DonanımHaber'de AraYENİ GELİŞMİŞ ARAMA
ForumBu Bölümde Ara
Excel de Sonuç Sıfırsa Hücreyi boş bıraksın???
Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
1 Misafir Kullanıcı
6
Cevap
0
Favori
3.348
Tıklama
Tüm Forumlar >> İşletim Sistemleri ve Yazılımlar >> Yazılım Genel >> Excel de Sonuç Sıfırsa Hücreyi boş bıraksın???
Sayfaya Git:
Sayfa: 1
Giriş
      974 Mesaj
      12 Şubat 2007 13:39:10
      Bir sayfadaki ilişkilendirdiğim hücreler diğer sayfalarda değiştikçe onlara bağladığım hücrelerde değişiyor. Ancak benim istediğim şu:

İlişkilendirdiğim hücrede veri yoksa yada sonuç sıfırsa herhangi birşey yazmasını istemiyorum... Örneğin ben sayfa2 deki A1 hücresine ='Sayfa1'!A1 yazdığımda sayfa 1 dekini otomatik sayfa 2 ye atıyor ancak hücre içeriği türü para birimi kullandığım için veri yoksa otomatik 0.00 YTL yazıyor... Ben veri yoksa yada sonuç sıfırsa hiçbirşey yazmasın istiyorum... Varmıdır bunun bi yolu?

Tşkler...

"...Tutkularını haklı çıkarmak adına aklını küçük düşürmektense, Tutkularına bile bile boyun eğmek yeğdir..."
    • Yarbay
      4003 Mesaj
      12 Şubat 2007 13:45:54
      Hücre bi.imlendirden yapabilirsin bunu.. Ama en guzeli ve kalitelisi, ehatalıysa' yı kullanmak..!

Hiç bir bardakta dudak payı bırakmadınız bana; bir kaşık sesini bile çok gördünüz, şekersiz içerek çaylarınızı... İki çocuk rahatlıkla oturduğumuz kapının eşiğine, kendi başıma zor sığıyorum bugün... Büyüdükçe insan yalnız mı kalıyor ne?..

| Her gördüğümde beni salaklaştıran o imansız için büyük bir alkış istiyorum!..
    • iOS Beta Kullanıcısı
      974 Mesaj
      12 Şubat 2007 16:19:49
      Sen denedin mi? bahsettiğim şey hücre biçimlendirme de yok ki...

• iOS Beta Kullanıcısı
      3117 Mesaj
      12 Şubat 2007 17:11:16
      Biçim menüsünden hücre biçimlendirmeye girip eğer hücrenin değeri sıfır ise yazıtipi rengini beyaz olarak ayalrladığında boş olarak görülür...

• Yüzbaşı
      938 Mesaj
      12 Şubat 2007 18:16:48
      hücrede kullandığın formülün başına Örneğin A1 hücresi için =eğer(a1=0;"") formülünü eklersen istediğin olur. Sıfıra eşit olan hücreler boş kalacaktır.

***Herşey kendiyle çoğalır.***

http://www.ce1egitim.com
    • Yarbay
      2023 Mesaj
      12 Şubat 2007 20:01:45
      Araçlar>Seçenekler>Sıfır değerleri seçeneği kutusundaki işareti kaldır.

• iOS Beta Kullanıcısı
      974 Mesaj
      13 Şubat 2007 09:33:16
      Çok teşekkürler arkadaşlar :)

"...Tutkularını haklı çıkarmak adına aklını küçük düşürmektense, Tutkularına bile bile boyun eğmek yeğdir..."
Reklamlar
-x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.