Şimdi Ara

EVLİLİK ÜZERİNE SOHBETLER (548. sayfa)

Bu Konudaki Kullanıcılar:
3 Misafir - 3 Masaüstü
5 sn
16.185
Cevap
394
Favori
926.878
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
398 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 546547548549550
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş

Orijinalden alıntı: dj_alper_

Aradığın kisiyse, uzatmaya gerek yok diyorsunuz ama benim takıldığım nokta şurası üstat. Şimdi kız iyi güzel.Aradığım özellikleri %80 karşılıyor. Bundan iyi eş olur diyorsun. Ancak ilk buluşmaya gidince tipi gözüme tam hitap etmiyor... Önceden mantık evliliği olacak diyordum.Ancak yaş 29 olunca artık dış görünüşe de önem verir olduğumu fark ettim. Forumda takip ettiğim kadarıyla arkadaşlar dış görünüşüne yani yüzüne o kadar takılmayın, aradığınız özellikleri taşıyorsa tmm bu iş diyorlar. Evet kızla zaman geçirdikçe kızın yüzü güzel gelmeye başlıyor bunu da fark ediyorum ama o ilk görüşmede etkiyi atamıyorum :)
    Evliliği kumar olarak görüyorum aslında. Eğer ben gibi kızlarla bir ortamınız yok ise. Tanıştırıyorlar öyle başlıyoruz. Modern görücü usulü tarzı işte :)

İlişkideki iki önemli kuralın altını da çizmek istiyorum. Bu şekilde kaybettiklerim çok oldu.
    Ben kızlarla çok içli oldum 50-100 birlikteliğimde 25-30 çoğu yabancı ama olsun Konuya gelirsek artık ne dersende kızlar içten pazarlıklı bunu net olarak söyleyebilirim güzellik maske sadece hemde gelip geçici yüzüne takılı kalırsan zaten illa yaşlanacak buruşacak o zaman ne yapacaksın.Senin dediğin yoldan bizim yakışıklı bir eleman vardı adam manken gibi eşi ise adamın yanında sırıtıyor tabirle dedim nasıl buldun bunu kendine nasıl yakıştırdın tabi benim toy zamanlarım lise ve üniversiteden uzatmalı arkadaşlık ve sonuç evlilik dedim nasıl olur ben görmemiştim hiç.Sonra işte konuşmaya başladım eşi ile konuşma sohbeti kıvamında tam kafa dengi biri saatler saatler akmış sonra kafa dank etti ve anladım ki sıkıntı şu güzellik değil ortak paydada paylaşabileceğin konuşabileceğin birşey var mı beğenilerin dünya görüşün beğenilerin ilgi ve hobilerin bir sohbet muhabbet olmayınca boş boş yüzüne mi bakacaksın eşinin arkadaşın bu önemli bak ta o zamanlar ben bunu öğrendim.Bu hep böyle dünya güzeli eşin olsa ne yazar iletişimin zayıf olunca illa sorun yaşarsın ayrılırsın o ilişki yürümez.Ayrıca güzel olan pohpohlanan çoğu kişi aldatmayada meyilli pohpohlanıyor çünkü aynı zamanda dediğim gibi sohbet muhabbet olmayınca o ilişkinin tadıda olmuyor mutsuzluk olunca çöküyor insanlar sende tuhafıma giden yaş ilerledikçe güzelliğe takıntım arttı diyorsun genellikle genç yaşta buna insanlar takılır yaş ilerledikçe insanlar olgunluk ister oturaklı olsun ister karşındakini hıpır zıpır tavır çekmek istemezler trip mrip.

• quote:

Orijinalden alıntı: dj_alper_

Aradığın kisiyse, uzatmaya gerek yok diyorsunuz ama benim takıldığım nokta şurası üstat. Şimdi kız iyi güzel.Aradığım özellikleri %80 karşılıyor. Bundan iyi eş olur diyorsun. Ancak ilk buluşmaya gidince tipi gözüme tam hitap etmiyor... Önceden mantık evliliği olacak diyordum.Ancak yaş 29 olunca artık dış görünüşe de önem verir olduğumu fark ettim. Forumda takip ettiğim kadarıyla arkadaşlar dış görünüşüne yani yüzüne o kadar takılmayın, aradığınız özellikleri taşıyorsa tmm bu iş diyorlar. Evet kızla zaman geçirdikçe kızın yüzü güzel gelmeye başlıyor bunu da fark ediyorum ama o ilk görüşmede etkiyi atamıyorum :)
    Evliliği kumar olarak görüyorum aslında. Eğer ben gibi kızlarla bir ortamınız yok ise. Tanıştırıyorlar öyle başlıyoruz. Modern görücü usulü tarzı işte :)

İlişkideki iki önemli kuralın altını da çizmek istiyorum. Bu şekilde kaybettiklerim çok oldu.
    Kafana yatacak derken, her konuda demek istemiştim. Dünyanı güzelleştirince zaten dünyanın en güzeli insanı oluyor.
    Beni eşimle kimse tanistirmadi, bakışıyoruz, bir iki kezde araba park ederken denk geldik. gene birgün otoparkta karşılasinca seviyorsan konuş hesabı gittim konuştum. Böyle daha iyi oluyormus onu da gördüm.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi garip2018 -- 27 Şubat 2019; 19:52:27 >
    < Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >

• dj_alper_ D kullanıcısına yanıt
    Hocam yanlış anlama da aradığım özellikleri %80 karşılıyor demişsin daha buluşmadan yüz yüze konuşmadan nasıl oluyor bu %80?. Senin aradığın özellikler mi farklı yoksa çevrenin kızla seni görüştürmeden kız hakkında şişirme bilgiler mi veriyorlar sana anlamadım. Ama ne olursa olsun birini yüzyüze görmeden iki laf etmeden %80 olur diye gitme bence. Bu seni şartlandırır. Kızın varsa eksik yanlarını umursamamanı sağlar. Bu şekilde bağlanırsanda kız sana istediğini yaptırır. Dikkat etmeni öneririm.
  • miroglu6 M kullanıcısına yanıt
    En nihayetinde ateşle barut yan yana durmaz demişsiniz eğer karşı cinle arkadaşlık kurduğunuzda kendinize ya da sevgilinize güvenmiyorsanız bu büyük sıkıntı. Yetişkin bir insan kendini tutamıyorsa yazık.
    Kız arkadaşınıza çıkma teklifleri geliyor yazmışsınız çıkma teklifi lisede kaldı sanıyorum. Ve sevgiliniz çıkma tekliflerini size anlatmıyorsa karşıdaki insanı takmadığındandır zaten zorluyorum yazmışsınız bence doğru bir davranış değil aklıma lisedeki ergen arkadaşlarım geldi. Sizin zorunuzla o kişilerle iletişimini kesiyorsa bu hatadır neden sizin zorunuzla oluyor ? Kadınlarda her ay hormon durumundan dolayı aşık oluyorsa bence yalan hiçbir arkadaşımda ve kendimde bu duruma rastlamadım. Ayrıca aşk bu kadar basit mi ?!? Demek ki sevgilinize güvenmiyorsunuz ki kısıtlıyorsunuz haddime değil ama o zaman sevgilinizi dışarı çıkarmayın ya başka birine aşık olursa ya başka biri çıkma teklifi eder de sevgilinizin aklı karışırsa. Bence siz aile takip programları indirin her daim sevgilinizi kontrol altında tutun. Bir kuşu kafese koyun kafesin kapısını azıcık açın kaçar sizin yaptığınızda buna benziyor illaki boşluğunuza gelecek ve kacıcak.
    Kaba olucak ama güldüm saçmalık başlı başlına güvensizlik görüyorum.

• Yedisinden yetmişine çoğu insanın özgüven eksikliği var birçok insan sevgisiz mutsuz ve bunu gösterişle kapatmaya çalışıyorlar.
    Sadece erkekler borç altına girmiyor ki ilişkiniz bunu gerektiyorsa yapmayın ne gerek var. İki yetişkin insan kendi çabalarıyla evlenemiyorsa ailesinin ağzına bakıyorsa evlenmesin. Okumuş görmüş geçirmiş insanlar çalışıyorlar kendileri eşyalarını alıp borçlarını ödüyorlar bir insanın evliliğinde iki tane cüzdan olmaz tek cüzdan olur kendi borçlarını kendileri öderler.
    Sadece erkekler mi ölene kadar çalışıyor. Ne kadınlar var sizi ceplerinden çıkarır. çalışıyorlar üstüne yardımsız desteksiz çocuklarına bakıyorlar. Çocuk geceleri ağladığında hasta olduğunda erkekler uyumaya devam ediyorlar ama kadınlar bütün gece başında durup sabah işe giderken düzgünce giyinip makyajını yapmadan işe gitmiyorlar çünkü kendilerine saygıları var. Çalıştığım yerde daha ütü yapamayan çocuğun ağlamasından uyuyamadım diyip masada uyuyan erkekler var.. Kadınlar erkekler gibi işten geleyim yemek yiyeyim haber izleyeyim kafasında değiller.
    Neyse siz belli bir hayat sınıflandırması altında ölene kadar çalışmaya devam edin.
    İyi forumlar.

• Her kadın farklıdır tabiki istisnalar vardır.
    Kendisine saygısı olan maço, kıskanç, yöneten bir erkek seçmez diye düşünüyorum.
    Değişik varlıklar değiliz sadece çoğu erkek gibi düz düşünmüyoruz.
    Umarım herkes kendine uygun bir eş bulur ve huzurlu bir hayat sürer.
    İyi forumlar

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi norvejli -- 27 Şubat 2019; 21:14:48 >
  • Norveckırfaresi kullanıcısına yanıt
    Teşekkür ederim
    Med kjarlighet og respekt. (sevgi ve saygıyla)
  • dj_alper_ D kullanıcısına yanıt
    Afedersiniz umarım kaba olmam merak ediyorum neden çevresinden etkilenen kendi aklıyla ve mantığıyla düşünemeyen bir kızla berabersiniz ?
    Allah kolaylık versin daha iş yeri arkadaşlarından etkileniyorsa işin içine akrabaları girerse cehennemin fragmanını yaşatır size
    İyi forumlar.
  • quote:

Orijinalden alıntı: norvejli

Yedisinden yetmişine çoğu insanın özgüven eksikliği var birçok insan sevgisiz mutsuz ve bunu gösterişle kapatmaya çalışıyorlar.
    Sadece erkekler borç altına girmiyor ki ilişkiniz bunu gerektiyorsa yapmayın ne gerek var. İki yetişkin insan kendi çabalarıyla evlenemiyorsa ailesinin ağzına bakıyorsa evlenmesin. Okumuş görmüş geçirmiş insanlar çalışıyorlar kendileri eşyalarını alıp borçlarını ödüyorlar bir insanın evliliğinde iki tane cüzdan olmaz tek cüzdan olur kendi borçlarını kendileri öderler.
    Sadece erkekler mi ölene kadar çalışıyor. Ne kadınlar var sizi ceplerinden çıkarır. çalışıyorlar üstüne yardımsız desteksiz çocuklarına bakıyorlar. Çocuk geceleri ağladığında hasta olduğunda erkekler uyumaya devam ediyorlar ama kadınlar bütün gece başında durup sabah işe giderken düzgünce giyinip makyajını yapmadan işe gitmiyorlar çünkü kendilerine saygıları var. Çalıştığım yerde daha ütü yapamayan çocuğun ağlamasından uyuyamadım diyip masada uyuyan erkekler var.. Kadınlar erkekler gibi işten geleyim yemek yiyeyim haber izleyeyim kafasında değiller.
    Neyse siz belli bir hayat sınıflandırması altında ölene kadar çalışmaya devam edin.
    İyi forumlar.
    Niye borçlanıyorlar?!
    Gece ağlayan çocuk açtir yada hastadır. Acsa erkek mi emzirsin?! Ayrıca kadınlar anne olunca daha hassas oluyormus, çok derin uyuyan bir kadın anne olunca olunca pat diye uyanıyormus, kimi zaman erkek çocuğun ağladığını duymaz. Adam ne yapsın.
    Makyajla kendilerine saygı mı oluyormus? Çok ilginç.

neyse yav, Çok saçma şeyler yazmisiniz.

umarım kırıcı olmamışımdır, iyi forumlar.

• quote:

Yedisinden yetmişine çoğu insanın özgüven eksikliği var birçok insan sevgisiz mutsuz ve bunu gösterişle kapatmaya çalışıyorlar.
    İyi forumlar.
    Kadın mısınız bayan mısınız hanımefendi misiniz yani nasıl ithamda bulunayım bilmem evet dediğiniz şekilde kadınlarda mevcut ama genele aldığımızda çok çok az bu kesim içinde bulunan kadınlar ben genelleme alarak söylüyorum dediğiniz türdeki kendi ayakları üzerinde duran kadın sayısı yani erkeğe bağlı kalmayan çorbada benimde tuzum bulunsun diyen hayat müşterek diyen kadın sayısı 10 kişiden seçecek olsak 1 dir sadece 1 genele alırsakta samanlıkta iğne aramak gibidir.Makyajla saygınında alakasını anlamadım baştada dediğim gibi bir erkeğe muhtaç kalmayan onun eline bakmayan kendi işini kendi yapabilen kadının zaten kendine saygısı vardır.Erkeğe her noktada bağımlı kalan ona muhtaç olan her işi ona yıkan kadının asıl kendine ve karşındakine saygısı yoktur.Misal en başta kendini et gibi görüp zengin kociş arayanlarda buna örnektir.Bunlarında kendine saygısı yok.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi M3lank0lik -- 27 Şubat 2019; 21:53:0 >

• Bugün bir erkek aradı:
    "Karınız bizde çalışmaya başladı onu mücevher bölümünde çalıştırmayı planlıyoruz, birkaç soru sorabikir miyim?"
    Ben "Biz boşandık" dedim.
    "Bilmiyordum, yeni mi boşandınız?"
    Daha sonra, onun uyruğu, nerde ve kimlerle yaşadığını, ne zamandır Türkiye' de yaşadığını, çocuk sayısı ve cinsiyetleri gibisinden sorular sordu ben de sakin bir şekilde cevapladım.
    "Müsait olduğunuzda bekleriz, tanışmak isterim" dedi ben de olabilir dedim ve ekledim "O dürüst biri yalan söylemez..."

Boşanma davasından hemen sonra bu yerde çalışmaya başladığını biliyordum bir sefer işine de bırakmıştım.
    Ama mücevher sektöründe kişinin geçmişini bu şekilde araştırırlar mı bilemedim...

• quote:

Orijinalden alıntı: Carl_Sagan

Bugün bir erkek aradı:
    "Karınız bizde çalışmaya başladı onu mücevher bölümünde çalıştırmayı planlıyoruz, birkaç soru sorabikir miyim?"
    Ben "Biz boşandık" dedim.
    "Bilmiyordum, yeni mi boşandınız?"
    Daha sonra, onun uyruğu, nerde ve kimlerle yaşadığını, ne zamandır Türkiye' de yaşadığını, çocuk sayısı ve cinsiyetleri gibisinden sorular sordu ben de sakin bir şekilde cevapladım.
    "Müsait olduğunuzda bekleriz, tanışmak isterim" dedi ben de olabilir dedim ve ekledim "O dürüst biri yalan söylemez..."

Boşanma davasından hemen sonra bu yerde çalışmaya başladığını biliyordum bir sefer işine de bırakmıştım.
    Ama mücevher sektöründe kişinin geçmişini bu şekilde araştırırlar mı bilemedim...
    E tabiki çalma çırpma gasp gibi bir durumlara karşı olabilir sonuçta mücevher dediğin sahtesi bile bulunan ve maliyetli birşey.Ben bir işveren olsam bende sorardım niye sormayım araştırırım bunu herkes yapar.Ney kim olduğunu nereden bileceksin suratında yazmıyor sonuçta

• garip2018 G kullanıcısına yanıt
    Öncelikle ''ya da '' ayrı yazılır. Çocuklar sadece aç ya da hasta olduğunda ağlamaz oldu ki hastalanınca sadece anneler mi iyileştirebiliyor çocukları. Çocuğu gece ağladığında duymayan erkek kendine baba demesin.
    Makyaj ordaki günlük rutini belirtme amaçlıydı erkek gibi uyanır uyanmaz işe gitmiyorlar kendilerini saygıları var duşlarını alıyorlar saçlarını makyajlarını yapıyorlar düzgünce giyinip işe gidiyorlar.
    Şükürler olsun kendilerini geliştirmiş kadınlar düzgün eş seçebiliyorlar. Emoloji kullanarak laf çarptığını sanan erkeklere kanmıyorlar.
    İyi forumlar.
  • Ne zaman Müslüman oldu şeklinde soru da sordu.
    Ardından "Çerkez mi?" diye sordu.
    Bu soruları garipsedim çerkez olsa Müslüman olmasa ne farkeder?

• quote:

Öncelikle ''ya da '' ayrı yazılır. Çocuklar sadece aç ya da hasta olduğunda ağlamaz oldu ki hastalanınca sadece anneler mi iyileştirebiliyor çocukları. Çocuğu gece ağladığında duymayan erkek kendine baba demesin.
    Makyaj ordaki günlük rutini belirtme amaçlıydı erkek gibi uyanır uyanmaz işe gitmiyorlar kendilerini saygıları var duşlarını alıyorlar saçlarını makyajlarını yapıyorlar düzgünce giyinip işe gidiyorlar.
    Şükürler olsun kendilerini geliştirmiş kadınlar düzgün eş seçebiliyorlar. Emoloji kullanarak laf çarptığını sanan erkeklere kanmıyorlar.
    İyi forumlar.
    5-6 dk içinde yazdığım yazı, gazeteye makalemi yada iş maili mi atıyorum. Ayırmiyorum. Bundan sonra ayirmayacagim.
    Ya bildiğin boş yapıyorsun şuanda.

Erkekle bayan aynı şartlar altında mı çalışıyor? Aynı görevde dahil olsalar, erkegin sabahtan akşama kadar anası ağlıyor. Ben aynı projenin bir lokasyonun lojistik şefligini yaptim, aynı projenin başka bir lokasyonun lojistik şefi de bir bayandı. Bir yere kadar yapabiliyordu sonra gene bana kalıyordu, akşam otele geldiğimde 7-8 de uyumuş oluyordum. Yurt dışında gene aynı, teknik ofise baktım, aynı statümde olan bir bayandi, gene keza öyle. Bırak cocugu,Top patlasa uyanmam. Ben bekarken kendi utumu, kendi yemeği yapmışım ki.....

sizi görünce inancı zayıf olan ben Allah'a şükür namazı kılmayı düşünüyorum ki karşıma eşimi çıkarmış diye.

Ben -30,-40 derecede günlük bici bicimi yapmış adamim. Bici bici yapmadan disariya cikmam.

Boş yaptığınızı gene söylüyorum gene bir emoji attim buraya

Umarım kırıcı olmamışımdır, iyi forumlar....

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi garip2018 -- 27 Şubat 2019; 22:34:27 >

• ~kadınlar bütün gece başında durup sabah işe giderken düzgünce giyinip makyajını yapmadan işe gitmiyorlar çünkü kendilerine saygıları var~

Peki çalışmayan makyaj yapmayan kadınlar...
    Hocam fikirlerinizi resmen zorla kabul ettirmeye çalışıyorsunuz belki farkında değilsiniz ama illede benim fikrim düşüncesindesiniz daha önce dediğim gibi bekar ve tecrübesiz olduğunuzu düşünüyorum şimdi babamın sözü aklıma geldi çok sabit fikirlisiniz😀

• quote:

Orijinalden alıntı: BluePassenger

~kadınlar bütün gece başında durup sabah işe giderken düzgünce giyinip makyajını yapmadan işe gitmiyorlar çünkü kendilerine saygıları var~

Peki çalışmayan makyaj yapmayan kadınlar...
    Hocam fikirlerinizi resmen zorla kabul ettirmeye çalışıyorsunuz belki farkında değilsiniz ama illede benim fikrim düşüncesindesiniz daha önce dediğim gibi bekar ve tecrübesiz olduğunuzu düşünüyorum şimdi babamın sözü aklıma geldi çok sabit fikirlisiniz😀
    Boş, aşırı boş yapıyor.
    Kale almamak lazım. Geldiğinde biz dolar sayfasına geçelim

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi garip2018 -- 27 Şubat 2019; 22:52:25 >
  • Evliyim soruları alayım çok eğlenceliymiş
  • quote:

Orijinalden alıntı: Carl_Sagan

Ne zaman Müslüman oldu şeklinde soru da sordu.
    Ardından "Çerkez mi?" diye sordu.
    Bu soruları garipsedim çerkez olsa Müslüman olmasa ne farkeder?
    çerkezler müslüman zaten.
  • Demek istediğimi kaçırmışsınız. Kişinin zürriyeti ve inancının yapacağı işle alakası nedir.
    Ben bu patron olarak kendini tanıtan şahsın gerçekte başka hususları araştırdiğını belki de eş adayını tanımak iatediğini düşünüyorum.
    Çünkü bu şahsiyet evlilik boyunca bana düzenli olarak "Ben erkeksiz 1 ay bile yapamam" deyip dururdu.
    Fetöcülerde ki gibi bu şahsiyetin mensubu olduğu tarikat dul kadın başı boş kalmasın diye kısa sürede katalogtan uygun koca bulur. Bu mücevher mağazası görünümü ardındaki sorgu soruşturma da belki bu yüzden.

Bir mahkeme müdürü "Boşanma, sen çocukları mahkeme kararıyla geri aldıktan ve nafakadan kurtulduktan sonra evli kal o da bir daha evlenemesin sürünsün" demişti.

• 
Sayfa: önceki 546547548549550
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.