Şimdi Ara

EVLİLİK ÜZERİNE SOHBETLER (429. sayfa)

Bu Konudaki Kullanıcılar:
4 Misafir - 4 Masaüstü
5 sn
16.185
Cevap
394
Favori
926.916
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
398 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 427428429430431
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş

Kadınların yabancısı veya bizimkisi fark etmiyor çoğu trip, bazı ülkelerde bu aran biraz daha düşükmüş.
    Eğer kadın lükse ve hava atamaya düşkün ise erkekleri kullanıyorlar parası için gelen ve sürekli trip atan ayrıca somurtkan olan kadınlardan uzak durmak lazım.

Teknolojik gelişmden kaynaklı kadınlar artık radikal feminizime doğru kayıyor. Pozitif ayrımcılıklarını su istimal edip, erkekler başa cıkamıyor.
  • Blue_Knight kullanıcısına yanıt
    Allah razı olsun, cümlemizin çocuklarını Allah hayırlı,sağlıklı büyütsün.
  • benim evliliğim 10 yılı geçti. çoğu zaman eşim üzülmesin diye dediğini yapmaya çalışırım. ama her zaman olmuyor,olamaz da. sırf eşim mutlu olsun diye ben huzursuz,mutsuz yada borçlu olamam. :)
    mümkün mertebe orta yolu bulmaya çalışırım. benim de inadım kötüdür, en kötü huyum inadım ve kırılmamdır. bazen dozunu kaçırabiliyorum.
    evde son sözü erkeğin söylediği ilişkiler genelde ses çıkaramayan, bir şekilde baskı altında olan bayanlardır. bu konuda haklısın. eğer sevgi,aşk ile kurulan bir evlilik ise dış etkenler ve baskı yok ise, hiç bir bayan kocasının her dediğine tamam demez.
  • https://eksisozluk.com/eskortluk-gecmisi-olan-bir-kadinla-evlenmek--5538687

evlemek akıllı adam işi diil bu devir de hem de şunlara bak ki çok var böyle liseye gidip eskortluk yapanlar bile var sana anlatmasa ruhun duymaz evlenmek akıllı adam işi diil
  • biri şey demiş 15 yıl sonra eskortluk geçmişi olmayan kız olmayacak diye .s .s doğru liseye giden kızlar bile yapıyor artık
  • Severek evlenmeyin çok riskli bi şekilde aşk açlığını çekiyorsunuz sevgi olmadıgı için saygıda pek mümkün görünmüyor ama evlilik çok farklı bişey arkadaşlar
  • Birde şunu eklemek isterim
    Birine doymak için Evlilik düşünmeyin Doyamıyorsanız bu geçicidir
    Özel hayat için evlilik yapmayın genel bakın olaya her zaman normal bir insan olarak nasıl idarecimi vs vs
    Valla ben bi buhrana girdim 10 gün hanıma etmediğim eziyet kalmadı sürekli etrafımda dolandı aşık olarak evlenmedim yalan yok bu beni taşır dedim ve de öyle oldu
    herseyini kaybetsende ben senleyim diyebilmesi zamanında çektiğimiz sıkıntılardan örneklendirip ekmek alacak paramız zamanında yoktu olsun sıkma canını dedi tamam eksi yönleri varmı var ama sürekli beklentiye girmeyin abi anlaşıyorsan yeterli çocugumuz olmuyor ama bana kalkıp eger çocuk istersen beni boşayıp baska biriyle evlenmek de istersen anlayısla karsılarım dedi
    yani işte kadın milleti yürüyen trip makinası ama böyle laflar edincede ben şimdi onu nasıl bırakayım o yüzden geçinme yoluna bakın arkadaşlar anlamaya calısın olmuyorsa zorlamyın hevesi çabuk gecen kadınlar tehlikelidir aman dikkat

• quote:

Orijinalden alıntı: asosyal yaratik

biri şey demiş 15 yıl sonra eskortluk geçmişi olmayan kız olmayacak diye .s .s doğru liseye giden kızlar bile yapıyor artık

yuh
    oksijen israfı
  • quote:

Orijinalden alıntı: cenup

quote:

biri şey demiş 15 yıl sonra eskortluk geçmişi olmayan kız olmayacak diye .s .s doğru liseye giden kızlar bile yapıyor artık

yuh
    oksijen israfı

bana mı diyon
  • quote:

quote:

quote:

yuh
    oksijen israfı

bana mı diyon

sana diyorum tabii ki

yazdığını okumuyor musun ?
  • quote:

quote:

quote:

quote:

yuh
    oksijen israfı

bana mı diyon

sana diyorum tabii ki

yazdığını okumuyor musun ?

bana neden diyorsun ben mi eskortluk yapıyorum alimünyüm

• "Acılı anne Dilek Y., gazetecilere yaptığı açıklamada, "Koruyamadım çocuklarımı, sahip çıkamadım. Tek başıma kaldım, şimdi kimsem yok. Kim verecek çocuklarımın hesabını? Polise, savcıya beni bu adamdan kurtarın diye yalvardım" dedi"

nedense bu başlıkta bu konuyu göremedik.

Nafaka nafaka diye bir yerlerini yırtan ergenler bu konuyu neden konuşmuyor.

Türk hukuk sisteminde erkeğe bu kadar taviz veren
    kadını aşağılayan bir sistem yoktur.

Atatürk'le türk kadını bir çok hak aldı ama şu an arap sistemine döndük
    kadının değeri sıfır

her yerde kadın cinayetleri

kızım olsa kime vereceğimi
    kadın olsam kimle evleneceğimi düşünürüm

nasıl olsa flört döneminde kadın yollu
    erkekte "aslanım" oluyor.

her türlü kaybeden kadın.

ikiyüzlü üyelere duyrulur.

aile kurmak o kadar kolay değil
    güven özveri cesaret ister

• benim için cinsiyetten daha önemli kavramlar var. önce insan olacak, vefalı olacak,kimseyi aşağılamayacak. kadın yada erkek diye hor görüp, mendil gibi kullanıp atmayacak. bu haberde mağdur olan kadın,farklı bir haberde erkek de olabilir. art niyetli kansızlar çoğaldığı için,artık genelleme yapmak da çok yanlış olur.
    günümüzde evlenmek,evlenecek eş bulmak o kadar zorlaştı ki. hem erkek için,hem bayan için. evliliği bile kötü amelleri için kullanan bir sürü çakal türedi.
    bu tür kötü niyetli insanlar Allah ıslah etsin.
  • quote:

Orijinalden alıntı: ravelli76

benim için cinsiyetten daha önemli kavramlar var. önce insan olacak, vefalı olacak,kimseyi aşağılamayacak. kadın yada erkek diye hor görüp, mendil gibi kullanıp atmayacak. bu haberde mağdur olan kadın,farklı bir haberde erkek de olabilir. art niyetli kansızlar çoğaldığı için,artık genelleme yapmak da çok yanlış olur.
    günümüzde evlenmek,evlenecek eş bulmak o kadar zorlaştı ki. hem erkek için,hem bayan için. evliliği bile kötü amelleri için kullanan bir sürü çakal türedi.
    bu tür kötü niyetli insanlar Allah ıslah etsin.

amin

1.5 aylık erkek çocugum var.

az çok türk toplumunda şanslı
    ya kız olsaydı ?

ilkokulda taciz,
    lisede taciz
    üniversitede it kopuk

eşim der, bu dünyaya çocuk getirerek doğru bir karar verdik mi ?

şimdi daha iyi anlıyorum

Benim serzenişim tamamen bu konudaki bazı ufak beyinlilere

• Allah analı babalı büyütsün. benimde 4 aylık bir oğlum var.günümüzde yaşanılan olayları görünce, çocuk yapmak ne kadar doğrudur düşüncesi herkesin aklına gelir.
    şerefsizler her geçen gün çoğalıyor, artık erkeği kızı kalmadı. hepsine taciz,tecavüz haberleri görüyoruz.
    insanlar çocuklarını dini eğitim alsın diye,çok güvendikleri kurumlara gönderiyorlar. onları bile kafayı yemiş. sonra bir de ukala ukala açıklama yapan şerefsizler çıkıyor. yok bademleme,yok normal. bu tip,dini kullanan ve yanlış yönlendirmelerde bulunan mahlukları Allah ıslah etsin.
  • quote:

Orijinalden alıntı: ravelli76

Allah analı babalı büyütsün. benimde 4 aylık bir oğlum var.günümüzde yaşanılan olayları görünce, çocuk yapmak ne kadar doğrudur düşüncesi herkesin aklına gelir.
    şerefsizler her geçen gün çoğalıyor, artık erkeği kızı kalmadı. hepsine taciz,tecavüz haberleri görüyoruz.
    insanlar çocuklarını dini eğitim alsın diye,çok güvendikleri kurumlara gönderiyorlar. onları bile kafayı yemiş. sonra bir de ukala ukala açıklama yapan şerefsizler çıkıyor. yok bademleme,yok normal. bu tip,dini kullanan ve yanlış yönlendirmelerde bulunan mahlukları Allah ıslah etsin.

aynı duyguları paylaşıyoruz.

nasıl bir dünyaya gidiyoruz çözemiyorum.

çocuk olduktan sonra istanbul'u terk edecek şehir arıyorum
    antalya-muğla-edirne vb.
    büyük olmayan illere gitmek istiyorum.

istanbul gerçekten rezalet bir yer
    diğer illerde öyledir ama dış etmenler istanbul'da çok fazla

ayrıca sağlık konusunda istanbul yetersiz
    sıra bekliyorsunuz sürekli

ulaşım desen rezalet

anne babamızı görmek için saatlerce yol gidiyoruz
    şehirdışından gelsem belki aynı sürede gideceğim

Allah hepimizin yardımcısı olsun.

Akp ülkeyi gerçekten geriye götürüyor
    aptal bir toplum haline geliyoruz.

• http://www.eskisehir.net/haber/gundem/turkiye/bosanan-erkek-sgk-muamelesi-goruyor.

Yani afedersiniz namus derdinde değilim ki bunlar dinin bu topraklarda dayattığı büyük saçmalık tamam insan kendini sevdiğine adar onu bekler ama böyle kız kuruları yada ne denir bilmem böyle mahluklar bir bekareti için ömür boyu bakmak parazitlik yapmak yani kabul edilebilir bir şey değil tamam bu topraklarda kadına değer verilmiyor ama en fazla sürünen bu feminizm kadın ayağına bazı kepaze kadınlar yüzünden ayaklar altına alınıyor.Koca bir rezillik böyle saçma adalet sisteminden ne beklersin ki kokuşmuş hiç bir derde deva olmayan bir adalet sistemi birileri tecavüz eder salıverilir.Birileri 10 günlük belkide 2 aylık evlenir ömür boyu kahrını çeker.Her şeyiyle rezalet kepaze diyebilecek söz yok.Yani ayağınızı denk alın neyin ne olacağı belli olmaz.Bu hayata bir kere geliyorsunuz.Onuda heba etmeyin.ha illa evlenirsin yada evlenme arefesindesindir.Eğer ciddi sıkıntılı sorun olabilecek bir şey varsa bırak direk bırak çünkü ilerisi kötü olur senin için.Çünkü genellikle Türkiye'de çiftlerinde bu sebeple kuyuya düşmesinde yüzde 90 sebep ailelerdedir.Ebeveynlerde.Çocuklara tabiki bakılır o senin marifetin kanın canın ama çocuk yok fol yumurta yok ana rağmen bu nedenle bir ton dava var saçmalığın daniskası.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi M3lank0lik -- 5 Ocak 2018; 15:15:4 >

• Türkiye'de boşanan erkeğin derdi bitmez ya. Çocuklu kadına verdiği 600 lira nafaka yetmiyor bazıları bu kadınlar yüzünden çocuklarını öldürmek zorunda kalıyor. Daha geçen gün boşanmış mağdur(!) bir baba iki kızını öldürdü. Nedir bu erkeklerin çektiği yahu?!?@?

Adamlar çocukları göremiyor çatıya çıkıyor görünce de öldürüyor. Bitsin artık bu erkeklerin çilesi! Her şey kadınlar yüzünden!

Aklı olan erkek evlenmez. Evlenmeyin.

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • mesele erkek yada kadın değil. günümüz de insanların ulaştığı bu sapıklık,sapkınlık ve aşağılama gibi duygulardır. bu duygular kimde varsa, tez zaman da ölmüş sevdiklerine kavuşsun, İnşallah.
    erkekler mükemmel,kadınlar aşağılık değil. ya da kadınlar mükemmel,erkekler aşağılık değil.
    önce cinsiyet ayrımı yapmadan, vicdanının sesini dinleyen, insana değer veren bir toplum nasıl oluruz, bunu irdelemeliyiz.
    biri çıkar, kadını dövmek caizdir der,kadın erkeğin kölesidir der.
    öteki çıkar, 9-10 yaşında evlenilir, erkek çocuklarına taciz yapılır, gibi saçmalıkları söyler.
    yazarken bile tiksiniyorum, özellikle çocuklara musallat olan kahpeleri gördükçe sinir oluyor.
    Allah sonumuzu hayır etsin, gidişat hiç iyi değil.
    eskiden Anadolu da insana değer verilir,karşılıklı saygı sevgi var denirdi. şimdi o da bitmiş. İstanbul gibi diğer şehirler de yaşanmaz hale geliyor.

• Orange. O kullanıcısına yanıt
    Harika bir kafa gerçekten, her yorumda daha kötüsünü yazamaz diyorum ama bir sonraki hep daha kötüsü oluyor :)
  • 
Sayfa: önceki 427428429430431
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.