Şimdi Ara

EVLİLİK ÜZERİNE SOHBETLER (332. sayfa)

Bu Konudaki Kullanıcılar:
3 Misafir - 3 Masaüstü
5 sn
16.185
Cevap
394
Favori
926.916
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
398 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 330331332333334
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş

Orijinalden alıntı: whocares35

Utkuhan reis,ben İzmir'e ilk geldiğimde "İzmir'in havasına kızına güvenme" mottosunu duydum. Çok dengesizlermiş,üzerlermiş adamı.

Hakikaten de öyleler. Evlenilecek kız yok. Yani var tabi ama iki hafta sonra boynuzların çıkabilir boynuz 😈 ahanda bu smiley gibi.

Vay napalim yani ne haber dostum ya valla bu sans isi cidden yada cok asiri nefsi genis olup boynuzlanmayi siknti etmeyen adamlarda var onlar icin sorun degil :) ama gercekten zor ben cok sansizim nerde yasarsan yasa cok az sansin varsa hanim namuslu biri denk geliyor.

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • Güzel konu . Sadece bu başlık altına atılan yorumlara bakilca türkiye seceresi çıkar , terapist veya psikiyatrilerde okur ve bu konularda kendilerini geliştirir

• quote:

Orijinalden alıntı: Blue_Knight

Aile ve kendisi belli bir terbiyeyi almış bir kişi olması lazım. İki nişan geçirdim ikisinde de yok şunu alacaksınız gelenecek görenek "bir kere evleniyoruz"(sanki biz 50 kere evlenecez) gereksiz şeylerle zaten geriliyorsun. Bu işler umrunda olmayan kızlar bile çevre baskısıyla (o onu almış bu bunu takmış şu düğünde şöyle olmuş) gibi şeylerle kafayı yiyebiliyor. Düzgün kızdan ise kasıt gösteriş merakı olmayan (kız instagramda sizinle bişey paylaştığında çevreye hava atmaya çalışıyor mu anlıyorsunuz) önceki hayatından bağımsız sizinle iken güvenebileceğiniz biri. Kız arkadaşlarımdan biliyorum sevgilileri varsa bile instagram twitterden vs erkek arkadaşlarının bilmediği birileriyle konuşuyorlar ha gidip bişey yaşamıyorlar ama erkek arkadaşı öğrense ağzına eder bunu bilmesine rağmen biriyle kakara kikiri konuşuyorsa benim için bu aldatmaktan farksızdır

+1

• quote:

Orijinalden alıntı: N3DV3D11

şuanda aile terbiyesi almış kız bulamassın çünkü ortalıkta dolanmazlar adı üstünde işi varsa halledip evine döner ortalıkta sap gibi gezmez bulman için eş dost ve şans lazım

Çok doğru.

• Bu konu gercektende ust seviye ve tecrube konusu batidan dogudan ornekler yasanmislar hani diyoruz mutlular bu foruma glrmlyr emin olun cogu bu konuyu bile bilmiyor.Tinder diye bi program var bilen bilir ordab bi kizla tanistim konustuk faln konu acildi evlilik ne ya niyetim yok evlenip ne yapcm derdi 1 ay snra baktm.nisan resimleri var nrdeyse nisanlisini lavaboda bile cekecek :),e hani evlilik kotuydu valla evlenmeyecem.evlilik

Nedir diyen.kadindan ve adamdan.korkacan herkes gizlide olsa arayista ve hani.bi oyunda gorev tamamlarsin.evlilikte.oyle evlendim bu.dunyadaki gorevim tamam :) ve bi arkadas yazmisti.bende onu cok goruyorun sevgilisi.varken netten baska adamla konusan,iliski yok ama sadece..muhabbet.kizlar.hayati.cok yogun.yasiyorlar bi kiz arkadasm.vardi.konusuyiruz.kiz bunalimda dedim.hayirdir.bi.sevgilimiz yok.dedi.bende uzun.yillardr sevgilisi.yok saniyordum megerse 2 haftadr sevgilisi yokmus :)) Kadinin en durgun oldugu an uyudugu andir.

• quote:

Orijinalden alıntı: cemcem0

Bu konuyu ciddi şekilde uzun zamandır takip ediyorum. gerçekten güzel sohbetler dönüyor. Herkesin evlilikle ilgili sorunları ve dertleri var. Şuanda 27 yaşındayım, 24 yaşında evlendim, ve 2 yaşında kızım var. Görücü usulü ile evlendim, çok şükür eşimle uyumumuz gayet iyi. İyi ki diyorum erken evlenip, erkenden çocuk sahibi olmuşuz.

Bence bu konuya pek girmeyin derim ben. Zira okunanlar sizi farklı yerlere götürebilir, etkilenebilirsiniz ister istemez.

• quote:

Orijinalden alıntı: whocares35

quote:

Bu konuyu ciddi şekilde uzun zamandır takip ediyorum. gerçekten güzel sohbetler dönüyor. Herkesin evlilikle ilgili sorunları ve dertleri var. Şuanda 27 yaşındayım, 24 yaşında evlendim, ve 2 yaşında kızım var. Görücü usulü ile evlendim, çok şükür eşimle uyumumuz gayet iyi. İyi ki diyorum erken evlenip, erkenden çocuk sahibi olmuşuz.

Bence bu konuya pek girmeyin derim ben. Zira okunanlar sizi farklı yerlere götürebilir, etkilenebilirsiniz ister istemez.

dediğini anladım dostum. ama 1 senedir takip ediyorum ben bu konuyu, yazılanlara ve yaşadıklarıma bakacak olursak hiçte etkilenmiş sayılmam inanın, insan yeter ki mutlu olmak istesin, başkasının ne düşündüğü neler konuştuğu hiç önemli değil benim için...

• quote:

Orijinalden alıntı: N3DV3D11

quote:

valla sorun yoksa senden mutlusu olmaz yaşına göre de iyi mutlu yıllar dilerim nice nice senelere

çok teşekkür ettim dostum. yaşadığımız hayata şükrediyorum sadece.
  • 33 yaşta bitiyor artık alıştık bekarlığa artık evlenmeyi düşünmüyorum zaman ilerledikçe başka planlar yapıyor insan benim şuanki hayalim Mercedes c180 almak gibi :) artık evlilik lafı geçince hiç takmıyorum bu saatten sonra hayatın tadını çıkartmak en mantıklısı sanırım....

• quote:

Orijinalden alıntı: bunicktamyirmidörtharfli

33 yaşta bitiyor artık alıştık bekarlığa artık evlenmeyi düşünmüyorum zaman ilerledikçe başka planlar yapıyor insan benim şuanki hayalim Mercedes c180 almak gibi :) artık evlilik lafı geçince hiç takmıyorum bu saatten sonra hayatın tadını çıkartmak en mantıklısı sanırım....

Bende 32 yaşındayım dediğin gibi o heycan kayboluyor cidden kızlı bi ortama girsen bile içinden gelmiyor hani eskiden gider tanışırdın peşinden koşardın neden bilmiyorum ama tanışmak bile istemiyorum nedense aslında bu kötü bi durum yaş biraz daha ilerlerse evlenmiş boşanmış kadınların gözbebeği olacaz zaten dostum.
  • benim de bmw 3 serisi hayalim var ama hayal olarak kalacak sanirim almanya da 30 bin euro burada en bosu 180 bin tl den basliyor efkarlandim gene

• Arkadaşlar karışık bir durum içindeyim. Beni seven bir kız var ve kız çok iyi bir kız. Karakter olarak on numara ama şöyle diyeyim; kız çirkin değil ama görünce de böyle bir kıpırtı, heyecan da duyamıyorum ne yapacağım bilmiyorum. Kız beninmle evlenmek istiyor. O kadar iyi kalpli ki çok kırılacak diye korkuyorum.
  • quote:

Orijinalden alıntı: Halfmoon37

Arkadaşlar karışık bir durum içindeyim. Beni seven bir kız var ve kız çok iyi bir kız. Karakter olarak on numara ama şöyle diyeyim; kız çirkin değil ama görünce de böyle bir kıpırtı, heyecan da duyamıyorum ne yapacağım bilmiyorum. Kız beninmle evlenmek istiyor. O kadar iyi kalpli ki çok kırılacak diye korkuyorum.

Hocam seni htc 8x konusunda görmüştüm enson :) hocam kızla ileriye dönük düşünüyorsan otur kendince düşün kendi vereceğin karar en doğru olanıdır bunu hiç unutma eğer ki istemiyorsan güzellikle kırmadan söyle kimsenin ahını günahını alma...

Ben bu yüzden bu hayatta bir kişiye beddua ettim çok ahımı günahımı aldı zamanında şimdi çekiyor mu bilmem ama elbet o da ettiğini çekecek inşallah....

• quote:

Orijinalden alıntı: Crazy Goat

benim de bmw 3 serisi hayalim var ama hayal olarak kalacak sanirim almanya da 30 bin euro burada en bosu 180 bin tl den basliyor efkarlandim gene

Hocam benim arsam var imarsız imar geçti geçecek şuan 110 bin TL yapıyor 50 bin TL ye almıştım 2 yıl önce gitgide değeri arttı şuan elimde 20-25 bin TL var tabiki bunları kendim kazanarak yaptım ilerde inşallah o arsa bana bir ev birde araba aldırır

• Hocam kusura bakmayın çıkartamadım ben o konuda bu nicki hiç görmedim. Evet hala 8X kullanıyorum bir dönem o konuda aktiftim.

Hocam tabi ki düşüncelerim ileriye dönük. O kız da ben de sevgili işleri ile işi olmayan tipleriz oda benim ile direk ciddi düşünüyor bunu bana açtı bende tanımak istedim falan derken konuşuyoruz işte. Kader çıkardı karşıma işte tanıdıkça karakterine aşık oluyorum ama dediğim gibi kendisini gördüğüm zaman ise böyle aşık olunan kişiyi görmüş gibi de bir heyecana kapılamıyorum çok karmaşık bir durum.
  • quote:

Arkadaşlar karışık bir durum içindeyim. Beni seven bir kız var ve kız çok iyi bir kız. Karakter olarak on numara ama şöyle diyeyim; kız çirkin değil ama görünce de böyle bir kıpırtı, heyecan da duyamıyorum ne yapacağım bilmiyorum. Kız beninmle evlenmek istiyor. O kadar iyi kalpli ki çok kırılacak diye korkuyorum.

kıpır kıpır nedir arkadaşım yeşilçam filmi mi çekiyoruz artık sadakat saygı zamanı aşk dediğin şey bir anlık his duygu gelip geçici hormonların etkisi sonra kayboluyor o önemli olan bağlılık sadakat saygı bak kız seni istiyorsa olay bitmiştir önemli olan senin onu sevmen değil kısmen onun seni sevmesi sen istemeyerek bu zamanda böyle zor bir dene derim

• Yanlış ifade etmiş olabilirim kusura bakmayın tabi ki film çevirmiyoruz ama anlatmak istediğimi anladınız sanırım. Yani bilmiyorum sonu ne olur.
  • quote:

Yanlış ifade etmiş olabilirim kusura bakmayın tabi ki film çevirmiyoruz ama anlatmak istediğimi anladınız sanırım. Yani bilmiyorum sonu ne olur.

DENEMEKTEN ZARAR GELMEZ HAYAT SANA FIRSAT SUNAR SENDE DEĞERLENDİRİR VEYA DEĞERLENDİRMESSİN PİŞMANLIK VEYA TEVEKKÜL SANA KALMIŞ
  • Şu konudan tüm insanoğlunun bir sürü konuda bilinçleneceği kitap çıkar
  • Halfmoon37 kullanıcısına yanıt
    açıkcası bend e bunları yaşadım evlenme sürecinde.o tvlerde yada cafelerde gördüğümüz yeirnde duramayan ,sürekli enerjik aşıklar gibi oalcam felan sandım ama o duurm o kafayı sürekli yaşayanalra özgü bişey.eşim ve babam epilepsi hastası ,2 senedir gece gündüz karışık gidiyorum diyebilirim.eve gekldim eşime sarıldım ve o anda kriz geçirdi üstelik beni de kitledi ve krizi bitene kadar kurtulamadım.bir diğerinde lavabodaydım oda kriz geçirmiş ve fayansın üstüne düşmüş.elilik bir kurumdur derler.gerçekten de öyle.sevglilik yada nişanlılık heyecanı geçiyor,sonrasında hayat boyu sürecek ilişki başlıyor.nişanlılık yada sevgililik döneminde karşındakini iyi tanımalısın.tüm hayatını birleştireceksin,yanlış bir seçim olmamalı.2 cilvesi var diye karar verilmez.ben eşimi gördüğüm de tamam bu dedim.halbuki daha güzel diyebileceğimiz,tutup anken yapılabilecek kızlara da götürmüşlerdi beni.ama onların kişiliği ile uyumlu olabieceğimi düşünmüyordum,o sıra evlilik fikrim de yoktu.kız "güzelse" zaten sizi pek sallamıyor.bana daha hayır demeyen kız var.cevap vermedi 2 senedir.bir diğeri anlaşamadık dedi ama hangi konuda belli değil.şuan evlilik konusunda karar veremiyorsan bir süre daha bekle.

• 
Sayfa: önceki 330331332333334
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.