Şimdi Ara

Eyefinity Kurulum Rehberi Kapsamlı Anlatım-Testler-Puf Noktalar-Sormak Istedikleriniz (32. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
762
Cevap
18
Favori
78.312
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
2 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 3031323334
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • Elimde temiz kullanilmis 2 adet dark marka display port dvi aktif cevirici mevcut ilgilenen olursa pm atsin

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi yücel52 -- 15 Nisan 2015; 18:02:47 >
    < Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • quote:

Orijinalden alıntı: Bambiyotik

quote:

Orijinalden alıntı: YAZICIOĞLU

quote:

quote:

Orijinalden alıntı: YAZICIOĞLU

quote:

quote:

Orijinalden alıntı: Rock_Rage

Merhaba

Kullandığınız Hmdi dönüştürücü aktif mi ? Eğer aktif değil ise 3 monitöre aynı anda görüntü aktaramazsınız.

SAYGILARLA

Merhaba Rock_Rage; aktif kullanmadan dün sadece 1 kere görüntü aldım. Nasıl oldu bilmiyorum ama yaptım. Ardından yeniden başlattığımda sanki ekran kartı driver'i yüklü değil gibi görüntü 640x480 oldu. Biraz baktım youtube'den aktif dönüştürücüden bahsettiler. Bende teknobiyotik.com dan dün akşam 1 tane mini display to vga aktif dönüştürücü sıpariş ettim. İptal edicem çünkü yazandan fazla çektiler kartımdan. Senin tavsiye ettiğin ve türkiyeden alıpta kullandığın dönüştürücü varsa link atarmısın ? Bu arada ekran kartımı crossfire olarak kullanıyorum. Ccc 13.12 yüklü. Sapphire HD 7950 modeli var elimde. Kartta sırası ile 1 adet dvi 1 adet hdmi 2 adet mini display port var. Hangi portları kullanmam gerek ? Monitörümde 2 adet hdmi 1 adette vga girisi ve bir ses jakı girişi var.

Birkaç mesaj önce resmini dekoyduğum dönüştürücüyü kadiköy yazıcıoğlu iş hanında 2. kattan almıştım ben aktif dönüştürücü.

Hangi portlardan bağlantı yapıyorsun ?

Mini display port u analog a dönüştürüyor."Aktif adaptör"
    Dvi dan analog pasif dönüştürücü ile.
    Diğeri de Hdmi dan hdmi direk bağlı.

Sırası ile DVI + HDMI + Mini Display port aktif dönüştürücü ile kullanmam gerek o zaman ?

Bildiğim kadarı ile:bu başlığın ilk sayfasında da yazıyordu sanırım 1 display port kullanılmak zorunda eyefinity için.
    Sırası önemli değil.

• Arkadaşlar bilmeyen birin için bile eyefinity sistem kurmak basit yani biraz arastirip açıklamaları okuyup kurabilirsiniz evet eyefinity için displayport kullanmak şart
  • quote:

Orijinalden alıntı: c3LaL35

Arkadaşlar bilmeyen birin için bile eyefinity sistem kurmak basit yani biraz arastirip açıklamaları okuyup kurabilirsiniz evet eyefinity için displayport kullanmak şart

Bilmeyen biri bile kurar mı kurmaz mı bilmiyorum ama ben kuramadım. Aktif dönüştürücü olduğunu da forumdan öğrendim ve öğrendikten sonrada araştırdım. Hazırcılığa karşıyım.....
  • quote:

quote:

Arkadaşlar bilmeyen birin için bile eyefinity sistem kurmak basit yani biraz arastirip açıklamaları okuyup kurabilirsiniz evet eyefinity için displayport kullanmak şart

Bilmeyen biri bile kurar mı kurmaz mı bilmiyorum ama ben kuramadım. Aktif dönüştürücü olduğunu da forumdan öğrendim ve öğrendikten sonrada araştırdım. Hazırcılığa karşıyım.....

Eyefinity sistem kurmanın hazircilikla ne ilgisi var evet aktif dönüştürürucu kullanmanız gerekiyor.2 sene önce ülkemizde aktif dönüştürücü bulmak çok zordu ama artık bulabilirsiniz.Bende zamanında internet arastirip birde aktif displayport hdmi aktif dönüştürücü alıp kurdum ve şimdiye kadar hiç problem yaşamadım.monitörün biri dvi diğeri hdmi biride displayport aktif hdmi dönüştürücü ile bağlı eğer yapamadiysaniz dönüştürücünüz muhtemelen aktif değildir.

• quote:

quote:

quote:

Eyefinity sistem kurmanın hazircilikla ne ilgisi var evet aktif dönüştürürucu kullanmanız gerekiyor.2 sene önce ülkemizde aktif dönüştürücü bulmak çok zordu ama artık bulabilirsiniz.Bende zamanında internet arastirip birde aktif displayport hdmi aktif dönüştürücü alıp kurdum ve şimdiye kadar hiç problem yaşamadım.monitörün biri dvi diğeri hdmi biride displayport aktif hdmi dönüştürücü ile bağlı eğer yapamadiysaniz dönüştürücünüz muhtemelen aktif değildir.

İşte benimde bahsetmek istediğim bu ya! Biz insanlar hep hazırcılığa alıştık armut piş ağzıma düş! Buradan bir bilgi kaptığım da sadece o bilgi ile kalmayıp araştırıp üstüne koymaya çalışıyorum :) Hazırcılıktan kastım buydu. Aktif dönüştürücü olması gerektiğini öğrendiğimde de bulup satın aldım. Şuan kargo da bakalım gelince ne olacak.

• Ben de Eyefinity kullanıcısıyım. Aktif çeviricili displayport adaptör kullanırsanız monitörü 2 den 3 e çıkarmakta zorluk çekmezsiniz. Pasif dönüştürücülerse (dvi to displayport gibi) bir halta yaramıyor. Aktif dönüştürücülerde genelde bir de USB çıkışı olur. USB, çeviricinin elektrik alabilmesi için gerekiyor. Fikir vermesi mahiyetinde bahsedeyim dedim.

Gelelim bombaya. EYEFINITY ile CROSSFIRE ı birlikte kullanamıyorsunuz.!!! 14.2 sürücüsüne kadar Eyefinity aktifken Crossfire ı açamıyordunuz bile. 14.2 ile birlikte artık ikisi birlikte açılıyor ama malesef sadece tek kartın gücü kullanılabiliyor. ! YANİ EYEFINITY + CROSSFIRE = FAIL

Sakın böyle bir ikili setupa gireyim coşayım gibi bir hataya düşmeyin!

edit: imla

edit2: kullanılan çözünürlük 5760*1080

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Deniztns -- 5 Mart 2014; 9:01:34 >

• Donanımhaber.com' a birde burdan bakın :)
     Eyefinity Kurulum Rehberi Kapsamlı Anlatım-Testler-Puf Noktalar-Sormak Istedikleriniz
  • quote:

Donanımhaber.com' a birde burdan bakın :)
     Eyefinity Kurulum Rehberi Kapsamlı Anlatım-Testler-Puf Noktalar-Sormak Istedikleriniz

Kardeşim güzel olmuş kablo işe yaramış iyi günlerde kullan dostum

• quote:

quote:

Kardeşim güzel olmuş kablo işe yaramış iyi günlerde kullan dostum

Teşekkürler kardeşim :) sabah uyandım kargo gelmiş gittim kabloları aldım bağlantıları tamamladım :)

• quote:

Orijinalden alıntı: Deniztns

Ben de Eyefinity kullanıcısıyım. Aktif çeviricili displayport adaptör kullanırsanız monitörü 2 den 3 e çıkarmakta zorluk çekmezsiniz. Pasif dönüştürücülerse (dvi to displayport gibi) bir halta yaramıyor. Aktif dönüştürücülerde genelde bir de USB çıkışı olur. USB, çeviricinin elektrik alabilmesi için gerekiyor. Fikir vermesi mahiyetinde bahsedeyim dedim.

Gelelim bombaya. EYEFINITY ile CROSSFIRE ı birlikte kullanamıyorsunuz.!!! 14.2 sürücüsüne kadar Eyefinity aktifken Crossfire ı açamıyordunuz bile. 14.2 ile birlikte artık ikisi birlikte açılıyor ama malesef sadece tek kartın gücü kullanılabiliyor. ! YANİ EYEFINITY + CROSSFIRE = FAIL

hocam ben de 2 monitor var
    amacim bi monitorde oyun
    oynarken digerinin
    masaustunde kalmasi arada
    seri gecisler yapmak isterim
    bu mumkun mu ayrica boyle bi
    sistemde cozunurlugu dusuk
    olan monitore gore mi hareket
    edicem yada ikisini farkli
    cozunurlukte kullanabcekmiyim
    iki monitoru ayni anda
    oyunda.kullanmicam simdiden
    tesekkurler

• quote:

Ben de Eyefinity kullanıcısıyım. Aktif çeviricili displayport adaptör kullanırsanız monitörü 2 den 3 e çıkarmakta zorluk çekmezsiniz. Pasif dönüştürücülerse (dvi to displayport gibi) bir halta yaramıyor. Aktif dönüştürücülerde genelde bir de USB çıkışı olur. USB, çeviricinin elektrik alabilmesi için gerekiyor. Fikir vermesi mahiyetinde bahsedeyim dedim.

İnsanlara yalnış bilgilendirme verme lütfen. Ben zamanında 6850 crossfire ile 3 monitör eyefinity kullandım. Hala aynı monitörleri kullanıyorum ama ekran kartı değişti. Gayet 2. kart çalışıyordu. Hatta gereğinden daha iyi çalışıyordu.

• Crossfire'ı etkinleştirip FPS ye ve kapatıp FPS ye bakıp konuşmak mantıklı olurdu. Eyefinity yapınca crossfire harika çalışıyor...

• quote:

Uzay üssüne çevirmişin

Hayırlı olsun , güle güle kullan.

• quote:

Orijinalden alıntı: deathness666

quote:

İnsanlara yalnış bilgilendirme verme lütfen. Ben zamanında 6850 crossfire ile 3 monitör eyefinity kullandım. Hala aynı monitörleri kullanıyorum ama ekran kartı değişti. Gayet 2. kart çalışıyordu. Hatta gereğinden daha iyi çalışıyordu.

Eğer yanlış bilgi veriyorsam ve bu işin doğrusu çalıştığı yönündeyse bana bunun nasıl yapıldığını Allah aşkına anlatır mısın? (Kinaye yapmıyorum) Elimde 3 ekran kartı ne yapacağımı şaşırdım.. Crossfire ı kapasamda açsamda eyefinity de fps bir gıdım öteye gitmiyor. Tekli monitor setupa dönünce crossfire hemen kendini gösteriyor ve FPS fırlıyor..

Internette araştırdığımda eyefinity+crossfire düzeneği çalışmıyor diye 3 adet makale okudum. Tüm haftasonu deneme yaptım yok işte çalışmıyor.

Eğer müsait olursan skype vs yaparız sende kendin tecrübe edersin.

Bu arada dipnot benim ekranlarımın her biri 1920*1080 çözünürlükte toplam 5760*1080 çözünürlük. NVIDIA surroundda hiç sorun olmadı bu. CRossfire bu çözünürlüğü kaldıramıyor olabilir mi ? Eğer kaldıramıyorsa yine sorun yine sorun. Senin setup taki toplam çözünürlük ne kadardı?

• quote:

Crossfire'ı etkinleştirip FPS ye ve kapatıp FPS ye bakıp konuşmak mantıklı olurdu. Eyefinity yapınca crossfire harika çalışıyor...

Hangi çözünürlükte harika çalışıyor hocam? Eğer ki 5760*1080 de eyefinity+crossfire çalıştırabilirsem benden mutlusu yok. Elimde 3 adet kart var toplam değeri 3bin lira ama gel gör ki çalışmıyor işte.. Özel bir ayarı da yok ki bu işin sen hangi çözünürlükte çalıştırıyorsun?
  • quote:

quote:

Crossfire'ı etkinleştirip FPS ye ve kapatıp FPS ye bakıp konuşmak mantıklı olurdu. Eyefinity yapınca crossfire harika çalışıyor...

Hangi çözünürlükte harika çalışıyor hocam? Eğer ki 5760*1080 de eyefinity+crossfire çalıştırabilirsem benden mutlusu yok. Elimde 3 adet kart var toplam değeri 3bin lira ama gel gör ki çalışmıyor işte.. Özel bir ayarı da yok ki bu işin sen hangi çözünürlükte çalıştırıyorsun?

Deniz merhaba;

5760*1080 de çalıştırıyorum. Crossfire olarak çalışıyor herhangi bir sorun yok. Crossfire'ı açıp ve kapatıp test ettim FPS farkı bariz var. Özel bir ayarıda bildiğim kadarı ile yok. Multi GPU aktif edince çalışır bunu ötesi berisi yok :)

• quote:

quote:

Orijinalden alıntı: deathness666

quote:

Eğer yanlış bilgi veriyorsam ve bu işin doğrusu çalıştığı yönündeyse bana bunun nasıl yapıldığını Allah aşkına anlatır mısın? (Kinaye yapmıyorum) Elimde 3 ekran kartı ne yapacağımı şaşırdım.. Crossfire ı kapasamda açsamda eyefinity de fps bir gıdım öteye gitmiyor. Tekli monitor setupa dönünce crossfire hemen kendini gösteriyor ve FPS fırlıyor..

Internette araştırdığımda eyefinity+crossfire düzeneği çalışmıyor diye 3 adet makale okudum. Tüm haftasonu deneme yaptım yok işte çalışmıyor.

Eğer müsait olursan skype vs yaparız sende kendin tecrübe edersin.

Bu arada dipnot benim ekranlarımın her biri 1920*1080 çözünürlükte toplam 5760*1080 çözünürlük. NVIDIA surroundda hiç sorun olmadı bu. CRossfire bu çözünürlüğü kaldıramıyor olabilir mi ? Eğer kaldıramıyorsa yine sorun yine sorun. Senin setup taki toplam çözünürlük ne kadardı?

Böyle saçma şey olur mu? Çoklu monitör teknolojisini özellikle Eyefinity gibi sistemi ilk AMD geliştirdi. Nvidia tek ekran kartına Surround teknolojisini GTX600 serisi ile getirdi. Oysaki AMD tarafında HD5000 serisinden beri var. Sana dediğim gibi zamanında tek 6850 ile 3 monitör de kullandım daha sonra 6850 crossfire şeklinde de kullandım. Bu arada AMD de bütün monitör kablolarını tek karta bağlicaksın özellikle en üst karta. 5760x1080 değil amd 6 monitör bile destekliyor. 2560x1440x6 monitör şeklinde de kullanırsın istersen.

• Bambiyotik kullanıcısına yanıt
    Bu benim için harika bir haber ama neden çalışmıyor o vakit ?! Sürücüm 14.2 . Denediğim oyun EuroTruckSimulator 2 . Acaba oyundan olabilir mi o zaman? Siz hangi oyunda denediniz bu gözlemi yaparken? Ben açsam da kapasam da aynı fps yi alıyorum. Tek monitörde hiç sorun yok. Crossfire açınca hemen fps fırlıyor.
  • AMD'nin sitesinde crossfire ve eyefinity adlı bir makale okudum bugün iş yerinde. Eyefinity ile crossfire aynı anda çalışıyor yazıyordu. Nvidia'daki surround teknolojisinde de slı yapınca FPS artıyor. Youtubedeki bağzı videolardaki Fraps değerlerinde crossfire aktif iken FPS artışı bariz gözlemleniyor. Ayrıca eyefinity aktif iken masaüstünde bile ekran kartının sıcaklığı yüksek oluyor :) Sırf bu yüzden daha iyi termal bir malzemesi olan bir kasa almayı düşünüyorum.
  • 
Sayfa: önceki 3031323334
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.