Şimdi Ara

Evrim bilginizi bu mini sınavla test edin! (2. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
259
Cevap
0
Favori
6.855
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
9 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 12345
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş

• Birşey anlayacağını zannetmiyorum ama yinede bir izle istersen.
  • ben olayı çözdüm insanlar deniz kızından gelmiştir.
    https://www.dmax.com.tr/denizkizlari-yeni-kanit/ozel
  • Zorkof kullanıcısına yanıt
    Bir kaç bilgi okuyup ön yargılı oldun.
    http://www.mucizeler.com/
    http://www.kuranca.com/
  • Her bilim konusuna damlayıp dinler yalan len diyerek bazı insanları bilime karşı önyargılı yapan burada yazamayacağım sıfatları hakeden aşağılık kompleksli tipler, sizden nefret ediyorum.

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • Big bang yok evrim yalan.

• Dayatma değil geri kafalı kardeş. Herkes senin gibi düşünecek diye bir şey yok. Sadece bilim dünyasında bazı kabul edilen şeyleri ne kadar bildiğimize dair test yapmış. Ayrıca saçmalık deyip sonra bana kimse cevap yazmasın dersen olmaz. Onun yerine hiç yorum yazmayıp işine bakarsan daha iyi olur. Zaten sizin gibilerin çoğunlukta olduğu yerde bilim yapılmaz. İçinde bulunduğumuz coğrafyadaki toplulukların geri kalmasının sebebi de kaliteli bir tartışma ortamının olmaması.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Dürüstİnsan -- 4 Ekim 2018; 15:35:41 >
  • Zorkof kullanıcısına yanıt
    Tam aksine Kur'an'da dünyanın yuvarlak olduğu belirtilmiştir. Fakat bunu anlayabilmek için Arapça bilmek gerekir. Çünkü tercüme edildiğinde dünyanın düz olduğu gibi bir açıklama çıkıyor. Şöyle ki:

quote:

Yerin yaratılıp düzenlenmesiyle ilgili Kur’an’da yer alan “mehd=beşik, sath=düz satıh, firaş=sergi” gibi ifadelerinden, yerin düz bir tepsi gibi olduğu şeklinde anlayanlar olmuştur.

Fakat Kur’an’da yerin düzenlenmesiyle ilgili Naziat suresinin 30. ayetine “Sonra da yeri döşeyip yerleşmeye hazırladı.” şeklinde meal verilmektedir. Ancak, “döşeme” sözcüğüyle ifade edilen kelimenin Arapça aslı “Deha”dır. Bu kelime, “udhiyye/udhuvve” kökünden gelmektedir ki, deve yumurtası anlamına gelip yuvarlaklığı ifade etmektedir. Aynı kökten gelen “medha” kelimesi deve kuşunun yumurtasını bıraktığı yuva anlamına gelir. Deve kuşu yumurtası, tam yuvarlak olmayıp elips şeklindedir.

Dolayısıyla dünyanın yuvarlak olduğu kitapta belirtilmesine rağmen hangi kelimenin kökeninin temelinde neye dayandığını ve ne maksatla kitapta yazdığını bilebilmek için Arapça'ya tam manasıyla hakim olmak gerekir. O yüzden orjinal dilinde okunup araştırma yapıldığında kelimelerin kökenlerinin farklı anlamlara sahip olduğunu görebilirsin.

< Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >

• Bir cahile ve yobaza evrimi anlatamazsınız.İlkokula giden bir çocuğa nasıl kuantum integral vb anlatamayacağız gibi buda aynısı.Kapasiteleri çünkü çok dardır.Mitolojik efsanelerden oluşan dinlere inanır bilimi eliyle iter.Tabiki işine gelenlerini :)

Hayatımızın her yanında bilim var.O yobazların kullandığı araç telefon sağlık .....vb.Herşey.Size neden imkansız olduğunu tek video ile gösterim:

Bakın burda celal hoca karşısındakilere bilale anlatır gibi anlatmasına rağmen görün acınası durumu.

• quote:

Orijinalden alıntı: faniseyler

Bu mesaj silindi.
    https://media.giphy.com/media/mdljqQeEiJcQ0/200.gif

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi HIGHER -- 4 Ekim 2018; 15:43:48 >
  • quote:

Orijinalden alıntı: Kayrabey

Ortak ata olayı nedir? Hz.Adem direkt olarak insan şekli ile yaratıldı. Ne demek gorillerle ortak atamız var?
    Gördün mü adem i?
  • Evrime yalan diyenlerın hastalanınca ilaç kullanması ne kadar komik bir durum.
  • Dürüstİnsan kullanıcısına yanıt
    Mesaj yazmayacakmışım.Olur !!

Saçma şeylere saçma demeyelim.O zaman nerde kaldı bunun objektifliği.Evrime yalan diyoruz ama ateistler filan sanki namuslarını götürüyoruz gibi inliyorlar,bas bas bağırıyorlar.

Türkiyede kaliteli tartışma yapılamıyormuş.E aklını sevdiğim,sen karşındaki insana lafına girişte "geri kafalı kardeş" dersen sana neler denmez ki.Karşı yorum yapacaksan adam gibi yapacaksın,terbiyeli,saygılı bir şekilde yapacaksın.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Guest-37A42C87E -- 4 Ekim 2018; 15:49:26 >
  • denizaya kullanıcısına yanıt
    Sen gördünmü maymun atalarınızı
    Hani sizler maymundan gelindiğini iddia ediyorsunuz ya o açıdan dedim.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Guest-37A42C87E -- 4 Ekim 2018; 15:56:8 >
  • quote:

Orijinalden alıntı: Guest-37A42C87E

Fosilleri var, sizin neyiniz var acaba?
  • Şu yorumlara bak istediğiniz kadar çırpının yada dellenin gerçeğe en yakın ve bilimsel olan evrimin olduğu ve devam ettiği. İşallah ülkemizde evrimin ilkokullarda öğretildiği liselerde ileri düzey evrim eğitimi verildiği günleri de göreceğiz.

• quote:

Orijinalden alıntı: Guest-37A42C87E

''Ayrıca arkadaşım bizim atamız ayrı bir primat, maymun değil dinlemiyorsun heralde''
  • quote:

Orijinalden alıntı: Perturbator

Şu yorumlara bak istediğiniz kadar çırpının yada dellenin gerçeğe en yakın ve bilimsel olan evrimin olduğu ve devam ettiği. İşallah ülkemizde evrimin ilkokullarda öğretildiği liselerde ileri düzey evrim eğitimi verildiği günleri de göreceğiz.
    Evrim var ama Türkiye'de ters çalışıyor
    Mesela Atatürk zamanında okullarda öğretilirmiş. https://forum.donanimhaber.com/ataturk-un-evrim-hakkinda-gorusleri--132764986?

• 7 de 6 yaptım. 7. doğruymuş meğer

avutmayın kendinizi. Din ve bilim çelişir , kuran incil tevra da evrim e dair bir şey yok. hiç biir insanın maymunlarla ve diğer canlılarla ortak atadan geldiğini söylemez. Bir kaç din adamının şahsi fikri (doğru veya yanlış olsun ) dini bir kıstas olarak kabul gösterilemez. Dini bir dayanağı olacak ve ulema tarafından da kabul görecek. 1 imam kabul etti diye geri kalan yüz binlercesinin kabul etmediği gerçeğini görememezlikten gelemeyiz

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi olağan_şüpheli -- 4 Ekim 2018; 18:26:53 >
  • 5 soru 5 doğru ..

Son soru boş tamamen . Gereksiz .

• 
Sayfa: önceki 12345
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.