Şimdi Ara

EVİNİZDE HANGİ MARKA ÇAMAŞIR MAKİNESİ VAR VE MEMNUNMUSUNUZ (229. sayfa)

Bu Konudaki Kullanıcılar:
4 Misafir (1 Mobil) - 3 Masaüstü1 Mobil
5 sn
15.377
Cevap
158
Favori
1.629.940
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
13 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 227228229230231
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • merhaba arkadaşlar... çamaşır makinesi olarak yorumlarınıza dayanarak profilo CM1001CTR alıcam (770 TL). buzdolabı olarak ise gene yorumlara dayanarak Samsung RT54EMSW (979 TL) alayım diyorum.. ama bir de RT54EMEW modeli var. nette şöyle bir baktımda fark göremedim. acaba ne gibi farkları var bilen var mı?
    ayrıca, bu modellere alternatif olarak sunabileceğiniz önerileriniz varsa alabilirmiyim? fiyat olarak yakın ve de daha kaliteli diyebiliceğiniz önerilerinizi bekliyorum...
    teşekkürler...
  • quote:

Orijinalden alıntı: _EFE_

Merhaba
    Annemin bosch marka çamaşır makinesi bozulduğu için çamaşır makinesi alacağım. Anneme alacağım için öncelikli olarak "çok basit pratik kullanımı" olmalı. Birde tercihimiz Siemens den yana. Tabiki olmazsa olmazı ojinal Alman Üretimi olmalı. Öyle çok bir özelliğinin olmasına gerek yok, Çamaşırı koyup çalıştıracak (Hafızalı olursa iyi olur) 1 haftadır Annemden çamaşır taşıdığımız için acilen tavsiyelerinizi bekliyorum .

Bütçenizi söyler misiniz?

quote:

Orijinalden alıntı: miki

Sn.Gökoş,
    Sn.Robotica,

Cevaplarınız için çok teşekkürler,
    Büyük ihtimal bu akşam Bosch WTW86561TR kurutma makinesi alıp WAS24763 üzerine monte ettireceğim(yine mahalle deki Bosch bayiinden alırım herhalde,)

Saygılar.

Not:WTW86561TR alacak olmamda iki etken var,
    1) Elektrik sarfiyatının diğerlerinin yarısı olması
    2) Görüntü itibari ile was24763 e uyum sağlamasıdır.

Hayırlı olsun, makineniz gelince iki makinenin üst üste fotosunu koyarsanız memnun kalırız
  • quote:

Orijinalden alıntı: robotica

quote:

Merhaba
    Annemin bosch marka çamaşır makinesi bozulduğu için çamaşır makinesi alacağım. Anneme alacağım için öncelikli olarak "çok basit pratik kullanımı" olmalı. Birde tercihimiz Siemens den yana. Tabiki olmazsa olmazı ojinal Alman Üretimi olmalı. Öyle çok bir özelliğinin olmasına gerek yok, Çamaşırı koyup çalıştıracak (Hafızalı olursa iyi olur) 1 haftadır Annemden çamaşır taşıdığımız için acilen tavsiyelerinizi bekliyorum .

1000 TL civarı ama duruma göre biraz daha artırabilirim.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi _EFE_ -- 12 Şubat 2011; 0:01:40 >
  • Birkaç alternatif arasına kaldım;

- Siemens WM10S460TR
    - Profilo CM1000STR
    - Siemens WM10P360TR -- Profilo CM1000PTR
    - Siemens WM10S762 ( Bu bütçemi aşdığı için her an eleyebilirim)

Öncelikli olarak Orjinal Alman olup, Uzun ömürlü olmalı vede olmazsa olmazı Kullanımı Pratik Olmalı . Hafızası olsa çok iyi olurdu ama bildiğim kadarı ile sadece 10s762 de var oda pahalı. Annem kullanacağı için Çok fazla özelliğinin olmasına gerek yok. Pratik olması daha önemli. Bütçem 1000 tl civarı tabiki ne kadar ucuz olursa o kadar iyi
  • Profilo CM1000PTR
    bu modelde bende annemlere almayı düşünüyorum.Bir alt modelini görmüştüm kullanımı gayet kolaydır. Tavsiye ederim. 950-1055 Tl'den başlayan fiyatları
  • quote:

Orijinalden alıntı: environment

herkese merhaba;
    arkadaşlar evimizde Beko 2418 BZ model makinemiz var ama hiç memnun değiliz .çamaşırları en az 2 kez yıkamamıza rağmen kirler çıkmıyor.beyazlar grileşip gidiyor.
    özetle yeni bir makine arayışındayız.yukrda belirttiklerimizi yaşamayacağımız 4 kişilik bir aile için hangi marka ve modeli tavsiye edersiniz.

Arkadaşlar benim sorum araya kaynadı herhalde. bütcemiz 1000-1500 arası olabiiriz.Cevaplarınızı bekliyorum...
  • Merhaba

Forumda bilgilerini paylaşmaktan imtina etmeyip, doğru yönlendirmelri neticesinde , güzel ikiliyi az önce tamamladım.
    Bu bağlamda,

Sn.Gökoş'a,
    Sn.OVERCLOCKM@NI@'a
    ve
    Sn.Robotica'ya sonsuz teşekkürler.

Fotolar,

• Vestel Vega 800 devir 7 kg memnunuz Vestel almayın falan dediler ama no frost buzdolabı alacaktım makinadan memnun kalınca dolabıda oradan aldım tanıdıktı bayi çok şükür ondan da memnunuz.
  • quote:

quote:

Orijinalden alıntı: robotica

quote:

Merhaba

1000 TL civarı ama duruma göre biraz daha artırabilirim.

1400 TL'ye Miele W1611 var, orijinal alman.
    Ayrıca Profilo CM 1000CTR-PTR-STR üçlüsünden birine bakabilirsiniz...
    Bosch 20672 modeli var, bulabilirseniz en güzel makinelerden biridir.

quote:

quote:

herkese merhaba;
    arkadaşlar evimizde Beko 2418 BZ model makinemiz var ama hiç memnun değiliz .çamaşırları en az 2 kez yıkamamıza rağmen kirler çıkmıyor.beyazlar grileşip gidiyor.
    özetle yeni bir makine arayışındayız.yukrda belirttiklerimizi yaşamayacağımız 4 kişilik bir aile için hangi marka ve modeli tavsiye edersiniz.

Arkadaşlar benim sorum araya kaynadı herhalde. bütcemiz 1000-1500 arası olabiiriz.Cevaplarınızı bekliyorum...

Miele W1611.

quote:

Orijinalden alıntı: Adalet mülkün temeli

Vestel Vega 800 devir 7 kg memnunuz Vestel almayın falan dediler ama no frost buzdolabı alacaktım makinadan memnun kalınca dolabıda oradan aldım tanıdıktı bayi çok şükür ondan da memnunuz.

Çok yüksek kalite bir ürün değil ancak ihtiyacınıza cevap vermiş anlaşılan, iyi günlerde kullanınız..
  • quote:

Merhaba

Forumda bilgilerini paylaşmaktan imtina etmeyip, doğru yönlendirmelri neticesinde , güzel ikiliyi az önce tamamladım.
    Bu bağlamda,

Sn.Gökoş'a,
    Sn.OVERCLOCKM@NI@'a
    ve

Fotolar,
    ....

Harika duruyorlar, iyi günlerde kullanınız
  • @miki

Makineleriniz hayırlı olsun güle güle kullanın. İnşallah uzun yıllar sorunsuzca kullanırsınız. Resimler için teşekkürler çok şık ve çok iyi makineler güle güle kullanın :)
  • quote:

Merhaba

Bu bağlamda,

Sn.Gökoş'a,
    Sn.OVERCLOCKM@NI@'a
    ve

Fotolar,

Gerçekten birbirlerine çok uyumlu olmuşlar ayrıca yerleride iyi çamaşır makineniz 24763 mü?Çamaşır Makinesinde yıkadığınız çarşaf mı?Eğer çarşafsa kurutma makinesinde Beyazlar/Renkliler Dolap kuruluğu programında biraz kalınsa Dolap Kuruluğu+ programında kullanın, Bornoz ve havlularınızı diğer çamaşırlarla beraber kurutmayın havlu ve bornozlarınızı diğer çamaşırlarınızdan ayrı olarak Extra Kurutma programında kurutun..
  • arkadaşlar buzdolabı için sonunda karar verdim candoğan üstad electrolux önerdiği için Electrolux END 44500 X Buzdolabına karar verdim. 1550ye geliyo. yanlız aklımı kurcalayan bi soru var. electroluxün bazı ürünleri yarı otomatik no frost ve karlanma yapıyormus galiba.

Electrolux END 44500 X tam otomatik bi no frosta sahipmidir? bu üründe karlanma görücekmiyim?
  • @MİKİ
    1-)Beyazlarınızı(iç çamaşırlar, çarşaflar);Beyazlar programında 60'C Eco perfect ile yıkayın ve beyazlar dolap kuruluğunda kurutun..
    2-)Havlu, Bornoz ve kalın çarşaflarınızı Beyazlar programında 60'C Eco perfect ile yıkayın ve Beyazlar programında Dolap kuruluğu veya Dolap Kuruluğu+ programında kurutun
    3-)Renklilerinizi Beyazlar/Renkliler programında 40'C veya 60'C Eco perfect ile yıkayın ve Beyazlar/Renkliler Dolap Kuruluğu programında kurutun
    4-)Koyu Renkli çamaşırlarınızı Renkliler programında 30'C veya 40'C de yıkayın ve Beyazlar/Renkliler programında Dolap kuruluğu programında kurutun.
    5-)Kotlarınızı Sentetik 40'C programında yıkayın ve Beyazlar/Renkliler Dolap kuruluğu veya Dolap Kuruluğu+ programında kurutun
    6-)Koyu Renkli ve Açık renkli çamaşırlarınızı beraber yıkamak isterseniz Mix 30'C veya 40'C programında yıkayın Mix Dolap kuruluğu programında kurutun
    7-)İnce Gömleklerinizi Gömlek 40'C beyaz ise 50'C de yıkayın Gömlek programında kurutun gömlekler tam kurumayacağı için daha sonra kurutma makinesinde 20dk lık sıcak havalandırma programında kurutun veya evin içinde biryere kırışmaması için düz olarak koyun.
    8-)Kalın ve Yünlü gömleklerinizi Sentetik 40'C programında beyaz ise 40'C eco perfect yıkayın ve Sentetik dolap kuruluğu programında kurutun.
    9-)Tül perdelerinizi Sentetik 30C veya 40'C Ön yıkama+İlave 1 durulama veya eco perfect+ilave 1 durulama programında yıkayın hafif neminin alınmasını isterseniz sıcak havalandırma 10dk programında havalandırın ve Asın .
    10-)Kalın perdelerinizi, Güneşliklerinizi Sentetik 40'C Eco perfect programında yıkayın, hafif neminin alınmasını isterseniz Sıcak havalandırma 20dk programında havalandırın ve Asın.
    11-)Battaniyelerinizi yünlü programda yıkamayın çünkü yünlü programı çok yavaş yıkar 2-3 tur döner 1dk bekler o yüzden Sentetik 30'C veya 40'C programında yıkayın ve Sentetik dolap kuruluğuprogramında kurutun
    12-)Yorganlarınızı Beyazlar/Renkliler 40'C veya 50'C Ön Yıkama+ilave 1 durulama programında yıkayın Beyazlar/Renkliler Dolap kuruluğu+ veya Extra kuru programında kurutun arada bir kapısını açıp çıkarın ve çevirip tekrar koyun çünkü yorganın kapı tarafında kalan kısmı kurumaz ve makine hala nem algılayacağı için yorganın deliklere yakın tarafı çok kurur ve yanabilir.
    13-)Yastıklarınızıda Yorganlarla aynı şekilde yıkayın ancak Beyazlar/Renkliler 40'C veya 60'C Eco Perfect programında yıkayın yorganlarla aynı şekilde kurutun.
    Yıkama ve Kurutma Talimatları ile ilgili sorularınızı çekinmeden sorabilirsiniz..
  • quote:

Orijinalden alıntı: orhangazii

arkadaşlar LG F1406 model ürünü çok iyi bi fiyata buldum. aslında bosch was20763 e karar vermiştim ama LG F1406 yı aynı fiyata alma şansım var. simsiyah parlak yakışıklı ve özellikli bi makine. Sizce LGyi seçersem hata yapmış olurmuyum? servis vs bana sorun çıkartırmı?

LG de iyi bir cihazdir. Bosch ve LG'lerin kendilerine göre artı ve eksileri var. Çamaşır makinesi başlığında Bosch-LG veya Bosch-Arçelik 8144BJ karşılaştırmasını detaylı yazmıştım, okuyabilirsiniz.

Mesela LG tambur hareketlerine daha hakimdir, değişik yıkama hareketleri vardır, Bosch'un da tamburu 5lt kadar daha geniştr.

quote:

herkese merhaba;

Beko'nun bu modelini yakından tanırım. Makineniz su ısıtıyor mu? Kötü yıkamadan evvelki halinden memnunsanız arızasını çözerek birkaç sene daha kullanmanız için yardımcı olabilirim.

Size model olarak önerebileceklerim;

LG F1247TD
    Bosch WAS20461TR modellerini önerebilirim.
  • Sn.Gökoş,
    Sn.OVERCLOCKM@NI@,
    Sn.Robotica,
    İyi dilekleriniz için teşekkür ederim.

Sn.Gökoş, vermiş olduğunuz prosedürü eşim için printout yaptım, ellerinize emeklerinize sağlık.

Eşim kurutma makinesinden çook memnun , gerçekten muteşem bir ürün ve kesinlikle dışarıyı nemlendirmiyor ayrıca çok sessiz..Çamaşır makinesinde ise, geçen haftaya kadar kullandığımız Arçelik 5500E modeline göre yıkama sürelerinin uzunluğundan yakınıyor, bunun dışında (was24763), ssessizzliği ve stabilitesi ile harika.
    Bir müddettir, elektrik süpürgemizden doğal olmayan kokular gelmekle beraber, aşırı gürültülü çalışmaya başladı.Bu gün mmarkta gittim, hem minik olsun(orta ve büyük boy süpürgelerin hem yönlerdimesi , hem de taşıması zor, üstelik mobilyalara verdikleri zararlar da cabası), hem emiş gücü yüksek olsun, pratik ve sağlam olsun derken, satıcıların tüm dyson ısrarlarına karşı durarak mielen'nin minik (ancak gücü büyük)s4212 süpürgesini aldım. İhtiyacı olan arkadaşlara kalitesine göre ekonomik fiyatı açısından tavsiye ederim.
    Ev de yaptığımız test de , çekiş gücü, sessizliği, kullanım kolaylığı ve harikulade malzeme kalitesi ile geçer not aldı.
    ,,
  • quote:

Sn.Gökoş,
    Sn.OVERCLOCKM@NI@,
    Sn.Robotica,

Sn.Gökoş, vermiş olduğunuz prosedürü eşim için printout yaptım, ellerinize emeklerinize sağlık.

Eşim kurutma makinesinden çook memnun , gerçekten muteşem bir ürün ve kesinlikle dışarıyı nemlendirmiyor ayrıca çok sessiz..Çamaşır makinesinde ise, geçen haftaya kadar kullandığımız Arçelik 5500E modeline göre yıkama sürelerinin uzunluğundan yakınıyor, bunun dışında (was24763), ssessizzliği ve stabilitesi ile harika.
    Bir müddettir, elektrik süpürgemizden doğal olmayan kokular gelmekle beraber, aşırı gürültülü çalışmaya başladı.Bu gün mmarkta gittim, hem minik olsun(orta ve büyük boy süpürgelerin hem yönlerdimesi , hem de taşıması zor, üstelik mobilyalara verdikleri zararlar da cabası), hem emiş gücü yüksek olsun, pratik ve sağlam olsun derken, satıcıların tüm dyson ısrarlarına karşı durarak mielen'nin minik (ancak gücü büyük)s4212 süpürgesini aldım. İhtiyacı olan arkadaşlara kalitesine göre ekonomik fiyatı açısından tavsiye ederim.
    Ev de yaptığımız test de , çekiş gücü, sessizliği, kullanım kolaylığı ve harikulade malzeme kalitesi ile geçer not aldı.
    ,,

Miele'nin elektrik süprgeleride çok kaliteli bende S5481 modeli var Ankastre Set aldığımda hediye vermişlerdi ancak evimde köpek ve minik bir kedim olduğu için ekstradan Cat&Dog modelini almıştım 600TL'ye gerçekten güzel çoğunlukla S5481 olanını kullanıyoruz kedi ve köpeğin olduğu odayı ve çocuk odasını Cat&Dog ile süpürüyoruz, Ancak S5481i anneme varip S4 Hybrid almak istiyorum araba gibi çalışırken şarj oluyor ve kablonun yetmediği yerler(merdivenler)için ideal.İyi bir seçim yapmuşsınız..
  • quote:

Sn.Gökoş,
    Sn.OVERCLOCKM@NI@,
    Sn.Robotica,

,,

Cihazlarınız hayırlı olsun.

Eşiniz uzun program sürelerinden yakınıyorsa 5kg kadar kirli beyaz/renkli veya 8kg lekesiz günlük giyilmiş beyaz/renkli çamaşırlarınızı speedperfect seçeneği ile yıkayabilirsiniz. Program süresi 1 saate iner. Ancak fazla tasarruf elde etmezsiniz. Bu yüzden acenizin olmadığı durumlarda ecoperfect seçeneğini kullanmanız daha iyi olur. Makinenizde ısınmaya dirençli mıknatıslı motor bulunduğundan uzun süreli çalışmalara dayanıklıdır.

Ben gökoş beyin aksine tüllerinizi sentetik değil; hassas programda yıkamanızı öneririm. Sentetik programda makine ara sıkma yapar ve tüllerinizi kırıştırır.
    Tüller için en ideal kullanım hassas programda ön yıkama+speedperfect+kırışık önleme seçenekleri açık olaran 40'C sıcaklık ile 400 devir sıkma hızı ile mümkündür.

Battaniye ve yastık/yorgan gibi hacimli çamaşırlar için sensitive programı daha idealdir. Bu programda makine alerji problemi olan insanlar için özel yüksek su seviyeli yıkama ve durulama yapıp ardından kuvvetli olarak sıkacaktır.

Eşinizin eli speedperfect, normal ve ecoperfect seçimlerine alıştığında sürelere tam anlamıyla hakim olabilecektir.

Bu makinede benim dikkatimi çeken en büyük eksik kısa yıkama programlarında son sıkmanın çok kısa tutulmuş olması. Makinenin en yüksek devirde sadece 1-2sn kalarak hemen durmasıdır. Oysa ki çamaşırın hızlıca yıkanmasını isteyen kullanıcı aynı zamanda hızlı olarak kurumasını da isteyecektir. Bosch'un üreticileri bunu nasıl akıl edememiş insan anlayamıyor. Bu yüzden bu seri cihazlarda ben hızlı programları kullanırken suda bekletme fonksiyonunu seçiyorum; ardından makine bitip çamaşırlar suda kalınca kuvvetli sıkma programını kullanıyorum. Program 7-8 dakika daha uzun oluyor ama en azından amacına uygun olarak güzelce yıkanmış ve sıkılmış oluyor.

Bosch'un VarioPerfect donanımlı makinelerinde beğenmediğim en önemli nokta maalesef bu.
  • quote:

Orijinalden alıntı: candogan62

Sevgili çamaşır makinesi sever arkadaşlar, size yakında bir sürprizim olacak :)

Üstad nedir bu sürpriz ne bir ses seda çıktı senden, nede bir ip ucu, uma uma döndük muma.
  • quote:

Orijinalden alıntı: canturkkara

quote:

Orijinalden alıntı: candogan62

Sevgili çamaşır makinesi sever arkadaşlar, size yakında bir sürprizim olacak :)

Üstad nedir bu sürpriz ne bir ses seda çıktı senden, nede bir ip ucu, uma uma döndük muma.

Evet katılıyorum bende o süprizi bir an önce bekleyenlerdenim. Çünkü ona göre hareket edicem. :)
  • 
Sayfa: önceki 227228229230231
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.