Şimdi Ara

EVLENİP BOŞANMIŞ VE 4 YAŞINDA ÇOCUĞU OLAN BAYANLA EVLENMEK (9. sayfa)

Bu Konudaki Kullanıcılar:
3 Misafir (1 Mobil) - 2 Masaüstü1 Mobil
5 sn
252
Cevap
13
Favori
57.290
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
1 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 7891011
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
    Hocam halen aynı yerdemi çalışıyorsunuz ? Ve bu evlenmedim demissiniz bunu açar mısınız neler oldu falan . Üstünden 7 sene geçmiş .

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • İlgilenen arkadaşlar için hikayenin sonunu ayrıntısı ile anlatacağım bir vakitte.
    Aynı yerde çalışıyoruz sayılır,
    EVLENMEDİM.
    ÇOK İYİ YAPMIŞIM. İNSANLARIN GERÇEK YÜZLERİNİ GÖRDÜM.
    KİMSEYE TAVSİYE ETMİYORUM.
  • iyi yapmışsınız . kısa süre önce neredeyse sevmediğim biriyle mantık için evlenecektim daha sonra kendime şu soruyu sordum .. sevmediğim bir kadından olan çocukları sevebilir miyim... ve vazgeçtim en doğrusunu yapmışsınız insan bazı durumlarda öz çocuğunu sevebilir miyim diye sorguluyor el alalemin çoçuğunu ne kadar sevebilirsiniz.. ikinizinde ilk evliliği olsa çocuğunuz olmasa evlatlık alın derim ama .. şimdi bana kızanlar olacak körler topallar bile sıfır kilometre kız alıyor sen neden başına bela edeceksin çocuklu kadını. iyi yapmışsın sallaaa
  • Kadının seni dul çocuklu kalmamak için kullanmadığını anlayabilmemizin bir yolu yok. Sevdiğine inanıyosan seviyosan okey bence. Ama 1 -2 ayda evlenmek isteyen biriyse garipserim açıkçası
  • Up Beyler 7 yıl sonra gelen güncellemeyi bekliyoruz :)

< Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >
  • quote:

Orijinalden alıntı: Mianfei

Kadının seni dul çocuklu kalmamak için kullanmadığını anlayabilmemizin bir yolu yok. Sevdiğine inanıyosan seviyosan okey bence. Ama 1 -2 ayda evlenmek isteyen biriyse garipserim açıkçası

Hocam test yaptım zaten beni sevdiğini söyleyememişti bende bitirdim.
  • Hocam şimdi ben ne olursa olsun, isterse çocuğu olsun isterse olmasın, evlenip boşanmış veya dul kalmış biriyle bekar birinin evlenmesinden yana değilim. Tecrübesizlikler olur o ilkin heyecanını tadamazsınız. Sorumluluk bilincine geç girebilirsiniz ikinizin hareketleriniz birbirini tutmaz vs. gider bu. Çocuk daha küçük alıştırırsanız belki sorun olmaz lakin bir gün öğrenirse (özellikle gençlik zamanında) çok büyük sıkıntı çıkarabilir. Keza onun gerçek babası da öyle. Öyle bir şey olursa akrabalarınız ve hatta ebeveynleriniz bile bunu başınıza kakacaktır. Şahsen ben dertsiz başımı ağrıtmak istemezdim. Yine seçim sizin.

Edit: Ne tufanlar dönmüş burada. İyi ki evlenmemişsiniz hocam tebrik ederim.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Scalh -- 12 Ağustos 2017; 0:34:52 >
  • Kocasını doğru seçememiş bir kadın özel degildir. Eğlenmenizi tavsiye etmem. Çocuk olmasa neyse de bir de çocuk var. Hiç hoş bir durum degildir.

1. Doğru koca seçememiş

2. Yanlış koca tarafından çocuk yapmış.

3. Ortada kalmamak için başka bir erkeğe yazmaya karar vermis.

4. O erkek sensin

5. Düşük profilli bitrysen evlen hocam

5. Yuksek profilden zaten evlenmezsin

6. Boşanmış kadınla boşanmış erkekler eklenmelidir

• DAHA ÖNCE EVLENMEMİŞ YANİ BEKAR BİRİNİN DEĞİL ÇOCUKLU, ÇOCUĞU OLMASA BİLE DUL BİRİ İLE EVLENMESİNE KARŞIYIM.
  • Sonuc ne oldu

• Evlenmemen için 6 sebep sayabilirim.Belki evlenir çok mutlu olursun ama sonuçta riskli bir iş bence.Kumardan farkı yok.

1. Evleneceğin dul birisi olduğu için sürekli seni ilk kocasıyla kıyaslayacak.
    2. Boşanma konusunda tercübesi olduğu için sürekli acaba günün birinde benden vazgeçer mi endişesi yaşayacaksın.
    3. İlk evliliğinden olan çocuk hep 4 yaşında kalmayacak.Düşün insanın kendi çocuğu bile illallah getiriyor sen birde cici baba olacaksın.Kendi çocuğun olsa kızarsın döversin ama bu çocuğa bunu yapamazsın.Yaptığın an eski kocanın hışmına uğrarsın
    4. İlk kocası arıza birisiyse olaylı ayrıldılarsa adam belki çocuğunu icra yoluyla görmek için kapına sabah icra memuruyla dayanacak.Yine huzur kalmayacak.
    5. İlk kocası çocuğunu sana karşı doldurup intikam için evliliğin altına dinamit döşeyebilir.Tabi burada nasıl ayrıldıkları önemli.Koca vazgeçen mi vazgeçilen mi?
    6. Evlilik sürecinde çocuğunuz olduğunda öz çocuğunla üvey çocuğun arasında ayrım yapmaman lazım.Ayrıca üvey çocuktan dolayı ilk kocanın da sponsoru olacaksın.Büyük ihtimal seni sevecektir onu nafakadan ve çocuğun masraflarından kurtardın diye
  • quote:

Orijinalden alıntı: rambursman

Sonuc ne oldu
    Sayın @rambursman

Konuyu sonuna kadar takip ederseniz nasıl sonuçlandığını anlarsınız.
    Özet geç derseniz; olmadı.
    İyi ki de olmamış.

Teşekkürler.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi melih_ -- 31 Mayıs 2018; 10:18:34 >
  • quote:

Orijinalden alıntı: comm

Evlenmemen için 6 sebep sayabilirim.Belki evlenir çok mutlu olursun ama sonuçta riskli bir iş bence.Kumardan farkı yok.

1. Evleneceğin dul birisi olduğu için sürekli seni ilk kocasıyla kıyaslayacak.
    2. Boşanma konusunda tercübesi olduğu için sürekli acaba günün birinde benden vazgeçer mi endişesi yaşayacaksın.
    3. İlk evliliğinden olan çocuk hep 4 yaşında kalmayacak.Düşün insanın kendi çocuğu bile illallah getiriyor sen birde cici baba olacaksın.Kendi çocuğun olsa kızarsın döversin ama bu çocuğa bunu yapamazsın.Yaptığın an eski kocanın hışmına uğrarsın
    4. İlk kocası arıza birisiyse olaylı ayrıldılarsa adam belki çocuğunu icra yoluyla görmek için kapına sabah icra memuruyla dayanacak.Yine huzur kalmayacak.
    5. İlk kocası çocuğunu sana karşı doldurup intikam için evliliğin altına dinamit döşeyebilir.Tabi burada nasıl ayrıldıkları önemli.Koca vazgeçen mi vazgeçilen mi?
    6. Evlilik sürecinde çocuğunuz olduğunda öz çocuğunla üvey çocuğun arasında ayrım yapmaman lazım.Ayrıca üvey çocuktan dolayı ilk kocanın da sponsoru olacaksın.Büyük ihtimal seni sevecektir onu nafakadan ve çocuğun masraflarından kurtardın diye
    Sayın @comm

Öncelikli olarak konu ile ilgili yorumlarınız için çok teşekkür ederim. Yazdıklarınızda yerden göğe kadar haklısınız. Size katılıyorum.
    Olayın sonucu ile ilgili olarak lüften konuyu sonuna kadar okuyup tüm yorumlara bakacak olursanız işin olmadığını anlarsınız. İyi ki de olmamış. Allah yüzüme baktı diyorum.
    İlginiz için teşekkür ederim.
    Sağlıcakla.
  • ilk evliliği kocası bunu aldattığı için bitmiş bir mesajında öyle yazmışsın, bir erkek eşini aldatıyorsa;

1-yeterli ilgiyi göremiyordur,
    2-yatakta istediğini alamıyordur,
    3-sevgi saygı kalmamıştır,
    4-gavatın tekidir her şey yolunda giderken aldatıyordur.

yani özet ben sana evlenme seni memnun edemez diyecektim ki zaten evlenmemişsin.

hakkında hayırlısı olur inş.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi akrepyusuf -- 31 Mayıs 2018; 10:51:53 >
  • Benden buyuksundur. Abicim sana simdi iki tane oneri de bulunucam .

1-) "Birde şu var, acaba şimdiki çocuğuna babalık yapacak bir enayi mi arıyor, bunu ben mi farketmiyorum? " Sezgilerine guveniyor isen bu %90 doğrudur.

2-)https://forum.donanimhaber.com/evlilik-uzerine-sohbetler--68788042 bir de burada evlilik uzerine sonbetleri okursan en cok begenilenleri. Senin olayina benzeyen 1-) ilk once cok mutlu oldugunu ifade ediyor abba sever nickli abi :https://forum.donanimhaber.com/evlilik-uzerine-sohbetler--68788042-107#98194404 2-) huzun :https://forum.donanimhaber.com/evlilik-uzerine-sohbetler--68788042-113#99904407

Cok tehlikeli ve riskli hocam evlenmek. Evlilik uzerine sohbetleri okuduktan sonra evlenmeni tavsiye ederim.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Mesaopp -- 31 Mayıs 2018; 11:36:17 >
  • quote:

Orijinalden alıntı: melih_

İlgilenen arkadaşlar için hikayenin sonunu ayrıntısı ile anlatacağım bir vakitte.
    Aynı yerde çalışıyoruz sayılır,
    EVLENMEDİM.
    ÇOK İYİ YAPMIŞIM. İNSANLARIN GERÇEK YÜZLERİNİ GÖRDÜM.
    KİMSEYE TAVSİYE ETMİYORUM.
    Ee anlatmamışsın

• 4 çocuk yapmış zaten. Evlenip bir tane de senden mi yapacak. Üretim tesisi gibi kullanmaktan vazgeçin kadınları. Metalaştırmayın.
  • quote:

Orijinalden alıntı: rambursman

Sonuc ne oldu
    Size özelden yazdım ancak "üye mesaj alımını kabul etmiyor" gibi bir hata aldım.

• quote:

Orijinalden alıntı: melih_

Bu bayan ile yaklaşık olark 7 aydır tanışıyorum.
    Bunun son 6 ayı oldukça yakınız.
    Daha önce iş arkadaşlığı çerçevesinde olan ilişkimiz vardı.
    Bayan o dönemde de benden etkilenmiş ve herşeyini (daha doğrusu iş hakkında. özel konularda var ama o kadar çok değil) bana danışır olmuştu.
    Ben bu dönemde kadını sevdiğimi anladım ve açıklamadım.
    Ancak bir konuşmamız sırasında birden ikimizde birbirimize açıldık.
    Kadın iki gün sonra geldi ve pat diye olacaksa ciddi olsun gibisinden laflar söyledi.
    Herşeyi birden üzerime yıktı yani.
    Evleneceksek bu ilişkiyi devam ettirelim ben flört falan bilmem dedi.
    Bir keresinde de aileme kendisinden sözedip etmediğimi sormuştu.
    Oldu bittiye getirmesi ürkütücü.

Ben evlenme yaşım geçmesine rağmen evlenmedim bana göre evliliğin yaşı yeri yada zamanı yoktur.

Hocam onun içim önemli olmasa bile sizin için aileniz için önemli bir olay. Öncelikle aile ve yakın çevreden asla onay alamazsınız.

Çocuğu olmamış olsa bile çevreniz ve aileniz farklı reaksiyonlar gösterecek buna.

Hocam seviyor olabilirsin 3 5 yıl sonra saygı ve sabıra dönüşecek bu olay.

Şuan herşey güzel ama siz ona göre toysunuz o ise bir evlilik geçirmiş bugün yarın okula başlayacak bir çocuğa sahip ilerleyen zamanlarda şimdilerde göstermediği bir yüzünü size gösterebilir.

Bundan önceki evliliğinin neden gittiğini öğrenmenizde hayır var diye düşünüyorum.

Kadın kötüdürler demiyorum belki dünya iyisidir belki evlenseniz hayatınızın en büyük talihi belki sizin uğurunuz olacak bilemeyiz.

Ama bu dünya aleminde şeytanlaşmış insanları görüyorum 3 tane yüzleri var 1i herkese gösterdikleri biri bazılarına gösterdikleri biri ise sadece kendisinin bildiği yüzüdür.

Acele etmemenizde ve dikkatli davranmanızda gençliğinizin hevesine kapılmamalısınız.

Unutmayın evlendiğinizde yada evlilik kararını açıkladığınızda yıllar boyu yanınızda olan herkes karşınızda saf tutacak bu kolay birşey değil.

• quote:

Orijinalden alıntı: Mesaopp

Benden buyuksundur. Abicim sana simdi iki tane oneri de bulunucam .

1-) "Birde şu var, acaba şimdiki çocuğuna babalık yapacak bir enayi mi arıyor, bunu ben mi farketmiyorum? " Sezgilerine guveniyor isen bu %90 doğrudur.

2-)https://forum.donanimhaber.com/evlilik-uzerine-sohbetler--68788042 bir de burada evlilik uzerine sonbetleri okursan en cok begenilenleri. Senin olayina benzeyen 1-) ilk once cok mutlu oldugunu ifade ediyor abba sever nickli abi :https://forum.donanimhaber.com/evlilik-uzerine-sohbetler--68788042-107#98194404 2-) huzun :https://forum.donanimhaber.com/evlilik-uzerine-sohbetler--68788042-113#99904407

Cok tehlikeli ve riskli hocam evlenmek. Evlilik uzerine sohbetleri okuduktan sonra evlenmeni tavsiye ederim.
    Yazık olmuş güzel bir kardeşe benziyor be

• 
Sayfa: önceki 7891011
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.