Şimdi Ara

EVLİLİK ÜZERİNE SOHBETLER (476. sayfa)

Bu Konudaki Kullanıcılar:
4 Misafir - 4 Masaüstü
5 sn
16.185
Cevap
394
Favori
926.863
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
398 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 474475476477478
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • Senin en azindan arkadaslarin boyleymis. Millet bu kizlarla evleniyor maalesef

< Bu ileti tablet sürüm kullanılarak atıldı >
  • quote:

Orijinalden alıntı: Guest-111D0C3FA

.
    Arkadasim butun sikinti sizin gorus açınızda. Ne demek taa lisedeyken temiz, kimseyle cikmamis bir kiz istiyordum demek??? Sizin sikinti yetistirildiginiz aileden geliyor. Insanlari temiz-kirli, biriyle cikmis- cikmamis olarak ayirt etmek cirkin bir davranis. Demekki siz taa en basindan hayirli olani dilememissiniz Allahtan. Hic bu açidan dusundunuz mu? Hep temiz! bir kiz istemissiniz. Allah da sizin tabirinizle kimseyle cikmamis ( kirletilmemis) bir kiz nasip etmis. Ama gelin gorun ki bu sizin icin hayirli olan degilmis. Umarim bunu gorebiliyorsunuzdur. Her zaman Allahtan hayirlisini dilemek lazim. Egriyi de dogruyu da o bizden daha iyi bilir. Bu bakis acinizi bir an once degistirin.

Uzun uzun yazmissiniz ama hep ayni sorun. Esinizin açik olmasi. Babanizin dugunde yaptiklari cok cirkin. Ne demek tamamen uzak durup foto bile cektirmemek. Ele gune karsi bile olsa o fotograf karwsinde yer almaliydi. Ayrica bu kadinin acik ya da kapali olmasina aileniz neden karisiyor? Sizin bile karisma hakkiniz yokken ustelik. Kimse kimsenin mezarina girmeyecek degil mi? Herkesin gunahi da sevabi da kendine. Esinizin gunahini sevabini sizin anne babaniza mi soracaklar ki ona karisiyorsunuz siz? Ailecek yanlis sularda yuzuyorsunuz. Boyle davranarak kizi iyice tum dini duygulardancda uzaklastirmissiniz. O kizin icinde gram kapanma istegi kalmamistir eminim. Halbuki islam dini boyle mi emrediyor? Onu guzellikle isindirmaniz gerekiyordu. Surekli elestirerek hakaret ederek dislayarak onu ancak uzaklastirirsiniz her seyden.

Siz onun kiyafetlerine karismayin, o da sizin annenizle kardesinizle olan iliskinize karismasin. Karsilikli hatalaribizdan dönün. Onun da annenizle olan iliskinize karismasi, kiskanclik yapmasi yanlis cunku.

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >

• sleepydragon S kullanıcısına yanıt
    .

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Guest-111D0C3FA -- 13 Şubat 2022; 3:7:36 >
  • ucurumda U kullanıcısına yanıt
    .

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Guest-111D0C3FA -- 13 Şubat 2022; 3:7:58 >
  • quote:

.
    Ya cok ozur diliyorum ama sizin bu zihniyetiniz o kadar derinlere işlemiş ki degismez gibi gorunuyor. "Ben doktorum imkanim iyi ,istedigimi alirim, onun icin sikinti olur, 2 ayda adi dula cikar." Bu dusunceler nasil bir aklin ürünüdür hayrete düştüm şu an. O kadar yil okumus bir doktor bile, "ben istedigimi alirim" diyebiliyorsa, varın okumamislarin halini siz düşünün. Guzel ulkemin egitimli erkekleri bile boyle dusunuyor demek.

.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Guest-111D0C3FA -- 13 Şubat 2022; 3:8:19 >
  • quote:

.
    Kusura vakmayon da hic o soylemis gibi yazmamissiniz. Doktorum istedigimi alirim diye kendimi avutuyorum yazmissiniz. Yani bu sizin dusunceniz avuntunuz. Ayrica hicbir kadin kocasina "doktorsun istedigini alirsin demez. Bu kadin okuyup ogretmen olmus. Kendisine dul sifatini asla yakistirmaz. Zaten dulun kelime anlami eşi olmus kadin dmeek. Ogretmense bunu biliyordur zaten ve kendisine ben dul kalirim asla demez. Su durumda goruluyor ki bunlar sizin dusunceleriniz. Dusuncelerinizi cagimiza gore guncellemezseniz cok sorun yaşarsiniz.

.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Guest-111D0C3FA -- 13 Şubat 2022; 3:6:15 >
    .

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Guest-111D0C3FA -- 13 Şubat 2022; 3:5:2 >
  • Bişeyi merak ediyorum bi kadının her dediğine evet demek yada tüm ailenizi silmek zorunuza gitmiyormu ne bileyim ya gece uyurken değdimi diye düşünmüyormusunuz bakın ben ana kuzusu insanlardan nefret ederim ama hiç bi kadın içinde bi ana bi aile satılmaz

Aslında şunu iyi anladım istediğin kadar tahsil yap içindeki o kezban o dağ kızı cahil kadın gitmiyor sadece dışta bi kabuk var evlenemeyen yada evlenmeyen çoğu erkeğe baktığım zaman aslımda kız bulamamaktan değil o tasmayı boyunlarına takmayıp net olup yalandan kızın ailesini sevme gibi numaralar yapmayışlarından kimseyi bulamıyorlar kadın ilk görüşte anlıyor diyiyor hım bu adamı ezemem boynuna tasmayı takamam başkasına gideyim aslında olay bu

Kadınlar herseyi o an anlıyor bi kadın lavaboya giderken bile bunjn planını defalarca yapıp öyle gidiyor toplumdaki evlen ya yalnız yaşanırmı hastalığı var bunun gibi laflar takılacak tasmayı işaret ediyor aslında koskoca evren bir sürü galaksi o kadar şey varken evlenip sadece karın ve onun ailesi için yaşıyorsun

Ne gerek var.

< Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >

• Hocam yokmu etrafında gerekirse (ki gerekiyor) senin şöyle bir güzel ağzını burnunu dağıtıp aklını başına getirecek birisi abin yada gerçek bir dostun falan??

Bu ne eziklik ya!

Seni annenden kıskanıyor annenden uzak durmanı sarılmamanı istiyor sende tamam diyorsun ha? Yuhhh!

Haklı haksız herşeye tamam demişsin.

Kız sana bin defa resti çekmiş sende kuzu kuzu devam etmişsin.

Yemin ederim senin haline ben üzüldüm buradan. Şu yaşadıkların benim içimi acıttı.

La bide okumuş etmiş doktor adamsın bu mu kendine layık gördüğün hayat?

Bırak gitsin, eyvallah etme, duvar gibi ol ona karşı, duvara toslasınki görsün anyayı konyayı.

Gerçi üstüne üstlük aklında halen barışmak var. Git barışda gör gününü. Yarın gelir ağlarsın burada. Zaten konu iyice ağlama duvarına dönmüş. Ama çoğunada müstehak tıpkı senin gibi. Bu tür insanları seçerseniz ancak ağlarsınız.

Allah'ın iyi kulları halen var, onları isteyin, hayırlısını dileyin. Annenizle kardeşinizle sarılmanızı yasaklayanları değil!
    Edit: bu arada babanda sonuna kadar haksız. Ne demek düğün gününde kıyafet krizi çıkarmak? Kız kapanır kapanmaz bu onun bileceği iş, Allah ile onun arasında. Sizin için kapansa kapanmanın ne anlamı varki zaten... Çok açık giyinmediği sürece bırak nasıl giyineceğine o karar versin. Bu konuda kız haklı.
    Ama elbette bu senin kaçıp kurtulman gerektiği gerçeğini değiştirmiyor.
    Edit 2: hocam sendede çok suç var, verdiğin tavizler ortada ondan bahsetmiyorum ama zihniyetin bozuk. 2 aya dul kalır kalır ben doktorum daha iyisini bulurum falan bunlar ne ya... Madem doktorsun iyisini buluyorsunda bu yaşadıkların ne iş??
    Allah'tan hayırlısını iste. Gerisi hikaye.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi temürrmelik -- 15 Eylül 2018; 16:45:36 >

• Gençler evlenmeyin,bekar biri olarak bugün tesadüfen gördüğüm düğün programı yüzünden halime şükrettim

Kız gelinlik için trip atıyor,diğer gelinler düğün arabası süsünü beğenmiyor,damat az harçlık verince çok vermesi lazım diye eleştiriyorlar,şaşalı düğün istiyorlar

Ulan düğün arabasının üzerindeki süsler aracın rengine uysa ne olur uymasa ne olur,3 4 saat giyecegin gelinlik için niye fırtınalar koparıyorsun.Bizdeki kızlar bu kadar gösteriş meraklısı olduktan sonra bize dünya zindan olur.Kiz adamla evlenmeyi kabul etmiş diye o adam her zorluğa katlanacakmış lafa bak.Gelin sanki bana ingiliz kraliyet ailesinden.Sinirden programın hepsini izleyemedim ağzım bozuldu

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Mendieta58 -- 15 Eylül 2018; 17:13:50 >

• quote:

Orijinalden alıntı: Mendieta58

Gençler evlenmeyin,bekar biri olarak bugün tesadüfen gördüğüm düğün programı yüzünden halime şükrettim

Kız gelinlik için trip atıyor,diğer gelinler düğün arabası süsünü beğenmiyor,damat az harçlık verince çok vermesi lazım diye eleştiriyorlar,şaşalı düğün istiyorlar

Ulan düğün arabasının üzerindeki süsler aracın rengine uysa ne olur uymasa ne olur,3 4 saat giyecegin gelinlik için niye fırtınalar koparıyorsun.Bizdeki kızlar bu kadar gösteriş meraklısı olduktan sonra bize dünya zindan olur.Kiz adamla evlenmeyi kabul etmiş diye o adam her zorluğa katlanacakmış lafa bak.Gelin sanki bana ingiliz kraliyet ailesinden.Sinirden programın hepsini izleyemedim ağzım bozuldu
    Biliyorum o programı daha beterine denk geldim düğün günü kızın hayali arabanın önüne konan sarışın bebeklerden adam 2 saat koşarak onu aradı adamda yakışıklıydı yahu git hayatını yaşa işte o program olanları anlatıyor yalan değil ya cidden evleniyorlar gerçek hepsi ve hepside aynı bi tane kadının eşini övdüğünü duymadım bi erkek bu zulmu neden kendine layık görür

< Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >

• quote:

.
    Demekki kadinin istedigi cicek cikolata degil. Sorunlariniz her ne ise onu cozmenizi bekliyor kadin. Sizin esas sorununuz be bu arada? Neden surekli tartisiyorsunuz?

.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Guest-111D0C3FA -- 13 Şubat 2022; 3:5:57 >
  • .

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Guest-111D0C3FA -- 13 Şubat 2022; 3:5:47 >
  • quote:

Orijinalden alıntı: ManyetikRenozans

Biliyorum o programı daha beterine denk geldim düğün günü kızın hayali arabanın önüne konan sarışın bebeklerden adam 2 saat koşarak onu aradı adamda yakışıklıydı yahu git hayatını yaşa işte o program olanları anlatıyor yalan değil ya cidden evleniyorlar gerçek hepsi ve hepside aynı bi tane kadının eşini övdüğünü duymadım bi erkek bu zulmu neden kendine layık görür

Alıntıları Göster
    Çekilecek dert değil yemin ediyorum.Geçenlerde arkadaşımın akrabası evlendi çocuk hırdavat dükkanında çalışıyor,gelin işsiz ve 10 tane bilezik istemiş erkek tarafı kredi çekip almış.Yani 3bin desen 30bini bilezige gömmüşler Onu alana kadar eşyanı daha iyi al ne gerek var kredi çekmeye.Ama bulunmaz hint kumaşı gelin hanım böyle istemiş

Zamanında 4 senelik ilişkim olan kız 12 tane bilezik isteyince o kadar bilezik istiyorsan git kuyumcuyla evlen demiştim.Hatta iyi bi araba için galericiyle,iyi bi ev için müteahitle evlen demiştim ayrılmıştım.Buraya o olayları yazmıştım sanırım.Ben asla taviz vermem,gelirim giderim belli asla kendimi zora sokacak harcama yapmam.Yani bi sıkıntı çekilecekse iki tarafta çekmeli.Gelin hanım rahat yaşayacak diye bir kereliğine geldiğim dünyada ömrümü borç ödeyerek geçiremem

• Vallahi dostum senden ve ailenden kaynaklanan elbette çok çok problemler var, senin saçma sözler verip bunları tutmaman ki asıl problem sözü tutmamaktan çok bu absürt sözleri en baştan vermendir, artı babanın üstüne vazife olmayan şeylere müdahalesi, annenin herşeye müdahil olmak istemesi (sarılmak vs hariç, oğluna sarılmak için elin kızından icazet alacak değil) vs vs

Fakat bunların hiçbiri artık seni sevmiyorum diyen insanın peşinden gitmene açıklama olmaz. Üstüne hastasın sana bir çay bile vermiyor, bu merhametsizliktir. En basitinden sen hasta iken insanlık namına sana bakmalı değilmi...

Elbette yaşadıklarını en iyi sen bilirsin. Belki Bize anlatmadığın yada yanlış aksettirdiğin şeyler vardır. Sonuçta karşı tarafıda dinlemeden kesin yargıya varılmamalı. Anlattığına istinaden söylüyorum ki bundan sonra doğru ve adil olan ne ise onu yap. Kendinden asla taviz verme, ama kızın hakkınıda yeme, ve ailenide herşeye müdahil etme.

Allah yardımcın olsun.

• La Pluie kullanıcısına yanıt
    Onları alıp evlenicek olan adamın omuzları geniştir.
  • quote:

.
    Abi siz kadinin sizi surekli kotu hatirlamasi icin elinizden gelen herseyi yapmissiniz. Babaniz dugun gunu ayri durmus resim bile cekmemis. Herkes geline tavirli oldugunu anlamistir. Kiz da dolayisiyla bundan rahatsizlik duymustur. Anneniz dugun ertesi nefret dolu mesajlar atmis. Bundan da haberi olduysa peki butun bunlari nasil unutsun bu kadin? Siz istiyorsunuz ki sizin ailenizi de kendi ailesi gibi kabullensin benimsesin. Ama hayir. Kazin ayagi pyle degil. Kimse kimsenin ailesini kendi ailesi gibi benimseyemez. Duydugu sozleri gordugu kotu muameleleri asla unutmaz bu kadin. Kendi ailesi olsa insan unutuyor. Ama eşin ailesi olunca unutulmuyor. Neden? Cunku onlar el. Kendi ailen degil. Erkekler burda hata yapiyor. Eşletlrinizden anne babaniza kendi anne babasiymis gibi davranmasini bekliyorsunuz. Eger beklentilerinizi degistir ya da en aza indirirseniz sorunlariniz da ortadan kalkar yavas. Kimse de hayal kirikligina ugramaz.

Siz evlrnmissiniz anneniz neden hala alisverise sizinle birlikte gelmek istiyor? Sizin kari koca alisverise gitme lüksünüz olmayacak mi yani? Ayrica madem hergun gorusuyorsunuz, alinan herseyin hemen resmini istemek de gereksiz. Nasilsa gorur yani esyayi. Anneniz sizin evinizi de kendi evi gibi sahipleniyor mu? Kariniz biraz sizinle basbasa kalmak istiyor. Ailenizin de dahil oldugu degil de, sadece ikinizin oldugu bir aile olmak istiyor sizinle. Siz burda insanlarin evliliginiz hakkinda atip tutmasina kulak asmayin. Bekara kari bosamak kolaydir diye bosuna dememisler. Bu iliskiye emek veren ikinizsiniz. Ortada bir sevgi ve emek var. Henuz iki aylik evliydiniz sanirim. 2 aylik evlilikte hemen pes etmek dogru degil.

• 
Sayfa: önceki 474475476477478
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.