Şimdi Ara

Eyefinity Kurulum Rehberi Kapsamlı Anlatım-Testler-Puf Noktalar-Sormak Istedikleriniz (10. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
3 Misafir - 3 Masaüstü
5 sn
763
Cevap
18
Favori
78.293
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
2 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 89101112
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş

Orijinalden alıntı: Rock_Rage
    Yukarıdaki mesajlarda bir cok kez paylastık bu konuyu 10 mesaj geriye giderseniz cevapları bulacaksınız

SAYGILARLA

Evet ilk mesajda zaten sorumun cevabı varmış, ancak aktif dp to vga dönüştürücü ile vga monitörü de kullanabilirmişim. Neyse hiç gerek yok o zaman, zaten deneme için takmıştım, oynamak için 3ü de 1080p olan monitör kullanmak en mantıklısı. Teşekkür ettim.
  • quote:

Orijinalden alıntı: msw

quote:

Yukarıdaki mesajlarda bir cok kez paylastık bu konuyu 10 mesaj geriye giderseniz cevapları bulacaksınız

SAYGILARLA

Evet ilk mesajda zaten sorumun cevabı varmış, ancak aktif dp to vga dönüştürücü ile vga monitörü de kullanabilirmişim. Neyse hiç gerek yok o zaman, zaten deneme için takmıştım, oynamak için 3ü de 1080p olan monitör kullanmak en mantıklısı. Teşekkür ettim.

Nedemek iyi forumlar

SAYGILARLA

• Eline Sağlık....
  • arkadaşlar bu rehbere ufak bir katkım olsun, bu kurulumdaki en büyük sıkıntı mini displayport çıkışlarını kullanmak oluyor egerki yurt dışından filan uğraşamam ve hemen isterim derseniz ist perpa da minidp to vga çevirici mevcut 75 tl den satılıyor pazarlıkla 10-15 lira düşürülebilinir çin malı ve kutusundan aktif ibaresi yok fakat ben alıp denedim ve çalıştı yani aktif çevirici olarak 3lü monitör kurulumu yapılabiliniyor bilginize....
  • quote:

Orijinalden alıntı: burak21242

arkadaşlar bu rehbere ufak bir katkım olsun, bu kurulumdaki en büyük sıkıntı mini displayport çıkışlarını kullanmak oluyor egerki yurt dışından filan uğraşamam ve hemen isterim derseniz ist perpa da minidp to vga çevirici mevcut 75 tl den satılıyor pazarlıkla 10-15 lira düşürülebilinir çin malı ve kutusundan aktif ibaresi yok fakat ben alıp denedim ve çalıştı yani aktif çevirici olarak 3lü monitör kurulumu yapılabiliniyor bilginize....

Bilgilendirme için tskler.Suan tasınma surecim devam ediyor tasınamadım bi sayfayı guncelleyemiyorum bu durumdan dolayı ozur dilerim.

SAYGILARLA
  • Acaba nasıl okunuyo biriyle tartışırken söyleyemiyorum

Eyefinity
  • quote:

Orijinalden alıntı: SanalFare

Acaba nasıl okunuyo biriyle tartışırken söyleyemiyorum

Eyefinity

Ben eyfinitiy diye okuyom.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Kıvan Ç -- 10 Kasım 2011; 13:45:10 >
  • quote:

Orijinalden alıntı: SanalFare

Acaba nasıl okunuyo biriyle tartışırken söyleyemiyorum

Eyefinity

ayfiniti galiba infinity'ye bi gönderme mi yapmışlar acaba
  • güzel paylaşım
  • cok iyi ya su display portu vgaya donusturen adaptor 100 dolar seviyelerimde diye alamamistim simdi baktim ebaye 15 dolar 1 senedir de 3x 22 inchi 5770 + onboard vga ile kullaniyorum ve 3lu eyefinitiy yapamiyordum. Simdi hemen siparis vereyim de yapayim ben de 3lu eyfinity. Konuyu acan arkadasa tesekkurler :)
  • Hocam merak ettim soracağım GTX580 kart ile 2 monitör yapsam biri şuan kulladığım 21.6" lcd monitör 2.monitör olarakda 19" lcd bir monitör alıp bağlasak yapsak bu işi oraya kadar tamam ama ben oyunlarda 2 ekran kullanmak istemiyorum mesela bir yerde okumuştum adam 2 ekran yapmış birinde film izlerken diğerinde kardeşi ödev yapıyordu bende bu tarz birşey yapmak istiyorum bir tarafta oyun oynarken diğer ekranda nette gezinmek gibi... nasıl olur bu iş ?
  • quote:

Orijinalden alıntı: Last Danqer

Hocam merak ettim soracağım GTX580 kart ile 2 monitör yapsam biri şuan kulladığım 21.6" lcd monitör 2.monitör olarakda 19" lcd bir monitör alıp bağlasak yapsak bu işi oraya kadar tamam ama ben oyunlarda 2 ekran kullanmak istemiyorum mesela bir yerde okumuştum adam 2 ekran yapmış birinde film izlerken diğerinde kardeşi ödev yapıyordu bende bu tarz birşey yapmak istiyorum bir tarafta oyun oynarken diğer ekranda nette gezinmek gibi... nasıl olur bu iş ?

Merhaba

Bu isi soyle yapabilirsiniz yapacagınız seylerden bir tanesi pasif bir is olacak yani klavye mouse kullanmıyacagınız bir is olacak muzik dinlemek film izlemek slayt sov gibi digeride aktif olacak klavye mouse birisi tarafından kullanılacak.Siz bir yerde oyun oynarken diger monitorde baska birisi aktif bir is yapamaz cunku sadece bir kisi klavye mouse kullanılabilir.Umarım anlatabilmisimdir.

SAYGILARLA

• quote:

quote:

Orijinalden alıntı: Last Danqer

Hocam merak ettim soracağım GTX580 kart ile 2 monitör yapsam biri şuan kulladığım 21.6" lcd monitör 2.monitör olarakda 19" lcd bir monitör alıp bağlasak yapsak bu işi oraya kadar tamam ama ben oyunlarda 2 ekran kullanmak istemiyorum mesela bir yerde okumuştum adam 2 ekran yapmış birinde film izlerken diğerinde kardeşi ödev yapıyordu bende bu tarz birşey yapmak istiyorum bir tarafta oyun oynarken diğer ekranda nette gezinmek gibi... nasıl olur bu iş ?

Merhaba

Bu isi soyle yapabilirsiniz yapacagınız seylerden bir tanesi pasif bir is olacak yani klavye mouse kullanmıyacagınız bir is olacak muzik dinlemek film izlemek slayt sov gibi digeride aktif olacak klavye mouse birisi tarafından kullanılacak.Siz bir yerde oyun oynarken diger monitorde baska birisi aktif bir is yapamaz cunku sadece bir kisi klavye mouse kullanılabilir.Umarım anlatabilmisimdir.

SAYGILARLA

Tamam anladım zaten benim burda amacım şöyle sanırsma bu özellik w7 de varmış 2 ekran oldumu ekranı 2 ye bölüyormuş bi ekranda oyun oynarken diğer ekranda boş kalıyormuş yani maus diğer ekrana geçebiliyor eğer öyle olursa benim amacım oyun vs oynarken bi yandanda nette gezinmek

• Oyunu window modda acarsanız olur diger ekrana gecip oradada web sayfasını kontrol edebilirsiniz eger window mode yok ise o ekranı gorebilirsiniz ama kontrol edemezsiniz.

SAYGILARLA
  • x1550 var olmaz mı
  • quote:

Orijinalden alıntı: CagdasyavasTR1

x1550 var olmaz mı

Ne yazikki Gonul isterdiki olsun

SAYGILARLA
  • quote:

quote:

Orijinalden alıntı: leech

Sizden rica etsem bu konuyu acaba eyefinity kullananlar ve yardımlaşma klubü yapsanız nasıl olur. Ben dahil bir kaç kişi daha biliyorum forumda eyefinity düzeneği olan.

Özellikle eyefinity desteklemeyen veya sorunlu olan oyunlarda ciddi fayda sağlayabileceğini düşünüyorum

Merhaba

Elimden geldigince konuyu guncel tutucam en azından kendi denedigim her oyunun videosunu koymaya calısıcam.Birde calısan calısmayan oyun listesi yapabiliriz ama bu klüp olabilirmiyiz bilmiyorum.Yoneticilerimiz bizi aydınlatırsa yapılması gerekenler konusunda bizde yaparız.

İyi dileklerini sunan herkeze Tesekkurler.

SAYGILARLA

Bende ATI RAdeon HD6950 ekran kartı var.

Bu karta 3 adet monitor bağlı. Monitorler ve bağlantı çeşitleri sırasıyla şöyle;

Philips 19" 109B7 Model CRT monitor, bağlantı VGA (ekran kartına DVI dönüştürücü ile bağlandı)
    Samsung 22" 2232BW model LCD monitor, bağlantı DVI (monitor üzerinde DVI çıkışı olduğundan dönüştürücü kullanılmadı)
    Philips 42" 42PFL7666H model TV, Bağlantı HDMI (ekran kartı üzerinde HDMI çıkışı olduğundan HDMI bağlantı ile bağlandı)

Bu monitorlerde Eyefinity kullanmak istiyorum. Fakat ekran kartım 42" philips tv'yi görmesine rağmen bilgisayarımda bu tv için gerekli ayarları yapamıyorum. Ayarları yapamadığım içinde tv'ye sinyal gitmiyor.

Sorunumu nasıl çözerim?

• quote:

Orijinalden alıntı: serdarski

quote:

quote:

Orijinalden alıntı: leech

Sizden rica etsem bu konuyu acaba eyefinity kullananlar ve yardımlaşma klubü yapsanız nasıl olur. Ben dahil bir kaç kişi daha biliyorum forumda eyefinity düzeneği olan.

Özellikle eyefinity desteklemeyen veya sorunlu olan oyunlarda ciddi fayda sağlayabileceğini düşünüyorum

Merhaba

Elimden geldigince konuyu guncel tutucam en azından kendi denedigim her oyunun videosunu koymaya calısıcam.Birde calısan calısmayan oyun listesi yapabiliriz ama bu klüp olabilirmiyiz bilmiyorum.Yoneticilerimiz bizi aydınlatırsa yapılması gerekenler konusunda bizde yaparız.

İyi dileklerini sunan herkeze Tesekkurler.

SAYGILARLA

Bende ATI RAdeon HD6950 ekran kartı var.

Bu karta 3 adet monitor bağlı. Monitorler ve bağlantı çeşitleri sırasıyla şöyle;

Philips 19" 109B7 Model CRT monitor, bağlantı VGA (ekran kartına DVI dönüştürücü ile bağlandı)
    Samsung 22" 2232BW model LCD monitor, bağlantı DVI (monitor üzerinde DVI çıkışı olduğundan dönüştürücü kullanılmadı)
    Philips 42" 42PFL7666H model TV, Bağlantı HDMI (ekran kartı üzerinde HDMI çıkışı olduğundan HDMI bağlantı ile bağlandı)

Bu monitorlerde Eyefinity kullanmak istiyorum. Fakat ekran kartım 42" philips tv'yi görmesine rağmen bilgisayarımda bu tv için gerekli ayarları yapamıyorum. Ayarları yapamadığım içinde tv'ye sinyal gitmiyor.

Sorunumu nasıl çözerim?

Merhaba Daha Onceki Konuları okursanız bu konuyu bir cok kez konustugumuzu gorursunuz.Sorununuz su ekran kartı uzerindeki bir dvi portu aslında hdmi portu ile paralel baglıdır.Bu yuzden siz aynı kanala 2 monitor bagladıgınız sadece birisini kullanmanıza izin veriyor.Hdmi olan monitoru yada dvi dan baglı monitoru ekran kartınızda display port var ise oraya baglamanız gerekmetke bunun içinde aktif donusturucu kullanmanız gerekiyor.Konunun basında detaylı bilgiler mevcut.

SAYGILARLA

• @serdarski mini dp den vga ya aktif dönüştücü ist perpa ticaret merkezinde bulunuyor
  • cf kurulumunda bir ekran kartı üzerinden görüntü almamız mı gerek?
    bende 6950 cf sistem olucak bir kaç gün içinde ve belki forumdan 2 tane daha ekran alıp 3lü eyefinity yapmayı düşünüyorum. İki ekran kartının da çıkışlarından yararlanabilir miyim? yan, dp ile uğraşmadan dvi ve hdmiları kullanarak eyefinity sistem kurabilir miyim? bulabilirsem bendekei ekranın aynısından almayı düşünüyorum lg 23" E2360V-PN ve maks 1920x1080 çözünürlük destekliyor. dvi ya da hdmidan görüntü alırken bir kalite farkı yaşar mıyım?
  • 
Sayfa: önceki 89101112
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.