Şimdi Ara

Exper karizma laptop windows 10 wifi kopma sorunu

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
9
Cevap
0
Favori
500
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 1
Giriş
  • Laptopu 2011 yilinda aldim ve malum laptoplar bu kadar pahali iken yenisini alamam.win8 işletim sistemi artik uzatmalara oynadigi icin windows 10 kurma karari aldim.1909 sürümü ram harcama miktari olarak benim laptopa uygun oldugu icin yukledim fakat bir sure kullandiktan sonra wifi surekli olarak kopmaya basladi.nasil bir cozum uretebilirim???

Yapilan işlemler : temiz format attim ama olmadi.driverlari guncelledim gene olmadi.

Windows 10 uyumlu harici wireless adaptör alsam yaninda da driver kursam olur mu acaba?malum benim laptop eski oldugu icin çakişiyor demek ki.

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >

• Modem kanal ayarında sorun yoksa ( modemi sıfırlayın ) , diğer tüm cihazlar sorunsuz baglanıyorsa ;

1: laptop wifi kartını değiştir
    2: modem modeline göre usb wifi cihazi al ( 2.4 ghz - 5ghz )

Sorunun basit ama eger donanımsalsa çözüm bu ikisi , yoksa isletim sistemi ve donanım uyumu sorunun var.

Vaktin varsa w7 ve linux kur test et sonra da dh ikinci el den ucuz usb wifi cihazı satın al.
  • Laptop wifi kartini degistirmek cok uzun iş

Harici wireless alirim o sorun deil ama para vercem sonucta.bu sekilde cozum saglamis biri yok mu acaba forumda.cmd'ye kodlar yazinca sorun cozuluyo kisa sure de olsa ama her pcyi actigin zaman bu 5 tane kodu girmek de adami bezdirir bir sure sonra.sorun isletim sistemi kaynakli oldugu kesin nerdeyse.win8 yuklu şu anda laptop en son baglanti kurdugumda sorunsuzdu.

Kodlar;

1. netsh int ip reset a.txt (Komutunu yazıp ENTER tuşuna basın. Bazı bölümlerin sıfırlandığını ve karşılığında TAMAM yazdığını teyit edin.)

Bu komut TCP/IP alanını sıfırlamanızı sağlayacaktır.

2. netsh winsock reset (Komutunu yazıp ENTER tuşuna basın. Bazı bölümlerin sıfırlandığını ve karşılığında TAMAM yazdığını teyit edin.)

Bu komut Winsock kataloğunu sıfırlamanızı sağlayacaktır.

3. netsh winhttp reset proxy (Komutunu yazıp ENTER tuşuna basın.)

Bu komut bilgisayarınızda kullandığınız proxy var ise bunları sıfırlamanızı sağlayacaktır.

4. netsh advfirewall reset (Komutunu yazıp ENTER tuşuna basın.)

Bu komut Ağ güvenik duvarını sıfırlamanızı sağlayacaktır

5. ipconfig /flushdns (Komutunu yazıp ENTER tuşuna basın.)

Bu komut ile DNS cachelerini temizlersiniz.

• Wifi kartı pek para eden bir sey degil , tabi ki laptopun açılabilme dizaynına bagli. Ram ve hdd yi degistirmek kadar da basit.

Usb wifi cihazlar biraz daha uzun mesafeli olur , ( modemine göre ) 5 ghz olan alma imkanin olur vr farklı cihazlara takıp kullanarak degerlendirmen daha avantajli.

Dh de ikinci el satan cok usb olanlardan. Exper karizma laptop windows 10 wifi kopma sorunu Exper karizma laptop windows 10 wifi kopma sorunu

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi eg2077 -- 16 Ocak 2021; 12:28:46 >

• Hepsiburadada realtek buldum bi tane favoriye aldim(usb harici wireless).hdd 2 defa degistim zaten.eski diskli hdd de bad sector vardi onu degistim sonra tekrar diskli hdd aldim onda da win8de %100 disk hatasi aldim sonra en son ssd aldim bi tane.ram ve hdd söküp takmisligim var ama ağ karti olayini bilmiyorum.windows 10da bu wifi kopma olayi olmasaydi keske.pcye ilerleyen donemde ram ve islemci takviyesi yapabilirdim duruma gore.kötü oldu bu :(
    Pcde cok bi işim yok.haftada bir iş bakarsam bakarim o kadar.telefon ekrani kucuk oldugu icin telefondaki interneti laptopa yansitiyorum.

• Laptopu hızlandıran en büyük sey suanda SSD , ikinci el 250 GB ssd 200 TL hatta kampanya ile sıfır ssd yi dahi 200 TL ve altına alabilirsin,

Sonra da ram takviyesi faydalı olacaktır ( ddr2 ise zaten 2+2 yapabilirsin )

Bence en son islemci icin masraf yap , çünkü genel de islemci alsan bile elindeki islemci satılamayacagı icin %100 zarar olacaktır cebinden çıkan para.
  • 120lik ssd takili zaten dostum.yetmezse bakariz bi hal caresine de.ram 4+4 yapma niyetim vardi veya 4+ 2gb zaten var bende.işlemci olarak da en son extreme 1.nesil i7 işlemci alabilirdim duruma göre ama bu wifi olayi batırdı :(

• İşletim sistemi ile alakasi yok.cep telefonumdan dolayi yapiyormus dostum :(

• 
Sayfa: 1
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.