Şimdi Ara

Evrim bilginizi bu mini sınavla test edin! (8. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
1 Misafir - 1 Masaüstü
5 sn
259
Cevap
0
Favori
6.855
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
9 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 678910
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş

Orijinalden alıntı: Perceptron

@hawk1903

Cahil her kitlede var, ben atatürkçüyüm diyince bir an herşeyi öğrenmiş mi oluyorsun.

Tayyip bile atatürkçü oldu görüyorsun. Olmak hiç de zor değil.

Alıntıları Göster
    Olmak ile demek arasında fark var:)
    Ben allame oldum deyince, allame olmuş olunmaz:)
  • quote:

Orijinalden alıntı: HIGHER

Olmak ile demek arasında fark var:)
    Ben allame oldum deyince, allame olmuş olunmaz:)

Alıntıları Göster
    Nasıl olmak ile demek arasında fark var

Sen benim argümanıma karşımı çıkıyorsun.

Bu dediğin dinime hakaret içeriyor. İnancıma saygı duy. benim dinimde benim dediğim her şey doğrudur

sen ateist misin he ateist misin
  • quote:

Orijinalden alıntı: husamsdu

Arada fark var. İnsan var olandan bir şeyler ÜRETİYOR, Allah ise yokken YARATIYOR.

Alıntıları Göster
    Konu bu değil ki, Evrim değişim sürecini irdeliyor..maddenin nereden geldiği veya yaratıldığı baska bir konu..Zaten Allah da maddeyi atomlari yaratip gerisini evrim sureci halletmis olabilir..

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • Perceptron kullanıcısına yanıt
    Senin gibiler akılsız moleküllere tapınca zeki,biz inananlar cahiliz öyle mi

Bir arkadaşın dediği gibi öldükten sonra görürsünüz gerçeği

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Guest-37A42C87E -- 5 Ekim 2018; 16:59:40 >
  • quote:

Orijinalden alıntı: Guest-37A42C87E

Senin gibiler akılsız moleküllere tapınca zeki,biz inananlar cahiliz öyle mi

Bir arkadaşın dediği gibi öldükten sonra görürsünüz gerçeği

Siz belli ki çok ölmüşsünüz bu kadar kesin konuştunuğunuza göre:)
  • Bir "Teori"ye inanmamak kimseyi cahil, yobaz yapmaz.

Adı üstünde "Teori".

Bilimsel olarak doğruğu kanıtlanmamış ve yasalaşmamış sadece bir "Teori".

Ne zaman ki bu "Teori" kanıtlanır, ispatlanır, elde somut veriler olur o zaman oturur düşünürüz.

İnsanlar evrimleşiyor mu ? o zaman getirin kardeşim eski insanlardan somut örnekler. Zürafalar mı evrimleşiyor ? Getir dostum elimize eski zürafa kalıntıları.

Ama ortada ne var ? "0" "Sıfır"

Dolayısı ile bir "Bilim ve Teknoloji Forumu"nda bilimsel açıdan bir geçerliliği olmayan bir teoriyide burada haber olarak paylaşmakta ne kadar doğru ?

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi MrT4ngo -- 5 Ekim 2018; 17:21:0 >
  • quote:

Orijinalden alıntı: MrT4ngo

Bir "Teori"ye inanmamak kimseyi cahil, yobaz yapmaz.

Adı üstünde "Teori".

Ne zaman ki bu "Teori" kanıtlanır, ispatlanır, elde somut veriler olur o zaman oturur düşünürüz.

İnsanlar evrimleşiyor mu ? o zaman getirin kardeşim eski insanlardan somut örnekler. Zürafalar mı evrimleşiyor ? Getir dostum elimize eski zürafa kalıntıları.

Dolayısı ile bir "Bilim ve Teknoloji Forumu"nda bilimsel açıdan bir geçerliliği olmayan bir teoriyide burada haber olarak paylaşmakta ne kadar doğru ?

https://www.youtube.com/watch?v=XwvymHqnNQg

• quote:

Orijinalden alıntı: pelstina

İnsanın müslüman olması yada cahil olması ile evrimin mantıklı bir teori olması arasında hiç bir bağ yok. Evrim ispatlanmamış birşey. Evrimci denilen bilim insnaları fosillerle neyi ispat etmeye çalışıyor anlamak gerçekten güç. Zavallı Charles Darwin, ölmeden önce müslümanlığı seçti ama gerisinde maalesef ortaya attığı teoriyi bu kadar büyütüp abartacak insanlar olacağını tahmin edemedi.
    Yazdıklarınızdan cahillik akıyor kusura bakmayın. Şaka gibi. Aşağılamak için söylemiyorum. Yazdıklarınızin tek bir cümlesi dahi mantıklı ve elle tutulur değil. Ayıp yahu. Ben üstte araştırmamanizdan ve sağda solda duyduğunuz şeyleri insanlara aktarmanizdan dem vurmuşum siz cevap olarak saçma sapan şeyler yazıyorsunuz.

Binlerce kez yaptığım gibi doğruyu anlatmaya çalışmayacagim.

Hiçbir faydası olmuyor.

• quote:

Orijinalden alıntı: Zorkof

Bu mesaj silindi.

Alıntıları Göster
    Yorumlama farklılıkları dünyanın neresine gidersen git, hangi konuya bakarsan bak vardır. Bir şey apaçık net şekilde yazmıyorsa insanlar onu elbet yorumlayabilir. Önemli olan kendini haklı çıkarmak ya da çıkarını sağlamak adına mı yorumlayıp yorulmadığıdır. Bunu ateistler de Müslümanlar da çok yapıyor. Çünkü Kur'an gerçekten yoruma çok açık, düşünenlerin cevap bulabileceği bir kitap. Kur'an bana kalırsa büyük bir mucize. Ayetlerde yazdığı gibi apaçık bir kitap olmakla birlikte, sadece düşünenlerin anlayabileceğini söyler. Sürekli aklınızı kullanmaz mısınız? diyerek vurgu yapıyor.

Ve yine Kur'an kendisi için bir çok ayetin mecaz olduğu vurgusunu net şekilde yapıyor. Sen gelmiş bu kitapta açık net bilgi veren (dünya yuvarlaktır) bilgiler getir diyorsun. İyi de, Kur'an'ın dili bu şekilde değil ki. Sen farklı beklentilerle okumuşsun sanırım(okuduysan).

Örnek verdiğin ayete başka ayetlerle cevap vermek istiyorum.

- "İsra 89 -Andolsun, biz bu Kur´an´da her türlü misali değişik şekillerde açıkladık. İnsanların çoğu ise ancak inkârda ayak direttiler."

- " Rum 58 - Andolsun, biz bu Kur’an’da insanlara her türlü misali verdik. Andolsun, eğer sen onlara bir âyet getirsen, inkâr edenler mutlaka, “Siz ancak asılsız şeyler uyduranlarsınız” derler."

Bir ayeti okuduğunda düşün. Bu ayetle Allah ne anlatmak istiyor olabilir? Bu soruyu sorduğun zaman zaten bir çok soruya yanıt buluyorsun kendi kendine.

Attığım ilk postta belirttiğim gibi. Dolaylı ya da basite indirgenmiş şekilde astronomik bilgilere ulaşılabiliyor.

Mesela, Bigbange vurgu yapıldığı ayeti biliyorsundur. O ayette hem bigbang vurgusu var, daha da önemlisi evrenin bir başlangıcının oldugunun vurgusu var. Bugün bigbang olduğunu bilmiyor olsaydık, ateistlerin net diyeceği şey şuydu "evren sonsuz zamandan beri var"

Farklı ayetler.

-Güneş de, kendisi için (tespit edilmiş) olan bir karar yerine doğru akıp gitmektedir. Bu üstün ve güçlü olan, bilenin takdiridir.„

(Yasin Suresi, 38)

Özen içinde yollar ve yörüngelerle donatılmış' göğe andolsun.„

(Zariyat Suresi, 7)

Daha uzun ve detaylı yanıt vermek isterdim, daha çok ayet vs yazmak isterdim ama çok zamanım olmuyor.

• MrT4ngo kullanıcısına yanıt
    Hahaha : )

Malesef yapar.

Bilimsel Teoriye inanmiyorum diyen kisi:

1) Bilimsel teorileri, ortaya atilmis alelade iddialar zannetmektedir.
    2) Bilimsel teorilerin yalnizca curutulebilecek ve asla ispatlanmayacak seyler oldugunu bilmemektedir. ( Kac tane bilimsel teori ispatlanmis? )
    3) Bilimin calisma metodunun, bir seye "inanip - inanmamak" uzerine olmadigini bilmemektedir. Mikroskopik canlilara inanmiyorum, elektromanyetizmayi ben kabul etmiyorum demekten farksizdir bu hareket.

Kanitlariyla ortaya konulan bir iddianin yanlis oldugunu soyleyebilmek icin:
    - Kanitlarin gecersizligini
    - Kanitlarin iddia ile baglantisi olmadigini
    - Ya da, iddianin yanlisligina dair kanitlari
    gostermeniz gerekir.

Bir iddia temelsiz ortaya atiliyorsa, yanlis oldugunu iddia etmek icin temele gerek yoktur. Empirik temeli olan iddianin yanlisligi icin ya temelinin yanlis olduguna ya da yanlis olduguna dair baska bir temele ihtiyac vardir.

Forumun bilim bolumunde, kendi inanclarinizla celistigini dusundugunuz herhangi bir bilimsel tekste "ben inanmiyorum" derseniz malesef guler insanlar size : ) Benim tavsiyem neyi kabul etmediginizi soylemeden once ogrenmeniz, tabi yine siz bilirsiniz.

Yercekimi teorisi, manyetizma teorisi, elektrostatik teorisi gibi her bilinen yasanin isleyisini aciklayan/aciklamaya calisan teoriler var. Onlara da inanmiyorsaniz bence acik acik soyleyin, biraz daha eglenelim okurken. Hep evrimi reddedince hep ayni minvalde dolasiyor espriler.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Mephalay -- 5 Ekim 2018; 18:12:45 >
    < Bu ileti tablet sürüm kullanılarak atıldı >

• Topraktan geldik ve yine toprağa döneceğiz. Tüm canlıların ortak noktası bu. İster evrilin ister kendinize motor taktırın... Kur'an da insanın ayrı bir yaratılış olduğu açıkça yazmaktadır.

• quote:

Orijinalden alıntı: Zorkof

Dinler insanlar tarafından yaratılırken bu derecede bir genetik, biyoloji bilgi seviyesi olmadığı için doğal olarak dinlerde evrim vs bahsedilmez, dinler 200 yıl önce yaratılmış olsa, tabi ki dünya yuvarlaktır, uzay, evrim vs gibi konulara da yer verilirdi.
    Şimdi sen mal mülk sahibi olsan malına sahip çıkarsın mutlaka eh arada bir de bize İsa Musa vs.ile sahip çıkmak zorunda kalınmış

• Perceptron kullanıcısına yanıt
    Şimdi iyi saçmalamışsın benim yazdıklarım dünyada gerçekleşmiş olay. Sen hayalini zorlayarak saçma bir ironi yapmışsın.
    Dini eğitimin bilgin zayıf anlaşılan ailedende öğrenmemişsin bişi.
    Kimsenin kimseye edeceği beddua ile günahı vs artmaz buna inanıyor isen yazık gerçekten.
    Kimin cennete kimin cehenneme gideceğini ancak Allah bilir. Allaha inancın olsun İstersen 100yıl günahkar olarak yaşa Allahın affı ile tertemiz olabilirsin.
    O yüzden kimse kimseyi yargılamasın kimse kimseye yukardan bakmasın.
    Böyle derin kesin düşüncelere girmeden Allahın sıfatlarını okumanı tavsiye ederim.

• İyide sorun 2x2 kaç eder bu kadar basit idi.
    1milyon yılda evrim geçiren ortalama ömrü 10yıl olan 100bin nüfuslu bir türün evrim sürecinde gelip geçen yaşayıp ölen 10milyar canlıdan kaç fosil bulunur acaba?
    Hadi ilk 100bin ve son 100bin yılda ki canlılar farklılaşmış olmasın onları saymayalım geriye 8milyar fosil kalıyor bu ara form olacak fosillerden neden hiç yok?

• quote:

Adı üstünde "Teori".

Bir insanın yazdıklarından hiçbiri mi doğru olmaz, işte buyrun.

Öğrenmek niyetindeyseniz aşağıya zürafaların evrimsel yönlenmeleriyle ilgili bir görseli koyuyorum. İnsanlara ait olanları buraya sığdırmam zaten olanaksız. Ona da kendiniz bakarsınız.

Evrim bilginizi bu mini sınavla test edin!

Ek: Ayrıca bu mantıkla mikropların hastalık yaptığına da inanmamanız lazım. Sonuçta o da bir teori. "Hastalık yapıcı mikrop teorisi" olarak geçer.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Guest-F01EF196D -- 5 Ekim 2018; 20:10:59 >

• quote:

Orijinalden alıntı: Raz Muay

İyide sorun 2x2 kaç eder bu kadar basit idi.
    1milyon yılda evrim geçiren ortalama ömrü 10yıl olan 100bin nüfuslu bir türün evrim sürecinde gelip geçen yaşayıp ölen 10milyar canlıdan kaç fosil bulunur acaba?
    Hadi ilk 100bin ve son 100bin yılda ki canlılar farklılaşmış olmasın onları saymayalım geriye 8milyar fosil kalıyor bu ara form olacak fosillerden neden hiç yok?
    Fosil araştırmaları çok yeni ve çok da zorlu bir alan olmasına karşın zaten bir sürü "ara tür" fosili mevcut. Siz açıp bakmadığınız sürece onlar gelip kendilerini size gösteremez. Nitekim fosil onlar, canlı değiller.
  • quote:

Adı üstünde "Teori".

Teori bile değil kardeşim ya teori demek bile evrime büyük bir + zaten.
    Teori nedir? Teori hipotezlerin deney ve gözlemlerle birlikte desteklenmesi halidir. Ee deney var mı yok gözlem var mı yok? Üstüne teori sayılıyor ve kabul etmeyen afaroz ediliyor oh ne güzel.

• 
Sayfa: önceki 678910
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.