Şimdi Ara

EVLİLİK ÜZERİNE SOHBETLER (442. sayfa)

Bu Konudaki Kullanıcılar:
9 Misafir - 9 Masaüstü
5 sn
16.185
Cevap
394
Favori
926.863
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
398 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 440441442443444
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • Evet en kötüsü de o evlilerin derdi başka senin derdin başka bir evliler maalesef rahatsız oluyor bekar ile gezmesine eşlerinin önemle eşleri gözünü dışarı çevirir bir hata yapar diye yani normal aslında bu güvensizlik ne olursa olsun had safhada bu zamanda.Bir anda ifşa olur arkadaşın teki gelir sosyal medyasına cartına curtuna bir şey atar sende denk gelirsin buyur ayrılık o yüzden yaş ilerledikçe arkadaş çevreside daralır.Çoğu evleniyor felan dertler değişiyor çocuk mocukda varsa zaten harap ararlar aşkım nerdesin aşkım nerdesin diye maalesef.Evlendikten hatta çocuk sahibi olduktan sonra bireysel olarak kafanı dinlediğin o zaman aralığı azalır hatta onda bile eşinden izin alırsın.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi M3lank0lik -- 8 Mart 2018; 18:8:37 >
    < Bu ileti DH mobil uygulamasından atıldı >
  • Bende evlendim altınları bozdurup dükkanıda satıp üzerine koyduk annemlerin karşısında daire aldık karşı karşıyayız bide çok annemlere gidiyorum diye boşanıyoruz :) 1 yıl sürmedi evlilik nasıl olsa nafaka alırız ve altınları alırım mantığı ile evlenip boşanan çok kadın var kanunun değişmesi lazım..
  • quote:

Orijinalden alıntı: Insua

Bende evlendim altınları bozdurup dükkanıda satıp üzerine koyduk annemlerin karşısında daire aldık karşı karşıyayız bide çok annemlere gidiyorum diye boşanıyoruz :) 1 yıl sürmedi evlilik nasıl olsa nafaka alırız ve altınları alırım mantığı ile evlenip boşanan çok kadın var kanunun değişmesi lazım..

Hocam üzüldüm sizin açınızdan Allah hayırlısını versin evliliğin oturması zaten 2-3 yılı buluyor.Siz daha yıl dolmadan bosaniyorsunuz anlamadığım kadınlarda ki mantık çok değişik eskiden insanlar boşanmaya korkarlardi.Toplumda boşanmak utanç verici bir durum olarak algılanır herkes saklardi..

Şimdi ise millet leblebi gibi bosaniyor :) Bir kez daha bekar olduğuma şükrettim Allah her daim iyi insanlar çıkartsın karşımıza....

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • http://www.hurriyet.com.tr/gundem/adliye-adliye-olali-boyle-bosanma-gormedi-6-5-milyon-dolar-tazminat-40776682

sen o kadar paraya sahip ol zengin ol ama evlilik sözleşmesi yapma vay saf vay.Böyle soyar işte.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi M3lank0lik -- 19 Mart 2018; 13:33:39 >
  • Ya o kadar para kalsa biz evleniriz adamla

• quote:

Orijinalden alıntı: Blue_Knight

Ya o kadar para kalsa biz evleniriz adamla

Artık kadının elinde nasıl bir koz varsa yada nasıl bir enerji patlaması yaşattıysa bunları ödemeye mecbur kılmış ne denir.Yoksa adam kılı kırk yarar avukatların en iyisini tutar bozardı bu işi bir bit yeniği var ama ne anlayamadım.Birde evlilik sözleşmesi bizim için değilde bu şekil babadan gelme aşırı zenginliğe bağlı kişilerde ana şart olmalı.Cidden Tc anayasasına dayanarak kadın adamı soydu hemde resmi olarak daha ne olsun.
  • bu konuda bir teori var, adamın işleri pek iyi gitmiyor, yüklü bir tazminat ile parasının bir kısmını kurtarmış olacak, boşanmadan sonra yüklü ödemelere devam edecek ve hatta ödeyemeyerek batma noktasına gelecek, sonra kadın alacakları için dava açacak, adam batacak, çalışanları avuçlarını yalarken kadın tüm malları kurtarmış olacak. böylede olsa diğer türlüde olsa iğrenç bir durum, yasalardaki açıkları kullanıyorlar işte...

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Freakk -- 19 Mart 2018; 22:10:4 >
  • quote:

Orijinalden alıntı: N3DV3D11

http://www.hurriyet.com.tr/gundem/adliye-adliye-olali-boyle-bosanma-gormedi-6-5-milyon-dolar-tazminat-40776682

sen o kadar paraya sahip ol zengin ol ama evlilik sözleşmesi yapma vay saf vay.Böyle soyar işte.

O adamlarda bu paranın kaç katı vardır kamu müteahhitleri bunlar hiç soydurur mu kendini. Anlaşmalı boşanmışlar zaten haberi okumuştum, kadının erkeği soyması değildir bu kadar malın sebebi başka bişey vardır işin içinde.

• quote:

Orijinalden alıntı: Habzij

quote:

Orijinalden alıntı: N3DV3D11

http://www.hurriyet.com.tr/gundem/adliye-adliye-olali-boyle-bosanma-gormedi-6-5-milyon-dolar-tazminat-40776682

O adamlarda bu paranın kaç katı vardır kamu müteahhitleri bunlar hiç soydurur mu kendini. Anlaşmalı boşanmışlar zaten haberi okumuştum, kadının erkeği soyması değildir bu kadar malın sebebi başka bişey vardır işin içinde.

Adam yakın akrabası ile aldatmış hatta o aldattığı kişide evli imiş boşanmak zoruna kalmış yakın üst üste yıkılın yuva ateş olmayan yerden duman çıkmamış.

• Evlilik masrafları çok canımı sıkıyor.

< Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >
  • quote:

Orijinalden alıntı: x_malcolm

Evlilik masrafları çok canımı sıkıyor.

Evlenmeyi mi düşünüyorsunuz?
  • Syronwar kullanıcısına yanıt
    Planlarımız o şekilde.

• Haftasonu yine bilmem kaçıncı malum tanışma fazlı için şehir dışına gittim. Bulunduğum şehirden 850 km ötede. Birbirimizin fotograflarını gördük numaralarımızı aldık. Sadece bikaç kere telefonda görüştük. Neyse kız beni aldı havaalanından bi yere gittik oturduk sohbet muhabbet falan. Sonra başka bi yere yemeğe gittik. Akşam oldu ayrıldık. Ayrılırken kıza görüşür müyüz yine dedim. Görüşürüz haberleşiriz dedi. Ertesi gün oldu ben misafir gelmişim oraya naptın ne ettin kahvaltı yaptın mı falan yok. Neyse ben arayım dedim öğlen 1 bucukta aradım açmadı. Saat 2-3-4 dönmedi. Allah tan arkadaşlarım var orda onlarlayım. Saat 4 bucukta döndü hanımefendi. Neymiş aradığımı görmemiş. Arayıp sormayınca işin var sandım dedim. O da ben aramayınca arkadaşlarımla plan yaptım sanmış. Ben buraya seni görmek için geldim öyle bişey yapmış olsam ayıp olmaz mı dedim. Kusura bakmalar falan. Neyse hayırlısı olsun görüşürüz diyip kapattım. Ertesi gün de g.tume baka baka döndüm memleketime :) Artık bu kaçıncı oldu bilmiyorum ama kızlar iyice nefret edilecek hal aldılar benim için.

• Yeni evlenmişler evli olanlar uzun süreli yada evlenme baharında olanlarda yaşadıklarını yazabilirler.Bakmayın öyle karamsar olaylar hikayeler ve tecrübelerin yazıldığına evlilik aslında çok güzel bir şey tabi seni tamamlayan sana uygun birini bulduğunda yoksa bu dünya nasıl var olurdu kuşaklar nasıl oluşurdu.Her şey belli bir düzenin yansıması.Doğru bir evlilikte düzenli bir yaşam demek ama bunun içinde maddi manevi yeterlilik ayrıca evli çiftler adına sorumluluklarını bilen sıfatlar taşımalıdır.Başarılı işler projeler başarılan kazanımlarda bunun hayata yansıması sonucudur sıkıntılı gününde birbirine destek çıkacak güven kaybettiğinde sen başarabilirsin sana inanıyorum yapacağız diye onu bu yoldan alıkoymamak aynen bunlar güzel örnekler pek çok büyük şirketin temelinde de bu var mesela.Bu örnekler büyüyor büyüyor ve güzel bir dünya insanlra için harika bir yaşam alanı oluşturuyor.

Evlilik sorumluluk demek bilinçlenmek demek buna yeterliliği olmayanlar bu işe bulaşmamalı bence kötü örnekler bu yüzden çok evlilik bilincini yeterliliğini hayatı paylaşabilmeyi öğrenenler zaten evliliğin asıl amacına ulaşmış olur.Evlilik hayatı paylaşabilmektir.Güzel anılar biriktirmek birbirini hatırlamaktır.Birbirine kölelik yapmak değil her iki cinsiyet adına da söylüyorum.Evlilik gerçekten harika bir şeydir ama doğru insanı bulduğunda.Birde evlilikte beklentileri çok üst düzey tutmamak lazım.

• Merhaba arkadaslar yas 24 bi kız var niyetimiz ciddi evlenmek istiyoruz fakat benim acimdan soyle sorun var benim 4 kadar evim ve aileden gelecek bi kac mal varligi var kiz arkadasimin ise hic bir seyi yok ileride ne olacagi belli degil bi kavgada esler dusman oluyor ve benim mallarima göz dikme durumu yuklu miktar tazminat nafaka istegi olur mu olur onun içinde sözleşme vs tarzi bir sey yapmak istiyorum ama karsi tarafa nasil aciklayacagim veya baska bir yol varmidir bilmiyorum kararsizim

• quote:

Orijinalden alıntı: Aléister Crowley

Merhaba arkadaslar yas 24 bi kız var niyetimiz ciddi evlenmek istiyoruz fakat benim acimdan soyle sorun var benim 4 kadar evim ve aileden gelecek bi kac mal varligi var kiz arkadasimin ise hic bir seyi yok ileride ne olacagi belli degil bi kavgada esler dusman oluyor ve benim mallarima göz dikme durumu yuklu miktar tazminat nafaka istegi olur mu olur onun içinde sözleşme vs tarzi bir sey yapmak istiyorum ama karsi tarafa nasil aciklayacagim veya baska bir yol varmidir bilmiyorum kararsizim

24 yasindasin ve 4 evin mi var

Tanisalim mi

• quote:

Merhaba arkadaslar yas 24 bi kız var niyetimiz ciddi evlenmek istiyoruz fakat benim acimdan soyle sorun var benim 4 kadar evim ve aileden gelecek bi kac mal varligi var kiz arkadasimin ise hic bir seyi yok ileride ne olacagi belli degil bi kavgada esler dusman oluyor ve benim mallarima göz dikme durumu yuklu miktar tazminat nafaka istegi olur mu olur onun içinde sözleşme vs tarzi bir sey yapmak istiyorum ama karsi tarafa nasil aciklayacagim veya baska bir yol varmidir bilmiyorum kararsizim

Babadan miras felan mı var aman ha deyim evlilik sözleşmesi gibi bir şey yap valla uçar gider.Kız bunu bilerek sana yaklaşıyorsa iş dahada sakat bir anda tuzla buz olur.Yasalar kadından yana elinde koz olmadıkça ilerde sorun olur avcı kız kadın çok böyle babadan dededen gelen mirasın değerini varsa bilmen lazım.Evlenir çocuk yapar elindekileri alır bırakır ortada.Ha kız iyidir miyidir bilmem.Ama hiç bir şeyin acelesi yok 2 yıl 3 yıl tart bir tepkisi olaylar nasıl 24 yaş çok erken.

• Şuraya bir kamu spotu bırakalım..
     EVLİLİK ÜZERİNE SOHBETLER
  • Bu kadınlar gerçekten yalancı yaratıklar. Başımdan geçen bir olayda ben kızla instagramdan tanıştım neyse numarasını aldım zor da olsa verdi. Sonra iki defa görüştük flört aşamasında ama bu süreç içerisinde mesajlarıma ya geç cevap veriyor ya da hiç cevap vermiyordu nedenini sorduğumda canım köydeyim, canım ablamlarlayım falan fistan türlü türlü şeyler, tamam öyle de olabilir ama bir dk telefonu eline alıp cevap atmak bu kadar mı zor yani. Açıkça söyledim ona ben sana değer veriyordum ama senden aynı karşılığı göremedim diye. O da dedi bütün gün kuafördeyim. Bunun için mi yazmadın daha önce de aynı şeyleri yapıyordun deyince bana dediği şey şuan için ilişkiye hazır olmadığıymış. Sonradan niyeti belli oldu, bu kız sadece ego tatmin etmek istiyormuş. İyi ki peşinde koşmadan niyetini anlamışım. Gerçekten adi yaratıklar var.

• quote:

1-git bir avukatla görüş sağlıklı bilgi al ve çok dikkatli ol bu devirde önce seven sonra mikebiliyor.
    2-24 yaş çok erken bu işler için, aklını başına al, karşındakinin hemen her halini görmeye/tanımaya çalış, 30'lara doğru evlenebilirsin.
  • 
Sayfa: önceki 440441442443444
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.