Şimdi Ara

EVLENİP BOŞANMIŞ VE 4 YAŞINDA ÇOCUĞU OLAN BAYANLA EVLENMEK (7. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
3 Misafir (1 Mobil) - 2 Masaüstü1 Mobil
5 sn
251
Cevap
13
Favori
57.728
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
1 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 56789
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş

Orijinalden alıntı: Robinson_Crusoe

Bu durumu önce babana söyle ondan sonra annene söyle sonra gel onların yorumlarını buraya yaz,

onların rızası olmadan olmaz
  • quote:

Orijinalden alıntı: .Scare

sende 2.5 yaşında bir çocuğum var şuana kadar söylemedim benden uzaklaşmandan korktum de tepkisini ölç sonrası allah kerim

tepkısını olc en mantıklısı
  • ailene mevzudan bahsetedinmi ? ailenin düşünceleri 1. plana alınmalı bence
  • hatun milleti anasının gözüdür bin tilki dolanır kafalarında

akıllı ol ..işin mi yok napıcaksın dul kadını kadınlar ilk eşlerini unutamazzzzz sürekli seni onunla mukayese ederrr velevki ilk eşini sevmese bile

dengini bul ara evlen

• yaşı geçkin ve EVLİ kadını hayalle kandırmakta zordur, mesela 20 - 25 yaş bayan için ileri dönük plan yaparsın , hayal kurarsın ama EVLİ ile çok zor hele de ÇOCUKLU , !!!

öncesini bilmiyorsan hiç bulaşma, kadınlar bazen çok dolaşmış oluyor sonradan öğrenip pişman olma !! . boşanmış, günü birlik yaşayan çocuklu / çocuksuz bayan çok DUL KADIN İMAJI tıpatıp oturuyor BEDEN lerine inan bana, fırsatçılarda etrafta ise sen gör bak neler yapabiliyor bayanlar.... !!!

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Bukalemun -- 3 Kasım 2010; 16:48:59 >
  • quote:

Orijinalden alıntı: Cloud Nine

Ben sana bi anımı anlatayım.

Belki benden büyüksündür.
    Ama fikir oluşturabilir. Yaşım 25.
    Bir kız ile tanıştım bundan 2 sene önce.

2-3 ay görüştük.
    Ben bunun evlenip ayrıldığını kocasından dayak yediğini ve ayrılık sebeplerinin bu olduğunu öğrendim.
    Zaman geçtikçe artık dahada yakınlaşmaya başladık sevgili gibiydik ben bunu istemiyordum kesinlikle ama engelde olamıyordum.
    Kız tam istediğim gibi, hareketleri tavırları olaylara yaklaşımı vs.

Artık bir süre sonra bizi görenler sevgili muamelesi yapmaya başlamıştı, kendime yakıştıramamıştım.
    Neyse bir akşam dışarı çıkıyoruz, kızın ayrıldığı kocası gördü bizi arabada.
    Arabamın camları filmi içerisi görünmüyor ama kız sanırım bilerek camı açtı görünelim diye.
    Neyse adam arabayı da bizide aklına kazımışki, 1 hafta sonra arabanın aynaları kırılmaya başladı.
    Yaptırıyoruz kırılıyor, yaptırıyoruz kırılıyor. Olay bu adamdan kaynaklıymış.
    Sorun buda değil, o arabaya annem babam biniyor.
    Ya annem varken birşey yapsa yada babam varken? Ne olacak?

Neyse geçtim.
    Benim bir süre sonra öğrendiğim birsürü şey oldu.
    Onunla bununla yatıp kalkması, zarttı zurttu neler neler.
    Kocasından dayak yemiş fakat ayrılma sebepleri dayak değilmiş. Bunu mahkemeye kanıt olarak göstermiş.
    Kocası asgari ücretli bir çalışan bu kızda parayı seven birisi.
    Açıkçası benimle param olduğu için geziyordu.
    Ben kalkıp birgün gel şu bahçede alalım çekirdek çitleyelim desem eminim gelmezdi.

Bir süre sonra babama böyle birşey açıklama gafletinde bulundum. Sonuçta babam ben birçok şeyimi paylaşırım.
    Evladım; sana kalmış sevdiysen geleceğini görebiliyorsan ben senin düğününü yapar, evini düzerim.
    Ama bir baba olarak evladımın tertemiz bir kızla evlenmesini yuva kurmasını isterim.
    Gönül bu söz geçiremezsin ama sana önerim ilerde başın çok ağrır. Pişman olursun dedi.

Oturdum düşündüm. Kıza tek tek söyledim. Ben dedim bu ilişkiyi yürütmek istemiyorum, seninle zaten evlenemem umarım boş hayallere kapılmamışsındır, yollarımız burda ayrılıyor beni rahatsız etmezsen sevinirim yedik içtik hakkını helal et dedim. Kızda bunu bende biliyordum ne zaman söylüyeceğini merak ediyordum demekki bu zamanmış hoşçakal dedi ayrıldı.

1 senedir yüzünü bile görmüyorum, görmekte istemiyorum. Tüm arkadaşlarıyla ilişkimi kestim.

Ama emin ol, o sürede çektiğim dertleri bir bilsen.
    Eski kocasının gelip tehditler etmesi. Hoş ısıracak köpek havlamazda. İşte yinede insan dertsiz başını derde sokacağı için canı sıkılıyor.
    Kocasının ailesini beni izlemeleri felan filan neler neler.

Şimdi bir kız arkadaşım var, şeytan kulağına kurşun Allah herkese böyle bir kız arkadaş nasip etsin.
    Hanım mı hanım, oturaklı, oturup kalkmasını nerde ne konuşacağını bilen, zeki mi zeki, hamarat mı hamarat birisi var hayatımda.
    Ve evlenmeyi ciddi ciddi düşünüyorum. Annem ilede tanıştırdım annem kıza bayıldı bayıldı. O kadar iyi anlaşıyorlar ki anlatamam. Annemle beraber çıkarlar alışveriş yaparlar, gezer tozarlar beraber yemek yaparlar. Maşallah birde güzel yemek yapıyor mest oluyorum. Kızın ilk sevgilisi erkek arkadaşı benim inanmazsınız.

Kesinlikle aileme ve bana yakışır bir kız olduğunu düşünüyorum.

Kız dediğin ileride, annenin babanın hastalığında onlara yardım etmesi gerekirse altlarında ki b.ku bile temizlemesidir. Benim gözümde evlilik budur. Biz ailemizden büyüklerimizden böyle gördük. Benim annem babamın babasına 2 sene baktı bıkmadan usanmadan. Şimdi bu kadın cennetlik değil midir? Gerçi her anne cennetliktir. Ama bu büyük bir sevaptır.

O kadar mutluyum ki bilemezsiniz.

Ama ben o dul kızla bunları yapıyor olsam bu kadar mutlu olmazdım. Hergün başımda bir bela olur, ensemde boza pişerdi.
    İyikide oturup düşünmüşüm.

Sana tek tavsiyem iyice otur düşün.
    Bulaşma derim.
    Tertemiz bir sayfa aç, ailene yakışır bir gelin adayı bul.
    Öncelikle sen sev o seni sevsin vs.

İnşallah ömür boyu mutlu olabileceğin gelişmeler yaşarsın.

Allah nazarlardan saklasın hocam

• quote:

Orijinalden alıntı: Baba Naber

quote:

2-3 ay görüştük.
    Ben bunun evlenip ayrıldığını kocasından dayak yediğini ve ayrılık sebeplerinin bu olduğunu öğrendim.
    Zaman geçtikçe artık dahada yakınlaşmaya başladık sevgili gibiydik ben bunu istemiyordum kesinlikle ama engelde olamıyordum.

Artık bir süre sonra bizi görenler sevgili muamelesi yapmaya başlamıştı, kendime yakıştıramamıştım.
    Arabamın camları filmi içerisi görünmüyor ama kız sanırım bilerek camı açtı görünelim diye.
    Neyse adam arabayı da bizide aklına kazımışki, 1 hafta sonra arabanın aynaları kırılmaya başladı.

Neyse geçtim.
    Kocasından dayak yemiş fakat ayrılma sebepleri dayak değilmiş. Bunu mahkemeye kanıt olarak göstermiş.
    Ben kalkıp birgün gel şu bahçede alalım çekirdek çitleyelim desem eminim gelmezdi.

Bir süre sonra babama böyle birşey açıklama gafletinde bulundum. Sonuçta babam ben birçok şeyimi paylaşırım.
    Evladım; sana kalmış sevdiysen geleceğini görebiliyorsan ben senin düğününü yapar, evini düzerim.
    Ama bir baba olarak evladımın tertemiz bir kızla evlenmesini yuva kurmasını isterim.
    Gönül bu söz geçiremezsin ama sana önerim ilerde başın çok ağrır. Pişman olursun dedi.

Oturdum düşündüm. Kıza tek tek söyledim. Ben dedim bu ilişkiyi yürütmek istemiyorum, seninle zaten evlenemem umarım boş hayallere kapılmamışsındır, yollarımız burda ayrılıyor beni rahatsız etmezsen sevinirim yedik içtik hakkını helal et dedim. Kızda bunu bende biliyordum ne zaman söylüyeceğini merak ediyordum demekki bu zamanmış hoşçakal dedi ayrıldı.

1 senedir yüzünü bile görmüyorum, görmekte istemiyorum. Tüm arkadaşlarıyla ilişkimi kestim.

Eski kocasının gelip tehditler etmesi. Hoş ısıracak köpek havlamazda. İşte yinede insan dertsiz başını derde sokacağı için canı sıkılıyor.

Şimdi bir kız arkadaşım var, şeytan kulağına kurşun Allah herkese böyle bir kız arkadaş nasip etsin.
    Hanım mı hanım, oturaklı, oturup kalkmasını nerde ne konuşacağını bilen, zeki mi zeki, hamarat mı hamarat birisi var hayatımda.
    Ve evlenmeyi ciddi ciddi düşünüyorum. Annem ilede tanıştırdım annem kıza bayıldı bayıldı. O kadar iyi anlaşıyorlar ki anlatamam. Annemle beraber çıkarlar alışveriş yaparlar, gezer tozarlar beraber yemek yaparlar. Maşallah birde güzel yemek yapıyor mest oluyorum. Kızın ilk sevgilisi erkek arkadaşı benim inanmazsınız.

Kız dediğin ileride, annenin babanın hastalığında onlara yardım etmesi gerekirse altlarında ki b.ku bile temizlemesidir. Benim gözümde evlilik budur. Biz ailemizden büyüklerimizden böyle gördük. Benim annem babamın babasına 2 sene baktı bıkmadan usanmadan. Şimdi bu kadın cennetlik değil midir? Gerçi her anne cennetliktir. Ama bu büyük bir sevaptır.

Ama ben o dul kızla bunları yapıyor olsam bu kadar mutlu olmazdım. Hergün başımda bir bela olur, ensemde boza pişerdi.

Bulaşma derim.

Aynen.

• gerçekten böyle birşey yaşıyorsan kusura bakmada derdinin dermanı bu forum olamaz,ailewn,dostların ,aklına ,hayat tecrübesine güvendiğin kimsen yok mu senin
  • Hepinize yorumlarınız ve tavsiyeleriniz için teşekkür ederim. Genel bir cevap yazmayı düşünüyorum. Çok sağolun varolun arkadaşlar.
  • evet bekliyoruz olayları son gelişmeleri
  • Söylendi mi bilmiyorum ama herşeyden önce diğer kocası ile neden boşandığını bir öğren..Ona göre davran derim...Aynı çıkmaza sen de düşmemen için..
  • Arada çocuğun olması kötü.Ben senin yerinde olsam,kendime güvenip de evlenemem çocuklu bir bayanla.
  • abi tahminimce benden büyüksün bence biraz çocukla vakit geçirin eğer çocuğu sevebileceksen evlen yok ben benim olmayan çocuğu sevemem ilerde kendi çocuğumla ayrım yaparım dersen evlenme çünkü bu ikinizin arasında olumsuzluklara yol açacaktır mutlu olamazsın
  • Bu ilginin altından garip nedenler çıkabilir. Çıkar amaçlı bir sevgi olmasın dikk et en mantıklısı herşeyi açık açık anlat seviyorsa gercekten anlayışla karşılar.
  • hala gelmedi cvp
  • quote:

Orijinalden alıntı: melih_

Arkadaşlar zor bir durumdayım, bu konu hakkında hiç bir önyargı ve tutucu bir tavır sergilemeden yardım amaçlı olarak ya da daha önceden böyle bir deneyim yaşamış arkadaşlardan öncelikli olarak düşüncelerinizi yazmanızı istiyorum.
    Hikayeme gelince;
    Ben yolun yarısına gelmiş ve henüz evlenmemiş bir erkeğim.
    İşyerimde bir bayan ile aramda oldukça samimi bir arkadaşlık kurmuştum.
    Bu arkadaşlık ikimiz arasında sevgi oluşturdu.
    Bahsettiğim bayan benden oldukça etkilenmiş durumda.
    Ancak daha önce evlenmiş boşanmış ve dört yaşında bir erkek çocuğuna sahip.
    Bana bu ilişkinin ciddiyete dökülmesi gerektiğini, aksi takdirde kendisine laf geleceğini benim açımdan benim bir kaybım olmayacağını söylüyor.
    Bana işi ciddiyete dökmemiz gerektiği hususunda telkinlerde bulundu.
    Ben ise hemen cevap vermedim.
    Bayanı seviyorum, özel biri, hayatım boyunca istediğim özelliklerde olan biri.
    Ancak bir tane çocuğu var.
    Sizce böyle bir bayan ile evlenmek ne derece doğru olur?
    Evlendik diyelim ne gibi sorunlar çıkabilir?
    Çocuk ilerde ne gibi sorunlar çıkarabilir?
    Diyelim ki evlendik ve bu sefer bir çocuk daha oldu. Sizce bayan iki çocuk arasında ne gibi bir eşitlik yapabilir?
    Birde şu var, acaba şimdiki çocuğuna babalık yapacak bir enayi mi arıyor, bunu ben mi farketmiyorum?
    Çok zor durumdayım, aklıma takılan ilk sorular bunlardı.
    LÜTFEN ALLAH RIZASI İÇİN OBJEKTİF YAKLAŞIM VE YORUMLARINIZI BEKLİYORUM...

pm atmısdım okumazsınız belkı buraya da yyapıstırıyım yazdıklarımı;

selamlar. şu evlilikle ilgili konunuzu okudum da. belki yardımı olur..

ben su an 18 yaşındayım. abim ise 23 yaşında(üvey abim).

annemin ilk eşinden abim doğmuş. 1 1,5 yıl kadar sonra trafik kazasında vefat etmiş abimin babası.

bunun üzerine abim 3-4 yaşlarında iken annem babamla tanışmış. evlenmişler. ben doğmuşum. aramızda 5 yaş fark var.

şu an hepimiz çok mutluyuz annem asla ama asla en ufak bir ayrım yapmaz aramızda.

ama bu durumlara gelmek hiç de kolay değil. bunu yapınız kaldıramayacaksa hiç başlamayın derim. şöyle ki ;

çok sorunlu dönemler geçirdik. ben ilk okul 5 deyken abim orta okulu bitirdi, ben orta okuldayken lisedeydi, içki sigara, babam az sokaklardan toplamadı annemle beraber abimi. ülkü ocaklarına gitmiş, falakalar yemiş, sarhoşken motor ile kaza yaptı. sokak sokak onu aradğımız oldu. yerlerde sokakda sarhoş sızmış bulduğumuz oldu. bunların hepsi zibidilikle ilgili değil. 4 yaşında bir çocuğun bu durumlara düşmesi tamamen piskolojik.. ben daha çok küçük olduğum için kimbilir bana anlatılmayan söylenmeyen neler vardır.. ben 15 yaşındayken bu durumu anlattılar bana, öz abim sanıyordum, soyadını yanlış yazılmış diye kandırdılar. kısaca çok sorunlu dönemler geçirdik, denizliye yatılı okula gönderdiler, sonra ukraynaya gideceğim üniversiteye diye tutturdu öyle böyle ikna etti. ama babama hiç saygısızlık yaptığını görmedim.
    şu an alkolü bıraktı ukrayna gibi bir yerde 2 yıldır tövbeli ve içmiyor. anlattıklarım daha hiç birşey. sadece alkol le ilgili anılar falan..

evleneceğiniz kadın çok önemli, dediğim gibi annem asla ayrım yapmaz aramızda. karşınızdaki kadını iyi tanıyın. yukarıda anlattığım durumlar o çocuğun piskolojisine göre büyük ihtimal size de olacaktır. babam abimi hiç dövdümü bilmiyorum. zaten 12 14 yaşlarından öncesine dair çok az şeyler hatırlıyorum.

karşınızdaki kadın iyi biriyse ayrımcılık, eşitlik gibi problemlerin olacağını sanmam. fakat tam tersi bu durumu siz yaşayabilirsiniz. ben üniversite sınavından önce babamı ölçüp tartmak için okumayacağım burda bişeyler yapacağım gibisinden konu açtım üniversitede gidecek paralardan bahsettim. çok kızdı. abini yıllardır okutuyoruz sen de okucaksın parasını ben verecem bunun demi dedi. ağzıma sıçtı. belki de yaptığı tek şey budur.

ama size olacakları bilemem. çocuğun babası hayatta mı ? belki bu da ileride soruunlara yol açabilir.

yani sizin bu durumunuz internet sayfasına başlık açıp karar alınacak bir durum değil.
    dediğim gibi yukarıda anlattığım gibi çok zorlu dönemler sizi bekliyor olacaktır.
    ben şu an 18 yaşındayım hepimizin sağlığı yerinde çok şükür. bu durumu bana açıklladıklarında hayatımda ağlamadığım kadar ağladım. abimi kabullenmezmişim diye geç açıklamışlar saçma. ben 12 yıl aynı evi paylaşmışım abim için canımı bile veririm. şu an bunları yazarken bile ağlıyorum.

her neyse sadede gelelim. bu anlattıklarım sadece hayatımdan ufak bir kesit.

sizi nelerin beklediğini hiç bilemezsiniz, belki durum çok daha kötü olur belki de çok daha iyi.

Ben bunların üstesinden gelebilirim diyorsanız, kendinize güveniyorsanız bu işi yapın. ileride bu benim çocuğum değil gibisinden şeyler aklınıza gelip ayrımcılık yapa da bilirsniz. bir anne bunu hiçbir zaman yapmaz bence. 2 side onun karnından çıkıyor...
    bu çok ciddi bir durum. lütfen acele etmeyin iyice düşünün taşının. tüm hayatınızı etkileyecek bir karar olduğunu benden iyi biliyorsunuz. dediklerimi iyice düşünün. güveniyorsanız, hayırlı olsun.

teşekkürler. umarım yardımcı olabilmişimdir...

• quote:

Orijinalden alıntı: __OsKi__

quote:

Orijinalden alıntı: melih_

Arkadaşlar zor bir durumdayım, bu konu hakkında hiç bir önyargı ve tutucu bir tavır sergilemeden yardım amaçlı olarak ya da daha önceden böyle bir deneyim yaşamış arkadaşlardan öncelikli olarak düşüncelerinizi yazmanızı istiyorum.
    Hikayeme gelince;
    Ben yolun yarısına gelmiş ve henüz evlenmemiş bir erkeğim.
    İşyerimde bir bayan ile aramda oldukça samimi bir arkadaşlık kurmuştum.
    Bu arkadaşlık ikimiz arasında sevgi oluşturdu.
    Bahsettiğim bayan benden oldukça etkilenmiş durumda.
    Ancak daha önce evlenmiş boşanmış ve dört yaşında bir erkek çocuğuna sahip.
    Bana bu ilişkinin ciddiyete dökülmesi gerektiğini, aksi takdirde kendisine laf geleceğini benim açımdan benim bir kaybım olmayacağını söylüyor.
    Bana işi ciddiyete dökmemiz gerektiği hususunda telkinlerde bulundu.
    Ben ise hemen cevap vermedim.
    Bayanı seviyorum, özel biri, hayatım boyunca istediğim özelliklerde olan biri.
    Ancak bir tane çocuğu var.
    Sizce böyle bir bayan ile evlenmek ne derece doğru olur?
    Evlendik diyelim ne gibi sorunlar çıkabilir?
    Çocuk ilerde ne gibi sorunlar çıkarabilir?
    Diyelim ki evlendik ve bu sefer bir çocuk daha oldu. Sizce bayan iki çocuk arasında ne gibi bir eşitlik yapabilir?
    Birde şu var, acaba şimdiki çocuğuna babalık yapacak bir enayi mi arıyor, bunu ben mi farketmiyorum?
    Çok zor durumdayım, aklıma takılan ilk sorular bunlardı.
    LÜTFEN ALLAH RIZASI İÇİN OBJEKTİF YAKLAŞIM VE YORUMLARINIZI BEKLİYORUM...

pm atmısdım okumazsınız belkı buraya da yyapıstırıyım yazdıklarımı;

selamlar. şu evlilikle ilgili konunuzu okudum da. belki yardımı olur..

ben su an 18 yaşındayım. abim ise 23 yaşında(üvey abim).

annemin ilk eşinden abim doğmuş. 1 1,5 yıl kadar sonra trafik kazasında vefat etmiş abimin babası.

bunun üzerine abim 3-4 yaşlarında iken annem babamla tanışmış. evlenmişler. ben doğmuşum. aramızda 5 yaş fark var.

şu an hepimiz çok mutluyuz annem asla ama asla en ufak bir ayrım yapmaz aramızda.

ama bu durumlara gelmek hiç de kolay değil. bunu yapınız kaldıramayacaksa hiç başlamayın derim. şöyle ki ;

çok sorunlu dönemler geçirdik. ben ilk okul 5 deyken abim orta okulu bitirdi, ben orta okuldayken lisedeydi, içki sigara, babam az sokaklardan toplamadı annemle beraber abimi. ülkü ocaklarına gitmiş, falakalar yemiş, sarhoşken motor ile kaza yaptı. sokak sokak onu aradğımız oldu. yerlerde sokakda sarhoş sızmış bulduğumuz oldu. bunların hepsi zibidilikle ilgili değil. 4 yaşında bir çocuğun bu durumlara düşmesi tamamen piskolojik.. ben daha çok küçük olduğum için kimbilir bana anlatılmayan söylenmeyen neler vardır.. ben 15 yaşındayken bu durumu anlattılar bana, öz abim sanıyordum, soyadını yanlış yazılmış diye kandırdılar. kısaca çok sorunlu dönemler geçirdik, denizliye yatılı okula gönderdiler, sonra ukraynaya gideceğim üniversiteye diye tutturdu öyle böyle ikna etti. ama babama hiç saygısızlık yaptığını görmedim.
    şu an alkolü bıraktı ukrayna gibi bir yerde 2 yıldır tövbeli ve içmiyor. anlattıklarım daha hiç birşey. sadece alkol le ilgili anılar falan..

evleneceğiniz kadın çok önemli, dediğim gibi annem asla ayrım yapmaz aramızda. karşınızdaki kadını iyi tanıyın. yukarıda anlattığım durumlar o çocuğun piskolojisine göre büyük ihtimal size de olacaktır. babam abimi hiç dövdümü bilmiyorum. zaten 12 14 yaşlarından öncesine dair çok az şeyler hatırlıyorum.

karşınızdaki kadın iyi biriyse ayrımcılık, eşitlik gibi problemlerin olacağını sanmam. fakat tam tersi bu durumu siz yaşayabilirsiniz. ben üniversite sınavından önce babamı ölçüp tartmak için okumayacağım burda bişeyler yapacağım gibisinden konu açtım üniversitede gidecek paralardan bahsettim. çok kızdı. abini yıllardır okutuyoruz sen de okucaksın parasını ben verecem bunun demi dedi. ağzıma sıçtı. belki de yaptığı tek şey budur.

ama size olacakları bilemem. çocuğun babası hayatta mı ? belki bu da ileride soruunlara yol açabilir.

yani sizin bu durumunuz internet sayfasına başlık açıp karar alınacak bir durum değil.
    dediğim gibi yukarıda anlattığım gibi çok zorlu dönemler sizi bekliyor olacaktır.
    ben şu an 18 yaşındayım hepimizin sağlığı yerinde çok şükür. bu durumu bana açıklladıklarında hayatımda ağlamadığım kadar ağladım. abimi kabullenmezmişim diye geç açıklamışlar saçma. ben 12 yıl aynı evi paylaşmışım abim için canımı bile veririm. şu an bunları yazarken bile ağlıyorum.

her neyse sadede gelelim. bu anlattıklarım sadece hayatımdan ufak bir kesit.

sizi nelerin beklediğini hiç bilemezsiniz, belki durum çok daha kötü olur belki de çok daha iyi.

Ben bunların üstesinden gelebilirim diyorsanız, kendinize güveniyorsanız bu işi yapın. ileride bu benim çocuğum değil gibisinden şeyler aklınıza gelip ayrımcılık yapa da bilirsniz. bir anne bunu hiçbir zaman yapmaz bence. 2 side onun karnından çıkıyor...
    bu çok ciddi bir durum. lütfen acele etmeyin iyice düşünün taşının. tüm hayatınızı etkileyecek bir karar olduğunu benden iyi biliyorsunuz. dediklerimi iyice düşünün. güveniyorsanız, hayırlı olsun.

teşekkürler. umarım yardımcı olabilmişimdir...

Yazdıklarını imrenerek okudum..Helal olsun sana dostum bu yaşta bu olgunluk maşallahh..ALLAH MUTLULUĞUNUZU BOZMASIN..ABİNİ ASLA YALNIZ BIRAKMA...Bu soruya en güzel cevabı yaşadıklarını yazarak sen vermişssin umarım soruyu soran arkadaşa baya bilgi olur..Fakat şunu demek istiyorum ,anladığım kadarıyla bilinçli ve çok kişilikli annen baban olduğu halde bu kadar zorluklar çekmişsiniz,ya böyle olmasaydı??yani annen yada baban bu kadar düzgün insanlar olmasaydı??değilmi,neler olurdu senle abine ..Demek istediğim şartlar uygunken bile bu kadar zor bir durumsa , bu soruyu soran arkadaşn bunları çok iyi düşünmesi lazım..sizinde dediğinz gibi karşıdaki bayanı çok ama çok iyi tanıması lazım..yazdıklarına göre tanıdığınıda sanmıyorum...o yüzden umarım bu sevdadan vazgeçer soruyu soran arkadaş...

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Bilinmezlik -- 5 Kasım 2010; 22:14:00 >

• quote:

Orijinalden alıntı: hunter06

melih bir kere yolun yarısına geldim felan düşüncesinden muhakkak kurtul vaktim geçiyor vs diye alel acele evlenmeye kalkarak mantıklı bişey yapmış olmuyorsun heleki çocuklu ve boşanmış bir kadınla bunu yaparak normalden daha zor bir şekilde yapmaya kalkıyorsun

etrafta 28-30 yaşında eline erkek eli değmemiş bir kız al yaşından dolayı zaten sana olanca haliyle bağlanır ve sen rahat edersin

sana tavsiyem kesinlikle ama kesinlikle acele etme artı çocuğuyla boşanmayı göze almış bir kadın en ufak bir marazada sana da tekmeyi basmaktan çekinmez

bana sorarsan kesinlikle uzak dur

daha önce yukarıdaki mesajı yazmıştım birde şunu ilave etmek isterim

kadın şuysa kadın buysa kadın iyiyse gibi mesajlar atılmış burda kadın değil yükü alacak olan sensin

şöyleki bir kadınla evlendiğin zaman ona bağlanacaksın ona zaman ayıracaksın sevgi saygı alaka şevkat göstereceksin maddi manevi emek vereceksin fakat çocuklu bir kadınla evlenerek bu saydıklarımı hem ona hem çocuğuna ve bunlarla birlikte olası sorunlarda veya çocuklar ilgili paylaşımlarda çocuğun eski babasına anlayış göstereceksin adam belki seni kabullenmeyip burnunuzdan getirecek mevcut evliliğinizi

yani sırtına alacağın yük 3 misli artacak bunu taşıyacak gücün varsa gir işin içine bu her kişinin kaldırabileceği bir yük değil bu , bu bağlamda kadın için değişen bir şey olmaz bir kere boşanmış ikinci defa boşanmak ona koymaz olan sana olur

çocuksuz biriyle evlensemde çocuğum olacak şeklinde düşünme sen kendi çocuğunu kabullendiğin gibi başkasının çocuğunu kabullenemezsin hiçbir zaman

• quote:

Orijinalden alıntı: GöKHaN 35

quote:

Orijinalden alıntı: Baba Naber

quote:

2-3 ay görüştük.

Neyse geçtim.

Bulaşma derim.

Aynen.

Valla hikayeni dinlerken sonlarına doğru inanılmaz mesut oldum..inşallah kaderim seninki gibi olur.baş kısmı biraz yakın

• Yazdıklarını imrenerek okudum..Helal olsun sana dostum bu yaşta bu olgunluk maşallahh..ALLAH MUTLULUĞUNUZU BOZMASIN..ABİNİ ASLA YALNIZ BIRAKMA...Bu soruya en güzel cevabı yaşadıklarını yazarak sen vermişssin umarım soruyu soran arkadaşa baya bilgi olur..Fakat şunu demek istiyorum ,anladığım kadarıyla bilinçli ve çok kişilikli annen baban olduğu halde bu kadar zorluklar çekmişsiniz,ya böyle olmasaydı??yani annen yada baban bu kadar düzgün insanlar olmasaydı??değilmi,neler olurdu senle abine ..Demek istediğim şartlar uygunken bile bu kadar zor bir durumsa , bu soruyu soran arkadaşn bunları çok iyi düşünmesi lazım..sizinde dediğinz gibi karşıdaki bayanı çok ama çok iyi tanıması lazım..yazdıklarına göre tanıdığınıda sanmıyorum...o yüzden umarım bu sevdadan vazgeçer soruyu soran arkadaş...

Sağolasın kardeşim hakkımda söylediklerin için de ayrıca teşekkür ediyorum.

Belki de yaşadıklarım olgunlaştırmıştır.. İnsan her olaydan her şeyden bir şeyler kapmalı...

Haklısın annem de babam da düzgün insanlar, sorumsuz birileri aynı şeyleri yaşasaydı çok daha kötü şeyler olabilirdi belki de.

Umarım herkes hak ettiği gibi yaşar, bunun için de çabalamak lazım tabi ki.

Sağlıcakla kalın...

• 
Sayfa: önceki 56789
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.