Şimdi Ara

EXPER EASYPAD (P10AN) TABLET PC KULLANICILARI (152. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
8.353
Cevap
19
Favori
714.347
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 150151152153154
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • Exper hazretleri acaba bu Android 3.0 için orjinal bir güncelleme çıkartmayı düşünüyorlarmı. Yoksa biz gene burada kendi imkanlarımızla başımızın çaresine mi bakacağız. Bilgisi olan var mı? Yada Vega orjinal bir güncelleme yapar mı? Sözünü vermişti ama zamanı nedir acaba?
  • quote:

Orijinalden alıntı: ToisAndro

quote:

Orijinalden alıntı: udogan44
    Zahmet olmayacaksa ayrıntılı şekilde anlatabilirmisin yedeklemeyi ve tekrar kurmayı Verdiğin linkten dosyayı indirdim ADB mod aldım ama yedekleyemedim .Saygılarımla

Anlatayım.

1) İndirdiğin arşivi çıkart.

2) Tablet "USB Slave" modundayken Ayarlar>Uygulamalar>Geliştirme kısmından Hata ayıklamayı aç.

3) İki ucu erkek usb kabloyla tableti bilgisayara bağla.

4) Çıkarttığın arşivin içindeki "MakeRestorer_Windows.bat" dosyasını çalıştır. Yedek almaya başlayacak, bitince kapanacak. Yedeği hem restorer içine hemde hafıza kartına atıyor. Yedeği saklamak istiyorsan "restorer" klasörünü saklaman yeterli. Geri yükleyecek dosya onun içinde çünkü.

5) Tableti kapat. Şarj cihazını tak. (APX moda geçişte bilgisayarın daha çabuk görmesi için.) Geri ve Power tuşlarına bilgisayardan ses gelinceye kadar basılı tut. (Yaklaşık 2sn)

6) Geri yüklemek için çıkardığın arşivdeki restorer klasöründeki "Restore_Windows.bat" dosyasını çalıştır.

Not: Bu işlem sırasında hafıza kartın takılı olmasın. Hafıza kartına yüklediğin programlar için hafıza kartınında yedeğini (sadece gerekli sistem dosyalarının) almayı unutma. Eğer sadece ram artışı için denemek istiyorsan hafıza kartı yedeği almana gerek yok. Sonuçta aynı romla kullanacaksın.

Bir türlü gösteremedim cihazı waiting for the device diyor sadece. USB slave moduna almak için yapılması gereken birşey mi var? Honeycomb romundayım.

Acaba elindeki yedekleme klasörünü bizimle paylaşırmısın, bende senin yedeğinden restore yapsam acaba ram artarmı? HC de

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi TheKyloRen -- 18 Mayıs 2011; 2:19:17 >

• quote:

Orijinalden alıntı: amonra33

ben 3.0 yükledim sonra bir süre kullandıktan sonra açıp kapatınca açılış ekranında kaldı bende de. şimdi romda yükleyemiyorum. yüklediğim her rom açılış ekranında kalıyor ekran kararıyor sora tekrar animasyona devam ediyor. bir arkadaş da da aynısı olmuş ama bende custom romu yükledim sonuç aynı :( M:(:(:(:(

Eğer clockwork ile yükleme veya adb mod da yükleme yapıyorsan devamlı cihazı fabrika ayarlarına döndürmelisin.
  • quote:

Orijinalden alıntı: belltolls

quote:

quote:

Zahmet olmayacaksa ayrıntılı şekilde anlatabilirmisin yedeklemeyi ve tekrar kurmayı Verdiğin linkten dosyayı indirdim ADB mod aldım ama yedekleyemedim .Saygılarımla

Anlatayım.

2) Tablet "USB Slave" modundayken Ayarlar>Uygulamalar>Geliştirme kısmından Hata ayıklamayı aç.

4) Çıkarttığın arşivin içindeki "MakeRestorer_Windows.bat" dosyasını çalıştır. Yedek almaya başlayacak, bitince kapanacak. Yedeği hem restorer içine hemde hafıza kartına atıyor. Yedeği saklamak istiyorsan "restorer" klasörünü saklaman yeterli. Geri yükleyecek dosya onun içinde çünkü.

5) Tableti kapat. Şarj cihazını tak. (APX moda geçişte bilgisayarın daha çabuk görmesi için.) Geri ve Power tuşlarına bilgisayardan ses gelinceye kadar basılı tut. (Yaklaşık 2sn)

6) Geri yüklemek için çıkardığın arşivdeki restorer klasöründeki "Restore_Windows.bat" dosyasını çalıştır.

Not: Bu işlem sırasında hafıza kartın takılı olmasın. Hafıza kartına yüklediğin programlar için hafıza kartınında yedeğini (sadece gerekli sistem dosyalarının) almayı unutma. Eğer sadece ram artışı için denemek istiyorsan hafıza kartı yedeği almana gerek yok. Sonuçta aynı romla kullanacaksın.

Bir türlü gösteremedim cihazı waiting for the device diyor sadece. USB slave moduna almak için yapılması gereken birşey mi var? Honeycomb romundayım.

Acaba elindeki yedekleme klasörünü bizimle paylaşırmısın, bende senin yedeğinden restore yapsam acaba ram artarmı? HC de

Ayarlar uygulamalar kısmından usb debuging seçeneğini açmalısın.

Bugün yada yarın kendi yedeğimi paylaşacağım.

• quote:

quote:

Orijinalden alıntı: belltolls

quote:

quote:

Anlatayım.

Ayarlar uygulamalar kısmından usb debuging seçeneğini açmalısın.

Bugün yada yarın kendi yedeğimi paylaşacağım.

Usb hata ayiklama aktif durumda bagalandi sesi geliyor bilgisayardan fakat gormuyor. Ama apx modunda goruyor ve rom yuklemesi yapabiliyorum

• Paylaşım alanında VegaComb Beta1a 'yı paylaşıyorum. İsteyen oradan indirsin. Doğrudan APX modda kurulum yapabileceksiniz.
  • teşekkürler.
    indiriyorum şimdi.
    gelen yorumlara göre kurmaya karar vericem :)
  • quote:

Paylaşım alanında VegaComb Beta1a 'yı paylaşıyorum. İsteyen oradan indirsin. Doğrudan APX modda kurulum yapabileceksiniz.

Dostum öncelikle eline sağlık;

3.0 Denedim. 3.0 tabletimde görmek bile beni rahatlattı (Tableti aldıktan sonra 3.0 gelmeyecek diyip bayağı soğutmuşlardı)
    Biraz uğraştım gerçekten güzel dokunmatiğini 2.2 daha istikrarlı buldum (yada bana öyle geldi)
    Hız konusunda hiçbir sorun yaşamadım nerdeyse 2.2 kadar hızlı
    ama alınması gereken bayağı yol var (uğraşırken bir-iki takılma oldu)
    İngilizce olması nedeniyle kaldırmak zorunda kaldım (Eşimde tableti kullandığı için)

Birde seni yormayacaksa bizim tablete uyumlu cyanogen romu linkini verebilirmisinç Çıkalı bayağı oldu ama deneyemedim (tabledin nasıl yedekleyeceğini bilmediğimden tembelliğime geldi denemedim .O bilgiler içinde ayrıca tekrar teşekkürler) birde 2.3 deneyelim
    Saygılarımla

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi udogan44 -- 18 Mayıs 2011; 22:57:16 >

• e hani 3.0 google kaynak kodlarını açmadan olmuyordu? bu HC romlar neyin nesi? birşey mi kaçırdım acep?
  • arkadaşlar konuda baya bi araştırma yaptım custom romlarla neredeyse her istediğinizi yapıyorsunuz... peki sormak istediğim

ben bu ay alacağım tablet kendime sizce hala bu cihaz alınırmı...
  • selam arkadaşlar bugün itibariyle bende sizdenim artık yalnız usb kablosu almadan hiçbirşey yapamıyorum şuan yarın kadıköy yazıcıpğluna gidicem kablo için ama nasıl bir kablo bakmalıyım??yani usb kablosunun iyi yada kötü olduğunu nasıl anlayabilirim??yardımınızı bekliyorum acemi bir tabletci olaraktan
  • quote:

Orijinalden alıntı: psyko91

selam arkadaşlar bugün itibariyle bende sizdenim artık yalnız usb kablosu almadan hiçbirşey yapamıyorum şuan yarın kadıköy yazıcıpğluna gidicem kablo için ama nasıl bir kablo bakmalıyım??yani usb kablosunun iyi yada kötü olduğunu nasıl anlayabilirim??yardımınızı bekliyorum acemi bir tabletci olaraktan

gri renkli sert kablodan alma yeter.
    bende gri vardı bozuluyor nedense. bu gün gittim yazıcıoğlundan siyah aldım. 5 TL

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi cagdassengun -- 19 Mayıs 2011; 1:02:50 >
  • quote:

Paylaşım alanında VegaComb Beta1a 'yı paylaşıyorum. İsteyen oradan indirsin. Doğrudan APX modda kurulum yapabileceksiniz.

paylasım ıcın tesekkurler.
    bu aksam yenı rom'u test ettım .
    oldukca şık gorunumlu ve kullanıslı menulere sahıp.
    ayrıca turkce de kullanılabılıyor...
    bırkac hata mesajı vermesı sanırım beta asamasında oldugu ıcın.
    gercekten muhtesem olmus dıyebılırım.
    ekran klavyesı de muthıs ılk defa zevk alarak harflere dokundum...
    dokunmatıgı de mukemmel.
    denemek ısteyenlere tavsıye ederım.
  • quote:

Orijinalden alıntı: design.CagdaS

quote:

Orijinalden alıntı: psyko91

selam arkadaşlar bugün itibariyle bende sizdenim artık yalnız usb kablosu almadan hiçbirşey yapamıyorum şuan yarın kadıköy yazıcıpğluna gidicem kablo için ama nasıl bir kablo bakmalıyım??yani usb kablosunun iyi yada kötü olduğunu nasıl anlayabilirim??yardımınızı bekliyorum acemi bir tabletci olaraktan

gri renkli sert kablodan alma yeter.
    bende gri vardı bozuluyor nedense. bu gün gittim yazıcıoğlundan siyah aldım. 5 TL

kablonun rengını bılmem ama mumkunse uzunlugu 30 cm yı gecmesın.
    cunku ıcındekı teller cok ınce oldugu ıcın uzunluk arttıkca sorun oluyor.
    bu yuzden kabloyu kendım kısaltmak zorunda kaldım...

• konu hala aynı hızda devam ettiğine göre ettiğine göre alına bilir bir cihaz bir mani cıkmadığı sürece alacağım sizin cevap vermemeniz önemli değil...

peki son bi soru daha gerci kimsenin cevap vermeyeceği kesin ama bursada peşin en uygun olarak alabileceğim bi yer biliyor musunuz...
  • quote:

Orijinalden alıntı: bilonemsi

konu hala aynı hızda devam ettiğine göre ettiğine göre alına bilir bir cihaz bir mani cıkmadığı sürece alacağım sizin cevap vermemeniz önemli değil...

peki son bi soru daha gerci kimsenin cevap vermeyeceği kesin ama bursada peşin en uygun olarak alabileceğim bi yer biliyor musunuz...

Neden sinirleniyorsun ki? Senin sorduklarını soran o kadar çok kişi var ki gına geldi millete.

Eğer 10" tablet almayı düşünüyorsan en iyi tercih easpad olacaktır. Ama android tabletler için benim önerim 7-8.9" arasıdır. Çünkü exper bu cihazlar için adam gibi bir kılıf getirmediği için çantayla netbooktan farksız oluyor. Mesela kapaklı kılıflarla ajanda gibi kullanmak isterdim. Mesela kalem de olsa fena olmaz.

• Arkadaşlar honeycomb beta 3 (vegacomb) çıkmış. İsteyen indirebilir.

http://tabletroms.com/forums/showthread.php?453-ROM-VegaComb-BETA-1.3-by-TeamNewCo-and-TeamVillain!
  • yok sakın yanlış anlamayın sinirlenmedim. sadece alacağım için sevindim... :D eğer yanlış anlaşıldıysa ve bu sizi üzdüyse gerçekten özür dilerim... :S
  • quote:

Orijinalden alıntı: bilonemsi

konu hala aynı hızda devam ettiğine göre ettiğine göre alına bilir bir cihaz bir mani cıkmadığı sürece alacağım sizin cevap vermemeniz önemli değil...

hocam en uygun kangurum.com yada darty nin internet sitesinden alabilirsin 549 lira ben darty i seçtim kangurumda kalmamıştı ama ilgisizler satışda..pazar akşamı sipariş verdim normalde p.tesi sabah faturası kesilip akşamına kargoya verilip salı günü elime geçmesi gerekirken salı sabahı fatura kestiler akşam kargoya verdiler fakat kargo takip numarası felan hiçbirşey vermiyorlar kargoda kayıt bulunamadı diyor neyseki yurtiçi kargoyla çalışıyorlar ve tanıdık olması nedeniyle kargoya gidip alıcı ismiyle takip edebildim..çarşamba akşamı anca alabildim peşinden koşmasam perşembe akşamına gelicekti..yani darty de siparişiniz geç geliyor kangurum da da stok yok belki gelmiştir bakabilirsiniz..

• @bilonemsi pm e bakarmısın
  • 
Sayfa: önceki 150151152153154
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.