DonanımHaber'de AraYENİ GELİŞMİŞ ARAMA
ForumBu Bölümde Ara
Yeni DH Mobil Uygulama herkese açık beta sürümü kullanıma açıldı. Gizle Şimdi Dene
Excel de Sonuç Sıfırsa Hücreyi boş bıraksın???
Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
1 Misafir Kullanıcı
6
Cevap
0
Favori
3.852
Tıklama
Konudaki Resimler
Mesaj Tarihine Göre En Beğenilen Son Ekleneneler
Seçimimi Hatırla
Tüm Forumlar >> İşletim Sistemleri ve Yazılımlar >> Yazılım Genel >> Excel de Sonuç Sıfırsa Hücreyi boş bıraksın???
Sayfaya Git:
Sayfa:
1
Giriş
      Bir sayfadaki ilişkilendirdiğim hücreler diğer sayfalarda değiştikçe onlara bağladığım hücrelerde değişiyor. Ancak benim istediğim şu:

İlişkilendirdiğim hücrede veri yoksa yada sonuç sıfırsa herhangi birşey yazmasını istemiyorum... Örneğin ben sayfa2 deki A1 hücresine ='Sayfa1'!A1 yazdığımda sayfa 1 dekini otomatik sayfa 2 ye atıyor ancak hücre içeriği türü para birimi kullandığım için veri yoksa otomatik 0.00 YTL yazıyor... Ben veri yoksa yada sonuç sıfırsa hiçbirşey yazmasın istiyorum... Varmıdır bunun bi yolu?

Tşkler...

|
      |

"...Tutkularını haklı çıkarmak adına aklını küçük düşürmektense, Tutkularına bile bile boyun eğmek yeğdir..."
    • 12 Şubat 2007 13:45:54
      Hücre bi.imlendirden yapabilirsin bunu.. Ama en guzeli ve kalitelisi, ehatalıysa' yı kullanmak..!
      |
      |

Hiç bir bardakta dudak payı bırakmadınız bana; bir kaşık sesini bile çok gördünüz, şekersiz içerek çaylarınızı... İki çocuk rahatlıkla oturduğumuz kapının eşiğine, kendi başıma zor sığıyorum bugün... Büyüdükçe insan yalnız mı kalıyor ne?..

| Her gördüğümde beni salaklaştıran o imansız için büyük bir alkış istiyorum!..
    • 12 Şubat 2007 16:19:49 Konu Sahibi
      Sen denedin mi? bahsettiğim şey hücre biçimlendirme de yok ki...
      |
      |
    • Yarbay
      3117 Mesaj

iOS Beta Tester
      12 Şubat 2007 17:11:16
      Biçim menüsünden hücre biçimlendirmeye girip eğer hücrenin değeri sıfır ise yazıtipi rengini beyaz olarak ayalrladığında boş olarak görülür...
      |
      |

• Yüzbaşı
      938 Mesaj
      12 Şubat 2007 18:16:48
      hücrede kullandığın formülün başına Örneğin A1 hücresi için =eğer(a1=0;"") formülünü eklersen istediğin olur. Sıfıra eşit olan hücreler boş kalacaktır.
      |
      |

***Herşey kendiyle çoğalır.***

http://www.ce1egitim.com
    • Yarbay
      2025 Mesaj
      12 Şubat 2007 20:01:45
      Araçlar>Seçenekler>Sıfır değerleri seçeneği kutusundaki işareti kaldır.
      |
      |

• 13 Şubat 2007 09:33:16 Konu Sahibi
      Çok teşekkürler arkadaşlar :)
      |
      |

"...Tutkularını haklı çıkarmak adına aklını küçük düşürmektense, Tutkularına bile bile boyun eğmek yeğdir..."
Reklamlar
Reklamlar
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.