Şimdi Ara

EVİNİZDE HANGİ MARKA ÇAMAŞIR MAKİNESİ VAR VE MEMNUNMUSUNUZ (727. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
4 Misafir (1 Mobil) - 3 Masaüstü1 Mobil
5 sn
15.386
Cevap
159
Favori
1.633.028
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
13 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 725726727728729
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
    hocam sonradan fark ettim, sentetik programda yıkama yapmıştım ve orada 4kg yazıyormuş

bende 2banyo birde el havlusu atmıştim
    onlar heralde suyuda yiyince baya ağır oldu ondan dolayı sanırım şortum iyi yikanmadi

< Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >
  • Taşındığımız evdeki yere çamaşır makinemiz sığmadı o yüzden yeni makine almamiz gerekti.
    Derinliği az olan makine baktığımda karşıma Hoover, candy, seg, Altuzls ve Arçelik (sadece 7kg) çıktı.
    Sizce hangi markayı tercih etmeliyiz neden yada etmemeliyiz. Şimdiden ilginize teşekkürler

< Bu ileti Android uygulamasından atıldı >
  • Merhaba, araştırmalarım sonucu aşağıdaki çamaşır yıkama ve kurutma makineleri arasında kararsız kaldım. Sizce hangilerini almalıyım?

ÇAMAŞIR MAKİNESİ

Electrolux EW6F3146EB 10 kg 1400 Devir   -  4.000 TL civarı

Electrolux EW6F421BT 10 kg 1200 Devir    - 3.500 TL civarı

Arçelik 10144 WFI  10 kg 1400 Devir  -  4.500 TL civarı

Arçelik 9123 N 9 kg 1200 Devir   -  4.500 TL civarı

KURUTMA MAKİNESİ

Electrolux EW7H4824EB A+ 8 kg  -  3.700 TL civarı

Electrolux EW7H458ST A++ 8 kg   -  4.900 TL civarı

Arçelik 3881 KT A ++  8 Kg   -   3.800 TL civarı

Arçelik 3890 UV A ++ 9 Kg   -   4.650 TL civarı

Arçelik 800 KM A++ 8 kg      -   3.600 TL civarı

Arçelik 3886 KT A +++ 8 kg  -   5.000 TL civarı

Desteğiniz ve bilgileriniz için şimdiden teşekkürler. Malzeme kalitesi olarak her iki marka da hoşuma gitti. İki markanın ürünleri de güzel, sadece Electrolux’te servis konusunda endişem var biraz. Bu sebeple biraz kararsız kaldım.

• çamaşır makinesinde kırışıklık önleme butonu var ütü işaretli olan(yani çamaşırları ütü yapmaya hazır tutan)

ona basınca sıkmadevir 1200se 800 e düşürüyor pamuklularda

ona basmanin bir anlamı var mı, direk 800 e bastığımız zaman aynı işlemi görmüyor mu
    yoksa ütü işareti olan ayrı bir program mı

• gael kullanıcısına yanıt

Kırışık azaltmaya basıldığında özel bir sıkma profili uygulanır, misal sadece 800 olarak ayarlarsanız normal devirden düşük sıkar fakat kırışık azaltmaya basarsanız son sıkma parçalar halinde gerçekleştirilir, peki bu nasıl olur; ilk 400 ardından 600 sonra 800 en son tekrar 800, hepsi kısa kısa periyotlarla👍

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • jealousshine05 kullanıcısına yanıt
    sağol dostum bende bunu merak ediyordum

• akadirarik A kullanıcısına yanıt
    Ben şahsımca bunlar arasında sadece Arçelik’i tavsiye ederim zira ne olduğu belli...

< Bu ileti iOS uygulamasından atıldı >
  • Khenzur K kullanıcısına yanıt

Hocam merhaba Electrolux'un servis ağı ve memnuniyeti, yedek parça fiyatları gibi hususları nasıldır acaba. Varmı bilginiz veya bilgisi olan başka arkadaş. İnsanlar baya memnun çok kötü yorum okumadım. Aklıma yattı açıkcası

• Anubisin_Ruhu kullanıcısına yanıt

Merhabalar, şu ana kadar pek çok Electrolux ürünü kullandım ancak yalnız ürünlerin kurulumu sırasında servisle muhatap oldum. Bulunduğunuz ilde nasıldır bilemem tabii ama ben herhangi bir problem yaşamadım. Özelinde çamaşır makinesi olarak tavsiye ederim, gerçekten başarılı buluyorum.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Khenzur -- 17 Ağustos 2021; 8:7:46 >
  • merhaba çamaşır makinem bozuldu acilen yeni bir tane almam lazım 8 kilo ve üzeri marka model önerebilecek varmı arkadaşlar

• airwolf26 kullanıcısına yanıt

hocam fiyatlar baya ucmuş spotculardan bakacağım

• On yıllık siemens 7 serisi çamaşır makinem vardı. Kazanı düştü pert oldu. Gittim yine siemens WG54A2X0TR 10 kiloluk 3 serisi makine aldım. On yıl önce ekstra özellik olarak 7 serisinde olan şeyler 3 serisinde standart olmuş. Şimdiki 7 serileri sanırım bulaşık da yıkıyor :)

• 20 yıllık elektrolux çamaşır makinesi kullanıyorum ve yerine daha büyük kazanlısını almak istiyorum yine aynı marka tercihim sizden istediğim hangi modeli tavsiye edersiniz ve kurutması olan modeller ne kadar kullanışlı olur tavsiye ettiğiniz var mı.

Bu arada 20 yıldır servise ihtiyaç duymadım. buzdolabımda aynı markaydı 18 yıl kullandım kesinlikle iyiydi çok taşınmaya bağlı motorda ses ve içine soğuması için sıcak yemek koymaktan dolayı termostat ayarı bozuldu yani kullanıcı hatalı arıza yaşadık servis arızayı anlamakta zorlanıyordu, kısaca servisleri pek yeterli bilgiye sahip değil ama dediğim gibi bu kadar yıl servise ihtiyac duydum denilemez. buzdolabımı daha büyük ile değiştirmek için bahanem oldu   bu markadan memnumum.

Birde bulaşık makinesinde sepeti kullanışlı olsun, leke bırakmasın hangi modelleri tavsiye edersiniz? bosch kullanıyorum memnun kalmadım, başka marka önerilerede açığım kaliteli olsun yeter. kaşık-çatal çekmeceli olanlar pratik gibi gelmedi bana , sizler tavsiye eder misiniz. ne çok sorum varmış  

• Arkadaş lar wfk 4000 makine B yani ikinci programda takılıyor su alıyor sonra yıkama başlamıyor bazende başlıyor yarısında takılıyor ,neyle ilgili olabilir zemberek mi takılı kaldığında kırmızı ışığı hafif göz kırpıyor.

• shopsiemens S kullanıcısına yanıt

Serdar Bey, Merhaba

whatsapp üzerinden size yazdım

• quote:

Orijinalden alıntı: garfield11

20 yıllık elektrolux çamaşır makinesi kullanıyorum ve yerine daha büyük kazanlısını almak istiyorum yine aynı marka tercihim sizden istediğim hangi modeli tavsiye edersiniz ve kurutması olan modeller ne kadar kullanışlı olur tavsiye ettiğiniz var mı.

Bu arada 20 yıldır servise ihtiyaç duymadım. buzdolabımda aynı markaydı 18 yıl kullandım kesinlikle iyiydi çok taşınmaya bağlı motorda ses ve içine soğuması için sıcak yemek koymaktan dolayı termostat ayarı bozuldu yani kullanıcı hatalı arıza yaşadık servis arızayı anlamakta zorlanıyordu, kısaca servisleri pek yeterli bilgiye sahip değil ama dediğim gibi bu kadar yıl servise ihtiyac duydum denilemez. buzdolabımı daha büyük ile değiştirmek için bahanem oldu   bu markadan memnumum.

Birde bulaşık makinesinde sepeti kullanışlı olsun, leke bırakmasın hangi modelleri tavsiye edersiniz? bosch kullanıyorum memnun kalmadım, başka marka önerilerede açığım kaliteli olsun yeter. kaşık-çatal çekmeceli olanlar pratik gibi gelmedi bana , sizler tavsiye eder misiniz. ne çok sorum varmış  

Bulaşık makinesinde de electrolux iyi diyorlar, bosch'u ben de pek tutmadım aslında fena yıkamıyor ama malzeme kalitesi ve iyi durulaması içime sinmedi, belki de ben kuruntu yapıyorumdur bilmiyorum ama.

• Merhaba,

burada baya uzman kişiler olduğunu görünce danışayım istedim.

Evimdeki 8-9 senelik siemens iq700 wm12s7x2tr model makine rulman göbeği dagıttı ve sıkmada uçak gibi ses çıkarıyor, yetkili servis 1400 ftl fiyat verdi.

Ama makinenin şimdiki makinelerden daha iyi olduğunu ve yaptırmamı tavsiye etti.

Yeni makine olarak yine siemens WM12TS80TR i forumdan da az cok okudugum kadarı ile begendim. 5500 tl civarında.

Yeni makineyi mi alayım yoksa tamir mi ettireyim öneriniz ne olur.

Birde WM12TS80TR yerine öneriniz olurmu idos özelliğini kullanmayacağız. 9kg 1200 devir yeterli oluyor.

Tşk ler.

• ismailozk İ kullanıcısına yanıt
    Bence yetkili servis yerine elinizden geliyorsa siz rulmanı değiştirin, Yada daha ekonomik fiyata değişim yaptıracak bir yer bulun. Arızayı zaten tespit ettirmişsiniz, telefonla bulduğunuz yerlerden direkt fiyat talep edin.
    Bir rulman fiyatı 50- bilmediniz 80 TL dir. 300 işçilik alsalar 400 bilemedin 500 eder. Hadi rulman set olsun max 150-200 eder.
    1400 çok yüksek bir fiyat. Yetkili servis rulman yerine komple motor veya kasnağı değiştirdiği için böyle maliyet çıkıyor. Benim emektar Bosch vairo 7 ( 12 yıllık) geçen arıza yaptı motor dönmüyor eşim servis çağırmış bu arıza kodu motoru yanmış 1200 TL demişler , 100 TL alıp gitmişler. Bende çevirip altına baktım motor siyah falan değil , elimle dönüyor. Baktım ki kömürleri bitmiş. Sanayide yedek parça satan yere götürüp aynısını 15 TL ye aldım. Yerine taktım 2 aydır hala çalışıyor. Velevki motor yansaymış sardırmak 200 yenisi 550 TL imiş buradan paye biçin.

Yeni makina işi için artık hemen hemen hepsi aynı kalitesizlikte mecbur kalırsam miele Yada elektrolüx falan bir şey bakacağız

< Bu ileti iOS uygulamasından atıldı >

• Bosch çamaşır makineleri deki seri 4 ve seri 6 arasındaki fark nedir acaba.

< Bu ileti Android uygulamasından atıldı >
  • 
Sayfa: önceki 725726727728729
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.