Şimdi Ara

Evrimi kabul eden bilim adamları (4. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
467
Cevap
0
Favori
19.107
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
4 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 23456
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • Evrim böyle böyle olmuş demekten ileri gitmez. Bilim felan değildir. Bilim 5 duyu ile bilinen şeylerdir. Atmasyondan bilim olmaz.

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • Evrim büyük dedesinin maymun yada maymuna benzer bir yaratık oldugunu iddia etmekse bu bir inanıştır, bilimsel bir gerçek değildir , tıpkı ateizmin de aslında bir inanış biçimi olduğu gibi. Bu anlamda evrimin bilimsel bir altyapısı yoktur. Tamamen felsefik bir alt yapıya dayanıyor. Sene 2019 olmuş teknoloji bukadar gelişmiş, kaç yıllık insan kemikleri bilmem neler bulunuyor fakat evrim inancini dogrular bir tek bulgu yok ve bu konuda da evrimcilerin sahte bulgularla sahtekarlığı tescillendi. Felsefe ile bilimi ispatlayamaz ve açıklayamazsınız.

• Yahu bilmediğiniz konular hakkında hala daha konuşuyorsunuz. Evrimin elbet bir felsefi yönü vardır ama evrimin pozitif bilimde büyük bir yeri vardır. Bunu hala daha öğrenemediniz.

Biyolojinin çimentosu evrimdir. Evrimsel paleontoloji, evrimsel tıp, evrimsel robotik ve daha niceleri. Evrim artık bir multidsipliner bilim haline dönüştü. Evrimi inkar etmek yaşamı inkar etmek demektir.

• quote:

Orijinalden alıntı: AsterixOburix

Yahu bilmediğiniz konular hakkında hala daha konuşuyorsunuz. Evrimin elbet bir felsefi yönü vardır ama evrimin pozitif bilimde büyük bir yeri vardır. Bunu hala daha öğrenemediniz.

Biyolojinin çimentosu evrimdir. Evrimsel paleontoloji, evrimsel tıp, evrimsel robotik ve daha niceleri. Evrim artık bir multidsipliner bilim haline dönüştü. Evrimi inkar etmek yaşamı inkar etmek demektir.
    Uydur uydur inan. Hollywood senaryosu gibi..

• http://www.sci-news.com/biology/butterfly-evolutionary-tree-05743.html

https://en.m.wikipedia.org/wiki/Tree_of_life_(biology)

Şunu unutmamak gerekir ki evrimi kabul edipte buna karşı anti tez yazmak için çabalayan binlerce bilim insanı var. Ayrıca evrim cizelgesi hergun değişmekte ama insanların biseyleri referans alması lazım oda bu grafiklerle olmakta. Yani şuan var olan grafiklerde aslında evrime karsi koyamamakta. Cevaplanmasi gereken çok soru var insan ömrü yettigi sürece bu sorulara cevap aramaya devam edicek.

• forvet09 kullanıcısına yanıt
    Neyi kim uyduruyor? Hadi adam uyduruyor diyelim onun uydurduğu o "şey" binlerce bilim insanı tarafından sınanıyor. Yahu piyasada yüzlerce popüler bilim kitabı var. Açın okuyun iki üç tanesini de şu cehaleti atın üzerinizden.

• kadircitak kullanıcısına yanıt
    Gözümü kanattın kardeşim nasıl argümanlar bunlar. Bir de kendi çapında gülüyor eğleniyor falan.
    Ah kih koh koh koh
  • quote:

Neyi kim uyduruyor? Hadi adam uyduruyor diyelim onun uydurduğu o "şey" binlerce bilim insanı tarafından sınanıyor. Yahu piyasada yüzlerce popüler bilim kitabı var. Açın okuyun iki üç tanesini de şu cehaleti atın üzerinizden.
    Kafanı kaldır bak. Aynı gezegenden 8 tane var Güneş sisteminde. Sadece biri mavi. Görüntü alabilinen hiç bir gezegende mavi oluşum yok. Evrim fikre varmaya çalışmadır. Onun için bilim olamaz ve Onun için evrim yoktur. Olsa idi doğal seleksiyon dediğiniz saçmalık diğer gezegenlerin hepsinde mavi Dünya oluştururdu.

Hocam siz yapmayın bari. Nasıl cümleler bunlar. Gökteki 7 gezegende hayat yok çünkü uyumlu değil. Hani bununla uğraşmış müslüman ilim adamları var, binlerce bilim adamı, on binlerce belki makale var.
    Nasıl reddediyorsunuz ? Hani sence hiç bir bilim adamının aklına gelmedi mi bu sorular ? Evrim bir sürecin adıdır. Bir şey değildir. Evrim, biyolojide canlı türlerinin nesilden nesile kalıtsal değişime uğrayarak ilk halinden farklı özellikler kazanması sürecidir. Bu vikipedinin açıklaması. Bir türün başka bir tür olması değildir.
  • kamisama- kullanıcısına yanıt
    valla hocam ya artık cevaplamayı bıraktım. Ben mi yanlış anlatıyorum ? Oldukça basit olmaya çalıştım. Soru soruyor cevap veriyorum yine soruyor. Ya attığı videoda adam diyor ki "Tamam evrim ile canlılığı açıkladınız, peki ruhu nasıl açıklarsınız ? Bunu açıklayamazsınız evrim ile" diyor. Ruh dediğimiz şey maddesel olmayan bir şeydir. Bilim zaten kabul etmez bunu. Hani hiç kimse ruhu ispat edemez. Argüman bile değil bunlar.
  • quote:

Orijinalden alıntı: General Tao

Hocam siz yapmayın bari. Nasıl cümleler bunlar. Gökteki 7 gezegende hayat yok çünkü uyumlu değil. Hani bununla uğraşmış müslüman ilim adamları var, binlerce bilim adamı, on binlerce belki makale var.
    Nasıl reddediyorsunuz ? Hani sence hiç bir bilim adamının aklına gelmedi mi bu sorular ? Evrim bir sürecin adıdır. Bir şey değildir. Evrim, biyolojide canlı türlerinin nesilden nesile kalıtsal değişime uğrayarak ilk halinden farklı özellikler kazanması sürecidir. Bu vikipedinin açıklaması. Bir türün başka bir tür olması değildir.
    Hayattan bahsetmedim. Maviliğinden bahsettim. İkincisi oradakiler dünya canlıları için uyumlu değil. Kendi evrimi içerisinde canlılar pekala oluşabilir. Nihayetinde evrim bir şeyleri geliştirmek zorunda..

Doğal seleksiyonun gezegenler ile ne alakası var?Vah ki ne vah.Sen gezegenleri canlı varlıklar olarak mı hayal ediyorsun.Hem evrende dünya benzeri binlerce gezegen var.Yaşam için Dünya benzeri gezegenlere gerek de yok.İnsanların yaşayamayacağı gezegenlerde canlı oluşumu söz konusu olabilir.

Bilim nedir?Doğal seleksiyon nedir?Bunlara bir daha bak bence.
  • quote:

Doğal seleksiyonun gezegenler ile ne alakası var?Vah ki ne vah.Sen gezegenleri canlı varlıklar olarak mı hayal ediyorsun.Hem evrende dünya benzeri binlerce gezegen var.Yaşam için Dünya benzeri gezegenlere gerek de yok.İnsanların yaşayamayacağı gezegenlerde canlı oluşumu söz konusu olabilir.

Bilim nedir?Doğal seleksiyon nedir?Bunlara bir daha bak bence.
    Cansız bir varlıktan canlı nasıl oluşur? Kendini yalanlıyorsun. Kendinize göre bir varlık var olmalı, bunun için ön oluşum gerekmiyor mu?

mavilik ne alaka anlamadım ama neptün ve uranüs mavi. Bizimle ne alakası var ki ? Ayrıca canlı olmadığını tam bilmiyoruz bile. Belki ordaki canlı türleri dağların içinde gelişti ? Hani sizin evrimden beklentiniz nedir ? Muhteşem über düber bişey mi ? Hayır evrim sadece canlıların kalıtımsal olarak zamanla değişmesidir. Bu kadar basit. Yani sadece uzun insanlar üreyebileceği ortamda doğan nesil hep uzun olur. Al sana evrim.
  • quote:

Orijinalden alıntı: General Tao

mavilik ne alaka anlamadım ama neptün ve uranüs mavi. Bizimle ne alakası var ki ? Ayrıca canlı olmadığını tam bilmiyoruz bile. Belki ordaki canlı türleri dağların içinde gelişti ? Hani sizin evrimden beklentiniz nedir ? Muhteşem über düber bişey mi ? Hayır evrim sadece canlıların kalıtımsal olarak zamanla değişmesidir. Bu kadar basit. Yani sadece uzun insanlar üreyebileceği ortamda doğan nesil hep uzun olur. Al sana evrim.
    Yanlış, maddenin de kalıtımı olmalı. Aynı sürecin her yerde aynı olması lazım. mavi Dünya gibi gezegen olması azot, karbon,oksijen değerleri de aynı sonucu vermeli. Bu yoksa, bir iradenin kontrolü var sonucu çıkar.

Yanlış olan ne ? Uzun olma durumu mu ? Bu imkansız.

Neptün ve Uranüs zaten kendin görebilirsin. Ha hala anlamadıysan ;http://www.bilimgenc.tubitak.gov.tr/makale/gezegenlerin-renkleri-neden-birbirinden-farklidir

En basit şekilde burada var hocam. Şuan tartışmıyor, iddia sunmuyor, benim iddiamı çürütmek için mantıksız cümleler kuruyorsunuz.
    Evrim teorisinin iki temel açıklaması vardır.
    1.)Tüm canlılar ortak bir atadan türemiştir.
    2.)Doğal seçilim ile doğaya daha iyi adapte olan canlılar seçilir ve bu canlıların populasyondaki sayıları artar.

Evrim teorisi hayatın başlangıcını açıklamaz.Bunu açıklayan teoriler Pansperima Teorisi ile Abiyogenez Teorisidir.Bu ayrı bir konu.Abiyogenez yaşamı daha iyi açıkladığı için daha mantıklı elbette ki.
  • Ya şu hayatında kitap okumamış beyinsizlere cahillere falan cevap vermeyin. Bütün bilim adamları ve bilimin söylediği şeyi, hiçbir kaynak olmadan yanlış diyebilecek zeka seviyesindeki birine ne anlatıyorsunuz?

Konuya gelirsek;

Evrim bir doğa yasasıdır. Canlılar evrilir. Bunun nasıl olduğunu açıklayan teori ise Evrim teorisidir. Teoriler nadiren olsada yanlış olabilir ama onların yanlış çıkması doğadaki evrimi etkilemez. Yer çekimi teorisi tamamen yanlış çıksa bile, köprüden atlarsan düşersin.
  • quote:

Orijinalden alıntı: uAslAnkara

Cok yerinde bir konu. Ben de yer cekimini kabul eden bilim adami var mi onu merak ediyorum. Ben kabul etmiyorum, o yuzden de bana etki yapamiyor yer cekimi
    Yer çekimi tartışmalı konu ama kabul eden çok bilim adamı vardır. Esas suyun kaldırma kuvveti şüpheli. Ben suya girince batıyorum, kaldırsa batmazdım. Bilim adamları da eminim benim gibi düşünüyordur. Yüzyıllar önce birinin uydurduğu şey.
  • 
Sayfa: önceki 23456
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.