Şimdi Ara

EXPER EASYPAD (P10AN) TABLET PC KULLANICILARI (150. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
4 Misafir - 4 Masaüstü
5 sn
8.354
Cevap
19
Favori
714.341
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 148149150151152
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • selam arkadaşlar..darty nin sitesinden alırsanız 549 lira ve birkaç karta peşin fiyatına 5 taksit yapıyor 5 yetmez diyorsanız vade farkıyla 10 taksite 620 lira civarında bir fiyata geliyor..üstelik hızlı gönderimi de var..bugün siparişimi verdim inşallah yarın ben de sizden biri olucam easypad im ile..

http://www.darty.com.tr/e_commerce/TABLET-PC/EXPER/EASYPAD-p-53932-c-24.htm
  • quote:

Orijinalden alıntı: khaos

gerçekten videoda cihaz resmen sanki kimlik değiştirmiş açıkçası uzuncz bir süredir ipad kullandıktan sonra easy pad in dokunmatik hassasiyeti,kilitlenmeleri (forumdaki romlarla bile)çok ağır ve sıkıcı gelmişti üstüne 512 ram ile honeycomb dan verim alamazsınız türü yorumlar gelince cihazı benden isteyen bir arkadaşa vermeye karar vermiştim ama bu video iyice kafamı karıştırdı videoda resmen ipad hassasiyeti ve akıcığı kazandırıyor honeycomb cihaza

Abi senin cihazdamı sorun var anlayamadım ben zaten baki arkadaşımızın romuyla cihazı bu derece dokunmatik hassaslığıyla ve akıcı kullanabiğliyorum... Ben bir fark göremedim. İşletim sistemi çok daha iyi dizayn edilmiş tabi 3.0 o o ap ayrıda dokunmatik olayı ve akıcılığı tamamiyle aynısı diyebilirim... Yani Ben zaten ipad gibi kullanabiliyorum aleti... iPad'i aramadım hiç. Sadece sürekli uygulamaları kapatmaktan sıkıldım task manager dan. Biraz erken şişiyor alet ipade nazaran...

• Arkadaşlar bu 3.0 betayı indirdim ama ben sadece apx den kurulum yapmayı biliyorum bu nasıl kuruluyor. Sitesini okudum ama ben pek bişey anlayamadım :(

Birde androidin kendi sitesindeki sdk lar ne işe yarıyor? Veya bu androidin resmii google versiyonlarına nasıl ulaşabilirim...? Teşekkürler...
  • quote:

Orijinalden alıntı: agnaday3

Arkadaşlar. Ben p11in ramini 1gb dan 2 ye yükselttim. Elimde eski 1 GB ram var. Acaba o rami p10 umdaki 512'yi çıkartıp 1 gb ramle değiştiremez miyim? Aletin içindeki ram boar da entegre değildir heralde. Mutlaka bir slotu vardır. Aletin içini açan varmı? Merak edip açan olursa bi bakıversin. O zaman serviste ram değiştirte biliriz p11 gibi.

Size cevap olabilecek konuya buyrun
    http://forum.donanimhaber.com/m_49081749/mpage_1/f_/key_//tm.htm#49081749
  • Benim cihazda bir problem olduğunu zannetmiyorum çünkü aynısından bir arkadaşa daha aldık nerdeyse aynı durumda oda yalnız tabi ilk tablet deneyimi olduğu için o memnun ben malesef ister istemez kısıtlamaları yüzünden çok da sevmediğim ipad i 1 yılı aşkın bir süredir kullanıyorum tabi ister istemez onunla kıyaslıyorum.Videoya gelince açıkçası videodaki akıcılığın hiçbir rom da sahip olabileceğini zannetmiyorum (rom konusunda yardıcı olan emek sarfeden arkadaşlardan özür diliyorum emeğe saygısızlık etmek istemem) umarım stabil bir honetcomb bir an önce nete düşer!
    quote:

Orijinalden alıntı: Menow

quote:

gerçekten videoda cihaz resmen sanki kimlik değiştirmiş açıkçası uzuncz bir süredir ipad kullandıktan sonra easy pad in dokunmatik hassasiyeti,kilitlenmeleri (forumdaki romlarla bile)çok ağır ve sıkıcı gelmişti üstüne 512 ram ile honeycomb dan verim alamazsınız türü yorumlar gelince cihazı benden isteyen bir arkadaşa vermeye karar vermiştim ama bu video iyice kafamı karıştırdı videoda resmen ipad hassasiyeti ve akıcığı kazandırıyor honeycomb cihaza

Abi senin cihazdamı sorun var anlayamadım ben zaten baki arkadaşımızın romuyla cihazı bu derece dokunmatik hassaslığıyla ve akıcı kullanabiğliyorum... Ben bir fark göremedim. İşletim sistemi çok daha iyi dizayn edilmiş tabi 3.0 o o ap ayrıda dokunmatik olayı ve akıcılığı tamamiyle aynısı diyebilirim... Yani Ben zaten ipad gibi kullanabiliyorum aleti... iPad'i aramadım hiç. Sadece sürekli uygulamaları kapatmaktan sıkıldım task manager dan. Biraz erken şişiyor alet ipade nazaran...

• http://r-a-p-i-dshare.com/files/448087099/market_exper_acin.zip

arkadaşlar bu dosya yüklenemiyor diyor. bi güncelleme yapsanız da markete girebilsek...

veya rica etsem biri bana microstock report programını gönderebilir mi herhangi bir şekilde...mail adresim, kullanıcı adımın gmail hali.
  • quote:

Orijinalden alıntı: blindness

Sonunda partition resize gerektirmeyen, yani yükledikten sonra halen eskisi kadar yerel hafızada yer bırakan Honeycomb güncellemesini çıkarttılar!

İndirme ve bilgi için, tıklayın.

Çalışmasını izlemek için (akıyor!!),

Buyrun,

[ROM] VegaComb BETA1a -by TeamNewCo and TeamVillain!

Welcome to VegaComb BETA1a...

1a release is a very small patch to the installer script to make sure everything is installed correctly!

What's new in BETA1?
    This is a HUGELY new build, and has required a ton of testing, so please bear this in mind :P

Files have been streamlined and some slowdown bugs should have been fixed, you should see a nice little speed increase in this build.

SuperUser is FINALLY fixed! No... I really mean it this time :P

WiFi has been patched. You will still have to reboot as it will lock the first time you try to turn it on, but after that it should be much more stable than before, and shouldn't require you to toggle WiFi on/off all the damn time.

The Dolby Audio section in the Settings menu was causing Force Close errors, so this has now been removed from the menu completely.

Web browser has been hacked to prevent you having to disable EGL rendering in order for it to work.

Gmail and Email apps have been FIXED. You can now read your emails in both apps, they should be working perfectly as far as I have tested.

Bluetooth libs and binaries have been added. Bluetooth now turns on without any errors, but I cannot yet confirm if it actually works. If someone tests this, please let me know!

WiFi has been patched to connect correctly to ad-hoc networks. So you can now tether your Vega to a phone such as the HTC Hero.

The whole image has been SHRUNK (massively) to fit into the Vega's default partition size. It's a hell of a squeeze, and some apps have had to be pushed to /data to make it fit. All of these are apps that can be re-downloaded from the market like maps etc) other than two, the Android keyboard (it's a huge file :P) and the Android Music app. If you prefer to use a different keyboard, you can remove this one, but if you wipe /data, you will have NO keyboard installed, and the world might implode :P

This is now a ClockworkMod image, designed to be used on the Vega's default partition tables, so DO NOT flash this over the top of ALPHA4. Re-flash 1.09 (or some other standard image) before installing this through CWM. You now have a healthy 293mb to play with in /data, so you can download stuff off the market without worrying like in ALPHA4

OK, LOTS more stuff has changed, but I can't remember a lot of it, I'm sure it will come back to me, but my brain is a little fried right now and I need a beer :P

Deneyenler varsa nasıl kurulabileceginide sölerlerse en azından bizim gibi biraz alt seviye kullanıcılarda kurabilirler diye düşünüyorum,buarada benim bekledigimde hızlı çıktı zaten baki beyin romundan beri alet dahada iyi ama tabi telefon işletim sistemiyle biyere kadar,şu 3.0 türkçe kurulum anlatım yayınlayabilecek birisi olursa çok makbule geçicek.

• arkadaşlar 549 TL ye bu cihaz vallaha bedava
    ister müzik dinle, ister film izle, ister e-kitap, ister internet yok yok bu cihazda
    artık laptobumu unuttum desem yeridir. usb girişi ve hdmi girişlerinin olması yeterde artar bile
    usb mouse ve klavye sorunsuz çalışıyor. 2 sene garanti, yerli
    bu arada honeycomb u yükledim alpha olmasına rağmen fena değil final sürümü inşaallah bizleri tatmin edecektir.
    gerçi google android 4 sürümü ile rom problemleri ortadan kalkacak.
    fiyat artı performans: exper easypad :)
  • Şimdi bu versiyonda aletin tüm parçaları tam olarak çalışıyormu. usb, hdmi, ntfs, wifi, vs. Deneyen var mı? Baki Bey nerelerdesiniz :)
  • http://www.bilisimport.com/store/ProductDetails.aspx?productid=141992

arkadaşla böyle bir cihaz var nasıldır yani expermi bu mu desek ne olurdu cevabınız bu cihazla ilgili pek bilgi bulamadım
  • Arkadaşlar VegaComb Beta1a deneyimimi yazıyorum:

Ram kullanımı artmış. Maksimum 269 MB. Artık orjinal Advent Vega romu üzerine ve clockwork ile yükleniyor. Çüzünürlüğü yüksek cihazlara göre olduğundan mı bilinmez ama 2.2 kadar net değil. Bulanık yani.

Ayrıca alpha4 den sonra 2.2 yedeğimi geri yüklediğimde boş ram'imin 360MB 'a yükseldiğini gördüm. Ama bu beta kurulumu advent romu üzerine kurulduğundan çok ram harcıyor. Bu da demek oluyor ki rom yüklemelerinden sonra ram boşaltılmıyor. Bunu nasıl çözeceğimizi bilmiyorum. Bir çok kısmını kullanamıyoruz bu durumda ram'in.

Hala çalışmayan uygulamalar var. İçerisine dahil edilen "Polaris Office" çalışmıyor. "Custom Locale" adlı yeni bir uygulama yüklenmiş. Diller arasında geçişe yarıyor. Ama kullanıcılar tarafından düzenlenmiş diller sanırım bunlar. Yani kendi düzenlediğimiz dil paketini kullanmak gibi.

Ses çıkışı halen düşük. Kapanış çok hızlı, açılış aynı hızda. 2.2 de çalışan bir çok uygulama çalışıyor. RockPlayer, Documents to Go, Taskiller...

Genel itibariyle beğenmedim.

• quote:

Orijinalden alıntı: marjinaltr

http://www.bilisimport.com/store/ProductDetails.aspx?productid=141992

arkadaşla böyle bir cihaz var nasıldır yani expermi bu mu desek ne olurdu cevabınız bu cihazla ilgili pek bilgi bulamadım

Genel itabariyle güzel bir cihaz. Yalnız ramini yazmamışlar. Yanlış hatırlamıyorsam 256MB rami var. İşlemci şu an için yeterli olsada uzun vadede yapacağınız işe bağlı olarak yetersiz kalabilir. Artıları easypad'den daha hafif olması ve inceliği. Ayrıca serbest geliştiricilerden aldığı rom desteği az diye biliyorum. Aslında easypad'e neredeyse hiç destek yok ama, advent vega gibi bir kaç ikizi var. Şuanda Advent vega için geliştirilen VegaComb beta1 adlı kişisel rom ile 3.0 geliştirmeleri hızlı bir şeklide sürüyor. Bunun haricinde exper'inde 3.0 için çalışmalar yaptığı söyleniyor.

Ben exper derim. Hem ram, hem işlemci açısından daha iyi exper. Ama taşınabilirlik adına archos daha başarılı. Ben olsam 10" tablet almam. şu an pişmanım 7" veya 8" almadığıma.

Aslında burada asıl etken ihtiyaçlarınız. En mantıklısı en iyisini almak değil, işinizi en iyi ve en hasaplı görendir. Atıyorum; ekitap okumak için 7" ve uygun fiyatlı Mobee Nett 7" (1.2ghz işlemci) yeterli olabilir.

Yalnız archos un şarj süresi bundan yüksek. Exper maksimum 7.5 saat vaadediyor. Ama internet kullanımı sadece 1 saat etkiliyor süreyi. Genel olarak düşük gibi görünse de kullandığımda ne kadar uzun gidiyor demiştim. Bekleme konumuna aldığınızda neredeyse kapalıymış gibi enerji harcıyor easypad.

• Arkadaşlar yeni keşfettim; Tablete rom yükledikten sonra yedeğini alıp tekrar yüklerseniz boş RAM miktarı 100MB'a kadar artıyor. Yedeklemek programı:

http://android.modaco.com/content/advent-vega-vega-modaco-com/338085/the-one-click-backup-and-restore-win-linux/
  • ntfs desteklemiyor,usb de sıkıntı yok (fat 32 olduğu sürece) hdmi, tak çalıştır son derece basit wifi ipad e göre az biraz zayıf rom ile ilgili olabilir ama pek etkilemiyor

quote:

Orijinalden alıntı: agnaday3

Şimdi bu versiyonda aletin tüm parçaları tam olarak çalışıyormu. usb, hdmi, ntfs, wifi, vs. Deneyen var mı? Baki Bey nerelerdesiniz :)
  • ToisAndro "Çüzünürlüğü yüksek cihazlara göre olduğundan mı bilinmez ama 2.2 kadar net değil. Bulanık yani." demişsiniz bu cihazın çözünürlüğü 1024*600 yanılmıyorsam 2.2 ve 2.3 maksimum 800*480 destekliyordu (cep telefonlarına uygun olarak) şimdi honeycomb tabletler için olduğuna bu cihaz yani experde klasik tablet çözünürlüğne yakın olduğuna göre tam tersine görüntünün daha net olması gerekmezmi?
  • Üstad hangi yöntemle yükledin vegacomb beta'yı bende indirdim ama denemeden önce bir bilene sorayım dedim, yüklemeden öncesinde ve sonrasında yapmamız gerekenleri kısaca yazarsanız bir çok arkadaşı aydınlatmış olursunuz, Şuan Eryiğit rom yüklü benim cihazda... Şimdiden Teşekkürler...

quote:

Orijinalden alıntı: ToisAndro

Arkadaşlar VegaComb Beta1a deneyimimi yazıyorum:

Ram kullanımı artmış. Maksimum 269 MB. Artık orjinal Advent Vega romu üzerine ve clockwork ile yükleniyor. Çüzünürlüğü yüksek cihazlara göre olduğundan mı bilinmez ama 2.2 kadar net değil. Bulanık yani.

Ayrıca alpha4 den sonra 2.2 yedeğimi geri yüklediğimde boş ram'imin 360MB 'a yükseldiğini gördüm. Ama bu beta kurulumu advent romu üzerine kurulduğundan çok ram harcıyor. Bu da demek oluyor ki rom yüklemelerinden sonra ram boşaltılmıyor. Bunu nasıl çözeceğimizi bilmiyorum. Bir çok kısmını kullanamıyoruz bu durumda ram'in.

Hala çalışmayan uygulamalar var. İçerisine dahil edilen "Polaris Office" çalışmıyor. "Custom Locale" adlı yeni bir uygulama yüklenmiş. Diller arasında geçişe yarıyor. Ama kullanıcılar tarafından düzenlenmiş diller sanırım bunlar. Yani kendi düzenlediğimiz dil paketini kullanmak gibi.

Ses çıkışı halen düşük. Kapanış çok hızlı, açılış aynı hızda. 2.2 de çalışan bir çok uygulama çalışıyor. RockPlayer, Documents to Go, Taskiller...

Genel itibariyle beğenmedim.

• quote:

Arkadaşlar yeni keşfettim; Tablete rom yükledikten sonra yedeğini alıp tekrar yüklerseniz boş RAM miktarı 100MB'a kadar artıyor. Yedeklemek programı:

http://android.modaco.com/content/advent-vega-vega-modaco-com/338085/the-one-click-backup-and-restore-win-linux/

yedek derken sistem yedeği mi? açıklama lütfen
    sistem üstüne sistem kurma işlemi mi?

• quote:

Orijinalden alıntı: design.CagdaS

quote:

Arkadaşlar yeni keşfettim; Tablete rom yükledikten sonra yedeğini alıp tekrar yüklerseniz boş RAM miktarı 100MB'a kadar artıyor. Yedeklemek programı:

yedek derken sistem yedeği mi? açıklama lütfen
    sistem üstüne sistem kurma işlemi mi?

Hayır. Android işletim sisteminin tamamını yedekliyor. Mesela denemek için bir rom yüklemek istiyorsun. Öncelikle bu programla sistemi yedekliyorsun -sistemindeki herşeyi yüklenebilir rom haline getiriyor- başka romu denedikten sonra bu yedeği yeni bir rom gibi apx modda tekrar yüklediğinde eski haline geri dönüyor. Ancak bu geri dönüşle beraber boş ram 360MB'a çıktı bende. Hem de emin olmak için bir iki kez denedim. Hatta VegaComb beta1'i yedekleyip tekrar yüklediğimde boş ram 320 MB oldu. Ama advent romunu yükleyip üzerine yüklediğimde 220 MB'a çıkıyordu en fazla.

Yani var olan sistemini yedeğini ADB(Hata ayıklama) modunda yedekliyorsun, apx modda geri yüklüyorsun ve boş ramin eskisinden 100MB daha fazla ram'e sahip oluyorsun.

Neden böyle birşey olduğunu anlamadım açıkçası. Yani neden normal olarak 360 değilde bu yöntemle 360 oluyor anlamadım. Vegacomb'da 100 MB arttı, Kraaz romda 70 MB.

• quote:

ToisAndro "Çüzünürlüğü yüksek cihazlara göre olduğundan mı bilinmez ama 2.2 kadar net değil. Bulanık yani." demişsiniz bu cihazın çözünürlüğü 1024*600 yanılmıyorsam 2.2 ve 2.3 maksimum 800*480 destekliyordu (cep telefonlarına uygun olarak) şimdi honeycomb tabletler için olduğuna bu cihaz yani experde klasik tablet çözünürlüğne yakın olduğuna göre tam tersine görüntünün daha net olması gerekmezmi?

Demek istediğim; 1280 x 800 çözünürlüklü tabletler için olan arayüzü 1024x600 de kullanınca normalde iki pixel kalınlığındaki yazılar bir pixele düşmüş ve bulanıklaşmış gibi geldi bana. 2.2 daha canlı. Ayrıca 2.2 de 32bit olmayışının belirtileri az iken, honeycombda açıkça beklli oluyor.

• quote:

Orijinalden alıntı: cekörüm
    Üstad hangi yöntemle yükledin vegacomb beta'yı bende indirdim ama denemeden önce bir bilene sorayım dedim, yüklemeden öncesinde ve sonrasında yapmamız gerekenleri kısaca yazarsanız bir çok arkadaşı aydınlatmış olursunuz, Şuan Eryiğit rom yüklü benim cihazda... Şimdiden Teşekkürler...

İndirdiğin VegaComb beta1'i hafıza kartına zip olarak olduğu gibi atıyorsun. Önce Advent Vega 1.09 orjinal romu kuruyorsun. Daha sonra VegaTools 3.0 ile Clockwork kurtarma sistemini yüklüyorsun. Daha sonra menüye gelen recovery simgesine tıklıyorsun. Cihaz kapanıp açılınca clockwork recovery (kurtarma) açılacak. Önce "Wipe data/factory reset" seçip verileri siliyorsun.Daha sonra "install zip from sdcard" 'ı seçip karta attığın zipi seçiyorsun.

• 
Sayfa: önceki 148149150151152
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.