Şimdi Ara

Evleniyorum. Adım adım harcamalar. (8. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
647
Cevap
81
Favori
58.519
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
193 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 678910
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • Allah hayırlı uğurlu etsin bir yastıkta kocaltsın. Umarım eşin melek gibi bir insan çıkar da bu yaptığın masraflar fazlasıyla değer. Eğer başkaldıran şirretin teki çıkarsa Allah sana Eyüb sabrı versin kardeş.

Kimi demiş ben bu parayla ömür boyu karıya giderim kimi demiş tatiller şunlar bunlar bilmem ne. Kardeş adam evlenmiş neyin lafını yapıyonuz adamın moralini bozmayın.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi TanridanKutBolmus -- 17 Şubat 2018; 10:8:48 >
  • quote:

Orijinalden alıntı: V-for-vandetta

Hocam niye tatlıyı tanışmaya giderken 1 kilo götürdünüz az değil mi ben üç sefer tatlı aldım 2 sefer 3 kilo sonuncu 1 tepsi 4 kilo civarıydı. Bu hafta da nasip olursa istemeye gidecez çikolata çiçek tatlı derken yine para bitecek ama olsun sonunda mutlu olacağını düşündükçe harcanan paranın önemi yok. herşey para değil beyler eğer doğru insanı bulduysaniz parayı düşünmemek lazım

Mutlu olmak için para harcaman gerekiyorsa tünelin ucu bombok bir yere çıkıyor haberin olsun.

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >

• Evlilik zengin işi olmuş.

• Yav zaten çoğu üyenin kız arkadaşı yok. Bu konudan sonra hiç olmaz.

• Bedava..

• Eşim yabancı uyruklu. 1 Ay önce evlendik. Nişan yapmadık. Aile içi vırt zırt da yapmadık.

30$ Bekarlık Belgesi
    95 TL Cüzdan ücreti
    600 TL - 10 Kişi arkadaş arası yemek yedik
    Ceket ve ayakkabıyı arkadaştan ödünç aldım.
    Gömlek pantolon kravat 100 TL (Lcw)
    Eşimin elbisesisini bakırköyden aldık. Ufak görünmeyen bir yerinde minik söküğü vardı kendimiz diktik. Ücreti 50 TL + 5tl terzi ücreti = 55 TL

Ortalama 2-3kez Uber kullanımı 80 TL.
    Birkaç yurtdışından yurtiçinden gelen arkadaşa yapılan masraf 400 TL

Ortalama 1500. Ivır zıvır sağda solda belirsiz giden 500 TL daha vardır. 2000 TL
  • Bir tane hayırlayan yok nasıl insanlarsınız.Adamın mutluluğuna ortak olacağınız yerde , Herşeyi dalgaya alan , espri olsun diye her lafı söyleyen iğrenç insanlarsınız.

Hayırlı uğurlu olsun hocam.Allah iki cihandada mutlu etsin :)

• Bir kişi de çıkıp "Allah mutlu mesut etsin kardeşim" dememiş. E ben diyeyim bari.

• quote:

Orijinalden alıntı: r10semih

Nisanın, kinanin masraflarını sen niye karşıladın? Bunları kız tarafı yapıyor diye biliyorum

Nişanı kız tarafı yapar, düğünü erkek tarafi bu böyledir ama olmasi gereken ise herseyin ortak olarak alınması gerekir çok kârlı oluyorsun 6 bin lira düğün salonuna tek vereceğine ortak olarak böyle daha mantıklı olur ama Elalem ne der düşüncesi olduğu sürece bu kafadan devam etmeye çalışılır

• 39 000 liraysa hemen evlenek :))) ben 75 000 bekliyordum :)
  • Forumun seviyesi yerlerde. Yok kitleyeceklermiş yok tünelin ucu bombok bir yere çıkıyormuş. Sizene arkadaşım isteyen istediği kadar para harcar size ne. Evlenmeyin lan sizinle evlenecek kadına yazık evlilik konusunda üç beş kuruşun hesabını yapan adamdan bir halt olmaz

• quote:

Orijinalden alıntı: domatesadam

Toplayan kimse yok mu ya ben üşendim. Bence biraz garip olmuş bende 23 ekim de evlendim eşyalar hariç toplamda 6000 TL ye hallettim. Ne takı ne altın aldım ikimiz de gümüş alyans kullanıyoruz. Kızılayda limon pazarından aldık. Altın alamam dedim. Sağolsun benden ne eşya ne para ne mal istedi. Hatta şuan stajyerim ve aylık 300 TL alıyorum eşimde 2900 TL alıyor. Onun maaşıyla geçiniyoruz. Bana para mal mülk değil sen lazımsın diyen birini bulun arkadaşlar

Ölücülüğün önünde şapka çıkarıyorum :) şaka bir yana bu devirde böyle insan bulmak zor maşallah nazar değmesin.
  • Bende 2 yıla yaklaştı evlendim, bizde masraf ettik elbet

Ama tutup da internette bunları yazmak ağlamak ne kadar doğru bilemedim

Bir işe kalkmışsın bari dik dur

• sen evlenme
  • Hocam 39 a iyi halletmişsin hayırlı uğurlu olsun
  • Mutlu oluyorsa bir insan bunları yapmakla birşey diyemem ancak bana 50.000 tl verseler bu yaşanılan süreçlerin hiçbirisini yapmam. Ailelerin iki insanın arasındaki şeye bu kadar dahil olması baştan aşşağı absürdlük. 17 yaşında böyle düşünüyordum 23 yaşındayım hala aynı düşünüyorum 30 a da gelsem düşüncelerim değişmiyicek.
  • Kina nedir ya

• quote:

Orijinalden alıntı: DearDaily

.... şeysi çok yakın dostum sayesinde ucuza kapattık (124214813 TL)

Evet aynen. Hatta bedavaya getirdi. Şeysi kar kazanmadi zarar etti.

• Bu düğün masraflarının ceteresini tutmak moda mi oldu yeni yeni. Daha öncede oturup masrafları yazan tartışan oldu.

İşletme actinizda giderleri gelirleri mi hesapliyorsunuz yoksa evlendiniz mi belli değil.

Bana anormal geliyor.

• Bir tane olumlu yorum yuk mu? Herkes karamsar.

• 
Sayfa: önceki 678910
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.