Şimdi Ara

EVLİLİK ÜZERİNE SOHBETLER (443. sayfa)

Bu Konudaki Kullanıcılar:
3 Misafir (1 Mobil) - 2 Masaüstü1 Mobil
5 sn
16.175
Cevap
395
Favori
925.734
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
398 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 441442443444445
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş

Orijinalden alıntı: atom-karınca

Haftasonu yine bilmem kaçıncı malum tanışma fazlı için şehir dışına gittim. Bulunduğum şehirden 850 km ötede. Birbirimizin fotograflarını gördük numaralarımızı aldık. Sadece bikaç kere telefonda görüştük. Neyse kız beni aldı havaalanından bi yere gittik oturduk sohbet muhabbet falan. Sonra başka bi yere yemeğe gittik. Akşam oldu ayrıldık. Ayrılırken kıza görüşür müyüz yine dedim. Görüşürüz haberleşiriz dedi. Ertesi gün oldu ben misafir gelmişim oraya naptın ne ettin kahvaltı yaptın mı falan yok. Neyse ben arayım dedim öğlen 1 bucukta aradım açmadı. Saat 2-3-4 dönmedi. Allah tan arkadaşlarım var orda onlarlayım. Saat 4 bucukta döndü hanımefendi. Neymiş aradığımı görmemiş. Arayıp sormayınca işin var sandım dedim. O da ben aramayınca arkadaşlarımla plan yaptım sanmış. Ben buraya seni görmek için geldim öyle bişey yapmış olsam ayıp olmaz mı dedim. Kusura bakmalar falan. Neyse hayırlısı olsun görüşürüz diyip kapattım. Ertesi gün de g.tume baka baka döndüm memleketime :) Artık bu kaçıncı oldu bilmiyorum ama kızlar iyice nefret edilecek hal aldılar benim için.

şaka mı bu yaw..asla ve asla yapmayacağım bir iş...tanımadığın bi kız için o kadar yol gidecem, hanım efendinin!! g.tünü kaldıracam hem param gidecek hem yorulacam hem üzülüp sinirlenecem hem de zamanım gidecek..iyimiş!!!g.rizekalı aklınca seni yedekte tutmuş..büyük ihtimal başka biri var.. buna da bir bakayım bu iyise buna kapağı atarım demiştir..şimdiki kızlar ruhu tam o.uspu olmuş..güven olmaz...

bak ben sinirlendimm

• quote:

Orijinalden alıntı: Aléister Crowley

Merhaba arkadaslar yas 24 bi kız var niyetimiz ciddi evlenmek istiyoruz fakat benim acimdan soyle sorun var benim 4 kadar evim ve aileden gelecek bi kac mal varligi var kiz arkadasimin ise hic bir seyi yok ileride ne olacagi belli degil bi kavgada esler dusman oluyor ve benim mallarima göz dikme durumu yuklu miktar tazminat nafaka istegi olur mu olur onun içinde sözleşme vs tarzi bir sey yapmak istiyorum ama karsi tarafa nasil aciklayacagim veya baska bir yol varmidir bilmiyorum kararsizim

Mesaj-avatar uyumu

• O kadar cok yorgunumki arkadaşlar...

2 hafta önce sözlendik. Dün ise ipler koptu.

Dün herşey iyidi aslında buluşacaktık. İş yerinden erken cıktım onu almaya gittim. 2 hafta önce sözlendik demiştim. O gün bugündür, bana bir soguk. Sanki onun zorla sözlenmişim gibi. Son 3 aydırda ara sıra tartışıyoruz.

Kavga sepebi ise: yemek yemege gitti, kız suratıma bakmıyor. Duvarda tv bakıyor. Yani bildigin tkmıyor beni. Dedim ne oldu neyin var. İşte öyle diyince ters ters cevap vermeye başladı. Agrıma gitti, bende masadan kalktım. Gece tekrar mesaj attım . Altan alayım dedim . Orda ipler koptu. ben onu mutlu edemiyormuşum. Ona hep güzel olmam lazımış, moreli bozukken güldürmem Lazımış. Sürekli o konuşuyormuş. Bende konuşacak konu yokmuş...

Ben biraz sesiz sakin cocugum. Hani derler ya tipik efendi temiz cocuk. Fazla eglendirmesini bilmem.

İki hafta önce bana şunları demişti: ben bazı şeylerden cok cabuk sıkılırım. Sürekli heyacan istiyor galiba.

Daha ne konular var.

Ocak ayında istanbulda beraber alyans sectik. Bende o gün ona istanbul da kücük bir evlenme teklifi yaptım süprizdi.

Galata kulesinde yaptım. Fazla şatavatlı birşey degildi. Diz bile cökmedim. Bu benim aldıgım yüzügü yaptıgım teklifi begenmedi. Bi yerde oturduk agrıma gitti. Öyle sözler ettiki. Göz yaşlarım aktı. Sonra ara verelim, ben seni cok üzüyorum dedi. Bi iki saat sonra pişman oldu...

Düşünün benim saclarım seyrek. Nerdeyse haftada iki kere sac ektirme konusunda konular acıyor

Artık cok yoruldum beyler. CAnıma tak etti, dün engelledim. Ara verelim dedim artık.

Benim sucum sadece onun üzerine fazla düşmek.

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >

• sinus67 kullanıcısına yanıt
    Allah yardımcınız olsun hocam.

Biz daha sözlenmedik henüz. Ben konya da kız arkadaşım Adana da. ayda 1 kez görüşüyoruz bir o bir ben şeklinde.
    Onun dışında hergün mesajlaşıyoruz, 2-3 güne birde telefonda konuşuyoruz ( telefonda konuşmayı hiç sevmem ). Buluştuğumuzda ise sürekli bi konuşma halinde olmuyoruz, kendisi biraz çekingen. Bende normal de çok konuşmam ama susmamak için bir yerden bir şeyler buluyorum sürekli :) Şikayetçi miyim değilim aslında oda şikayetçi değil. Sürekli görüşüyor olsak daha farklı işlerdi aslında süreç ama biraz sıkıntı işte. Benim kız arkadaşım da heyecandan hiç haz etmiyor aksi gibi.

Bence çok fazla üstüne düşmeyin hocam. Arada ilgisiz davranmak en iyisi. Ama genelde baskın taraf olmaya çalışın, o zaman işler daha yolunda gidiyor.
  • quote:

Orijinalden alıntı: daikataNa~

Biz daha sözlenmedik henüz. Ben konya da kız arkadaşım Adana da. ayda 1 kez görüşüyoruz bir o bir ben şeklinde.
    Onun dışında hergün mesajlaşıyoruz, 2-3 güne birde telefonda konuşuyoruz ( telefonda konuşmayı hiç sevmem ). Buluştuğumuzda ise sürekli bi konuşma halinde olmuyoruz, kendisi biraz çekingen. Bende normal de çok konuşmam ama susmamak için bir yerden bir şeyler buluyorum sürekli :) Şikayetçi miyim değilim aslında oda şikayetçi değil. Sürekli görüşüyor olsak daha farklı işlerdi aslında süreç ama biraz sıkıntı işte. Benim kız arkadaşım da heyecandan hiç haz etmiyor aksi gibi.

Bence çok fazla üstüne düşmeyin hocam. Arada ilgisiz davranmak en iyisi. Ama genelde baskın taraf olmaya çalışın, o zaman işler daha yolunda gidiyor.

Saldım artık kendimi . Bundan sonra ayrılık olsa bile umrada degil

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi sinus67 -- 30 Mart 2018; 10:54:54 >

Hocam zarardan dönerek büyük kar etmişsin, sakın kendini yıpratma. Zaten gündelik hayat stresi yetmiyormuş gibi bir de kızlar için kendimizi yıpratıyoruz. Aldığın yüzüğü bile beğenmediğini düşünerek kendini soğut, bu kadar çirkin bir hareket olamaz. Böyle biriyle evlilik olmaz, ömür geçmez.
  • Aléister Crowley kullanıcısına yanıt
    Mallar senin üstünüe olmadığı sürece hiçbirşey olmaz. Anan baban ölüncede miras olarak kabul edilir. Evlilik süresince edinilmiş mal olarak nitelendirilmez. Ama evlendin ve sen onlardan birini sattın başka bir şey aldın. Evlilik süreci içinde olduğu için ortak olur.
    Aklın başına gelmiş en azından.

Bir kadına o kadar değer verirsen, hayatının merkezine koyarsan değersiz olursun.

Ağzına sıçacaksın, ezeceksin, bak nasıl kapında köpek oluyor.
  • fazla deger görmedim zaten. Sevdik, sevilmedik.
    Tipik kız psikolojisi. Aklınca senin boş biri olduğunu düşünüyor. Süsleme konusunda iyi olmamanı veya sevmemeni bir dezavantaj olarak görüyor. Karşısında dediğim dedik olmadığın içinde ciddi derecede batıyor ona belli ki. Bende öyleydim hocam. Çok sömürüldüm bu konuda. Yapmacık şeyler bana göre değil diyordum. Sertte yapmıyordum. Yav insan sevdiğine nasıl sert yapar diye düşünüyordum ve ona göre hareket ediyordum. Baktım alttan ala ala alacak yerim kalmamış. Sabır sınırım kopmuş. Kırmızı çizgilerim yeşile dönmüş. Çok geç geldim kendime. O saatten sonra kimseye eyvallahım olmadı.

Sizin için nacizane tavsiyem; bir süre görüşmeyin. Buluşma talep ederse işim var deyip sallayın. Kesinlikle siz aramayın. Bu süreçte kendine gelmezse devam etmenizi tavsiye etmiyorum. Sizin için ilerde kötü sonuçlar doğurabilir. Umarım düzelir durumunuz.

• quote:

Orijinalden alıntı: miroglu6

Tipik kız psikolojisi. Aklınca senin boş biri olduğunu düşünüyor. Süsleme konusunda iyi olmamanı veya sevmemeni bir dezavantaj olarak görüyor. Karşısında dediğim dedik olmadığın içinde ciddi derecede batıyor ona belli ki. Bende öyleydim hocam. Çok sömürüldüm bu konuda. Yapmacık şeyler bana göre değil diyordum. Sertte yapmıyordum. Yav insan sevdiğine nasıl sert yapar diye düşünüyordum ve ona göre hareket ediyordum. Baktım alttan ala ala alacak yerim kalmamış. Sabır sınırım kopmuş. Kırmızı çizgilerim yeşile dönmüş. Çok geç geldim kendime. O saatten sonra kimseye eyvallahım olmadı.

Sizin için nacizane tavsiyem; bir süre görüşmeyin. Buluşma talep ederse işim var deyip sallayın. Kesinlikle siz aramayın. Bu süreçte kendine gelmezse devam etmenizi tavsiye etmiyorum. Sizin için ilerde kötü sonuçlar doğurabilir. Umarım düzelir durumunuz.

Yok hocam zaten şuan evlilik falan düşünemem.

Ben kendimede kızıyorum. Haklı oldugum konularda bile altan almaya calısdım o üzülmesin diye. Gereginden fazla taviz verdim

Zaten dün ona beni bi kac gün rahat bırak dedim. Bakalım ne olacak.

• quote:

Orijinalden alıntı: daikataNa~

Kızların hepsi farklı farklı ben bir çok kız tipi ile birlikte oldum çevrem hep kızdı burada da yazdım.Tip tip kız var kardeşim.Beş parmağın beşi bir değil ha genele bakarsak çoğu adrenalin bekliyor ama sakin oturaklı olanda var sana kalmış ha oturaklılar ise baya oturaklı olur yani bir şey yapalım dediğinde çekinirler bir gezi bir etkinlik yapmak istediğinde gitmek istemezler.Ama şuanki kızların geneline bakarsak hepsi bir gezi adrenalin meraklısı ha bu olmalı mı evet olmalı ama sürekli hale çıkınca kötü oluyor hele instagram felan kullanıyor yediği gezdiği herşeyi paylaşıyorsa ondan kesinlikle uzak durun ha dostlarla buluşulur özel günler olur bu amenna.Ama devamlı böyle bir arayış içinde ve herşeyi paylaşma derdinde olan kimselerden uzak durun ömrünüzü kısaltır tehlikeye sokar kızların her türlüsünü gördüm diyebilirim.Şuan o ortamlardan uzaklaştım.Spor futbol ilkelliğe döndüm biraz az çok.Kızların yapmadığı halt kırmadığı fındık yok sayılır çoğu ne kadar efendi nazik gibi dursada kesinlikle herşeyinizi önüne dökmeyin ikiyüzlülerdir.En ufak şeyde ya buda dert mi canım dediğiniz şey sizin ayrılık sebebiniz olabilir.O saçma şey yüzünden uzun süre dargın kalabilirsiniz.Erkekler olaylara düz bakar.Hanımlar kadınlar kızlar ne derseniz artık çok detaycıdır.Çoğu şeyde alttan almayı deneyebilirsiniz ama oluru varsa eğer kopma noktasına geliyorsa bırakın hayat kısa zamanınız mutluluğunuz beklentiniz fikriniz evliliğe veya mutluluğa olan inancınız zedelenmesin.

bakın burada kötü örnek çok ama iyi örneklerde var pektabi ama buda çok zor ha oluncada kimse bir şey demez.Evlilik güzel birşeydir çocuk sahibi olmak ama doğru insan doğru zaman ve doğru yerde bu gerçekleşmeli.Hiç bir şeyin acelesi yok.Sonradan pişman olan ise çok.

• https://www.youtube.com/watch?v=VVPyre_r6zc&t=1s

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi sinus67 -- 30 Mart 2018; 20:25:9 >
    Hata senin.

Buralara bakan biri değildim, bugün dikkatimi çekti, senin mesajını gördüm.

46 yasında 3 cocuk babasıyım.

Yazdıkların kadar ve tecrübelerimle beraber;

Burayı okuyan herkese tavsiyem

Sen bütün ipleri kıza vermişsin. Kız isterse oluyor istemezse olmuyor. ''YANLIŞ''. Sen istersen olacak. Aptal olmayın.

Bir kadın, sizin ondan önceki hayatınızı değiştiriyorsa yanlış yoldasınız, girdiğiniz yoldan acil u yapın. Evli değilsiniz. Geri dönüşünüz kolay olur. En fazla üzüleceğiniz 2 ay.

Asla ve asla bir kadını parayla tavlamayın. Kötü bileziğe geliyorsa gelsin. Gelmiyorsa uğurlar olsun. Güzelliğe aldanmayın.

Net ve acık olun, kıvırtmayın. Karşınıza cıkacak kız cok güzel olabilir cok güzel kaçırmayayım deyip tamam sen nasıl istersen tamam olur demeyin. Benim hayatım işim ve yasantımız böyle olacak deyin. işine gelmiyorsa kırmızı kart oyun dışı yapın.

Hemen evlilik muhabetti yapmayın. Özellikle 30+ olan bayanlarla. Yiyin için gezin tozun. 1 yıl 1,5 yıl gezin. iyice tanıyın tanıtın.

Her aradığında, her mesaj yazdığında cevap vermeyin. Vermek zorunda değilsiniz.

Aşarı ilgi göstermeyin, sonucta eşiniz değil sevgiliniz, köpek gibi de davranın demiyorum.

Sizin sözünüz geçsin.

Evlilik bambaşka bir boyuttur. Kimileri bedava seks yada bişeyler derler. Öyle değil. İnanın o iş aklınıza bile gelmiyor her hareketi belli bir süre sonra gözünüze batmaya başlıyor. Hele ki aileler vs ooo.

Sana da tavsiyem, ara verelim demişsin, aferim. ondan bir karşılık gelmeden biRşey yapma. Bırak. Bitiriyorsa da bitsin. Hayatına daha iyileri daha güzelleri de çıkar. Bir kız için üzülmeye değmez. Üzülürsün en fazla 2 ay. Ama dayanamayıp, ondan karşılık gelmeden harekete geçersen işin zor. Aptallığın luzumu yok.

• quote:

Orijinalden alıntı: muhsinmuttaki

Hata senin.

Sen bütün ipleri kıza vermişsin. Kız isterse oluyor istemezse olmuyor. ''YANLIŞ''. Sen istersen olacak. Aptal olmayın.

Bir kadın, sizin ondan önceki hayatınızı değiştiriyorsa yanlış yoldasınız, girdiğiniz yoldan acil u yapın. Evli değilsiniz. Geri dönüşünüz kolay olur. En fazla üzüleceğiniz 2 ay.

Asla ve asla bir kadını parayla tavlamayın. Kötü bileziğe geliyorsa gelsin. Gelmiyorsa uğurlar olsun. Güzelliğe aldanmayın.

Net ve acık olun, kıvırtmayın. Karşınıza cıkacak kız cok güzel olabilir cok güzel kaçırmayayım deyip tamam sen nasıl istersen tamam olur demeyin. Benim hayatım işim ve yasantımız böyle olacak deyin. işine gelmiyorsa kırmızı kart oyun dışı yapın.

Hemen evlilik muhabetti yapmayın. Özellikle 30+ olan bayanlarla. Yiyin için gezin tozun. 1 yıl 1,5 yıl gezin. iyice tanıyın tanıtın.

Aşarı ilgi göstermeyin, sonucta eşiniz değil sevgiliniz, köpek gibi de davranın demiyorum.

Sizin sözünüz geçsin.

Evlilik bambaşka bir boyuttur. Kimileri bedava seks yada bişeyler derler. Öyle değil. İnanın o iş aklınıza bile gelmiyor her hareketi belli bir süre sonra gözünüze batmaya başlıyor. Hele ki aileler vs ooo.

Sana da tavsiyem, ara verelim demişsin, aferim. ondan bir karşılık gelmeden biRşey yapma. Bırak. Bitiriyorsa da bitsin. Hayatına daha iyileri daha güzelleri de çıkar. Bir kız için üzülmeye değmez. Üzülürsün en fazla 2 ay. Ama dayanamayıp, ondan karşılık gelmeden harekete geçersen işin zor. Aptallığın luzumu yok.

Biliyorum be güzel abicim. Herşeyinde farkındaydım. Ama sevigiye o kadar acdımki.

valla dostum üzüldüm senin adına ama anlattığın kadarıyla bu ilişkinin sağlıklı yürümesi mümkün değil, karşı taraf hem fiziken hemde ruhen seni değiştirme çabasında, kısaca sana saygısı yok. maalesef bu türk kızlarının çoğu böyle, önlerine çok seçenek çıktığı için hep daha iyisini bulurum kafasında oluyorlar ve de kıymet bilmek yerine işte abuk subuk hareket ve düşüncelere yöneliyorlar.

yol ver gitsin derim ama muhtemelen sürüncelemeli olacak ve işin sonunda keşke hiç uğraşmadan direk bitirseydim diyecek hale geleceksin. bu dünyada başa gelen çekiliyor, kimse bekarlıktan ölmüyor merak etme
  • quote:

Orijinalden alıntı: Freakk

valla dostum üzüldüm senin adına ama anlattığın kadarıyla bu ilişkinin sağlıklı yürümesi mümkün değil, karşı taraf hem fiziken hemde ruhen seni değiştirme çabasında, kısaca sana saygısı yok. maalesef bu türk kızlarının çoğu böyle, önlerine çok seçenek çıktığı için hep daha iyisini bulurum kafasında oluyorlar ve de kıymet bilmek yerine işte abuk subuk hareket ve düşüncelere yöneliyorlar.

yol ver gitsin derim ama muhtemelen sürüncelemeli olacak ve işin sonunda keşke hiç uğraşmadan direk bitirseydim diyecek hale geleceksin. bu dünyada başa gelen çekiliyor, kimse bekarlıktan ölmüyor merak etme

bosver hocam kendileri kaybederler

Seni o kadar iyi anlıyorum ki. Etrafta o kadar sahte ilgiler sahte sevgiler varken, insan sıcak ve samimi bir gülüş gördüğü anda bir anda bağlanabiliyor. Kendini güzel bir rüyanın kahramanı gibi görüyorsun. Ayakların yere basmıyor resmen. Sonra silkeleniyorsun. Kim tarafından? Yine aynı kişi tarafından. Kızlar ne kadar iyi rol yapıyor olsalarda mutlaka açık veriyorlar. işte o zaman kendine geliyorsun. Bir uzak dur bi bakım sana uzaktan diyorsun. Ve karşındakinin aslında sadece başta sana attığı gülümsemeden başkası yokmuş. Büyük bir hayal kırıklığı oluyor. Bir benzerini yaşadım. Sevgi açlığı yüzünden bırakamıyorsunda. Nacizane tavsiyem; Sevdiğin şeylerle ilgilen bu ara. Boş zamanın olmasın. Amaç onu hatırlamamak. Eğer bu süre içerisinde onu aklına getirmezsen, kız döndüğünde daha güçlü olursun ona karşı. Veya ayrılmayı düşünürsen yine daha güçlü olursun. Herhalükarda Güçlü sen olmuş olursun. Umarım herşey dilediğin gibi olur.

• quote:

Orijinalden alıntı: Aléister Crowley

Merhaba arkadaslar yas 24 bi kız var niyetimiz ciddi evlenmek istiyoruz fakat benim acimdan soyle sorun var benim 4 kadar evim ve aileden gelecek bi kac mal varligi var kiz arkadasimin ise hic bir seyi yok ileride ne olacagi belli degil bi kavgada esler dusman oluyor ve benim mallarima göz dikme durumu yuklu miktar tazminat nafaka istegi olur mu olur onun içinde sözleşme vs tarzi bir sey yapmak istiyorum ama karsi tarafa nasil aciklayacagim veya baska bir yol varmidir bilmiyorum kararsizim

Benimde maddi birikimlerim ortaklıklarım vardı evlenmeden önce eşimin ailesinin durumuda iyi kendide aileside doktor ama eşim sözleşme yapalım ben mal mülk muhabbeti istemiyorum evlilik boyunca dedi sende kıza bu konuyu aç kız sözleşme yapmam cart curt derse bir daha düşün derim yıl 2018 son beş yılda evliliklerin ortalama ömrü 1,5-2 sene evlilikten sonra o evleri satıp aldığın her şeyin yarısı kızın bu gelirlerin mahkemeye taşınınca her ay ödeyecegin nafakada çabası gazete haberleri 1 sene evli kaldı 25 sene nafaka ödedi haberleri ile dolu

< Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >

• quote:

Orijinalden alıntı: muhsinmuttaki

Hata senin.

Sizin sözünüz geçsin.

abi..millet çok değişti..eskiden memura kız verirlerdi..şimdi evi arabası parası mesleği olsun istiyorlar...arkadaşın durumu ergen ilişkisi..kızlara gelirsek paranın kokusunu aldılar mı etrafınızda, sizin tanımayan ise ilk gördüğünde de elektrik alamadım muhabbeti..en iyisi yurtdışı gitmek böyle bir fırsatım var, bari sizi paranızla değerlendirecek kız daha azdır.

• 
Sayfa: önceki 441442443444445
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.