Şimdi Ara

Evrim teorisini düşününce size de saçma gelmiyor mu? (5. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
4 Misafir (1 Mobil) - 3 Masaüstü1 Mobil
5 sn
363
Cevap
1
Favori
8.611
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
7 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 34567
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
    Evet öyle diyebiliriz. Bu konuları ciddi olarak son 1 sene içerisinde araştırmaya başladım. İlk zamanlarda bilgisizliğimden dolayı ilk okuduğum kaynakların doğru olduğunu sanıyordum ve gerçekten ön yargım vardı. Caner Taslaman ve farklı kaynakların da etkisi var. Dar düşünce kalıplarından kurtulmamız gerekiyor.
  • quote:

Orijinalden alıntı: Hümiyettin

Evet öyle diyebiliriz. Bu konuları ciddi olarak son 1 sene içerisinde araştırmaya başladım. İlk zamanlarda bilgisizliğimden dolayı ilk okuduğum kaynakların doğru olduğunu sanıyordum ve gerçekten ön yargım vardı. Caner Taslaman ve farklı kaynakların da etkisi var. Dar düşünce kalıplarından kurtulmamız gerekiyor.

Sevindim senin adına açıkçası.Adını vermeyim dış güçlerce finanse edilen bazı insanların da evrim-İslam karşıtlığı çıkartarak Türkiye'yi nasıl karanlık bir kuyuya sokmaya çalıştıklarını görüyoruz.Bu adamlardan uzak durup olaylara geniş açılardan bakmak lazım.
  • quote:

Orijinalden alıntı: Canis Majoris

quote:

Orijinalden alıntı: Hümiyettin

Sevindim senin adına açıkçası.Adını vermeyim dış güçlerce finanse edilen bazı insanların da evrim-İslam karşıtlığı çıkartarak Türkiye'yi nasıl karanlık bir kuyuya sokmaya çalıştıklarını görüyoruz.Bu adamlardan uzak durup olaylara geniş açılardan bakmak lazım.

Evet o kişiyi biliyorum. İlk araştırmaya başladığımda o kişinin yazılarını okumuştum. Artık O'na ve çevresine itibar etmiyorum. İleride insanların bilinçleneceğini düşünüyorum.

• neommy kullanıcısına yanıt

daha çok gülücüklere bakrken hatırıma bir zamanların yasaklanan gülücüğü geldi. neydi o günler ama neden yasaklanmıştı acaba? neommy için geliyooo

neyse konumuza gelelim.

konuyu açan kişi bilmelidir ki; evrimin inanılacak bir tarafı zaten yok. bunu evrimcilerin kendileri de biliyor. sen böyle bir başlık yerine " neden evrim savunuluyor, halbuki din bana ahireti ve cennet yada cehennem seçeneğini vaad ediyor. dini savunmamanın nedeni nedir? nedir sizi dinden uzak tutan şey?" diye sorulsaydı daha güzel olurdu. bunun cevabını ileride bilecekler. evrimcilere evrimin saçma olduğunu kabullendiremezsiniz. ama genelleme yapmayalım içlerinden mutlaka geri dönenler olacaktır inşallah.. adama selamun aleyküm diyorsun, tık yok. heaa bir şey mi dedin diyor. yani kulakları bile selam kelimesini duymayı reddediyor. o derece ileri bir noktaya ulaşanlar da var emin olun. sırf dünya nimetlerini tercih uğruna evrimi destekleyenler var. saçma olduğunu bile bile evrimi kend şahsi menfaatleri uğruna sözde gizli olarak tercih edenler, ileride "biz de sizlerden(din sahibi olanlar) değilmiydik" diyenlerden olacak. durumu idare modunda olanlar var sözüm onlara usuldan usuldan evrimcilerin safına kayanlar.. yukarıdaki mesajlara baktım da bazıları zaten iltifat almış.. neommy nasıl gidiyor? nasıl buldun yazdıklarımı

• quote:

Orijinalden alıntı: The souls migration
    .
    .
    .
    konuyu açan kişi bilmelidir ki; evrimin inanılacak bir tarafı zaten yok. bunu evrimcilerin kendileri de biliyor. sen böyle bir başlık yerine " neden evrim savunuluyor, halbuki din bana ahireti ve cennet yada cehennem seçeneğini vaad ediyor. dini savunmamanın nedeni nedir? nedir sizi dinden uzak tutan şey?" diye sorulsaydı daha güzel olurdu. bunun cevabını ileride bilecekler. evrimcilere evrimin saçma olduğunu kabullendiremezsiniz. ama genelleme yapmayalım içlerinden mutlaka geri dönenler olacaktır inşallah.. adama selamun aleyküm diyorsun, tık yok. heaa bir şey mi dedin diyor. yani kulakları bile selam kelimesini duymayı reddediyor. o derece ileri bir noktaya ulaşanlar da var emin olun. sırf dünya nimetlerini tercih uğruna evrimi destekleyenler var. saçma olduğunu bile bile evrimi kend şahsi menfaatleri uğruna sözde gizli olarak tercih edenler, ileride "biz de sizlerden(din sahibi olanlar) değilmiydik" diyenlerden olacak. durumu idare modunda olanlar var sözüm onlara usuldan usuldan evrimcilerin safına kayanlar.. yukarıdaki mesajlara baktım da bazıları zaten iltifat almış.. neommy nasıl gidiyor? nasıl buldun yazdıklarımı

Bez yok mu bez? Yani ne yorum yapılabilir bilmiyorum.

Bu forumda kimleri gördük. HY'nin sitesindekileri makale diye buraya taşıyanları gördük. Evrimi savunan herkesin yanıldığını söyleyeni gördük. Olayı dini eksene kaydıranı gördük.

Ben bu kadar uçuk bir yorumun geleceğini tahmin etmemiştim. Bu dini eksene kaydırmanın da ötesinde artık.

Adam resmen "evrimci bilim adamları da olayın farkında onlarda yaratılışın gerçek olduğuna inanıyor ama söylemek istemiyor diyor." Kusura bakma ama HY'nin programında bile bunu söylesen bir taraflarıyla gülerler sana.

Dediğim gibi adam yerine konup tartışılmayı bile hak etmiyorsun. Tek ihtiyacın olan şey bir bez.

• Hayır o zaman neden şimdiki maymunlar insan olmuyor?
  • arkadaşlar Evrim teorisini iyi anlatan bir belgesel veya film tavsiyesi alabilir miyim? bu arada ben de dine inananlardanım :)
  • neuro kullanıcısına yanıt
    The Souls Migration Bilim bölümünde yazdığında eleştiriler onun gülücüklerine yapılmalı, genellikle gülücük içeriği yazdığı yazının içeriğinden daha fazla bilgi içerir!
  • Evrim teorisine hergün yeni bir iddaa cikariliyor

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • Topraktan yaratılma saçma diyen kavak ağacı tiplemesi dinazorların kuşlara dönüştüğüne inanıyor. Çok mantıklı nasıl inanmazsın? Burada İslam'ı eleştirenler ve ''Ateist'im sizin dininizi daha iyi biliyorum.'' diyen cahiller ayetlerin tefsiriyle ilgili ve fıkhi kurallarla ilgili hiç bir şey bilmiyorlar. İslam'ı eleştirebilmeniz için Siyer, Tefsir, Hadis, Kelam gibi ilimleri ezbere bilmeli. Bunun yanında biraz metafizik konularına hakim olmalı. Odun gelmiş kendini aydın(!) sanan cahil ateist kaynıyor ortalık.
  • quote:

Orijinalden alıntı: Pessimist_

Topraktan yaratılma saçma diyen kavak ağacı tiplemesi dinazorların kuşlara dönüştüğüne inanıyor. Çok mantıklı nasıl inanmazsın? Burada İslam'ı eleştirenler ve ''Ateist'im sizin dininizi daha iyi biliyorum.'' diyen cahiller ayetlerin tefsiriyle ilgili ve fıkhi kurallarla ilgili hiç bir şey bilmiyorlar. İslam'ı eleştirebilmeniz için Siyer, Tefsir, Hadis, Kelam gibi ilimleri ezbere bilmeli. Bunun yanında biraz metafizik konularına hakim olmalı. Odun gelmiş kendini aydın(!) sanan cahil ateist kaynıyor ortalık.

Dostum eminim ki dinazor-kuş evrimi hakkında gram bilgin yoktur onu geç senin evrim hakkında gram bilgin yok gelmiş burada ahkam kesiyorsun evrim birden olan bir şey değildir evrim,canlı türlerinin nesilden nesile kalıtsal değişime uğrayarak ilk halinden farklı özellikler kazanma sürecidir ve bu milyonlarca yıl sonucunda büyük değişikliklere yol açar ve şu zamana kadar binlerce fosil bulunmuşken kanıtlanmışken artık evrim yer çekimi kanunu kadar kesin bir bilgi olmuşken ve bilim adamları kabul ederken Türkiye gibi 3.dünya ülkelerinde hala tartışılıyor tabi bu normal bir şey halkımızın kitap okuma oranı da belli.Siz bir adamın insan diriltmesi,asanın yılana dönüşmesi yine bir adamın hayvanlarla konuşması kaburga kemiğinden kadın olmasına kadar bir çok saçma şeylere inanıyorsunuz küçük bir çocuğun masallara inanması gibi inanmaya devam ediyorsunuz hayret ediyorum 21. yüzyıldayız kardeşim uyanın artık.

• quote:

Orijinalden alıntı: Melanozom

quote:

Topraktan yaratılma saçma diyen kavak ağacı tiplemesi dinazorların kuşlara dönüştüğüne inanıyor. Çok mantıklı nasıl inanmazsın? Burada İslam'ı eleştirenler ve ''Ateist'im sizin dininizi daha iyi biliyorum.'' diyen cahiller ayetlerin tefsiriyle ilgili ve fıkhi kurallarla ilgili hiç bir şey bilmiyorlar. İslam'ı eleştirebilmeniz için Siyer, Tefsir, Hadis, Kelam gibi ilimleri ezbere bilmeli. Bunun yanında biraz metafizik konularına hakim olmalı. Odun gelmiş kendini aydın(!) sanan cahil ateist kaynıyor ortalık.

Dostum eminim ki dinazor-kuş evrimi hakkında gram bilgin yoktur onu geç senin evrim hakkında gram bilgin yok gelmiş burada ahkam kesiyorsun evrim birden olan bir şey değildir evrim,canlı türlerinin nesilden nesile kalıtsal değişime uğrayarak ilk halinden farklı özellikler kazanma sürecidir ve bu milyonlarca yıl sonucunda büyük değişikliklere yol açar ve şu zamana kadar binlerce fosil bulunmuşken kanıtlanmışken artık evrim yer çekimi kanunu kadar kesin bir bilgi olmuşken ve bilim adamları kabul ederken Türkiye gibi 3.dünya ülkelerinde hala tartışılıyor tabi bu normal bir şey halkımızın kitap okuma oranı da belli.Siz bir adamın insan diriltmesi,asanın yılana dönüşmesi yine bir adamın hayvanlarla konuşması kaburga kemiğinden kadın olmasına kadar bir çok saçma şeylere inanıyorsunuz küçük bir çocuğun masallara inanması gibi inanmaya devam ediyorsunuz hayret ediyorum 21. yüzyıldayız kardeşim uyanın artık.

Evrim ile yaklaşık iki senedir ilgileniyorum. Bana öğreteceğine sen öğrenmelisin. Carl Sagan Kozmos 2. Bölümde der ki : ''Evrimin temelini mutasyonlar oluşturur.'' burada yola çıkarsak mutasyonlar rastgele meydana geldiği için yararlı olma olasılığı çok çok düşüktür. Öyle ki yararlı olanlar da çok çok çok az yararlıdır(Yararlı mutasyon : Aids virüsünü yavaşlatan bir mutasyon, zararlı mutasyon : Sfenks kedisi. Bu kedi korunmasaydı çoktan soyu tükenmişti). Buradan yola çıkarsak evrimcilerin televizyonlarda ''İnsan yanlışlıkla zararlı mutasyonla mı meydana gelmiştir?'' sorusuna ''Teoride evet'' cevabını verecek kadar cahil durumuna düşmüşlerdir. Bu kişiler evrenin sonsuzluğunu ve güneş'in sabit olduğunu savunuyorlar o da ayrı bir konu sonra değiniriz. Burada evrim'in tanımını değil işleyişini anlatarak örnek vermeni yeğlerdim. Çünkü Darwin'in de Türlerin Kökeni kitabında belirttiği gibi sudan karaya geçiş fosili yoktur. Bulunan hiç bir canlının boşaltım sistemi buna uygun değildir. Ayrıca evrimin boşluklarına değinmişken evrim yaşamın nasıl başladığını değil nasıl türlerin geliştiğini açıklar. Günümüz labaratuarlarında dahi elde edilemeyen RNA'nın aniden komplike şekilde meydana çıkması cevapsız kalmıştır. Kambriyen devrinde aniden canlıların nasıl meydana geldiği açıklamaz(dedin ya milyonlarca yıl geçiyor diye. Bu devirdeki türler aniden Dünya'nın her bir tarafında belirmiştir). Kitap okumaktan örnek verdin de bakıyorum hiç kitap okumamışsın ki savunduğun teorinin bile nelerden oluştuğunu nasıl boşluklarla dolu olduğunu bilmiyorsun. Güzel konuya değindiniz aslında. Dedim ya kendini aydın sanan ateistlerle dolu etrafımız diye :) Eğer asanın yılana dönüşmesi olaylarına gelmek istiyorsa eğer işin içinde Tanrı varsa her şey mümkündür. Zaten Bilim de bize Tanrı'nın olduğunu gösteriyor. Hassas ayar agümanı, ontolojik argümanlara vs vs.

Edit : Newtoncu fizik, Einstein mutlak zamanın olmadığını ve Maxwell Denklemlerinin kesinliğini bulana kadar teori olarak kalmıştır. Ayrıca Einstein'in ışık hızı evrendeki hiç bir şey tarafından geçilemez teorisi üzerine 2 sene önce nötrinoların ışık hızını geçtiği saptanmıştır. Buna göre Einstein'in teorisine yama gerekecek. Göründüğü gibi teoriler topyekün çürütülebilir.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Pessimist_ -- 26 Haziran 2014; 22:30:42 >

• quote:

quote:

quote:

Evrim ile yaklaşık iki senedir ilgileniyorum. Bana öğreteceğine sen öğrenmelisin. Carl Sagan Kozmos 2. Bölümde der ki : ''Evrimin temelini mutasyonlar oluşturur.'' burada yola çıkarsak mutasyonlar rastgele meydana geldiği için yararlı olma olasılığı çok çok düşüktür. Öyle ki yararlı olanlar da çok çok çok az yararlıdır(Yararlı mutasyon : Aids virüsünü yavaşlatan bir mutasyon, zararlı mutasyon : Sfenks kedisi. Bu kedi korunmasaydı çoktan soyu tükenmişti). Buradan yola çıkarsak evrimcilerin televizyonlarda ''İnsan yanlışlıkla zararlı mutasyonla mı meydana gelmiştir?'' sorusuna ''Teoride evet'' cevabını verecek kadar cahil durumuna düşmüşlerdir. Bu kişiler evrenin sonsuzluğunu ve güneş'in sabit olduğunu savunuyorlar o da ayrı bir konu sonra değiniriz. Burada evrim'in tanımını değil işleyişini anlatarak örnek vermeni yeğlerdim. Çünkü Darwin'in de Türlerin Kökeni kitabında belirttiği gibi sudan karaya geçiş fosili yoktur. Bulunan hiç bir canlının boşaltım sistemi buna uygun değildir. Ayrıca evrimin boşluklarına değinmişken evrim yaşamın nasıl başladığını değil nasıl türlerin geliştiğini açıklar. Günümüz labaratuarlarında dahi elde edilemeyen RNA'nın aniden komplike şekilde meydana çıkması cevapsız kalmıştır. Kambriyen devrinde aniden canlıların nasıl meydana geldiği açıklamaz(dedin ya milyonlarca yıl geçiyor diye. Bu devirdeki türler aniden Dünya'nın her bir tarafında belirmiştir). Kitap okumaktan örnek verdin de bakıyorum hiç kitap okumamışsın ki savunduğun teorinin bile nelerden oluştuğunu nasıl boşluklarla dolu olduğunu bilmiyorsun. Güzel konuya değindiniz aslında. Dedim ya kendini aydın sanan ateistlerle dolu etrafımız diye :) Eğer asanın yılana dönüşmesi olaylarına gelmek istiyorsa eğer işin içinde Tanrı varsa her şey mümkündür. Zaten Bilim de bize Tanrı'nın olduğunu gösteriyor. Hassas ayar agümanı, ontolojik argümanlara vs vs.Boş teneke çok ses çıkartır efendi!

Savunduğun teorinin nelerden oluştuğunu nasıl boşluklarla dolu olduğunu bilmiyorsun demişsin ben bu kadar geniş bilgiyi bu foruma nasıl doldurayım ben kısa keserek anlattım.İnsanlar açıklanamayan şeyleri sorgulamadan direk tanrıya bağlıyor ve bilim adamlarının bir zaman cevap veremediği şeyleri zaman geçtikçe bilim açığa çıkarıyor zaten. Ayrıca kendini aydın sanan ateistlerle dolu etrafımız demişsin bir bakıma doğru bu çünkü bu kişiler etraflarında körü körüne inanan insanları görünce kendilerini ve böyle hissediyorlar ben çok bilgili kültürlü biri olduğumuda söylemedim ölene kadar öğrenmeye devam bilim sürekli kendini yenileyerek değişiyor ve bu bilim dini kanıtlamıyor ve din bana saçma geliyor o yüzden ben dine inanmıyorum ve bana masal gibi geliyor doğrusu. Bilimde bize tanrının olduğunu gösteriyor demişsin alakası bile yoktur senin dediğin gibi olsaydı dünyada gelip geçmiş çoğu bilimle uğraşan insanlar teist olurdu ama ne hikmetse çoğu dinsiz kişiler.Bu arada ben seni hiç bir şey bilmeden gelip burada yazı yazanlardan zannetmişim yanlış zannetmişim sorgulamaya devam

• Pessimist_ P kullanıcısına yanıt
    Sadece nötrinolar hakkındaki bilgiyi düzelteceğim. Nötrinolar üzerinde yapılan hesabın yanlış olduğu açıklandı.
  • quote:

quote:

quote:

quote:

Evrim ile yaklaşık iki senedir ilgileniyorum. Bana öğreteceğine sen öğrenmelisin. Carl Sagan Kozmos 2. Bölümde der ki : ''Evrimin temelini mutasyonlar oluşturur.'' burada yola çıkarsak mutasyonlar rastgele meydana geldiği için yararlı olma olasılığı çok çok düşüktür. Öyle ki yararlı olanlar da çok çok çok az yararlıdır(Yararlı mutasyon : Aids virüsünü yavaşlatan bir mutasyon, zararlı mutasyon : Sfenks kedisi. Bu kedi korunmasaydı çoktan soyu tükenmişti). Buradan yola çıkarsak evrimcilerin televizyonlarda ''İnsan yanlışlıkla zararlı mutasyonla mı meydana gelmiştir?'' sorusuna ''Teoride evet'' cevabını verecek kadar cahil durumuna düşmüşlerdir. Bu kişiler evrenin sonsuzluğunu ve güneş'in sabit olduğunu savunuyorlar o da ayrı bir konu sonra değiniriz. Burada evrim'in tanımını değil işleyişini anlatarak örnek vermeni yeğlerdim. Çünkü Darwin'in de Türlerin Kökeni kitabında belirttiği gibi sudan karaya geçiş fosili yoktur. Bulunan hiç bir canlının boşaltım sistemi buna uygun değildir. Ayrıca evrimin boşluklarına değinmişken evrim yaşamın nasıl başladığını değil nasıl türlerin geliştiğini açıklar. Günümüz labaratuarlarında dahi elde edilemeyen RNA'nın aniden komplike şekilde meydana çıkması cevapsız kalmıştır. Kambriyen devrinde aniden canlıların nasıl meydana geldiği açıklamaz(dedin ya milyonlarca yıl geçiyor diye. Bu devirdeki türler aniden Dünya'nın her bir tarafında belirmiştir). Kitap okumaktan örnek verdin de bakıyorum hiç kitap okumamışsın ki savunduğun teorinin bile nelerden oluştuğunu nasıl boşluklarla dolu olduğunu bilmiyorsun. Güzel konuya değindiniz aslında. Dedim ya kendini aydın sanan ateistlerle dolu etrafımız diye :) Eğer asanın yılana dönüşmesi olaylarına gelmek istiyorsa eğer işin içinde Tanrı varsa her şey mümkündür. Zaten Bilim de bize Tanrı'nın olduğunu gösteriyor. Hassas ayar agümanı, ontolojik argümanlara vs vs.Boş teneke çok ses çıkartır efendi!

Savunduğun teorinin nelerden oluştuğunu nasıl boşluklarla dolu olduğunu bilmiyorsun demişsin ben bu kadar geniş bilgiyi bu foruma nasıl doldurayım ben kısa keserek anlattım.İnsanlar açıklanamayan şeyleri sorgulamadan direk tanrıya bağlıyor ve bilim adamlarının bir zaman cevap veremediği şeyleri zaman geçtikçe bilim açığa çıkarıyor zaten. Ayrıca kendini aydın sanan ateistlerle dolu etrafımız demişsin bir bakıma doğru bu çünkü bu kişiler etraflarında körü körüne inanan insanları görünce kendilerini ve böyle hissediyorlar ben çok bilgili kültürlü biri olduğumuda söylemedim ölene kadar öğrenmeye devam bilim sürekli kendini yenileyerek değişiyor ve bu bilim dini kanıtlamıyor ve din bana saçma geliyor o yüzden ben dine inanmıyorum ve bana masal gibi geliyor doğrusu. Bilimde bize tanrının olduğunu gösteriyor demişsin alakası bile yoktur senin dediğin gibi olsaydı dünyada gelip geçmiş çoğu bilimle uğraşan insanlar teist olurdu ama ne hikmetse çoğu dinsiz kişiler.Bu arada ben seni hiç bir şey bilmeden gelip burada yazı yazanlardan zannetmişim yanlış zannetmişim sorgulamaya devam

Teşhis: Akut şizofrenik Ateist

İDDİA 1: Bilim adamlarının çoğu dinsiz

Cevap 1: Bilim adamlarının çoğu ateist genellemesi kolayına kaçmaktır. Seti çalışanlarının çoğu Teist'tir.

İDDİA 2: Boşlukların Tanrısı

Cevap 2: O kadar kitap okuyormuşsunuz biraz John Lennox okuyun da boşlukların Tanrı'sı neymiş neyin nesiymiş cahil kalmayın.

İDDİA 3: Bilim Tanrı'yı işaret etmiyor!

Cevap 3: Tenezzül edip bir kaç argüman araştırsanız, Evrenin tesadüfen oluşabilme ihtimali 10 üzeri 10 üzeri 123 gibi bir rakamken ve burada hiç bir felsefi argüman ortaya koymadan ve bir şeyi incelemeden demagoji yapma çabanız takdire şayan doğrusu.

<<<<<<<<<<<<<<<<<<<<<<<<<<<<<<<<<<<<<<<<<<<<<<<<<<<<<<<<<<

@Hümiyettin : Ben de böyle bir şey duymuştum fakat nötrino dedektörü, nötrinoları ışıktan 3 saat önce algılandığı saptanmış. Buna göre nötrinolar göreceli bir hızla hareket eder. Kimi zaman ışık hızının üstünde kimi zaman ışık hızının %99'una yakın bir hızda.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Pessimist_ -- 26 Haziran 2014; 22:51:58 >

• quote:

quote:

quote:

quote:

quote:

Teşhis: Akut şizofrenik Ateist

İDDİA 1: Bilim adamlarının çoğu dinsiz

Cevap 1: Bilim adamlarının çoğu ateist genellemesi kolayına kaçmaktır. Seti çalışanlarının çoğu Teist'tir.

İDDİA 2: Boşlukların Tanrısı

Cevap 2: O kadar kitap okuyormuşsunuz biraz John Lennox okuyun da boşlukların Tanrı'sı neymiş neyin nesiymiş cahil kalmayın.

İDDİA 3: Bilim Tanrı'yı işaret etmiyor!

Cevap 3: Tenezzül edip bir kaç argüman araştırsanız, Evrenin tesadüfen oluşabilme ihtimali 10 üzeri 10 üzeri 123 gibi bir rakamken ve burada hiç bir felsefi argüman ortaya koymadan ve bir şeyi incelemeden demagoji yapma çabanız takdire şayan doğrusu.

<<<<<<<<<<<<<<<<<<<<<<<<<<<<<<<<<<<<<<<<<<<<<<<<<<<<<<<<<<

@Hümiyettin : Ben de böyle bir şey duymuştum fakat nötrino dedektörü, nötrinoları ışıktan 3 saat önce algılandığı saptanmış. Buna göre nötrinolar göreceli bir hızla hareket eder. Kimi zaman ışık hızının üstünde kimi zaman ışık hızının %99'una yakın bir hızda.

Rica etsem bana teist bilim adamlarından örnek verir misiniz ? Fakat Nikola Tesla,Albert Einstein gibi bilim dünyasında çığır açmış bilim insanlarından söyleyebilirseniz tatmin olurum.

Tavsiyeniz için teşekkür ederim en kısa zamanda John Lennox okuyup farklı fikirleri görerek cahillikten bir nebzede olsa kurtulmuş olurum sonuçta ben objektif bakıyorum bana mantıklı geleni benimsiyorum.

Bir diğeri Evren tesadüfen oluşamaz her şeyin bir yaratıcısı vardır görüşü.Diyorsunuz ki hiçbir şey yoktan var olamaz her şeyin bir yaratıcısı vardır.Bu söyleme göre tanrı da yoktan var olamaz o zaman onunda bir yaratısı vardır .Tanrı sonsuzdur ve hep vardır diyorsunuz bende buna karşılık kozmos hep vardır ve sonsuzdur diyorum.Bir diğeri eğer bir düzen bir kanun varsa bir balık milyonlarca yumurta üretip sadece bir kaç tanesi hayatta kalabiliyorsa bu bir tesadüftür herhangi bir düzen söz konusu değildir.

• Melanozom kullanıcısına yanıt
    Teist Bilim Adamları: Newton, Galileo Galilei, Kepler, Faraday. Newton'a parantez açmak isterim. Kendisi evrenin gizlerini çözünce Tanrı'ya ihtiyacı kalmadığını düşünmemiş. Daha çok Tanrı'nın eserini gördüğü için heveslenmiştir. Newton ile ilgili Enis Doko'nun Dahi ve Dindar adlı kitabını okuyunç

Diğer sunduğunuz tezde ise felsefe eksiğinizi görüyorum. William Lane Craig'in argümanlarında bir örnek vermem gerekirse;

Başlangıcı olan her şeyin bir sebebi vardır,
    Evrenin başlangıcı vardır,
    Evrenin başlamasının bir nedeni vardır.

Ayrıca kendi geliştirdiğim bir argümanı sunmak istiyorum;

Başlangıcı olan her şeyin bir sonu vardır,
    Tanrı'nın bir başlangıcı yoktur,
    O halde Tanrının sonu yoktur.

Evrenin başlangıcı vardır,
    O halde evrenin bir sonu vardır.

Ayrıca Evrenin sonu yok demek entropi'ye ters düşüyor kanımca. Evren'i yani sonsuz bir şeyi kabul ediyorsunuz fakat Tanrı sonsuz deyince başımıza kakıyorsunuz. Nasıl bir ironidir?

Ayrıca tesadüf lafınıza V for Vendetta'dan bir alıntı yapmak istiyorum: '' Tesadüf diye bir şey yoktur, tesadüf aldatmacası vardır.''

Edit: Tanrı'nın başlangıcı olması gerektiğini düşünüyorsunuz. O halde bu konuyla ilgili yine John Lennox okumanuzu ve Dawkins ile Lennox'un tartışmasını izlemenizi önereceğim

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Pessimist_ -- 26 Haziran 2014; 23:36:32 >

• forumdaki en iyi ateist, şu soruya cevap versin. sen bezini al bir kenara çekil ve ağlamaklı gözlerle izle. sorunun cevabını bilmiyorsa konuyu bulandırma zira konu başlığı zaten adaba uygun değil. ama benim sorumun ateistler tarafından cevaplandırılamayacak oluşu daha büyük bir acı. gerçek bu.

forumdaki en iyi evrimci cevaplasın soruyu. nedir sizi dinden uzak tutan şey?
  • Bana hiç saçma gelmiyor. Düşününce gayet mantıklı buluyorum.

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • quote:

Orijinalden alıntı: The souls migration

forumdaki en iyi ateist, şu soruya cevap versin. sen bezini al bir kenara çekil ve ağlamaklı gözlerle izle. sorunun cevabını bilmiyorsa konuyu bulandırma zira konu başlığı zaten adaba uygun değil. ama benim sorumun ateistler tarafından cevaplandırılamayacak oluşu daha büyük bir acı. gerçek bu.

forumdaki en iyi evrimci cevaplasın soruyu. nedir sizi dinden uzak tutan şey?

seni uçan spagetti canavarına inanmaktan uzak tutan şey ne ise, bizim de o.

Siz 20 büyük dine inanmıyorsunuz, biz 21 büyük dine inanmıyoruz.

Bu öyle saçma bir soru ki... Bir insan saçma sapan ve mantık dışı olduğunu bildiği bir şeye neden inansın ki ? Bizi dinden uzak tutan bu. Tamamen bir saçmalık ve masal oluşu. Bizim için kırmızı başlıklı kız hikayesiyle, tanrı hikayesi aynı derecede mantıklıdır.

Ayrıca evrimci olmakla ne alakası var dinden uzak olmanın ? Evrimci demek ateist demek mi ? Evrimci demek; fizikçi demek, kimyager demek gibi evrim bilimiyle ilgilenen bilim insanı demektir. Siz evrimci değil, ateist demek istediniz.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi akcaliberg -- 27 Haziran 2014; 1:21:10 >

• 
Sayfa: önceki 34567
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.