Şimdi Ara

EVLENİP BOŞANMIŞ VE 4 YAŞINDA ÇOCUĞU OLAN BAYANLA EVLENMEK (3. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
251
Cevap
13
Favori
57.713
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
1 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 12345
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş

Orijinalden alıntı: Sproob

Birde şu var, acaba şimdiki çocuğuna babalık yapacak bir enayi mi arıyor, bunu ben mi farketmiyorum?

Zaten bu düşünce olduktan sonra bu ilişkinin devam ediceğini zannetmiyorum

Yazdıklarımızı okumuyorsunuz galiba,
    İnsanın aklına hertürlü düşünce geliyor diyorum.
    Sizin gelmez mi?
  • quote:

Orijinalden alıntı: melih_

Ben yolun yarısına gelmiş ve henüz evlenmemiş bir erkeğim.
    İşyerimde bir bayan ile aramda oldukça samimi bir arkadaşlık kurmuştum.
    Bahsettiğim bayan benden oldukça etkilenmiş durumda.
    Ancak daha önce evlenmiş boşanmış ve dört yaşında bir erkek çocuğuna sahip.
    Bana bu ilişkinin ciddiyete dökülmesi gerektiğini, aksi takdirde kendisine laf geleceğini benim açımdan benim bir kaybım olmayacağını söylüyor.
    Bana işi ciddiyete dökmemiz gerektiği hususunda telkinlerde bulundu.
    Bayanı seviyorum, özel biri, hayatım boyunca istediğim özelliklerde olan biri.
    Ancak bir tane çocuğu var.
    Sizce böyle bir bayan ile evlenmek ne derece doğru olur?
    Evlendik diyelim ne gibi sorunlar çıkabilir?
    Çocuk ilerde ne gibi sorunlar çıkarabilir?
    Diyelim ki evlendik ve bu sefer bir çocuk daha oldu. Sizce bayan iki çocuk arasında ne gibi bir eşitlik yapabilir?
    Birde şu var, acaba şimdiki çocuğuna babalık yapacak bir enayi mi arıyor, bunu ben mi farketmiyorum?

Objektif ve kötü düşünerek bir yorum yapayım.

Sanırım yaşınız 30 civarı. Evlenmek için biraz geç kalmışsınız ne yazıkki. Bayan la işyerinde tanışmışsınız peki bu bayan elinde mesleği olan herhangi bir erkeğe ihtiyac duymadan kendini geçindirecek ekonomik güce sahip bir bayanmı ?
    Bayanın sizden etkilenmiş olması gösteriş olabilir bunu siz farketmemiş olabilirsiniz. İstediğiniz özelliklere tam olarak sahip olduguna eminmisiniz ? Sizi etkilemek göz boyamak için o sekilde davranıyor olabilir ilerde tam bir cadı olup kan kusturabilir size. Evlenip ayrılmış olması o kişinin herhangi bir kusuru oldugunu ortaya cıkarmaz. Evlenmiş anlaşamamış ayrılmış. Burdaki problem çocuk. İlişkide aceleci olması biraz şüphe uyandırıyor ama dul bir kadın içinde haklı bir telkinde bulunmuş.

Cocuk 4 yaşında ve erkek. Erkek olması onemlimi evet önemli. Çocuk ilerde büyük ihtimalle problem olacaktır. Evlenirseniz cocuga yıllarca öz babası olmadıgınız soylemeyebilirsiniz hiisettirmeyebilirsinizde. (babası ilgilenmiyorsa görüşmeyeceklerse tabi) Çevreden duymaz ise (ne derece mümkün bilmiyorum) yetişkin oldugunda ogrenirse babalıgın 2 dakikalık biyolojik bir olay ile olmadıgınıda idrak etmiş biri olursa problem cıkmaz sanırım.
    Ama evlendiğinizden itibaren sizin oz babası olmadıgınızı bilirse, cocuk eşinizle aranızda hep bir problem olabilir. Bişey yapsa kızamazsın kızarsanız eşiniz yanlış anlıyabilir. Telkinleriniz hareketleriniz cocuga batabilir. Yaşı ilerleyince eşinizle beraber olmanız dahi ona batıp sorun cıkartabilir. Eşinizle yakın olmanız ona batar (e haklıdırda)

Doğması muhtemel cocukdada eşinizin cocugu sorun olacaktır. Öz kardeşi olmadıgını bilirse sık sık kavga edebilirler kıskançlık olur, siz ne kadar istemesenizde kendi cocugunuzu ona karşı kayırabilirsiniz. Eşinizde eski eşinden olana karşı daha yakın olabilir. Dengeyi kurabilecegini sanmıyorum. Eski eşinden olanı savunsa siz yanlış anlıyabilirsiniz bu olayı. Soy adıda farklı olacagı için ordanda bi problem yaşayabilirsiniz.

Sadece cocuk değil eski eşte sorun cıkartabilir. Denyonun tekiyse rahatsız edebilir. Eski eşini hala eşi olarak gorup o sekilde davranabilir sık sık gorusmek isteyebilir. Cocugu gorecekse zaten gorusucektir eşinizle ve bu sizin canınızı sıkabilir.

Sizin ailenizde size "neden dul hemde cocuklu kadın" aldın diye telkinde bulunabilir. Eşiniz eger sesiz sakin biriyse daha once evlenmiş olması ve cocuguyla beraber sizinle olması onda bir eziklik "sıgıntı" duygusu oluşturabilir. Sizde bir tartışmada yada cocugun cıkaracagı problemde "al p... git" diyebilirsiniz (demem demeyin sinir herşeyi yaptırır adama).

Bayan enayi de arıyor olabilir ömrü boyu mutlu edip mutu edebilecek bir eşte buna biz değil siz karar verebilirsiniz.

Bunların hepsi varsayım, yaşama ihtimaliniz yüksek.

• quote:

Orijinalden alıntı: Seca2

öncelikle bayanı tanıyan sizsiniz. bu konuda ne kadar ciddi yada ne kadar ciddi değil bilinmez. çocuklu bayanın ilişki yaşaması türk toplumu tarafından alışıla gelmiş birşey değil. o yüzden hakkında dedikodu çıkacağı konusunda haklı. hashus arkadaşın dediği gibi eğer imkanınız varsa bi süre daha birlikte olun daha iyi tanıyın. çünkü normal çocuksuz bir bayanla evlenmiceksiniz. en azından boşanmayı geçtim çocuklu bir bayanla evlilik büyük risktir. İleride çocuk problem olmaz gibime geliyor. çünkü 7 yaşındaki çocuk daha öğrenmeye, geliştirilmeye ve yetiştirilmeye müsayittir. eğer olası bi evlilikle gerçekten sevginizi ve ilginizi vererek onu kendinize öz babası gibi kabul ettirebilirsiniz.

Yine yukarıda arkadaşın yazdığı gibi eğer bayanın çevresini tanıyorsan sorup soruşturun. hatta evlilik sırasında oturdukları civarlardaki market, bakkal, manav yani bu tarz yakın ilişkileri olan esnaflardan bile bilgi alabilirisniz. komik gelebilir ama bu tarz insanlar çevrede ne olup bittikleri hakkında daha sağlam bilgilere sahiplerdir. şaka gibi bi öneri gelebilir ama olaya farklı yönden bakarsanız mantıklı gbi duruyor.

Bir şaka gibi öneri ddaha vereyim. bilmiyorum eski eşiyle arası nasıldır yada çok iyimidir... Eğer boşandığı kişi iyi niyetli ve size yardımı dokunabilirse ona gidip danışabilirsiniz. (Zor bi ve aptalca düşünce olabilir ama varsa imkan bunuda kullanın derim. en azından kadını bugüne kadar düşünceleriyle birlikte tanıyan en sağlam kişidir. ama tabi bunu yaparken adamın piskoljik durumunuda ele alın. pisliğin tekide olabilir iyi bir insanda olabilir.)

Güzel ve aklıbaşında yorum için teşekkürler.
    Çevresine sormayı düşünüyorum.
    Biraz daha birlikte olup tanımayı da.
    Ancak bayan laf gelir diye benimle görünmekte istemiyor.
    Hele işyerinde çok korkuyor.
    Eski eşi başka bir ilde ve ondan nefret ediyor.
    Onu başka biriyle aldatmış.

• Hocam kadını kaç yıldır tanıyorsun? Eğer yeterince tanıdığını düşünüyorsan, geçiminiz iyiyse hemen hemen her konuda anlaşabileceğine, bir ömür sürebileceğine inanıyorsan gerisi teferruat. Evlen derim. Bu devirde iyi anlaşabileceğin dürüst insan bulmak çok zor.

İleride olabilecek tek problem çocuğun babası olmadığınızı öğrenmesi. Onun da çok sorun olacağını sanmıyorum. 18ine geldiğinde söylersiniz veya ne zaman uygun görürseniz. Bir örnek vereyim oturduğumuz sitede bir kadın var kızı olan bir adamla evlendi. Anne-kızdan öte kardeş gibiler.

Sizin durum daha iyi aslında çocuğun yaşı küçük. Onu sevginizle büyüttükten sonra ileride bir sorun olmaz.

Ama herşey bir yana kadın hakkında en ufak bir şüpheniz varsa iyice tanımadan bu işe kalkışmamanızı tavsiye ederim.
  • İkiniz de evlenip boşansaydınız ve çocuklarınız olsaydı tamam da, sen ilk evliliğini yapacaksın. Ömrün boyunca o çocuğa babalık yapabilecek misin ? Çok büyük bir sorumluluk bu. Bence ne kadar acı verse de bu sevdadan vazgeç.
  • arkadaşım ben bu yorumumda evlen veya evlenme demicem kimsenin geleceğini etkilemek istemem ama şöyle de bir gerçek var.

şimdi eski kocasıyla seni her zaman kıyaslıcak sen farkında olmadan. düşün ki (mesela) yatakta ilk gecesini hatırlıcak onla şunu bunu yapmıştık dicek geçen zaman gözünün önüne gelcek vs vs

ayrıca boşandığı adamın da güzel huyları vardır elbet hoşuna giden onlarda da kıyaslancaksın.

boşandığı adam da tabi bu zamana kadar ona güzel şeyler yaşattı ve sen onla aynı güzel şeyleri yaşattığında o aklına gelcek.

UNUTMA İLKLER HİÇBİR ZAMAN UNUTULMAZ.

çocuk babasıyla görüşcek 4 yaşında çokcuk az çok bilinçli. senin babası olmadığını biliyor.

Ayrıca kadının ilki olmadığın için ilk heycanlarını senle yaşayamıcak ve bu durumda ilk yaşayan bir kadın gibi hevesli ve heycanı da olmıcak.

düşün ki hayatında biriyle yatmamış bir kadınla evlendin ? ondaki utanma ondaki çekingenlik vs vs olmıcak bunlar benim hoşuma gider mesela senin gitmez mi ? halbuku evleniceksen bu şahış bunları 4 sene boyunca yaşamış ve azçok profesyonelleşmiş olacak ? eee bu beni rahatsız eder açıkcası. vede ne biliyim bence ilk olmak önemli.

unutma her zaman için kadınlar erkeklerinin sonuncusu erkekler ise kadınlarının ilki olmak ister.

• quote:

Orijinalden alıntı: webmaster-mt

arkadaşım ben bu yorumumda evlen veya evlenme demicem kimsenin geleceğini etkilemek istemem ama şöyle de bir gerçek var.

şimdi eski kocasıyla seni her zaman kıyaslıcak sen farkında olmadan. düşün ki (mesela) yatakta ilk gecesini hatırlıcak onla şunu bunu yapmıştık dicek geçen zaman gözünün önüne gelcek vs vs

ayrıca boşandığı adamın da güzel huyları vardır elbet hoşuna giden onlarda da kıyaslancaksın.

boşandığı adam da tabi bu zamana kadar ona güzel şeyler yaşattı ve sen onla aynı güzel şeyleri yaşattığında o aklına gelcek.

çocuk babasıyla görüşcek 4 yaşında çokcuk az çok bilinçli. senin babası olmadığını biliyor.

Ayrıca kadının ilki olmadığın için ilk heycanlarını senle yaşayamıcak ve bu durumda ilk yaşayan bir kadın gibi hevesli ve heycanı da olmıcak.

düşün ki hayatında biriyle yatmamış bir kadınla evlendin ? ondaki utanma ondaki çekingenlik vs vs olmıcak bunlar benim hoşuma gider mesela senin gitmez mi ? halbuku evleniceksen bu şahış bunları 4 sene boyunca yaşamış ve azçok profesyonelleşmiş olacak ? eee bu beni rahatsız eder açıkcası. vede ne biliyim bence ilk olmak önemli.

unutma her zaman için kadınlar erkeklerinin sonuncusu erkekler ise kadınlarının ilki olmak ister.

Yazdıklarında haklılık payı var birşey demiyorum.
    Özellikle de eski eşi ile kıyaslama konusunda.
    Şöyle ki; Belki de eski eşinde bulamadığı dürüstlüğü adamlığı iyiliği ve sevgiyi bende buldu.
    Bunu bende hissediyorum.

• quote:

Orijinalden alıntı: tahsin053

quote:

Orijinalden alıntı: 1.8T

Elin p.çine sen mi bakıcan?

Bekar kızların suyu mu çıktı? Ne yapacan evlenip boşanmış + çocuk sahibi kadınla.

O kadında heyecan falan kalmamıştır.

Vs vs.. sen bu cümlelerin gideceği yerleri düşün işte.

Yoruma bak hizaya gel..

Ne olmuş boşanmışsa ve çocuğu varsa. Sonuçta namusuyla evlenmiş, namusuyla boşanmış. Dul ve çocuğu var diye o kadının evlenmesi yasak mı? Hele hele çocuk için o yakıştırman çok ayıp olmuş. Küçücük çocuğun ne günahı var?

Bekar kızların suyu çıkmadı elbet ama gönül diye birşey yok mu.

Boşanıp evlenen bir sürü insan var. İleri de şu olur bu olur diye peşin hüküm vermek yanlış. İleride ama sorun yaşarlar ama herşeyi çok güzel idare edip mutlu bir aile olurlar.. Bu onların elinde olan birşey..

• quote:

Orijinalden alıntı: el_morad

quote:

Orijinalden alıntı: .Scare

sende 2.5 yaşında bir çocuğum var şuana kadar söylemedim benden uzaklaşmandan korktum de tepkisini ölç sonrası allah kerim

Yolu yarıyanlarda böyle testler kötü sonuçlara yol açabilir.Kadın adamın çocuğu olmadığını anlayınca beni şu ana kadar tanımamışsın herhalde diyipte tekmeyi basabilir.Çözüm için birinden acil çocuk yapmak gerekir o da zamanında yetişmez.

4 yaşında oğlu varsa ona babası gibi davranmak için geç değil.Bir tane de sen yaparsın diğer adamla ödeşmiş olursunuz sorun kalmaz.Normal insan ikisine de eşit davranır sonuçta ikisi de kendinden çıktı.

bilgehan sana yakıstıramadım ödeşmiş olursunuz ne? o cocugun yerınde sende olabılırdın

• quote:

quote:

Orijinalden alıntı: Sproob

Zaten bu düşünce olduktan sonra bu ilişkinin devam ediceğini zannetmiyorum

Yazdıklarımızı okumuyorsunuz galiba,
    İnsanın aklına hertürlü düşünce geliyor diyorum.
    Sizin gelmez mi?

gelir tabi.Son yazdığına göre de bu çıkıyor ortaya.2 gün sonra gelip ciddi falan diye konuşmaya başladıysa insanın aklı o tarafa kayar.Zor bir durum.Çevrendekilere danışıp karar vermeni önerebilirim.Ama çevrenden alıcağın cevap muhtemelen o kadar evlenmemiş kız varken hem evlenmiş hem çocuklu kadın la mı evleniceksin? şeklinde olur.

• Ben sana bi anımı anlatayım.

Belki benden büyüksündür.
    Ama fikir oluşturabilir. Yaşım 25.
    Bir kız ile tanıştım bundan 2 sene önce.

2-3 ay görüştük.
    Ben bunun evlenip ayrıldığını kocasından dayak yediğini ve ayrılık sebeplerinin bu olduğunu öğrendim.
    Zaman geçtikçe artık dahada yakınlaşmaya başladık sevgili gibiydik ben bunu istemiyordum kesinlikle ama engelde olamıyordum.
    Kız tam istediğim gibi, hareketleri tavırları olaylara yaklaşımı vs.

Artık bir süre sonra bizi görenler sevgili muamelesi yapmaya başlamıştı, kendime yakıştıramamıştım.
    Neyse bir akşam dışarı çıkıyoruz, kızın ayrıldığı kocası gördü bizi arabada.
    Arabamın camları filmi içerisi görünmüyor ama kız sanırım bilerek camı açtı görünelim diye.
    Neyse adam arabayı da bizide aklına kazımışki, 1 hafta sonra arabanın aynaları kırılmaya başladı.
    Yaptırıyoruz kırılıyor, yaptırıyoruz kırılıyor. Olay bu adamdan kaynaklıymış.
    Sorun buda değil, o arabaya annem babam biniyor.
    Ya annem varken birşey yapsa yada babam varken? Ne olacak?

Neyse geçtim.
    Benim bir süre sonra öğrendiğim birsürü şey oldu.
    Onunla bununla yatıp kalkması, zarttı zurttu neler neler.
    Kocasından dayak yemiş fakat ayrılma sebepleri dayak değilmiş. Bunu mahkemeye kanıt olarak göstermiş.
    Kocası asgari ücretli bir çalışan bu kızda parayı seven birisi.
    Açıkçası benimle param olduğu için geziyordu.
    Ben kalkıp birgün gel şu bahçede alalım çekirdek çitleyelim desem eminim gelmezdi.

Bir süre sonra babama böyle birşey açıklama gafletinde bulundum. Sonuçta babam ben birçok şeyimi paylaşırım.
    Evladım; sana kalmış sevdiysen geleceğini görebiliyorsan ben senin düğününü yapar, evini düzerim.
    Ama bir baba olarak evladımın tertemiz bir kızla evlenmesini yuva kurmasını isterim.
    Gönül bu söz geçiremezsin ama sana önerim ilerde başın çok ağrır. Pişman olursun dedi.

Oturdum düşündüm. Kıza tek tek söyledim. Ben dedim bu ilişkiyi yürütmek istemiyorum, seninle zaten evlenemem umarım boş hayallere kapılmamışsındır, yollarımız burda ayrılıyor beni rahatsız etmezsen sevinirim yedik içtik hakkını helal et dedim. Kızda bunu bende biliyordum ne zaman söylüyeceğini merak ediyordum demekki bu zamanmış hoşçakal dedi ayrıldı.

1 senedir yüzünü bile görmüyorum, görmekte istemiyorum. Tüm arkadaşlarıyla ilişkimi kestim.

Ama emin ol, o sürede çektiğim dertleri bir bilsen.
    Eski kocasının gelip tehditler etmesi. Hoş ısıracak köpek havlamazda. İşte yinede insan dertsiz başını derde sokacağı için canı sıkılıyor.
    Kocasının ailesini beni izlemeleri felan filan neler neler.

Şimdi bir kız arkadaşım var, şeytan kulağına kurşun Allah herkese böyle bir kız arkadaş nasip etsin.
    Hanım mı hanım, oturaklı, oturup kalkmasını nerde ne konuşacağını bilen, zeki mi zeki, hamarat mı hamarat birisi var hayatımda.
    Ve evlenmeyi ciddi ciddi düşünüyorum. Annem ilede tanıştırdım annem kıza bayıldı bayıldı. O kadar iyi anlaşıyorlar ki anlatamam. Annemle beraber çıkarlar alışveriş yaparlar, gezer tozarlar beraber yemek yaparlar. Maşallah birde güzel yemek yapıyor mest oluyorum. Kızın ilk sevgilisi erkek arkadaşı benim inanmazsınız.

Kesinlikle aileme ve bana yakışır bir kız olduğunu düşünüyorum.

Kız dediğin ileride, annenin babanın hastalığında onlara yardım etmesi gerekirse altlarında ki b.ku bile temizlemesidir. Benim gözümde evlilik budur. Biz ailemizden büyüklerimizden böyle gördük. Benim annem babamın babasına 2 sene baktı bıkmadan usanmadan. Şimdi bu kadın cennetlik değil midir? Gerçi her anne cennetliktir. Ama bu büyük bir sevaptır.

O kadar mutluyum ki bilemezsiniz.

Ama ben o dul kızla bunları yapıyor olsam bu kadar mutlu olmazdım. Hergün başımda bir bela olur, ensemde boza pişerdi.
    İyikide oturup düşünmüşüm.

Sana tek tavsiyem iyice otur düşün.
    Bulaşma derim.
    Tertemiz bir sayfa aç, ailene yakışır bir gelin adayı bul.
    Öncelikle sen sev o seni sevsin vs.

İnşallah ömür boyu mutlu olabileceğin gelişmeler yaşarsın.

• Kesinlikle tavsiye etmiyorum
  • quote:

Bu bayan ile yaklaşık olark 7 aydır tanışıyorum.
    Bunun son 6 ayı oldukça yakınız.
    Daha önce iş arkadaşlığı çerçevesinde olan ilişkimiz vardı.
    Bayan o dönemde de benden etkilenmiş ve herşeyini (daha doğrusu iş hakkında. özel konularda var ama o kadar çok değil) bana danışır olmuştu.
    Ben bu dönemde kadını sevdiğimi anladım ve açıklamadım.
    Ancak bir konuşmamız sırasında birden ikimizde birbirimize açıldık.
    Kadın iki gün sonra geldi ve pat diye olacaksa ciddi olsun gibisinden laflar söyledi.
    Herşeyi birden üzerime yıktı yani.
    Evleneceksek bu ilişkiyi devam ettirelim ben flört falan bilmem dedi.
    Bir keresinde de aileme kendisinden sözedip etmediğimi sormuştu.

birbirinize açıkladıktan 2 gün sonra işi evliliğe getirdiyse kaç kardeşim öyle şey mi olurmuş

• quote:

arkadaşım ben bu yorumumda evlen veya evlenme demicem kimsenin geleceğini etkilemek istemem ama şöyle de bir gerçek var.

Boşanma sebepleri çok önemli eğer erkekten kaynaklı bir sebepten boşanmışlarsa kadın ondan nefret eder dolayısıyla onunla yaşadığı şeylerden de pişmanlık duyar, aynı şey erkek içinde geçerlidir. Kadın programlarını biraz izleyin derim komik, acı ama gerçek, eli erkek eline değmemiş yüzlerce kadın evlendikten sonra çoluğu çocuğu bırakıp kaçıyor kocaları ekran başında ağlıyor. Sonuçta kadın namusuna düşkünse eski eş ve onunla yaşanılanlar sorun olmaz, ha bu yazdıklarımdan illaki boşanmış bayanlarla evlenin anlamınıda çıkarmayın ama boşanmış bayanlara da kötü gözle ve önyargılı yaklaşmayın

• quote:

quote:

Yazdıklarında haklılık payı var birşey demiyorum.
    Özellikle de eski eşi ile kıyaslama konusunda.
    Şöyle ki; Belki de eski eşinde bulamadığı dürüstlüğü adamlığı iyiliği ve sevgiyi bende buldu.
    Bunu bende hissediyorum.

tabikide eski eşinin yanında senin de iyi yanların olucak fakat sana tavsiyem kadının neden ayrıldığını eski eşiyle neler yaşadığını tam anlamıyla ve doğru söylediğine emin olarak öğren ve kendine pay çıkar.

belki de kocası kadında hoş karşılanmıcak yada katlanamıcak birşeyler gördü? bilemezsin kadın sana kendi bakış açısından anlatıcaktır.

bence herşeyden önce önemli olan kadının rol yapıp yapmadığı.

UNUTMA EVLENİRSEN HERŞEYE 1-0 YENİK BAŞLICAKSIN.

onun erkeklere güveni azaldı
    2 her zaman ilk eşi gibi samimi olamıcak çünkü tedirgin olucak her an ya bişey olursa diye ya buda bırakırsa diye.

eğer şuan kadın rahat ve halinden memnun evlenmek o kadar sorun değilse bişey demem ama

kadın kendi yağında kavruluyorsa bence rahatlığı istediği içinde evleniyor olabilir. bunları araştırmak lazım

• quote:

Orijinalden alıntı: 1.8T

Elin p.çine sen mi bakıcan?

Bekar kızların suyu mu çıktı? Ne yapacan evlenip boşanmış + çocuk sahibi kadınla.

O kadında heyecan falan kalmamıştır.

Vs vs.. sen bu cümlelerin gideceği yerleri düşün işte.

hayırdır sen kadının yanındaydın heralde.Her ayrı olan çocuk piçse memlekette normal insan evladı pek yok demek ki

Siz kendinizi enayi görüyorsanız bırakın.Size değilde çocuğa yazık.Nasıl bir mantık açınız var hayret

• quote:

Orijinalden alıntı: k1contact55

quote:

Orijinalden alıntı: el_morad

quote:

Orijinalden alıntı: .Scare

sende 2.5 yaşında bir çocuğum var şuana kadar söylemedim benden uzaklaşmandan korktum de tepkisini ölç sonrası allah kerim

Yolu yarıyanlarda böyle testler kötü sonuçlara yol açabilir.Kadın adamın çocuğu olmadığını anlayınca beni şu ana kadar tanımamışsın herhalde diyipte tekmeyi basabilir.Çözüm için birinden acil çocuk yapmak gerekir o da zamanında yetişmez.

4 yaşında oğlu varsa ona babası gibi davranmak için geç değil.Bir tane de sen yaparsın diğer adamla ödeşmiş olursunuz sorun kalmaz.Normal insan ikisine de eşit davranır sonuçta ikisi de kendinden çıktı.

bilgehan sana yakıstıramadım ödeşmiş olursunuz ne? o cocugun yerınde sende olabılırdın

Kötü anlamda demedim sadece kadının çocuğu olmasının o kadar da büyük bir sorun olmadığını söyledim.Biriyle evlenirken onu sevdiğin için evlenirsin çocuk ise kimisi için istek kimi için miras kimi içinse aşkın meyvesidir ama hani bu meyve başkasının ben bunun keyfine varamam diyorsa, aynı zamanda bu kadın benim soyumun devamını taşıması gerek gibi bir düşüncedeyse kendiside bir çocuk daha yaparlar.Farklı babadan olması çiftlerin arasına girmemeli diyorum.

Dostum kadının durumu iyiyse çocuğunu yükleyecek eşek aramıyordur o kadın.Bence hem seni sevdiği için hem de çocuğunun baba özlemiyle büyümemesini istiyordur.Bunun içinde senin doğru erkek olduğuna inanıyordur.Seni sevmese seninle bu kadar ileri gitmek istemez.Bu kadın hem kendisi hem de çocuğu için senin doğru kişi olduğuna inanıyor ki seni çocuğunu yetiştirecek, ona babalık yapacak biri olarak görmüş.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi el_morad -- 30 Ekim 2010; 1:34:53 >

• doğru kişi olduğuna inanıyorsan evlen derim.
  • quote:

Orijinalden alıntı: Cloud Nine

Ben sana bi anımı anlatayım.

Belki benden büyüksündür.
    Ama fikir oluşturabilir. Yaşım 25.
    Bir kız ile tanıştım bundan 2 sene önce.

2-3 ay görüştük.
    Ben bunun evlenip ayrıldığını kocasından dayak yediğini ve ayrılık sebeplerinin bu olduğunu öğrendim.
    Zaman geçtikçe artık dahada yakınlaşmaya başladık sevgili gibiydik ben bunu istemiyordum kesinlikle ama engelde olamıyordum.
    Kız tam istediğim gibi, hareketleri tavırları olaylara yaklaşımı vs.

Artık bir süre sonra bizi görenler sevgili muamelesi yapmaya başlamıştı, kendime yakıştıramamıştım.
    Neyse bir akşam dışarı çıkıyoruz, kızın ayrıldığı kocası gördü bizi arabada.
    Arabamın camları filmi içerisi görünmüyor ama kız sanırım bilerek camı açtı görünelim diye.
    Neyse adam arabayı da bizide aklına kazımışki, 1 hafta sonra arabanın aynaları kırılmaya başladı.
    Yaptırıyoruz kırılıyor, yaptırıyoruz kırılıyor. Olay bu adamdan kaynaklıymış.
    Sorun buda değil, o arabaya annem babam biniyor.
    Ya annem varken birşey yapsa yada babam varken? Ne olacak?

Neyse geçtim.
    Benim bir süre sonra öğrendiğim birsürü şey oldu.
    Onunla bununla yatıp kalkması, zarttı zurttu neler neler.
    Kocasından dayak yemiş fakat ayrılma sebepleri dayak değilmiş. Bunu mahkemeye kanıt olarak göstermiş.
    Kocası asgari ücretli bir çalışan bu kızda parayı seven birisi.
    Açıkçası benimle param olduğu için geziyordu.
    Ben kalkıp birgün gel şu bahçede alalım çekirdek çitleyelim desem eminim gelmezdi.

Bir süre sonra babama böyle birşey açıklama gafletinde bulundum. Sonuçta babam ben birçok şeyimi paylaşırım.
    Evladım; sana kalmış sevdiysen geleceğini görebiliyorsan ben senin düğününü yapar, evini düzerim.
    Ama bir baba olarak evladımın tertemiz bir kızla evlenmesini yuva kurmasını isterim.
    Gönül bu söz geçiremezsin ama sana önerim ilerde başın çok ağrır. Pişman olursun dedi.

Oturdum düşündüm. Kıza tek tek söyledim. Ben dedim bu ilişkiyi yürütmek istemiyorum, seninle zaten evlenemem umarım boş hayallere kapılmamışsındır, yollarımız burda ayrılıyor beni rahatsız etmezsen sevinirim yedik içtik hakkını helal et dedim. Kızda bunu bende biliyordum ne zaman söylüyeceğini merak ediyordum demekki bu zamanmış hoşçakal dedi ayrıldı.

1 senedir yüzünü bile görmüyorum, görmekte istemiyorum. Tüm arkadaşlarıyla ilişkimi kestim.

Ama emin ol, o sürede çektiğim dertleri bir bilsen.
    Eski kocasının gelip tehditler etmesi. Hoş ısıracak köpek havlamazda. İşte yinede insan dertsiz başını derde sokacağı için canı sıkılıyor.
    Kocasının ailesini beni izlemeleri felan filan neler neler.

Şimdi bir kız arkadaşım var, şeytan kulağına kurşun Allah herkese böyle bir kız arkadaş nasip etsin.
    Hanım mı hanım, oturaklı, oturup kalkmasını nerde ne konuşacağını bilen, zeki mi zeki, hamarat mı hamarat birisi var hayatımda.
    Ve evlenmeyi ciddi ciddi düşünüyorum. Annem ilede tanıştırdım annem kıza bayıldı bayıldı. O kadar iyi anlaşıyorlar ki anlatamam. Annemle beraber çıkarlar alışveriş yaparlar, gezer tozarlar beraber yemek yaparlar. Maşallah birde güzel yemek yapıyor mest oluyorum. Kızın ilk sevgilisi erkek arkadaşı benim inanmazsınız.

Kesinlikle aileme ve bana yakışır bir kız olduğunu düşünüyorum.

Kız dediğin ileride, annenin babanın hastalığında onlara yardım etmesi gerekirse altlarında ki b.ku bile temizlemesidir. Benim gözümde evlilik budur. Biz ailemizden büyüklerimizden böyle gördük. Benim annem babamın babasına 2 sene baktı bıkmadan usanmadan. Şimdi bu kadın cennetlik değil midir? Gerçi her anne cennetliktir. Ama bu büyük bir sevaptır.

O kadar mutluyum ki bilemezsiniz.

Ama ben o dul kızla bunları yapıyor olsam bu kadar mutlu olmazdım. Hergün başımda bir bela olur, ensemde boza pişerdi.
    İyikide oturup düşünmüşüm.

Sana tek tavsiyem iyice otur düşün.
    Bulaşma derim.
    Tertemiz bir sayfa aç, ailene yakışır bir gelin adayı bul.
    Öncelikle sen sev o seni sevsin vs.

İnşallah ömür boyu mutlu olabileceğin gelişmeler yaşarsın.

MAASALLAH Umarim bi omur boyu mutlu olursun hocam

• GECMISE MAZI DENIR ONUNE BAK HER ZAMAN ICIN
    + OLARAK INSANLAR COK DEGISIR
    BIR INSANIZ GOZLEMLEYIN 20 YASINDA VS 10 SENE SONRASINA BAKIN BIRDE ISTEKLERDE BOYLEDIR HERSEY AMA HERSEY ZMANLA DEGISIR DEGISIYORD AHIC BIRSEY SABIT KALMAZ
  • 
Sayfa: önceki 12345
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.