Şimdi Ara

EVİNİZDE HANGİ MARKA ÇAMAŞIR MAKİNESİ VAR VE MEMNUNMUSUNUZ (264. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
4 Misafir - 4 Masaüstü
5 sn
15.387
Cevap
160
Favori
1.631.956
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
13 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 262263264265266
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş

Orijinalden alıntı: tural.i

doğru söze ne denir, son sözüne özellikle katılıyorum ama kararı bana bırakmıyolar hemen. bikaç gün içinde beyaz eşya alıcam modelleri seçtim, 3 beyaz eşya üçüde farklı marka ama gel görki bayanların "hepsi aynı marka olsun" tripleri yokmu deli oluyorum. biri bana hepsinin aynı marka olmasının mantıklı tek bir sebebini söylese tamam dicem ama yok. beyaz eşya seçerken denerken bir de böyle bi problem var işte

quote:

Orijinalden alıntı: kasparss

yıllarca bsh grubunun ürünlerini kullandık evimizde.son olarak 4 yıl önce aldığımız siemens bulaşık makinesine 2 yılda 13 kez servis geldi .makine doğru dürüst yıkamıyodu bi türlü .en son servis bu seri böyle abi diyerek çekip gittikten sonra döneminin en pahalı makinalarından biri olan makinayı kaldırıp attık.o kadar sinirlendim ki makinayı gidip çöp konteylerinin yanına bi arkadaşımla götürdük bıraktık.gittim sinirimden altus aldım.2 senedir de sorunsuz çalışıyo.ha bu demek mi bosch siemens bitti alınmaz tabi ki değil hala çok güzel ürünler yapıyolar ama bu olay beni yeni markaları denemeye itti.önceki mesajımda bahsettiğim gibi bunun ilk örneği halamlara samsung aldık çamaşır mak. olarak .onu da denedik gördük ki tv leri telefonları(gemilerini,kamyonlarını ,ekskavatörlerini ... deneme fırsatı henüz bulamadım)gibi kaliteli ve arıza yönünden sorunsuz(bkz.japon arabası gibi).servis konusuna da büyük bi şehirde yaşıyosanız bence bu kadar takıntı yapmaya gerek yok her zaman derim bu işler biraz şans işi.bu bulaşık çamaşır makinası farketmez bazı arkadaşlar çamaşır makinalarından bahsediyoruz diyebilirler sonuçta beyaz eşya.bi örnek daha yıl 93 çamaşır makinası alıyoruz tokattayız.o zamanlar bizimkilerde arçelik düşkünü .gezerken çarşıda bi yere girdik zanussi çamaşır makinası satıyo.fiyat uygun geldi aldık güp diye geldi eve .neyse hemen yukardaki komşu makinayı görmüş (kendisi dsi de çalışan muhter(Ş)em zat) daha makina yerine konmadan abi bunu niye aldınız bu makina kalitesiz hem servisi de yok diye ilk dakikadan moralimizi bozmuştu.ne oldu?makina 2006 ya kadar tık demedi .sadece üstündeki boyalar döküldü tuttuk biz de bi ihtiyacı olan bi tanıdığa verdik.sonuçta önümdeki 3-5 senede ilk alacağım markalar lg - samsung olacak o kesin.sonra da slovenlerin gorenjesini deneyip görmek istiyorum.tabi bu başkalarında olanları gözlemlemekle de olabilir.ha bi de electrolüxü çok merak ediyorum.bu arada da marka fanatiği olmamaya çalışıyorum .unutmadan zanussi den sonra vestel aldık o da 5 senedir arıza yapmadı ama ara sıra mutfakta gezintiye çıkmıyo değil....ve çıkardığım bi ders.şunun dediğini aldık bunun dediğini aldık şöle oldu böle oldu demektense kendi öz fikrimle karar verip almak ,arıza yaparsa da ulan kendin aldın kendin gördün demek bana kalırsa en iyisi.

beyazeşyalar aynı marka olurlarsa voltran oluşturuyorlar bilmiyormusunuz yoksa :)

• ilk yıkama bittikten sonra ikinci yıkamaya geçmeden önce çamaşır makinesi ne kadar süre dinlendirilmelidir?
  • İyi günler ustadlardan tavsiye isteyeceğim, insallah ilgilenen olur ^^

- 8Kilo ve üstü yıkama kapasitesi (battaniye falan yıkancak sekilde).
    - Elektronik olmayan (yada asiri elektronik olmayan, sanırım siz mekanik diyorsunuz. Bu konuda biraz kafam karısık acikcasi)
    - Sessiz ve Sağlam
    - Hesaplı

Direk marka ve model tavsiyelerinizi sabırsızlıkla bekliyorum. Yarın alabiliriz makinayı, bizimkiler ankastre mutfağı komple siemens aldıklarından yine o markaya göz kırpıyorlarda sizin tavsiyelerinize uyacağım daha önce yaptığım gibi.

İyi forumlar :)
  • quote:

Orijinalden alıntı: talhagezer

İyi günler ustadlardan tavsiye isteyeceğim, insallah ilgilenen olur ^^

- Elektronik olmayan (yada asiri elektronik olmayan, sanırım siz mekanik diyorsunuz. Bu konuda biraz kafam karısık acikcasi)
    - Sessiz ve Sağlam
    - Hesaplı

Direk marka ve model tavsiyelerinizi sabırsızlıkla bekliyorum. Yarın alabiliriz makinayı, bizimkiler ankastre mutfağı komple siemens aldıklarından yine o markaya göz kırpıyorlarda sizin tavsiyelerinize uyacağım daha önce yaptığım gibi.

http://www.beyazesyam.com/profilo-Profilo-CM1000PTR-8-Kg-1000-Devir-Yikama-Makinesi_16884.html#0

300 civarı para eklerseniz bosch'un daha sessiz motorlu olanları var. Ben bosch 24461 modelini aldım.
    Çok sessiz olsun demezseniz Profilo CM1000PTR dayanıklı doğru seçim. Tamburu da geniş. (Bosch-Siemens aynı firmanın ürünüdür sağlam)

3 yıl garanti. 65 liraya +4 yıl daha uzatılabiliyor garantisi. Önemli nokta bence. Servis yedek parça bol.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi eteksen -- 4 Haziran 2011; 23:46:27 >

• quote:

- Sessiz ve Sağlam
    - Hesaplı

Siemens 10S763, veya 10S463 modellerini incelemenizi tavsiye ederim. Profilo da güzeldir ancak program seçenekleri kısıtlı, ve sıcaklık programla beraber seçiliyor.
    Zaten artık mekanik makine kalmadı, bugün piyasadaki en ucuz cihaz bile elektroniktir.

• quote:

Orijinalden alıntı: afacan!

quote:

- Sessiz ve Sağlam
    - Hesaplı

Siemens 10S763, veya 10S463 modellerini incelemenizi tavsiye ederim. Profilo da güzeldir ancak program seçenekleri kısıtlı, ve sıcaklık programla beraber seçiliyor.
    Zaten artık mekanik makine kalmadı, bugün piyasadaki en ucuz cihaz bile elektroniktir.

Fiyatları ne kadar?

• peki o voltran bulaşıkları bulaşık makinesine yerleştirip, çamaşırları da seriyor mu?

quote:

Orijinalden alıntı: amanhem

quote:

Orijinalden alıntı: tural.i

doğru söze ne denir, son sözüne özellikle katılıyorum ama kararı bana bırakmıyolar hemen. bikaç gün içinde beyaz eşya alıcam modelleri seçtim, 3 beyaz eşya üçüde farklı marka ama gel görki bayanların "hepsi aynı marka olsun" tripleri yokmu deli oluyorum. biri bana hepsinin aynı marka olmasının mantıklı tek bir sebebini söylese tamam dicem ama yok. beyaz eşya seçerken denerken bir de böyle bi problem var işte

quote:

Orijinalden alıntı: kasparss

yıllarca bsh grubunun ürünlerini kullandık evimizde.son olarak 4 yıl önce aldığımız siemens bulaşık makinesine 2 yılda 13 kez servis geldi .makine doğru dürüst yıkamıyodu bi türlü .en son servis bu seri böyle abi diyerek çekip gittikten sonra döneminin en pahalı makinalarından biri olan makinayı kaldırıp attık.o kadar sinirlendim ki makinayı gidip çöp konteylerinin yanına bi arkadaşımla götürdük bıraktık.gittim sinirimden altus aldım.2 senedir de sorunsuz çalışıyo.ha bu demek mi bosch siemens bitti alınmaz tabi ki değil hala çok güzel ürünler yapıyolar ama bu olay beni yeni markaları denemeye itti.önceki mesajımda bahsettiğim gibi bunun ilk örneği halamlara samsung aldık çamaşır mak. olarak .onu da denedik gördük ki tv leri telefonları(gemilerini,kamyonlarını ,ekskavatörlerini ... deneme fırsatı henüz bulamadım)gibi kaliteli ve arıza yönünden sorunsuz(bkz.japon arabası gibi).servis konusuna da büyük bi şehirde yaşıyosanız bence bu kadar takıntı yapmaya gerek yok her zaman derim bu işler biraz şans işi.bu bulaşık çamaşır makinası farketmez bazı arkadaşlar çamaşır makinalarından bahsediyoruz diyebilirler sonuçta beyaz eşya.bi örnek daha yıl 93 çamaşır makinası alıyoruz tokattayız.o zamanlar bizimkilerde arçelik düşkünü .gezerken çarşıda bi yere girdik zanussi çamaşır makinası satıyo.fiyat uygun geldi aldık güp diye geldi eve .neyse hemen yukardaki komşu makinayı görmüş (kendisi dsi de çalışan muhter(Ş)em zat) daha makina yerine konmadan abi bunu niye aldınız bu makina kalitesiz hem servisi de yok diye ilk dakikadan moralimizi bozmuştu.ne oldu?makina 2006 ya kadar tık demedi .sadece üstündeki boyalar döküldü tuttuk biz de bi ihtiyacı olan bi tanıdığa verdik.sonuçta önümdeki 3-5 senede ilk alacağım markalar lg - samsung olacak o kesin.sonra da slovenlerin gorenjesini deneyip görmek istiyorum.tabi bu başkalarında olanları gözlemlemekle de olabilir.ha bi de electrolüxü çok merak ediyorum.bu arada da marka fanatiği olmamaya çalışıyorum .unutmadan zanussi den sonra vestel aldık o da 5 senedir arıza yapmadı ama ara sıra mutfakta gezintiye çıkmıyo değil....ve çıkardığım bi ders.şunun dediğini aldık bunun dediğini aldık şöle oldu böle oldu demektense kendi öz fikrimle karar verip almak ,arıza yaparsa da ulan kendin aldın kendin gördün demek bana kalırsa en iyisi.

beyazeşyalar aynı marka olurlarsa voltran oluşturuyorlar bilmiyormusunuz yoksa :)

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi tural.i -- 6 Haziran 2011; 11:26:05 >

• arkadaşlar cm0801 ktr buldum btr modelini bulamadım arasındaki farklar nelerdir yapıştırma kazanmıdır?? Almayı düşünüyorum
  • Arkadaşlar Samsunglar için olumsuz düşünceler okudum ancak özellik ve fiyat açısından cazip görünüyorlar. Bozulan çamaşır makinemiz için 600-800 TL aralığında bir makine almak istiyorum. Buradaki yorumlardan sonra samsungdan biraz soğudum. Yardımcı olabilir misiniz?
  • Can Doğan Bey,

8 yıldır kullandığım çamaşır makinemi değiştirmek istiyorum. Aradığım başlıca özellikler;

Sağlamlık, sessizlik, dayanıklılık ve program seçim yelpazesinin geniş olmasıdır. Yeni almışken 8 kg kapasiteli

olsun diye düşünüyoruz. Bu kriterlere göre siz hangi marka ve model önerirsiniz?

Şöyle foruma baktığımda sizin 2 seçiminizi inceledim ve hoşuma gitti.

Bosch WAS28763TR Liste fiyatı 1.968,00 TL

Bosch WAS20461TR Liste fiyatı 1.548,00 TL

Fiyat olarak 2.500,00 TL ye kadar çıkabilirim. Yeterki sağlam ve sessiz bir makineyi doğru tercih edebileyim.

Yardımlarınız için teşekkür ederim.
  • Candoğan beyin tavsiye ettiği (forumda) LG 1402FDS-5 (sonundaki 5 sadece renk olarak metalik rengi temsil ediyormus) marka-model çamaşır makinasını 1.600-TL ye 12 ay taksitle aldık (LG bayisinden). Cuma günü geliyor makina imkan olursa yorumlarımı yazıcam ^^
  • http://www.beyazesyam.com/profilo-Profilo-CM1001CTR-7-Kg-1000-Devir-camasir-Makinasi_2028.html#0
    bu ürüne bakın mutlaka.

quote:

Orijinalden alıntı: dedeefendi_

Arkadaşlar Samsunglar için olumsuz düşünceler okudum ancak özellik ve fiyat açısından cazip görünüyorlar. Bozulan çamaşır makinemiz için 600-800 TL aralığında bir makine almak istiyorum. Buradaki yorumlardan sonra samsungdan biraz soğudum. Yardımcı olabilir misiniz?

• quote:

Orijinalden alıntı: eteksen

http://www.beyazesyam.com/profilo-Profilo-CM1001CTR-7-Kg-1000-Devir-camasir-Makinasi_2028.html#0
    bu ürüne bakın mutlaka.

quote:

Arkadaşlar Samsunglar için olumsuz düşünceler okudum ancak özellik ve fiyat açısından cazip görünüyorlar. Bozulan çamaşır makinemiz için 600-800 TL aralığında bir makine almak istiyorum. Buradaki yorumlardan sonra samsungdan biraz soğudum. Yardımcı olabilir misiniz?

Teşekkürler inceleyeceğim. Samsunglar hakkında görüş ve alternatif görüşlere açığım. Yardımcı olursanız sevinirim arkadaşlar. Bu hafta sonu sipariş vereceğim.

• quote:

Orijinalden alıntı: cobrasione

candogan bey müsaitseniz benim modele de bir bakabilr misiniz?

quote:

candoğan bey ben de çamaşır makinesi almak istiyorum.
    yüksek kapasiteli olanlardan düşünüyorum. bunların ne gibi dezavantajları olabilir? ağırlık sensörü sayesinde az miktarda çamaşır yıkandığında daha tasarruflu olur mu? bir de devir sayısı ne olmalı. yüksek devir çamaşırları daha çok yıpratır mı?
    lg nin F1443KDS7 nasıl bir modeldir? ya da sizin önerebileceğiniz başka birşey var mı?

bende yeni evlenmek üzereyim ve F1443KDS7 modelini uzun arastırmalarım sonucu almaya karar verdim. 10 yıl motor garantisi var dediler yok artık dedim. demek bu kadar makinalarına güveniyorlar. 11 kilo yıkma kapasiteside yorgan ve battaniye yıkmak için bulunmaz nimet. normal programlardan farklı 6 yıkama programı var. enerji tasarrufu yapıyormuş. kilo aşımında makina uyarı veriyor ve benim çok hoşuma giden diğer bir özelliğide makina sorun çıkarttığında telefonla müşteri hizmetlerini arıyorsunuz makinaya doğrulttuğunuzda sorunu söylüyor servis soruna göre size geliyor ve bosuna zaman harcmıyorsunuzz. ben çok etkilendim kararımıda bu makinadan yana kullanıcam

• quote:

Orijinalden alıntı: modamanya1

bende yeni evlenmek üzereyim ve F1443KDS7 modelini uzun arastırmalarım sonucu almaya karar verdim. 10 yıl motor garantisi var dediler yok artık dedim. demek bu kadar makinalarına güveniyorlar. 11 kilo yıkma kapasiteside yorgan ve battaniye yıkmak için bulunmaz nimet. normal programlardan farklı 6 yıkama programı var. enerji tasarrufu yapıyormuş. kilo aşımında makina uyarı veriyor ve benim çok hoşuma giden diğer bir özelliğide makina sorun çıkarttığında telefonla müşteri hizmetlerini arıyorsunuz makinaya doğrulttuğunuzda sorunu söylüyor servis soruna göre size geliyor ve bosuna zaman harcmıyorsunuzz. ben çok etkilendim kararımıda bu makinadan yana kullanıcam

yok artık daha neler

• Modamanya1, ben çamaşır makinemi yenileyeceğim ve senin bahsettiğin makineyi beyaz eşyacıda incelemiştim. Güzel bir çamaşır makinesi. Üründe ilgimi çeken Buharlı Tazeleme özelliği. Bu özellikle kötü kokan bir eşyayı 20 dakika gibi kısa bir sürede su ve deterjan kullanmadan sadece buhar ile havalandırıyor ve kötü kokulardan arındırıyormuş. Senin bahsettiğin gibi 6 Motion Direct Drive Motora 10 yıl garanti veriyorlarmış. Ayrıca hayvan tüyü, polen gibi alerjenler homojen sıcaklık dağılımı, yüksek sıcaklıktaki su ve buharlı yıkama özelliği ile giysilerden derinlemesine arındırılıyormuş. Anti alerjik yıkamanın başarılı sonuç verdiği BAF (İngiliz Allerji kurumu) tarafından onaylanmış. Özellikli bir çamaşır makinesi.
  • 20 Yıllık Bosch W5010 makinam kuruturken çok gürültü yapıyor,sanırım amortisörleri değişecek. Onun dışında bir sorunu yok.Tamiri 165-200 arası fiyat tutuyor.Yeni makina almak daha mı mantıklı olur?Ben makinamda yorgan,battaniye,kilim yıkıyabiliyorum.Yorumlardan yeni makinalarda yıkanamıyormuş fikrine kapıldım.Arkadaşlar fikir verirseniz çok sevinirim.Şimdiden teşekkürler...
  • kolay gelsin
    BUZDOLABI:KGN56A01
    ÇAMAŞIR MAK. WAS20461
    BULAŞIK MAK. SGS33 E12TR
    HEPSİNİ BOSCHTAN BUGÜN ALDIM FİYAT 4000 TL VERDİM NAKİT.YORUMLARINIZ NELER?
    SET ÜSTÜ OCAK VE FIRIN TAVSİYELERİNİZİDE BEKLİORUM
  • quote:

Orijinalden alıntı: modamanya1

quote:

candogan bey müsaitseniz benim modele de bir bakabilr misiniz?

quote:

candoğan bey ben de çamaşır makinesi almak istiyorum.
    yüksek kapasiteli olanlardan düşünüyorum. bunların ne gibi dezavantajları olabilir? ağırlık sensörü sayesinde az miktarda çamaşır yıkandığında daha tasarruflu olur mu? bir de devir sayısı ne olmalı. yüksek devir çamaşırları daha çok yıpratır mı?
    lg nin F1443KDS7 nasıl bir modeldir? ya da sizin önerebileceğiniz başka birşey var mı?

Modamanya ben bu makineden tam da vazgeçip Bosch was serisinin leke çıkartma programı olanlara odaklanmisken senin mesajin tekrar kafamı karıştırdı. Bosch da beni çeken enerji ve su tüketim verileri oldu. LG de de tasarımı, rahatlıkla yorgan yikayabilmek ve buharli tazeleme özelliği hoşuma gitti. Tabi nişanlım da aradaki 500tl farktan dolayi Bosch istemeye başladı. LG yi 2050tl den ucuza bulabildin mı?

• quote:

quote:

Orijinalden alıntı: eteksen

http://www.beyazesyam.com/profilo-Profilo-CM1001CTR-7-Kg-1000-Devir-camasir-Makinasi_2028.html#0
    bu ürüne bakın mutlaka.

quote:

Teşekkürler inceleyeceğim. Samsunglar hakkında görüş ve alternatif görüşlere açığım. Yardımcı olursanız sevinirim arkadaşlar. Bu hafta sonu sipariş vereceğim.

Bosch-Siemens-Profilo aynı üretime sahip. Parça servis herşey aynı. Sadece profilo alırken alırken daha ucuz. Aynı model olsa bile.
    Çamaşır bulaşık gibi işlerde bence bunlara bakmak lazım. Benim bütçem daha genişti Bosch 24461 aldım 1385'E. Bütçem sizin kadar olsaydı Profilo CM1001'e bakardım mutlaka.

• 
Sayfa: önceki 262263264265266
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.