Şimdi Ara

EVİNİZDE HANGİ MARKA ÇAMAŞIR MAKİNESİ VAR VE MEMNUNMUSUNUZ (263. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
4 Misafir - 4 Masaüstü
5 sn
15.386
Cevap
160
Favori
1.632.361
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
13 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 261262263264265
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • dün sormuştum ama cevap veren olmadı, lg f1406tdsp6 aldım, makine hakkında pek yorum bulamadım internette, evde kutusunda duruyo hala kurulmadı, kutusunun üstünde korede üretildiğine dair bir ibare yok, çinde mi üretilmiştir, eğer öyleyse sorun olurmu, kalitesi korede üretilenleri tutmazmı??

dünden beri bunu düşünüyorum, makineyi alırken hiç aklıma gelmemişti sormak nerede üretildiğini, daha kutusunda olduğu için de emin olamıyorum...
  • quote:

Orijinalden alıntı: tural.i

dün sormuştum ama cevap veren olmadı, lg f1406tdsp6 aldım, makine hakkında pek yorum bulamadım internette, evde kutusunda duruyo hala kurulmadı, kutusunun üstünde korede üretildiğine dair bir ibare yok, çinde mi üretilmiştir, eğer öyleyse sorun olurmu, kalitesi korede üretilenleri tutmazmı??

dünden beri bunu düşünüyorum, makineyi alırken hiç aklıma gelmemişti sormak nerede üretildiğini, daha kutusunda olduğu için de emin olamıyorum...

Bildiğim kadarıyla bu ürün de Kore üretimi. Kapak içinde körüğün üst kısmında yazar. Bence güzel bir tercih, sadece güncel bir model olmadığından yorum bulamamışsınızdır. Bu makine 2009 sonlarına doğru popülerdi ve epey pahalıydı. Hayırlı uğurlu olsun.

• candogan62, ilginize teşekkür ediyorum. benim merak ettiğim şey, arada iki katı fiyat olduğu için soruyorum, neden bu modeli almalıyız. 570 liraya samsung'un 6 kg makinası var. iki tane makina almak yerine neden bu parayı tek makinaya verelim?

"Profilo CM 1001 CTR" 836tl-- "LG WD-12391TDK 7 kg 1200" 944tl -- modelleri hakkında ne düşünüyorsunuz?

bir de "enerji koruma prizleri" işe yararmı? yoksa para tuzağı mı? elektronik marketlerde tavsiye edip duruyorla, çamaşır makinasının her standında mevcut...

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi otherworld -- 31 Mayıs 2011; 22:44:33 >
  • candoğan bey değerli yorumunuz için çok teşekkür ederim, beyaz eşya bölümüne sizi moderatör yapmalılar bence, sizden daha uzman biri yok forumda, hepimizin sorularına cevap veriyosunuz...

ben daha önce görmemiştim bu modeli, siyah olmasından dolayı tercih ettik, kore üretimi dediniz içime su serptiniz, bakalım kurulsun bakıcam orasına öyle yazıyomu, yorum bulamama konusuna gelince, eskide olsa yorumlar bulmam gerekirdi, çok fazla kullanan yok bu modeli diye tahmin ediyorum, artık ben yorumlarımı yazarım biraz geç de olsa

quote:

Orijinalden alıntı: candogan62

quote:

Orijinalden alıntı: tural.i

dün sormuştum ama cevap veren olmadı, lg f1406tdsp6 aldım, makine hakkında pek yorum bulamadım internette, evde kutusunda duruyo hala kurulmadı, kutusunun üstünde korede üretildiğine dair bir ibare yok, çinde mi üretilmiştir, eğer öyleyse sorun olurmu, kalitesi korede üretilenleri tutmazmı??

Bildiğim kadarıyla bu ürün de Kore üretimi. Kapak içinde körüğün üst kısmında yazar. Bence güzel bir tercih, sadece güncel bir model olmadığından yorum bulamamışsınızdır. Bu makine 2009 sonlarına doğru popülerdi ve epey pahalıydı. Hayırlı uğurlu olsun.

• Candogan Bey ve arkadaslar,

Kurutmali camasir makinesi almak istiyorum ve sizlerin tavsiyeleri ve yonlendirmeleri dogrultusunda Siemens WD14H420EU almaya karar verdim.

http://www.siemens-home.com/tr/WD14H420EU.html

Eklemek isteyeceginiz ya da almadan once tavsiye edebileceginiz bir sey var mi acaba? Baska bir model varsa ayni butceye ona da yonelebilirim ama gordugum kadariyla bu model belki de bu butcedeki en iyi makine.

Cok tesekkurler,
  • LG F1247TD Model çamaşır makinemde yıkama sırasında kapak ısınmıyor , elimle dokunduğum zaman gayet ılık ve son aşamada soğuk oluyor.

Acaba su ısıtmasında sorun mu vardır , yoksa kapağın camının ısı iletkenlik katsayısı çok mu düşüktür?

Yardımcı olursanız sevinirim.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi komplike metalurjist -- 31 Mayıs 2011; 16:24:34 >
  • candoğan bey yukarıda sormus olduğum soruya da bir tavsiyede bulunabilrmisniz?
  • normal birşey. makine, son aşamada, soğuk suyla durulama yapıyor.
  • Candoğan bey 5-6 kilo hacimli 600-800 devir civarı fiyat performans (max 800-850 lira civarı)olarak profilo yada samsung marka hangi modelleri önerirsiniz acil yardım edin yarın makine almayı düşünüyorum. Bugün teknosada profilo ve samsunglara baktım hep teşir malları kalmıştı teşir olmayan sadece CM0601 ctr vardı önceki yorumlarınızdan yapıştırma kazan ve ses yatığı için tercih etmedim bir samsung modeli önerdiler ama çin üretimiydi pek yanaşmadım. tavsiye edeceğiniz modeller hangileridir.profilolarda BTR CTR KTR STR farkı nedir kafam çok karıştı yardım ederseniz çok sevinirim...
  • valla bizde arçeliğin 8124 hst modeli war baya memnunuz dengelemesi falan güzel titreşim yok denilecek kadar az ve hiç sesi yok :)
  • candoğan bey

tüm mesajlarımı dikkate almayın ama lütfen bu mesajım hakkında yorumlarınızı bekliyorum... kafamda kalan 3-4 model arasındaki tercihiniz nasıldır? hatta 9kg ekleyebileceğimiz bir makina varmı?

LG F1402FDS
    Samsung WF9904RWE
    Bosch WAS28763TR

ve son olarak fuzzy logic teknolojili ürünler? lütfen cevabınızı bekliyorum şimdiden teşekkürler
  • Arkadaşlar 1000 liraya bi çamaşır makinesi önerin ya kafam acaip oldu karar veremedim bi türlü.

Profilo 1000ptr ye bakıyom ama beyazesyam.com da en ucuz orasıda güvenilirmidir belli değil. Kargo parasıda koyunca 1020 liraya falan geliyor.

Lg modellere baktım samsung 8700 a baktım acaba hangi modeli hangi siteden alabilirim uygun fiyata..

Makinemiz bozuldu 1 haftadır alamadım makine kararsızlık yüzünden.
  • quote:

Orijinalden alıntı: izmitcarsi

Arkadaşlar 1000 liraya bi çamaşır makinesi önerin ya kafam acaip oldu karar veremedim bi türlü.

Profilo 1000ptr ye bakıyom ama beyazesyam.com da en ucuz orasıda güvenilirmidir belli değil. Kargo parasıda koyunca 1020 liraya falan geliyor.

Lg modellere baktım samsung 8700 a baktım acaba hangi modeli hangi siteden alabilirim uygun fiyata..

haklısın çok fazla model var ve fiyatları birbirine çok yakın. ben "Profilo 1001 CTR 7 KG " düşünüyorum. markalar içinde bile modellerin arasında çok fazla fiyat farkı yok..

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi otherworld -- 31 Mayıs 2011; 22:58:28 >
  • lg f1406tdsp6 çamaşır makinesi almıştım burada da yazmıştım, 1402 modelinden buna renginden dolayı döndüm, kore üretimi olduğu söyleniyor ama makinenin hiç bir yerinde korede üretildiği yazmıyor, büyük ihtimalle çin malı ama malzeme kalitesi olarak da tipi olarak da çok iyi, özellikle tipi çok çok güzel ve şık..

makinenin yıkamasını dün denedim, temiz yıkamışmıdır bilmiyorum şu an, zamanla görürüm ama ilk izlenim olarak çok sessiz olduğunu söyleyebilirim, sadece ilk döndürmeye başladığında hafif bir hırlama yapıyor, ben daha önce çamaşırın suya çarparak çıkardığı sesi farketmemişim, bu makineyle tam duydum diyebilirim sarrsıntısız çalışıyor makine, sadece sıkmada titredi biraz, o da her sıkmada değil, son sıkmada yük dengesiz dağıldı heralde o yüzden biraz titredi ama yerinden milim oynamıyor..

kullanımı çok rahat ve kolay, ekranda yıkama bilgilerini gösteriyor, yıkamaya başlamadan önce çamaşır miktarını belirliyor, yıkamaya sonra başlıyor...

ben makinayı her yönüyle beğendim, dayanıklılığını zamanla göreceğim ama servisten gelen eleman bu makinelerden daha arıza yapıp servise gelen olmadığını söyledi... candoğan bey 2009un modeli olduğunu söyledi, biraz eski bir model olabilir ama güncel modellerden eksiği yok gördüğüm kadarıyla, bikaç ayrıntı dışında (mesela köpük sensörü yok galiba), çamaşır makinesi almak isteyenlere gönül rahatlığıyla önerebilirim...

saygılar...

• Valla 10 kg lık makinanın 3 kişilik aile için 3 günde tam kapasite çalışması bana da pek mantıklı gelmedi. Hem çalışıyorum hem ev hanımıyım. 3 yaşında motor gibi çamaşır çıkaran bir oğlu var. bu derece çamaşır çıkmıyor. enteresan valla. hanım çok titiz heralde.
  • quote:

Orijinalden alıntı: gurcan1

quote:

Orjinalden alıntı: doors

quote:

Orjinalden alıntı: gurcan1

quote:

quote:

quote:

quote:

quote:

Orjinalden alıntı: dekonline

Walla bizim evde hanım baktığı için o işlere pek anlamam. Bir tane indesit var. Hanım da zırt pırt değiştirelim şunu bak yenileri çıkmış yok 10-15 kilo çamaşır yıkıyor felan diyor. Ben şimdileri pek duymuyor gibi yapıyorum ama eninde sonunda alacaz herhalde bir makine.

10-15 kilo yıkayan çamaşır makineleri servisler dahi tavsiye etmiyor samsung ve arçelik 10 kilo çıkardıkları makinelerin hemen 8 kilo olanları piyasaya çıkardı çünkü kullanışlı degil 4 kişilik aileye yarar yerine zarar,7 kiloluk makineler daha kullanışlı yorgan programı olması itibariyle yeterli saygılar

abimde 10 kiloluk samsung var 6 kg kurutmalı yaklaşıkta 8 aydır kullanıyor ve süper makina..
    bunları tavsiye etmeyen bir servisten şüphe ederim..
    sonuçta 10 kilo yorgan battaniye yıkıyor..rahatlıkla..

Şüphe etmenizi anlamadım bu sadece 4 kişilik aileye fazla diye tavsiye etmedi kötü diye degil içinde arçelik drect drıwe motor var biliyorum harika bir makine sıvı dengelemesi var ama evde 4 kişi varsa gerek yok 10 kilodan kasıt beyaz eşyalardır hangi evde beyaz eşya iç çamaşırı 10 kilo çıkar 8-10 kişi falan yaşıyorsanız tamam yorgan yıkamak falan her zaman olan degil yorgan yıkamak için 7 kiloluk makineler yeterlidir siz bu makine ne kadar su harcıyor biliyormusunuz 10 sefer aç 1 ton su insanı batırır kurutmasıda 4000 watt elektrik çekiyor peki yıkaması B sınıfı kullanma kılavuzunu iyice okudunmu ta istanbulu aradım onlar beni aradı bir türlü buna cevap veremediler niye B sınıfı soruma çok kullanışlı olsa 8 kilolugu çıkmazdı, gene yanlış anlamayın kötü degil süper özellikli bir makine ama normal 4 kişilik ailelere tavsiye etmiyorlar tamam 7,5 kiloluk olanlarıda harika aynı özellik ama sadece kurutma yok ve tipi farklı

3 kişi yaşıyorlar ama 3 günde 1 tam kapasite çalışıyor.ve aynı zamanda kurutuyorlar..
    ayrıca aynı dizaynda 8 kg lık modeli var,,ama hem kurutma hem çam.mak.en ideali..

Arkadaşım 3 kişi 3 günde 10 kilo beyaz çamaşır yani iç çamaşırı falan zor ama renkli, havlu, örtü, nevresim, yorgan, battaniye,perde hepsi olur ama bunların hepsi ayrı programlarda yıkanır aynı 10 kilo olsa bile hepsi yoksa çamaşırların özelligi bozulur birbirlerini boyarlar bir yanlışın var çamaşır yıkıyormusun ne nedir biliyormusun yünlü kaç devirde kurutulur perde kurutulurmu bilgin varmı saygılar

sendençok bilgim var merak etme hocam...sen bana söylediklerini çocuklara anlat,,gerçi topiği sen açmışın fark etmedim..uslubunu değiştir tanımadığın kişilere karşı..

reshad@abim kullanıyor 10 kiloluk samsungu kurutmalıen iyisi o herkes araştırıp öğrense ne kadar iyi bir makina olduğu ortaya çıkar..

Ben herekese anlatırım 45 yaşındayım 40 senedir bu işin içindeyim bir fiil 30 senedirde yapıyorum sen giderken ben geliyordum sen kendine dikkat et kimse bana uslubunu degiştir diyememez dünyada şu en iyisi diyemezsin bugün o iyidir yarın öbürü şu an en iyiler dyson ve lg, lg dede deterjan kullanılmadıgı için bana 30 senelik şeyleri övme biliyorsan yaz bana sorduklarımı biliyorum demekle olmaz atmak herkese serbest iyiki abinde görmüşsün yoksa anca magazada görürdün

Merhaba
    Bende AEG lavamat 2120 var. 2002 den beri kullanıyorum. Ama son zamanlarda makinadan kötü kokular gelmeye başladı. Ve iyi temizlemiyor. Bir tercih yapacak olsanız son kararınız ne olurdu.

• quote:

Orijinalden alıntı: izmitcarsi

Arkadaşlar 1000 liraya bi çamaşır makinesi önerin ya kafam acaip oldu karar veremedim bi türlü.

Daha fazla bekleyemedim Profilo 1000PTR i aldım 1020 tlye beyazesyam.com dan işallah doğru bi seçim yapmışımdır..
  • Candoğan bey 5-6 kilo hacimli 600-800 devir civarı fiyat performans (max 800-850 lira civarı)olarak profilo yada samsung marka hangi modelleri önerirsiniz acil yardım edin yarın makine almayı düşünüyorum. Bugün teknosada profilo ve samsunglara baktım hep teşir malları kalmıştı teşir olmayan sadece CM0601 ctr vardı önceki yorumlarınızdan yapıştırma kazan ve ses yatığı için tercih etmedim bir samsung modeli önerdiler ama çin üretimiydi pek yanaşmadım. tavsiye edeceğiniz modeller hangileridir.profilolarda BTR CTR KTR STR farkı nedir kafam çok karıştı yardım ederseniz çok sevinirim...
  • samsung un yeni çıkardığı bu model nasıldır? eco buble... 8 kg 1400 devir vs. kalite olarak bosch was20763 ile kıyaslana bilir mi.

fiyatıda saturnda 1300 tl ye düşmüş.

• candogan bey umarım fırsat bulup cevap yazabilirsiniz.

bosch WAS28763TR ile siemens WM14S763TR ve bosch WAS24764TR ile siemens WM12S761TR tamamen aynı ürünler midir? iki grup arasındaki tek fark birinin 1200 birinin 1400 devir olması mıdır? boscha alternetif aramamın sebebi makina üzerindeki kırmızı yazı ve işaretlerin çok gözüme batıyor olması. siemens de bu işaretler gri. eğer ki aralarında kalite farkı yoksa siemens almayı düşünüyorum. önerir misiniz?

bir de lg F1402FDS modeli var. bu yazdığım ürünlerden hangisini öneriyorsunuz? bana göre lg nin artısı 9kg olması ve buharlı tazeleme özelliği. bosch grubunun artısı ise düşük enerji ve su tüketimi sayesinde daha hesaplı olması ve leke çıkarma özelliği ki ben bu leke çıkarmayı kullanacağımı hiç zannetmiyorum. ama tasarruflu olması dikkat çekici.
  • 
Sayfa: önceki 261262263264265
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.