Şimdi Ara

EVLENİP BOŞANMIŞ VE 4 YAŞINDA ÇOCUĞU OLAN BAYANLA EVLENMEK (2. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
252
Cevap
13
Favori
57.711
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
1 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 12345
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş

Orijinalden alıntı: Sproob

Birde şu var, acaba şimdiki çocuğuna babalık yapacak bir enayi mi arıyor, bunu ben mi farketmiyorum?

Zaten bu düşünce olduktan sonra bu ilişkinin devam ediceğini zannetmiyorum

Alıntıları Göster
    Kadın kendi başında ayakta durabiliyor mu ? Duruyorsa o çocuğa babalık yapacak birisini aramaz herhalde

Birde ileride çocuğun babası sorun çıkartabilir

• quote:

Orijinalden alıntı: Robinson_Crusoe

Bu durumu önce babana söyle ondan sonra annene söyle sonra gel onların yorumlarını buraya yaz,

Tamam yaparım.
    Çok sağol bu arada. Ben düşünemedim.
  • quote:

Orijinalden alıntı: melih_

quote:

Orijinalden alıntı: MMX 166

ıkı cocugu arasında ayrım yapacagını sanmam.
    lakın bayan arkadasınızın olaya yaklasımı bende nedense suphe duygusu lusturdu

Bu çıkarımı nasıl çıkardınız, biraz daha ayrıntılı yazabilir misiniz?
    Yorumunuz için teşekkür ederim ayrıca.

Alıntıları Göster
    Doğacak çocuğa bayan ayrı bir muamele yapmaz,çünkü oda onun çocuğu.
    Benim amcam'da aynı senin durumunda bir evlilik yaptı,eşi'nin bir çocuğu vardı,üstelik erkek,üstelik 13-14 yaşlarında.Gayet mutlular,sorun çıkacağını zannetmiyorum.

• quote:

quote:

Orijinalden alıntı: .Scare

sende 2.5 yaşında bir çocuğum var şuana kadar söylemedim benden uzaklaşmandan korktum de tepkisini ölç sonrası allah kerim

Bravo kardeşim, güzel fikir. Ancak bayan bir keresinde dereden tepeden konuşurken ben ona dedim ki "eğer biri hakkında birşey duyarsan hemen inanma araştır"
    Bayan da biraz düşündü birşeyler söyledi ve akabinde konuyu şuraya getirdi: Yoksa sen evlimisin? Yoksa seni katlederim, kimseyi de umursamam dedi.

Alıntıları Göster
    çocuğu olan kadınla evlenmek dini açıdan sevaptır çünkü kadın çocuğuyla ortada kalmaması lazım ve senin ona bakman doğru olandır
    peygamber efendimizde 4 kadınla evlendi ama bunu yapmasındaki neden kadınların sokakta kalmaması ve bakıma ihtiyacı olmasıdır sohbetlerde anlatıyorlardı

• quote:

Orijinalden alıntı: cmert

Aslında yakın çevrenize danışsanız daha iyi edersiniz, forumda yaş ortalaması malum. Böylesine bi tecrübeyi yaşamış birinin çıkacağını zannetmiyorum.

Haklısın.
  • quote:

Orijinalden alıntı: sekil18

çöpsüz üzüm yeni gelin gibi tutmaz :)
    kardeşim, bu kadını yeterince tanıdığını varsayıyorum. öyle kısa süredir tanışıyorsanız biraz daha tanımanı öneririm.

çocuğun babası konusu da önemli. eğer babalık görevini tam manasıyla siz üstlenecekseniz, çocuğun varlığının sorun yaratması sizin tutumunuza bağlı.

doğacak bir çocuğa rağmen, onu da diğer çocuğunuzdan ayırt etmeyeceğinizi düşünüyorsanız sorun olmaz.

kadının, çocuğa bakacak bir baba arıyor olma durumuna gelirsek, bu da muhtemeldir. işte onun için de yeterince tanıdığınız konusunda emin olun.
  • quote:

Bu durumu önce babana söyle ondan sonra annene söyle sonra gel onların yorumlarını buraya yaz,
    Bazı yorumları dehşetle okudum.Kadın ayrılınca öyle çöpe atılmış mı oluyor?Erkek başkasına gider;ama kadın hayatını devam ettiremez mi?Ne olursa olsun ayrılmamalı mı?Saçmalamayın yahu.

Bir kere laf olayında kadın haklı.Türk toplumu malum,dedikodu olur.Yalnız şöyle bir şey var,bu bayanı en iyi siz tanırsınız.Buradaki yorumlar ne kadar doğru olabilir ki,görmediğimiz bir kadın için yorum yapmamızı istiyorsunuz.Ama şunu söyleyeyim,böyle kadın da vardır,gerçekten birini sevmek isteyen kadın da vardır.Bunun ayrımını siz yapacaksınız.

Ben bir ayrım olacağını sanmıyorum.Annelik içgüdüsü sonuçta.
  • quote:

quote:

Aslında yakın çevrenize danışsanız daha iyi edersiniz, forumda yaş ortalaması malum. Böylesine bi tecrübeyi yaşamış birinin çıkacağını zannetmiyorum.

Haklısın.

Alıntıları Göster
    Annen baban kısacası ailen senin tertemiz bir sayfa açıp temiz hanımefendi bir kızla kendilerine yakışır bir gelinle evlenmeni ister.
    Her anne baba bunu ister.

Ailene danışşan onlardan alacağın yanıt belli.

Bence hiç bulaşma.

Temiz, hanımefendi, eli erkek eline deymemiş onca kız var.
    Zor değil, bulamıyor musun?
    Annene söyle, teyzene söyle.
    Arkadaşlarınızın kızları yok mu hiç, bana bulun bir tane de.
    Bunun ayıbı yok.

Şunuda her zaman söylerim, nikahla ölümün vakti şaşmaz.

• quote:

Orijinalden alıntı: Black Sabbath

Kadın kendi başında ayakta durabiliyor mu ? Duruyorsa o çocuğa babalık yapacak birisini aramaz herhalde

Birde ileride çocuğun babası sorun çıkartabilir

Aynı iş yerinde çalışıyoruz. Üstelik bayanın ailesinin hali vakti yerindeymiş. Kız kardeşi özel bir üniversitede okuyor. Zaten kendisi de daha önceki evliliğini yapmasa yurt dışına eğitim için gideceğini söylüyor. İşe de kendi ayakları üstünde durmak için girmiş gibi bir izlenim edindim. Çünkü tavırlarından biraz iyi bir genç kızlık geçirmiş gibi geldi. Ancak tabi sorulmaz bunlar.

• quote:

Arkadaşlar zor bir durumdayım, bu konu hakkında hiç bir önyargı ve tutucu bir tavır sergilemeden yardım amaçlı olarak ya da daha önceden böyle bir deneyim yaşamış arkadaşlardan öncelikli olarak düşüncelerinizi yazmanızı istiyorum.
    Hikayeme gelince;
    Ben yolun yarısına gelmiş ve henüz evlenmemiş bir erkeğim.
    İşyerimde bir bayan ile aramda oldukça samimi bir arkadaşlık kurmuştum.
    Bu arkadaşlık ikimiz arasında sevgi oluşturdu.
    Bahsettiğim bayan benden oldukça etkilenmiş durumda.
    1-)Ancak daha önce evlenmiş boşanmış ve dört yaşında bir erkek çocuğuna sahip.
    2-)Bana bu ilişkinin ciddiyete dökülmesi gerektiğini, aksi takdirde kendisine laf geleceğini benim açımdan benim bir kaybım olmayacağını söylüyor.
    Bana işi ciddiyete dökmemiz gerektiği hususunda telkinlerde bulundu.
    Ben ise hemen cevap vermedim.
    Bayanı seviyorum, özel biri, hayatım boyunca istediğim özelliklerde olan biri.
    Ancak bir tane çocuğu var.
    Sizce böyle bir bayan ile evlenmek ne derece doğru olur?
    Evlendik diyelim ne gibi sorunlar çıkabilir?
    Çocuk ilerde ne gibi sorunlar çıkarabilir?
    3-)Diyelim ki evlendik ve bu sefer bir çocuk daha oldu. Sizce bayan iki çocuk arasında ne gibi bir eşitlik yapabilir?
    4-)Birde şu var, acaba şimdiki çocuğuna babalık yapacak bir enayi mi arıyor, bunu ben mi farketmiyorum?
    Çok zor durumdayım, aklıma takılan ilk sorular bunlardı.
    LÜTFEN ALLAH RIZASI İÇİN OBJEKTİF YAKLAŞIM VE YORUMLARINIZI BEKLİYORUM...

1-)Kız çocuğu olsa bir nebze iyi düşünebilirdim fakat erkek çocuğu ilerde çok ciddi sorunlar yaratabilir.
    2-)Dul ve çocuklu olduğu için zaten çevresinden laf işitiyordur bunu önlemek için kendine koca arıyor olabilir.
    3-)Kadının senden de çocuğu olursa iki çocuğunada eşit davranır fakat sen eşit davranabilecekmisin davranırım deme çünkü insan kendinden olan öz çocukları arasında bile ayrım yaparken senin yapmaman imkansız
    4-)Sende ona karşı boş olmadığın için büyük ihtimal farketmiyor olabilirsin
    Aynısı benim başıma gelse oturur düşünürüm, mümkünse ailesiyle ve akrabalarıyla tanışırım fakat bayanı sevdiğim için çevremde olup biteni incelemesi bakımından benimde yanımda bir akrabam olur, onunda onayını alırsam evlenirim sonuçta boşanmış ve bir çocuğu var diye evlenilmez diye birşey yok hatta onlara sahip çıkacağın için bu işin çok büyük sevabıda var. Ama dediğim gibi oturup iyice düşünmek lazım. Allah yardımcın olsun

• quote:

Orijinalden alıntı: Cloud Nine

Annen baban kısacası ailen senin tertemiz bir sayfa açıp temiz hanımefendi bir kızla kendilerine yakışır bir gelinle evlenmeni ister.
    Her anne baba bunu ister.

Ailene danışşan onlardan alacağın yanıt belli.

Bence hiç bulaşma.

Temiz, hanımefendi, eli erkek eline deymemiş onca kız var.
    Zor değil, bulamıyor musun?
    Annene söyle, teyzene söyle.
    Arkadaşlarınızın kızları yok mu hiç, bana bulun bir tane de.
    Bunun ayıbı yok.

Şunuda her zaman söylerim, nikahla ölümün vakti şaşmaz.

Kardeş kesinlikle haklısın yazdıklarında.
    Ancak şu var. Bilirsin bir laf vardır. Gönül bu ota da konar boka da.
    Benim başıma da böyle bir olay geldi.
  • merhaba,
    öncelikle sizin ve bayan arkadaşınızın yaşı kaç

şimdi evliliğinizde sorun çıkıp çıkmaması size bağlı.yani sonuçta kadının bir çocuğu var.her ne kadar sevip aşık olsanızda bu çocuğa da baba olmak ya da babalık yapmak zorundasınız.bu çocuğun sorumluluğunu üstlenip ilerde doğacak kendi çocuğunuzdan ayırmazsanız bi sıkıntı çıkacağını sanmam.
    üstelik daha 4 yaşında olduğundan sizi kabullenmesi çok zor değil

kadın iki çocuk arasında bir ayrım yapmaz.sonuçta ikiside onun canından.burda sizin tutumunuz asıl kilit nokta.

evlendiğiniz zaman sorumluluklarınız artacak,bazı günleriniz iyi bazı günleriniz kötü olabilir.insan flört ederkenki gibi herşey toz pembe olmayacak.yani fırtınalı bir denizde de gemiyi batırmadan yüzdürebilecekmisiniz ?
    önemli olan bu..tabiki eşiniz olacak insanında size desteği önemli...

"acaba şimdiki çocuğuna babalık yapacak bir enayi mi arıyor, bunu ben mi farketmiyorum? "

bu soruyu cevaplayabilmek için öncelikle ne kadar süredir tanışıyorsunuz bunu bilmek lazım, ek olarak daha doğru yanıtı ortak arkadaşlarınızdan (yani hem sizinle hemde bayan arkadaşınızla samimiyeti olan) fikir alışverişinde bulunarak öğrenebilirsiniz diye düşünüyorum....

• quote:

Orijinalden alıntı: k1contact55
    quote:

demekkı kadın etrafında takılan kaşarlara benzemıyormus
    neden kadınn ısı cıddıyete dokme ıstegı suphe uyandırdı?

once edebını terbıyenı takın.ondan sonra yorum yap.senı fake

quote:

quote:

anlatmaya calıstıgım sey bayan arkadasınızı ne kadar tanımaktasınız?ılerısı hakkında suphelerınız varmı?
    bayan arkadasınız belkı sıgınacak bır lıman aramakta.belkı cevresınden evlenmesı yonunde bır baskı var?
    ve belkı bu sebeplerden oturu sızınle evlenmeyı dusunebılır.
    oncedednde belırttıgım gıbı sıgınacak bır lıman.
    evet yanlıs anlasılmasın.belkı sızı sevmıyor.

belkı ben yanlıyorumdur.ama unutmayın benım dusundugum durumda en buyuk uzuntuyu sız yasarsınız.dılerım allah hakkınızda hayırlısı ne ıse onu verır

• quote:

quote:

Tamam yaparım.
    Çok sağol bu arada. Ben düşünemedim.

Düşünmenide beklemiyordum,
  • quote:

Orijinalden alıntı: Mr.PainKiller

Bayan arkadaş mahallede herkesin iç içe oturdu bi semtte oturuyorsa dedikodu çıkabilir

çocuğa gelirsek 4 yaşında daha her şeyi sorma aşamasında ona ilgili davranırsan ilerde sorun çıkmıcağını düşünüyorumtabii birazda çocuğa bağlı

evlendikden sonra çocuğunuz olur ise ilk başlarda yoğun ilgi bebeğe olucaktır her ailedeki gibi ama ilerde alışacaktır

çocuğuna bakıcak bir enayimi arıyor demişsiniz

asla bir kadın her zaman ayaklarının üstünde durur eğer şirkette konumu yerindeyse borç dan sorunları yoksa bir çocuğa hem ana hem baba olur

evlenince çocuk ilk kıskanma tepkisi gösterebilir bunu anlayışla karşılamalısın

valla hayat tecrübemle konuştum ben 17 yaşımdayım annem babam ayrıldı ve bir takım olaylar gelişti böyle tecrübeler gelişti bende

Sağol kardeş.
    Teşekkür ederim.

• quote:

Orijinalden alıntı: .Scare

sende 2.5 yaşında bir çocuğum var şuana kadar söylemedim benden uzaklaşmandan korktum de tepkisini ölç sonrası allah kerim

Yolu yarıyanlarda böyle testler kötü sonuçlara yol açabilir.Kadın adamın çocuğu olmadığını anlayınca beni şu ana kadar tanımamışsın herhalde diyipte tekmeyi basabilir.Çözüm için birinden acil çocuk yapmak gerekir o da zamanında yetişmez.

4 yaşında oğlu varsa ona babası gibi davranmak için geç değil.Bir tane de sen yaparsın diğer adamla ödeşmiş olursunuz sorun kalmaz.Normal insan ikisine de eşit davranır sonuçta ikisi de kendinden çıktı.
  • quote:

quote:

Orijinalden alıntı: k1contact55
    quote:

demekkı kadın etrafında takılan kaşarlara benzemıyormus
    neden kadınn ısı cıddıyete dokme ıstegı suphe uyandırdı?

once edebını terbıyenı takın.ondan sonra yorum yap.senı fake

quote:

quote:

anlatmaya calıstıgım sey bayan arkadasınızı ne kadar tanımaktasınız?ılerısı hakkında suphelerınız varmı?
    bayan arkadasınız belkı sıgınacak bır lıman aramakta.belkı cevresınden evlenmesı yonunde bır baskı var?
    ve belkı bu sebeplerden oturu sızınle evlenmeyı dusunebılır.
    oncedednde belırttıgım gıbı sıgınacak bır lıman.
    evet yanlıs anlasılmasın.belkı sızı sevmıyor.

belkı ben yanlıyorumdur.ama unutmayın benım dusundugum durumda en buyuk uzuntuyu sız yasarsınız.dılerım allah hakkınızda hayırlısı ne ıse onu verır

Alıntıları Göster
    Yakın akrabaların her zaman olmasada arkadan hep karın hakkında dedidoku yaparlar diyeyim.Bence mümkünse evlenmemen daha iyi olacaktır ama sevgi bu eğer kalbine söz geçiremezsen bir şey yapamazsın.Sana şunu öneririm eğer evleneceksen sen-eşin ve üvey evladın ile mümkünse başka şehire taşının yakın akrabalarınızın olmadığı.Çünkü bizlerin kültür gelenek ve örflerimize göre böyle bir evlilik hiçbir zaman hoş karşılanmayacaktır.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi KalemKolik -- 30 Ekim 2010; 0:53:07 >

• quote:

Orijinalden alıntı: KalemKolik

Yakın akrabaların her zaman olmasada arkadan hep karın hakkında dedidoku yaparlar diyeyim.Bence mümkünse evlenmemen daha iyi olacaktır ama sevgi bu eğer kalbine söz geçiremezsen bir şey yapamazsın.Sana şunu öneririm eğer evleneceksen sen-eşin ve üvey evladın ile mümkünse başka şehire taşının yakın akrabalarınızın olmadığı.Çünkü bizlerin kültür gelenek ve örflerimize göre böyle bir evlilik hiçbir zaman hoş karşılanmayacaktır.

Alıntıları Göster
    Bu bayan ile yaklaşık olark 7 aydır tanışıyorum.
    Bunun son 6 ayı oldukça yakınız.
    Daha önce iş arkadaşlığı çerçevesinde olan ilişkimiz vardı.
    Bayan o dönemde de benden etkilenmiş ve herşeyini (daha doğrusu iş hakkında. özel konularda var ama o kadar çok değil) bana danışır olmuştu.
    Ben bu dönemde kadını sevdiğimi anladım ve açıklamadım.
    Ancak bir konuşmamız sırasında birden ikimizde birbirimize açıldık.
    Kadın iki gün sonra geldi ve pat diye olacaksa ciddi olsun gibisinden laflar söyledi.
    Herşeyi birden üzerime yıktı yani.
    Evleneceksek bu ilişkiyi devam ettirelim ben flört falan bilmem dedi.
    Bir keresinde de aileme kendisinden sözedip etmediğimi sormuştu.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi melih_ -- 30 Ekim 2010; 1:01:08 >

• quote:

Bu bayan ile yaklaşık olark 7 aydır tanışıyorum.
    Bunun son 6 ayı oldukça yakınız.
    Daha önce iş arkadaşlığı çerçevesinde olan ilişkimiz vardı.
    Bayan o dönemde de benden etkilenmiş ve herşeyini (daha doğrusu iş hakkında. özel konularda var ama o kadar çok değil) bana danışır olmuştu.
    Ben bu dönemde kadını sevdiğimi anladım ve açıklamadım.
    Ancak bir konuşmamız sırasında birden ikimizde birbirimize açıldık.
    Kadın iki gün sonra geldi ve pat diye olacaksa ciddi olsun gibisinden laflar söyledi.
    Herşeyi birden üzerime yıktı yani.
    Evleneceksek bu ilişkiyi devam ettirelim ben flört falan bilmem dedi.
    Bir keresinde de aileme kendisinden sözedip etmediğimi sormuştu.

Alıntıları Göster
    Saçmalama dostum başkasının girdiği deliğe asla girme az biraz grurlu ol

• quote:

Alıntıları Göster
    öncelikle bayanı tanıyan sizsiniz. bu konuda ne kadar ciddi yada ne kadar ciddi değil bilinmez. çocuklu bayanın ilişki yaşaması türk toplumu tarafından alışıla gelmiş birşey değil. o yüzden hakkında dedikodu çıkacağı konusunda haklı. hashus arkadaşın dediği gibi eğer imkanınız varsa bi süre daha birlikte olun daha iyi tanıyın. çünkü normal çocuksuz bir bayanla evlenmiceksiniz. en azından boşanmayı geçtim çocuklu bir bayanla evlilik büyük risktir. İleride çocuk problem olmaz gibime geliyor. çünkü 7 yaşındaki çocuk daha öğrenmeye, geliştirilmeye ve yetiştirilmeye müsayittir. eğer olası bi evlilikle gerçekten sevginizi ve ilginizi vererek onu kendinize öz babası gibi kabul ettirebilirsiniz.

Yine yukarıda arkadaşın yazdığı gibi eğer bayanın çevresini tanıyorsan sorup soruşturun. hatta evlilik sırasında oturdukları civarlardaki market, bakkal, manav yani bu tarz yakın ilişkileri olan esnaflardan bile bilgi alabilirisniz. komik gelebilir ama bu tarz insanlar çevrede ne olup bittikleri hakkında daha sağlam bilgilere sahiplerdir. şaka gibi bi öneri gelebilir ama olaya farklı yönden bakarsanız mantıklı gbi duruyor.

Bir şaka gibi öneri ddaha vereyim. bilmiyorum eski eşiyle arası nasıldır yada çok iyimidir... Eğer boşandığı kişi iyi niyetli ve size yardımı dokunabilirse ona gidip danışabilirsiniz. (Zor bi ve aptalca düşünce olabilir ama varsa imkan bunuda kullanın derim. en azından kadını bugüne kadar düşünceleriyle birlikte tanıyan en sağlam kişidir. ama tabi bunu yaparken adamın piskoljik durumunuda ele alın. pisliğin tekide olabilir iyi bir insanda olabilir.)

• 
Sayfa: önceki 12345
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.