Şimdi Ara

Excel Makro Yazdırma Yardım

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
21
Cevap
1
Favori
1.579
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 1
Giriş

Şöyle bir sorunum var excel'de form çıktısı alıyorum.
    bu formdaki bilgiler Form No yazdığım hücreden form numarasına göre düşeyara ile oluşuyor. Bu formun çıktısını alıyorum.
    istediğim makro ile form numaralarını verip direk yazıcıya göndermek. bunun için buton yapılabilir galiba.

Örneğin: 1 ile 5 nolu formları otomatik olarak sırayla yazdır.

böyle birşey mümkün mü?
    yardımlarınız için şimdiden teşekkürler
    ekteki resimde SARI hücreyi elle yazıyordum
    MOR renkli hücreler ise Düşeyara formülü ile otomatik geliyor.

Excel Makro Yazdırma Yardım

• Merhaba
    Formlar ayrı ayrı sayalarda mı yoksa hepsi aynı sayfada mı ?
  • Form zaten tek bir tane ben form numarasını değiştirdiğimde diğer kısımlar otomatik olarak doluyor ben yazdırıyorum.
  • Biraz karışık yazmışsınız. O yüzden ilk okuyunca farklı anlamışım.
    K1 hucresinden yada sizin belirteceğiniz bir hucreden baslayarak, aşağıya doğru yazdirmak istediginiz formları liste halinde yazdıktan sonra gönder düğmesine basarak listedeki formları yazdıracak bir makro hazırlayabilirim.

Eve gidince bakayım.

< Bu ileti tablet sürüm kullanılarak atıldı >
  • Ekteki örnek dosyada sorununuzu çözecek makro kayıtlı.
    Yazdırmayı istediğiniz formların listesini K sütünunda olacak şekilde ayarladım.
    Kolay gelsin.

http://www.mediafire.com/file/eii2f04joc4psve/%F6rnek2.xlsm/file
  • tamam sağolasın pazartesi deneyebilirim sonuçtan haberdar ederim eline emeğine sağlık

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi m_duWARci -- 22 Eylül 2018; 23:5:42 >
  • hocam ellerinize sağlık makro tam da istediğim gibi olmuş teşekkür ederim.
  • m_duWARci M kullanıcısına yanıt
    Rica ederim . İyi günler..
  • cdemir kullanıcısına yanıt
    Hocam merhabalar, yazdığnız kodlama gayet işe yarar ve yoğun iş yükünü de alıyor, pratik fakat ben birazcık daha farklı olanını arıyorum. Yazdırmak istediğim form gene bir tane ve arkalı önlü yazdıracak. Bunu yapıyor yaptığınız makro ama ben hücrenin birine 1 diğerine 200 yazdığımda bana bu sayılar aralığını tek bir hücrede değiştirerek otomatik yazdırsın istiyorum. Yani ben 1 den 200 e kadar alt alta yazdıracağım sayfa sayısını yazmayayım. Şimdiden teşekkürler...

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • akıncı.a A kullanıcısına yanıt
    Merhabalar.

İlk ve son alanlara yazdığınız rakamlar arasındaki sayıları forma yazıp, yazıcıya gönderir. :)

http://www.mediafire.com/?f4d29t6cfyk4t81
  • cdemir kullanıcısına yanıt
    Kardeşim çok çok sağolasın, vallahi Allah işini rast götürsün, şu yaptığın yardım sayesinde nasıl bir iş yükünden kurtuluyoruz bi bilsen. İyi ki varsınız Allah razı olsun

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi akıncı.a -- 14 Temmuz 2019; 1:39:21 >
    Allah hepimizden razı olsun :)
  • Merhabalar kardeşim tekrardan. Gene mükemmel excel belgilerinizden istifade etmek için bir sorum olacak. Excel deki Activex denetim kutusunu kullanarak bir isim listesi ekliyorum ama takıldığım yer, eklediğim isimlere ait toplu bilgi alanlarının olduğu bir form var ve denetim kutusundan ilgili ismi seçtiğim zaman otomatik olarak tüm bilgilerin gelmesini istiyorum. Ya da activex denetim kutusuna ismi yazdığımda. Bunu form denetiminde bir hücreye bağlayarak yapıyorum ama orada tek tek açılır kutuda isim aramak zorunda kalıyorum. Bu yüzden en kullanışlı olanı Activex açılır kutu denetimi. Şimdiden teşekkürler...

Tam olarak ne istiyorsunuz anlayamadım. Örnek dosya ekleme imkanınız varsa daha iyi olur.

• Kısacası, İsim listesi eklediğim Activex denetimi açılır kutusunu bir hücreye bağlamak istiyorum. Ben açılır kutuda bir isim seçtiğim zaman o isme ait tüm bilgiler otomatik forma gelecek. Olmazsa uygun bir zamanda dosya da eklerim.

• quote:

Orijinalden alıntı: akıncı.a

Kısacası, İsim listesi eklediğim Activex denetimi açılır kutusunu bir hücreye bağlamak istiyorum. Ben açılır kutuda bir isim seçtiğim zaman o isme ait tüm bilgiler otomatik forma gelecek. Olmazsa uygun bir zamanda dosya da eklerim.
    Sanırım böyle bir şey istiyorsunuz

Private Sub ComboBox1_Change()

Range("G1") = ComboBox1.Value

End Sub

Bu kodla Comoboxdaki seçim G1 hücresine yazılır.

Combobox un adını ve hücreyi kendinize göre uyarlayıp; yukarıdaki kodun tümünü İlgili sayfanın vba proje alanına yapıştırabilirsiniz.

Yada excelde geliştirici sekmesinde Tasarım modunu aktif edip combobox'a çift tıklayarak
    " Range("G1") = ComboBox1.Value " satırını ilgili yere kopyalayabilirsiniz.

Gelen isime göre de veri sayfanızdan düşeyara ile, ilgili bilgileri forma çekebilirsiniz.

Kodlama ile de veri sayfasından veriler forma yazdırılabilinir. Ama yukarıdaki yöntem daha basit ve az uğraştırıcı olur.

• Kardeşim merhabalar, senin Excel bilginle çözüm bulabileceğim bir sorum olacak. Şudur sorum; elimde çoklu bir veri tablosu var. Bu tabloda ad soyad satırları bazı veriler nedeniyle birleşik durumda. Ben bu birleşik satırlara ad soyadları veriden çekmek istediğimde ve hücrenin tutamacını tutup aşağı çektiğimde sıralı olarak gelmiyor. Örneğin; A2, A3, A4... şeklinde gelmeyip, A2, A4, A6, A8 diye ikişer üçer atlayarak sıralanıyor.

< Bu ileti DH mobil uygulamasından atıldı >
  • uğurakıncı U kullanıcısına yanıt
    Tam anlamadım. Örnek dosya vb varsa. Musait durumda bakabilirim.

• İşyerimde olduğu için taşınma vs olmuyor dosyayı ama kişisel bilgisayarımda yapabilirsem fırsat bulup atarım. Ama kısaca şöyle, bitişik hücrelerde = ile bir başka yerdeki veriyi bağlayıp aşağı çektiğimiz zaman ikişer ikişer arttırarak çekiyor

• İşyerimde olduğu için taşınma vs olmuyor dosyayı ama kişisel bilgisayarımda yapabilirsem fırsat bulup atarım. Ama kısaca şöyle, bitişik hücrelerde = ile bir başka yerdeki veriyi bağlayıp aşağı çektiğimiz zaman ikişer ikişer arttırarak çekiyor

• 
Sayfa: 1
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.