyoruz Siz simdi bir Display port VGA donusturucu alacaksınız Aktif olarak yukardaki mesajda linki var onu baglayıp kullanacaksınız yada diger alternatifler Monitoru degistirip DVI cıkısı olan bir monitor alıp o bosta kalan DVI portu uzerinden baglayabilirsiniz.

SAYGILARLA
  • Powercolor Hd6870 sipariş ettim. Kutu içeriğinde Dp to Hdmi aktif kablo var gözüküyor. Gelince test eder sonucu yazarım.
  • quote:

Powercolor Hd6870 sipariş ettim. Kutu içeriğinde Dp to Hdmi aktif kablo var gözüküyor. Gelince test eder sonucu yazarım.

Beklemedeyiz

SAYGILARLA
  • Powercolor HD6870 in içinden çıkan dönüştürücü
    Mini Display port-> display port
    ve bununla 3 görüntü vermeyi başaramadım. Sanırım dönüştürücü aktif değil.

Şöyle bir ürün buldum bunun için ne düşünüyorsunuz
    http://www.biarada.com/sapphire-active-dp-to-sl-dvi-cable/fiyati/3348448
  • quote:

Powercolor HD6870 in içinden çıkan dönüştürücü
    Mini Display port-> display port
    ve bununla 3 görüntü vermeyi başaramadım. Sanırım dönüştürücü aktif değil.

Şöyle bir ürün buldum bunun için ne düşünüyorsunuz
    http://www.biarada.com/sapphire-active-dp-to-sl-dvi-cable/fiyati/3348448

Bu urun dp portu dvi ceviriyor bence vga donusturucu alsaniz daha ucuza gelir ve vga portu olan cihaz sayisi cok daha fazla

Saygilarla

• Merhabalar,

benim bi sorunum var,ama doğru konu burasımı tam emin değilim,ancak benzer mantık 3 monitör ile.

Şimdi benim bilgisayardan çıkıcak görüntüyü büyük bir ekrana almam gerekiyor. 110cm lcd'tvye bilgisayarı hdmi ile bağlamak olarakta özetlenebilir.
    Ancak maliyeti yüksek olcağından tvnin,çerçevesi olmayan monitörler varmıdır,bu iş için ve bu monitörleri birleştirip kullanmayı düşünüyorum tek ekran mantığı ile.
    Aslında en uygunu projektör ama onun içinde yeterli yer yok,ya da arada çok mesafe olmadan direk perdeye görüntü aktarabilcek bir projektör varsa olabilir...Görüntünün kalitesi çok önemli değil,oyun oynanmıycak.

Soru uygun konu da olmayabilir ama bilgili arkadaşlar vardır diye tahmin ediyorum.
  • Meraba benimde bir sorum var. Öncelikle bende bi 19" monitör var. 24" monitör alıp çif monitör yapıcam fakat görüntünün devam etmesini istemiyorum. tüm ekranım 24 inç monitörde olmasını istiyorum 19" monitörümde de işte 3ds max falan çalışırken material editörü render ayarını işte resim açarım ordan. veya photoshop çalışırken paletim öbür ekranda dursun resim dosyası açık olsun ben yine büyük monitörden işlemlerimi yapıyım falan. Böyle birşey mümkün müdür merak ediyorum daha önce çoklu monitör kullanmadım?
  • quote:

Orijinalden alıntı: escapethelife

Meraba benimde bir sorum var. Öncelikle bende bi 19" monitör var. 24" monitör alıp çif monitör yapıcam fakat görüntünün devam etmesini istemiyorum. tüm ekranım 24 inç monitörde olmasını istiyorum 19" monitörümde de işte 3ds max falan çalışırken material editörü render ayarını işte resim açarım ordan. veya photoshop çalışırken paletim öbür ekranda dursun resim dosyası açık olsun ben yine büyük monitörden işlemlerimi yapıyım falan. Böyle birşey mümkün müdür merak ediyorum daha önce çoklu monitör kullanmadım?

Coklu monitor kurulumlarında seceneleriz ya klonlamadır yada genisletmedir.Siz genisletme uygulayabilirsiniz boyle yapıncada ornegin bir photoshopta program tum ekranları kaplıcaktır yada siz pencereyi kuculterek tek ekrana sıgdırabilirsiniz eger renk paleti photoshop penceresinin dısına cıkabiliyorsa onuda diger ekrana tasıyabilirsiniz.

SAYGILARLA

• Amazon'dan Mini DisplayPort to DVI-D çevirici söylemiştim iki gün önce biraz pahalıya geldi galiba da artık yapacak bir şey yok. Amazon'dan ya da yurtdışından almayı düşünenlere fikir verir diye ücretleri ve kargo sürecini yazıyorum. Elinde sonunda alacağım için 2 kere kargo parası vermiyim dedim 2 tane söyledim, tek bir kutuda içinde büyük hava baloncuklu bir şey ile geldi. Tüm kargo süreci DHL'nin kargo takip sisteminden takip edilebiliyordu.

Ürün:
    http://www.amazon.com/gp/product/B004071ZXA

Amazon'da görünen toplam tutar.
    quote:

Item(s) Subtotal: $59.80
    Shipping & Handling: $35.97
    -----
    Total Before Tax: $95.77
    Sales Tax: $0.00
    -----
    Total for This Shipment: $95.77

Yapı Kredi Bankası Play Card ile aldım. Ekstrede görünen tutar:
    quote:

Amazon.com
    İşlem Tutarı : 95.77 USD
    USD Karşılığı: 95.77 USD 177,10

DHL'nin sitesindeki takibin son durumu
    quote:

Friday, September 23, 2011 Location Time

18 Delivered - Signed for by : ---- 102842210566 --ANKARA - TURKEY 10:51
    17 With delivery courier ANKARA - TURKEY 09:38
    16 Arrived at Delivery Facility in ANKARA - TURKEY ANKARA - TURKEY 08:49

Thursday, September 22, 2011 Location Time

15 Departed Facility in ISTANBUL - TURKEY ISTANBUL - TURKEY 16:38
    14 Processed at ISTANBUL - TURKEY ISTANBUL - TURKEY 16:30
    13 Clearance processing complete at ISTANBUL - TURKEY ISTANBUL - TURKEY 16:20
    12 Processed for clearance at ISTANBUL - TURKEY ISTANBUL - TURKEY 10:57
    11 Clearance delay ISTANBUL - TURKEY 10:57
    10 Arrived at Sort Facility ISTANBUL - TURKEY ISTANBUL - TURKEY 10:31
    9 Departed Facility in LEIPZIG - GERMANY LEIPZIG - GERMANY 04:36

Wednesday, September 21, 2011 Location Time

8 Processed at LEIPZIG - GERMANY LEIPZIG - GERMANY 22:53
    7 Arrived at Sort Facility LEIPZIG - GERMANY LEIPZIG - GERMANY 22:53
    6 Departed Facility in CINCINNATI HUB - USA CINCINNATI HUB, OH - USA 07:32
    5 Processed at CINCINNATI HUB - USA CINCINNATI HUB, OH - USA 02:33
    4 Arrived at Sort Facility CINCINNATI HUB - USA CINCINNATI HUB, OH - USA 02:01

Tuesday, September 20, 2011 Location Time

3 Departed Facility in ALLENTOWN - USA ALLENTOWN, PA - USA 21:36
    2 Processed at ALLENTOWN - USA ALLENTOWN, PA - USA 21:35
    1 Shipment picked up ALLENTOWN, PA - USA 16:56

Kutu üzerindeki DHL etiketinde yazan bazı bilgiler belki işinize yarar:
    quote:

DESCRIPTION: electrical switch- New (count 2)
    shpt weight: 0,90lb.

Amazon'da alırken tek kargolama seçeneği vardı. Amazon'un altta verdiğim linkinde de elektronik eşyalar İngiltere haricinde sadece "Priority Courier Shipping" ile yani hızlı bir şekilde ve 30 küsür dolar karşılığında gönderilebiliyor. 3 dolar civarında bir fark oluşmuş olabilir her fazladan gelen ürünü ağırlığına ve adedine göre ek ücretlendirmeye dahil ediyorlar. Ayrıntılı bilgi için Amazon'a mail atabilirsiniz onlar tedarikçi firma ile irtibata geçip size gerekli bilgiyi veriyorlar.
    http://www.amazon.com/gp/help/customer/display.html/ref=hp_navbox_596184_ways?nodeId=596194

• Şuan 3 monitörle eyefinity yapmaya çalışıyorum ancak sadece ikitanesini kullanmama izin veriyor. Oynayacağımdan değil sadece test amaçlı deniyorum çünkü ikisini ben kullanıyorum diğer monitör evdeki diğer kasanın ancak bu monitör sadece vga.

Yani şöyle

1 adet Samsung bx2450 24" hdmi - hdmi
    1 adet philips 190x 19" dvi - dvi
    1 adet fujitsu siemens 19" dvi/vga dönüştürücü ile vga - vga

Eyefinity oluşturmaya kalktığımda veya monitörleri aktif etmeye çalıştığımda sadece birini aktif etmeme izin veriyor. AMD Vision Engine programında yani Catalyste desktop managerda 3. monitörü de aktifleştirmeye çalışıyorum diyor ki birini devre dışı bırakman lazım. Nedenini çözemedim. Acaba 2 digital 1 analog monitör aynı anda kullanılamıyor mu?
  • quote:

Orijinalden alıntı: msw

Şuan 3 monitörle eyefinity yapmaya çalışıyorum ancak sadece ikitanesini kullanmama izin veriyor. Oynayacağımdan değil sadece test amaçlı deniyorum çünkü ikisini ben kullanıyorum diğer monitör evdeki diğer kasanın ancak bu monitör sadece vga.

Yani şöyle

1 adet Samsung bx2450 24" hdmi - hdmi
    1 adet philips 190x 19" dvi - dvi
    1 adet fujitsu siemens 19" dvi/vga dönüştürücü ile vga - vga

Eyefinity oluşturmaya kalktığımda veya monitörleri aktif etmeye çalıştığımda sadece birini aktif etmeme izin veriyor. AMD Vision Engine programında yani Catalyste desktop managerda 3. monitörü de aktifleştirmeye çalışıyorum diyor ki birini devre dışı bırakman lazım. Nedenini çözemedim. Acaba 2 digital 1 analog monitör aynı anda kullanılamıyor mu?

Yukarıdaki mesajlarda bir cok kez paylastık bu konuyu 10 mesaj geriye giderseniz cevapları bulacaksınız

SAYGILARLA

• 
Sayfa: önceki 7891011
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.