Şimdi Ara

ExFat Usb Bellek Sorunu[çözüldü]

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
11
Cevap
0
Favori
8.415
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 1
Giriş
  • Öncelikle merhaba arkadaşlar.Geçenlerde 2 tb. bir usb bellek getirttim.İlk günden beri çözemediğim bir sorunum var.Ben bu belleği yedeklerimi oluşturmak için almıştım.Haliyle yüksek boyutlu dosyalar attım.Film,müzik vs.Ama sonradan bir baktım ki attığım çoğu dosyalar görünmüyor.Disk dolu ancak hiçbir çözüm yolu bulamadım.

-NTFS biçimlendirdim.Bu seferde dosyalar(rar ve zip dahil) bozuluyor.

-Fat32 de 4 gb den fazla dosyaya izin vermiyor.Zaten Fat 32 ye biçimlendiremiyorum bile.

-Exfat win7 desteklemiyor diyorlar.Ondan dolayı da dosyalar görünmüyormuş.Win10 yapmak gerekiyormuş.

Şuanda bunu gerçekleştiremiyorum.Alternatif bir çözüm konusunda yardımcı olursanız sevinirim iyi forumlar.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi emre0619x -- 4 Şubat 2017; 17:8:37 >

• Merhaba, diskin marka model bilgisi nedir. Ayrıca NTFS tarafında dosya bozulma olayı veriyi yazmayı bitirmeden kablosunu çekmeniz yada buna benzer müdahaleleriniz olabilir. Ben mevcutta FAT32 4 TB üç adet disk kullanıyorum en ufak sorun yok ki bunların içerisinde ciddi büyüklükte dosyalarım var 4 GB sınırını ilk defa sizden duyuyorum ?
  • 2TB USB BELLEK demenizden dolayı kafam karıştı. Şu ucuz, satıcı sitelerden mi aldınız?

< Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >
  • Karanlık Ülke kullanıcısına yanıt
    evet hocam satıcı sitelerden getirttim
  • Hocam benim dediğim mevzu flash bellekler için geçerli olabilir.Mesela 16gb boyutundaki Fat32 sistemli bir flash belleğe 10 gb'lik bir dosya vs. attığınızda disk tamamen boş olsa bile *yeterli alan bulunmamaktadır*uyarısı veriyor. Zaten benim elimdeki de flash bellek . Dosya transferi esnasında herhangi bir müdahale yapılmadığı halde işlemden sonra belleği çıkarıp geri takınca NTFS'de iken dosyalar bozuluyor(türü ne olursa olsun).Exfat dosya sisteminde ise dosyalar kayboluyor.Fat32 biçimlendirme seçenegi de malesef bulunmamakta.
  • emre0619x E kullanıcısına yanıt
    https://youtu.be/6xJfC3jCPXM

Sizinkisinin de böyle bi durum olmadığından emin misiniz?

< Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >
  • Deniyorum hocam

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • xxxxxxxxxx

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi huhuq -- 5 Mayıs 2020; 21:56:25 >
  • Hocam yuksek ihtimal sahte fakat bunun dosyalarin bozulmasi ile veya kaybolmasi ile kesin olarak alakali oldugunu soyleyebilirmiyiz tam cozemedim sonucta attigim dosyalarin hepsi yuksek boyutlu degil, bazen dusuk boyutlu dosyalar gorunmuyor , bazen de yuksek boyutlu dosyalar .

• emre0619x E kullanıcısına yanıt
    Kullandığınız disk sahte olduğu için böyle bir sorunla karşılaşıyorsunuz.Normalde NTFS dosya sistemi ile formatlanan diski kullanırken hiçbir sıkıntı çekmezsiniz.Taşınabilir HDD'ler de NTFS dosya sistemini kullanır.
  • Cok yuksek bir ihtimal dediklerinizden kaynaklaniyor.Flash diski test ediyorum.Sonuclari paylasicam.Yardimci olan herkese tesekkurler, iyi forumlar.

Edit:Evet test sonucu şaşırtmadı.100 gb'de aktarım tamamlandı."1.90 tb. resmen çöp".İyi Forumlar.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi emre0619x -- 4 Şubat 2017; 17:9:33 >
  • 
Sayfa: 1
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.