Şimdi Ara

Evleniyorum. Adım adım harcamalar. (7. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
647
Cevap
81
Favori
58.519
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
193 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 56789
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi AÇILIN-BEN-MÜHENDİSİM -- 12 Temmuz 2021; 4:39:19 >
    < Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • quote:

Orijinalden alıntı: simerazzı

Bütün masrafları buna kitlemişler, ülkede saf mı yok nolacak ki

Bir de kıza 1200tl kendine 50tlye yüzük almanla ölücülüğünü belli etmişsin

3 ihtimal var. 1 yasiniz ufak 2 belli bir yasa gelmissiniz ama dunyadan bir habersiniz 3 trollsunuz Yukarida yazilan masraflarda ekstra bir durum yok. Olmasi gerektigi gibi yapilmis. Ayrica kiza alinan tektasi kiyas yapmissiniz erkektemi elmas yuzuk takacak. Arkadas belliki altin takmak istemedigimden ki cok normal kendine gumus almis. Sizin mesajida 100 troll begenmis. Buyudugunuz zaman sizde semsiye ile tanisirsiniz iciniz rahat olsun.

• KasarHood! K kullanıcısına yanıt
    Yaşım 25. Sizin tabirinizle ''dünyadan bihaber'' im.
    Aslında hepimiz dünyadan bihaberiz. Çünkü Türkiye'den batıya doğru baktıkça,evliliğin daha az maddiyata baktığını,kadınların çok daha iyi niyetli ve İNSAN olduğunu görüp kendimizi sorgulamıyoruz. Aksine kendi yaptığımızı doğru kabul ediyoruz. Ama yok bahsettiğiniz dünyadan kasıt bizim ülkenizse, ben dünyadan bihaber olmayı tercih edeceğim

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi simerazzı -- 17 Şubat 2018; 4:44:0 >
  • quote:

Orijinalden alıntı: domatesadam

Toplayan kimse yok mu ya ben üşendim. Bence biraz garip olmuş bende 23 ekim de evlendim eşyalar hariç toplamda 6000 TL ye hallettim. Ne takı ne altın aldım ikimiz de gümüş alyans kullanıyoruz. Kızılayda limon pazarından aldık. Altın alamam dedim. Sağolsun benden ne eşya ne para ne mal istedi. Hatta şuan stajyerim ve aylık 300 TL alıyorum eşimde 2900 TL alıyor. Onun maaşıyla geçiniyoruz. Bana para mal mülk değil sen lazımsın diyen birini bulun arkadaşlar

Hey maşallah

• İncik cincik balayı düğün vs hepsi dahil 42 bin tl harcadım evlenirken.

tek pişmanlığım : çiçekçiden istemeye giderken mavi orkide aldım 250 tl verdim koskocaman bişey gel gör ki gıda boyası enjekte edilen çiçekmiş 2 gün sonra çiçek namına bişey kalmadı.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi KöfteSuyu -- 17 Şubat 2018; 6:57:13 >
  • ilk mesaji kusa kusa okudum. bu ne olm? yerim orf ve adetleri. ya herseyi gec. her seyi 30 tl'ye sabitle yine igrenc duruyor. demek istedigim sey fiyat degil. nasil anlatsam bilemedim yav. bi tek bana mi itici geliyor? bir kere dugun salonu nedir abi? bi benim mi midem bulaniyor dugun salonlarindan? bu 14 subatta sevgiliye, ese zorunluluktan (?) hediye almak gibi bir sey. madem ortada bir kutlanacak bir sey var (dugun) neden gidip tamamen tuzak uzerine kurulu bir yerde kutluyorsunuz? abi oraya o kadar para verecegine al herkesin biletini pesin pesin de soyle kimse altin cart curt takmasin gidin antalya'ya bi tatil koyuna, hotele guzel guzel kutlayin, eglenin. vallahi aklima dugun salonu getirdikce kusasim geliyor. kapali basik yerler. hele o mahalle aralarinda oluyor ya...... neyse susuyorum. su kiz isteme olayina da karsiyim, ama ekstra olarak kiz istemeye giderken cikolataymis cart curt bu tarz kliseler ve tuzaklar mide bulandiriyor artik..

- İsteme çiçeği : Kızılay çiçekçiler: 180 TL

isteme cicegi ne arkadas? anlatmak istedigim seyin mantigi tam olarak bu aslinda. cicek okay. ama basina o "isteme" kelimesi gelince ahaaaaaaa diyorum. neyse bayaa bi linc mesaji yeyecegim ama sunuda ekleyeyim. yillardir amerika'da yasiyorum. diyeceksiniz ki sen ne anlarsin lan gavur. inanin bana olayin icinden cikip, uzaklasip olaya disardan bakina her sey daha netlesiyor.

ps: suna da cok karsiyim. xx'i o olacak, yy'yi ben alacam. abi biriktirin paranizi birlestirin BIRLIKTE alin. niye evleniyosunuz olm o zaman?

• Chapter 2 yı sabırsızlıkla bekliyorum.

• Coutinho kullanıcısına yanıt
    Sen bu gidişle evde kalırsın soyleyim sakın evliyim deme bana :p

• quote:

Orijinalden alıntı: ULTRASLAN_06

Sen bu gidişle evde kalırsın soyleyim sakın evliyim deme bana :p

dedigim gibi bu turkiye’de yasamadigim icin bu dusuncemin bana bi zarari olmayacak hocam :f

• Nişan ile kına yı sana niye katledilir

Neyse hayırlısı olsun Allah mutlu mesut etsin. Vatanına milletine ailesine hayırlı evlatlar nasip eylesin

• Normal harcamalar bende şuan o durumdayım bende aynı harcamaları yapıyorum. Millet o kadar sapki hiç bir eşya fiyatlarından, örf ve adetten haberleri yok demekki.

Allah mutlu mesut etsin.
  • Konu sahibine söylüyorum, bu kadar coluk cocugun yaninda boyle konular acilir mi? Acacagin konunun maliyeti 200 u gecmesin ki bu gencler aklinj oynatmasin.

Bu arada az para harcamissin. Takilan takilari saymayacaksin. Digerleri de cok ucuza halledilmis. Sanslisin.

Bi geri de karimin parasiyla geciniyorum demis. Bunu da marifet gibi sunuyor. Allah akil fikir versin. Gotunde donun yok ne isin var evlenmede.

• 1-2 ay içinde evlendim pişmanım diye burda konu açıcaksın ve bunca gereksiz harcama için kafanı duvarlara vurucaksın demedi deme

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi rekuku -- 17 Şubat 2018; 8:44:40 >
  • domatesadam kullanıcısına yanıt
    Tamda evlenilecek insanı bulmuşsunuz hocam.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi rekuku -- 17 Şubat 2018; 8:56:32 >
    < Bu ileti tablet sürüm kullanılarak atıldı >
  • Bu düğün işleri düşündüğümden de sacmaymis... Akıl fikir diyorum başka birşey demiyorum.. Bu kadar masrafa telaşa girilecegine neden 2 sahit alıp nikah yapıp gecmiyorsunuz.. Hayır ortada cool hatırlanacak bir durum da yok ki herkesin size dayattigini yapacaksınız... Bu yazdıkların tek kelimeyle kulağa iğrenç geliyor...

• quote:

Orijinalden alıntı: Orange.

quote:

Orijinalden alıntı: Tw Scott

Bu ne la bu parayla omur boyu karıya gidersin. Çocuk istiyorsan çocuk bile alırsın

Böyle konuşmaya devam et zamanı geldiğinde sana daha fena kitleyecekler. Ergenler sizi.

Evleneceğiniz kadından önce bi ananıza babanıza anlatın bakayım bunları.

Yaşım sensen emin ol büyük. Burası konu dışı değil mi ? Burda eğlencesine istediğimi yazamicakmiyim. Evlilikten sizin canınız yanmış herhalde ısırcak adam arıyorsunuz hürmetler

• Konuyu takibe alalım, bakalım bu evliliğin masrafı cidden ne kadar olacak.
    Evlilik masrafları zordur bilirim. Bu yıl olmazda herhalde seneye bizimde yiğeni eveririz ona gönderirim.
    Şimdiden hayırlı olsun diyorum.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi TeNNiSeR -- 17 Şubat 2018; 9:41:13 >
  • ciddi ciddi paralar gidiyor şimdi konu sahibi bunu normal karşılıyor ama her evlenende bu masrafları yapacak kadar para kazanamıyor maalesef.
    karşı tarafın anlayışı gerçekten çok önemli öncelikle evleneceğin insanın düşüncesi çok önemli yoksa işin içinden çıkamazsın artık evlilikte kız tarafı buna kız da dahil çok gösterişe önem vermeye başladı 20 tane bilezik olsun şu gramda bu özellikte olsun gibi çok aşırı masraf çıkarmaya başladılar ki bu alınan bilezikler gerdanlıklar kız tarafının annesi tarafından o altınlar senin harcatma denecek kadar ayrıma giriyor bu çok tehlikeli bir durum o yüzden çoğu insan evlenmek istemiyor...
  • .... şeysi çok yakın dostum sayesinde ucuza kapattık (124214813 TL)
  • Kardeşim buzdolabını alacaksan büyük bişey al. Ben iki kişiyiz ne olacak ki dedim. Hiç bişey sığdıramıyoruz. Mecburen büyük dolap alacağım bu yaz. Bu arada Allah mutlu mesut etsin.

• 
Sayfa: önceki 56789
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.