Şimdi Ara

Evrim bilginizi bu mini sınavla test edin! (10. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
259
Cevap
0
Favori
6.855
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
9 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 89101112
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
    Bu konuda çok aptal bir muhabbet dönüyor. Bilimsel kanun sürekli gerçekleşen bir doğa olayını belirtmek için yapılan bir açıklamadır. Ham bilgidir. Sadece farkına varmak demektir. Yer çekimi kanunu gibi. Yer çekimi kanunu bilimsel bir belirtmedir. Ama yer çekimi var da nasıl var diye sorduğumuzda bunu da Newton'un teorisi ve Eisntein'ın Görecelilik Teorisi açıklıyor. Öğretmenlik okumuş insanlarda bile ben bu aptallığı gördüm. Öğretmen bile anlayamamış ne antalacak çocuğa. Öğretmenliğin özüne zaten saygım kalmadı. Cehaletin bayrakçısı haline geldiler siyasetin kötü gidişi nedeniyle. Tek amaçları konumlarını maaşlarını korumak oldu.
  • Arkadaşım saçmalıktan ibaretse o zaman gel adam gibi açıkla, bizde saçmalık diyelim. Bir iddia attın ortaya, adam gibi kanıtla bizde sana hak verelim. Öyle okumayıp bilmeden saçmalık demek en kolayı.

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • ImRoyal I kullanıcısına yanıt
    dolu arkadaşım sen bloklusun , o nedenle benden alıntı yapıp benim seviyeme inme

İstiklal Marşını bir şuraya yaz herkes görsün ,ne kadar dini unsurlar taşıdığını
    belki bu sayede sende öğrenmiş olursun

adama bak ya sanki başka bir ilah olmuşta Atatürk'ün dinine karar veriyor
    sonra ateist olsa bile sana oradan bir kazanç çıkmaz (her koyun kendi bacağından asılır)

gerçi bunları niye anlatıyorsam
  • quote:

Orijinalden alıntı: C.CEMİL

dolu arkadaşım sen bloklusun , o nedenle benden alıntı yapıp benim seviyeme inme

İstiklal Marşını bir şuraya yaz herkes görsün ,ne kadar dini unsurlar taşıdığını
    belki bu sayede sende öğrenmiş olursun

adama bak ya sanki başka bir ilah olmuşta Atatürk'ün dinine karar veriyor
    sonra ateist olsa bile sana oradan bir kazanç çıkmaz (her koyun kendi bacağından asılır)

gerçi bunları niye anlatıyorsam
    blokluysam niye merak ettin? Ben de blokladım şimdi.
  • son yazılan mesajdan alıntı yapamıyorum niyeyse ?

yabancı bir kaynağın verdiği bilgiye inanalım mı yani ?
    bu konuda bir sürü kaynak buluna bilir (yalan yanlış)
    ayrıca dediğiniz kaynağı okumadım ,okumaya kalksam yığınla aynı konuda zıt yayınlar var

yanında ,yakınında hiç mi kendine yakın gördüğü kimse yoktu da inancını paylaşmadı ,gitti yabancılarla mı paylaştı ?

ben lafa bakmam ,icraata bakarım
    inançsız birisi niye Kuran tercümesi için uğraştı ,milli marşında dini ögelere niye izin verdi o zaman ?
    şimdiki diyanet kurumunu kuran o değil mi ?

ha şahsen ben kimsenin inancını sorgulamam ama bir insan kendi ağzıyla söylemiyorsa ,arkasından şöyleydi böyleydi denilmesini kabul etmiyorum
    üstelik ateist olsa ne olacak ?

ölmüş kişiler adına bu konuları konuşmak dahi abes değil mi ?
    üstelik ülke için savaşlar vermiş (silah arkadaşları ile birlikte) ve ülkenin kurucusu olan birisi hakkında

dedim ya varsayalım ateistti (ben demem ,diyemem ya neyse) şimdiki ateistler ne kazanıyor ?
    cahiliye dönemindeki müşrik Mekke'lilerin övünmek için mezar taşlarını dahi saymaları gibi

herkesin inancı kendini ilgilendirir

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi C.CEMİL -- 6 Ekim 2018; 5:42:34 >

• Huzurlu bir forum adına toplu blok konusu gibi olmuş. Ben hayvan değil insanım diyeninden tut da sinir krizi geçiren müslümana kadar her tip var :D

Endosimbiyotik teoriyi kanıtlarıyla göstersek inkar edecek adamlar muhammedin ayı ikiye böldüğüne inanıyor, kaynak da kuran :d

• Bilimin b'sini bilmeyen "ben dini yalanlıyorum, hatta dine mensup insanlara ve dinlere hakaret ediyorum, yahu ben evrime bile inanıyorum come oon" kafasında o kadar gereksiz adam var ki, bi ölmediniz be birader.

Önce gidin evrim nedir canlılar nasıl evrilmiştir nasıl evrilmeye devam etmektedir neden evrilir gibi soruların cevabını bulun. Sonra cahil cahil eleştirmeden önce açın Kuran'ı okuyun da öyle eleştirin.

İslamı, Kuranı veya diğer hak dinleri ve kutsal kitapları eleştiren çoğu kesmin değil okumak, onlar hakkında hiçbir fikri olmadan sağdan soldan duyduklarıyla eleştirmesi var ya. Kuantum mekaniğini öğrenin, bilim adamları parçacık hızlandırıcıdır kara deliğin olay ufkudur nelerle uğraşıyor böyle diye bakın, Edmond Halley'den JJ Thomson'ına kadar araştırın.

Yine de sizden bir cacık olmaaaaz. Çünkü bir konu hakkında bilgi sahibi olmadan yorum yapıyorsunuz. Tabi bu lafım konuyu açan arkadaşa değil eline sağlık kendisinin.

• Bu soruları ve yanıtları hazırlayanın bilimselliği kanıtlanmış kimi yeni gelişmelerden yeterince haberi yok. Bunu 4. soruya bağlı olarak açıklamak istiyorum. Nesilden nesile aktarılamayan bilgi olarak bahsedilmiş bir insanın yaşamındaki gelişimi. Büyüme ve gelişme diye adlandırılmış. Ancak insanın yaşamı boyunca elde ettiği zihinsel gelişme bilinçlenme potansiyeli göz önüne alınmamış. Bunun sebebi bilgisizlik de olabilir kendinde göremediği için kabul etmeme de olabilir.

Şu an daha üst bilgiler var. Nesilden nesile aktarılamıyor diye bir kesin bilgi yok. DNA'ya bir çok şey işleniyor. Hatta toplumsal belleğe de işleniyor. '100 maymun fenomeni' diye bir konu var mesela google'da aratsak. Yani kendi hakim olmadığı bir konuda puanlama yapmaya kalkmış o metni hazırlayan. Ya da bilimin eski bilgileriyle hazırlamış. Diğer taraftan da insanın algısı hayatı boyunca kademe kademe yükselebilecek bir potansiyel barındırır. Ancak soruları hazırlayan kişi çok da yüksek düzeyde bir algıya sahip değil.

Söz gelişi Tesla'nın başarısının sırrı, zihinsel kabulü ile de ilgiliydi. Bu sayede algısını artırma potansiyelini çok çok iyi değerlendirebilmişti. Evrenden bilgiyi çekebiliyordu bir nevi. Ancak bilim henüz bunu kanıtlayabilecek düzeyde gelişmedi.

Bilimsel metodolojiyi önde tutan üniversite kürsülerinin geçmişi hepi topu kaç yüzyıl ki? 1-2 asırlık boylarına bakmadan bütün sonsuzluğun bilinmezliğini çözmüş pozlarda ahkam kesiyorlar. "Bilim boştur" demiyorum, sadece "bu işlerle uğraşanlar kendilerini biraz fazlaca önemli ve bilgili sanıyorlar" diyorum. Çok daha bilgili ve bilinçli bir bilim adamı şu soru ve yanıtları görse içinden güler. Çünkü kendisinin ne kadar az bilgiye sahip olduğunu daha çok idrak etmiştir.

Nitekim evrim ve yaratılım kavramları birbirine ters olan iki ayrı şey değildir. Artık evrimin, genlerin sahip olduğu DNA özelliklerinden kaynaklandığı görüşü kabul edilmeye başlandı. (Bu da şunu ister istemez düşündürüyor. Söz gelişi; bir bilgisayar bir bilgisayardan daha üstün özelliklere sahipse, bunu kendisi başarmamıştır.) Şöyle de bir bilgi var: "Bir zihnin gelişkinliği, kabul edilemez olanı kabul edebilmesiyle ölçülür."

https://www.budur.com/2018/07/evrim-teorisi.html (Burada daha ayrıntılı ve bilgilerin ortak noktalarını da içeren modern bilgiler var.)

• Allah rahmet eylesin Atatürk sayesinde İslam dini özgür

Ülkem o kadar güzel ki isteyen isteği gibi davranıyor günah benim suç benim sevap benim ayıp benim edep benim haram benim helal benim

Zerreden küreye en küçük canlıdan en büyüğüne hepinizi seviyorum

Yaratıcı ister insanı maymundan yapar istersede maymunu insandan yapar, çok da önemli değil.

Gönüller bir olsun canlar

Bilimden anlayan bilim yoluyla

Aşkdan anlayan aşk yoluyla yürüsün

• quote:

Orijinalden alıntı: Guest-37A42C87E

Bu mesaj silindi.
    Zamani yokmus. Cay icip televizyon izleyecek

• quote:

Orijinalden alıntı: X kare

Timsah,Balina,Yunus,Çamur balığı bunlar hala yaşayan ara geçiş türleri.

Alıntıları Göster
    kımaaaaan
  • quote:

Orijinalden alıntı: X kare

Timsah,Balina,Yunus,Çamur balığı bunlar hala yaşayan ara geçiş türleri.

Yine sizin hayali soy ağacı evrim ağacı çizimlerinize göre tabi.

< Bu ileti tablet sürüm kullanılarak atıldı >
  • quote:

Orijinalden alıntı: Skeull

Tanrı arkamda gerisi mühim değil bro
    Kardeşim İslam'ı kabul eden birine bunu anlatamazsın... Çünkü Müslüman Allah'a, Kur'ana ve Peygamber'e inanır.
    Ateist olan inanmaz. Aradaki fark bu. Hala ortak ata deyip duruyorsunuz. Bu sizin inancınız bize göre saçma. Bizim inancımız size göre saçma.

23/MU'MİNÛN-12: Andolsun biz insanı, çamurdan (süzülüp çıkarılmış) bir özden yarattık. Bizim görüşümüz budur. İnsan insan olarak yaratıldı bitti. Ondan bundan evrilmedi.

Bu konu boşu boşuna uzayıp gidiyor. Evrim var mı yok mu tartışmasını bizler yapamayız. Herkes inandığını savunuyor ve olay çıkmaza giriyor. Arkadaşın biri peygamberleri aşağılamış .Ona da bir çift sözüm var. O sopayla denizi ayırdığına inanıyorsun dediğine senin peşinden gittiğin, onlara ve yaptıklarına bakarken hayran hayran gözlerini pörtlettiğin adamlarda inanıyor.

Ayrıca arkadaşlar. Lütfen evrimi ispat edeceğim derken Allah'a, Dinine, Peygamberlerine hakaret etmeyin. Rica ediyorum.

• quote:

Orijinalden alıntı: Guest-F01EF196D

Bir insanın yazdıklarından hiçbiri mi doğru olmaz, işte buyrun.

Öğrenmek niyetindeyseniz aşağıya zürafaların evrimsel yönlenmeleriyle ilgili bir görseli koyuyorum. İnsanlara ait olanları buraya sığdırmam zaten olanaksız. Ona da kendiniz bakarsınız.

Ek: Ayrıca bu mantıkla mikropların hastalık yaptığına da inanmamanız lazım. Sonuçta o da bir teori. "Hastalık yapıcı mikrop teorisi" olarak geçer.

Alıntıları Göster
    İşte olay bu.!
    Gördünüz mü cahiller(!) adamlar nelerden nelerden hayvanlar çıkarıyor.!

Hocam şey sorcam size ya...

Sinekten de fil yapabiliyor musunuz?

• Evrim diye bişey yok

• Balina ve yunus Normalde karada yaşaması gereken canlılar,çünkü su altında nefes alamıyorlar,öte yandan yüzgeçleri var,tam bir ara geçiş formu bu canlılar ve evrimlerini tamamlamadıklarını gösteriyor,önceki ataları kara canlılarıydı.Bir insanın su altında yaşamasından farksız bu arkadaşların durumu.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi X kare -- 6 Ekim 2018; 12:10:34 >
    < Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >
  • quote:

Orijinalden alıntı: Guest-1F9BF2C01

Evrim diye bişey yok
    Bakteriler nasıl antibiyotiğe direnç kazanıyor, veyahut neden her yıl yeni grip aşıları yapılıyor önceki yılların aşıları kullanılmıyor ?
  • 
Sayfa: önceki 89101112
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.