Şimdi Ara

EVİNİZDE HANGİ MARKA ÇAMAŞIR MAKİNESİ VAR VE MEMNUNMUSUNUZ (110. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
3 Misafir - 3 Masaüstü
5 sn
15.387
Cevap
160
Favori
1.632.277
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
13 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 108109110111112
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • Yardımlarınız için teşekkür ederim... Gerçekten çok kararsız kalmıştım ama kimseden bir cevap alamadım.
  • quote:

Orijinalden alıntı: åziz

quote:

Orijinalden alıntı: _ahmet_

Wm10e463tr içinde ilk 3 ay içinde garanti uzatma imkanı varmı, varsa şartları nelerdir.Mesela nereyi arayacağız, ne yapacağız gibi

Bildiğim servisin söylediği açılış yapıldıktan 3 ay içinde 58 TL ye garanti uzatılıyordu.

Bilgi için teşekkür ederim,
  • candogan ustad, makine yeni biliyorsun,

kafama bir soru takildi, ben normalde 1 saatten fazla makine çalıştırmam, makinede bir sürü program ayarı var, beyazlar renkliler, sentetik, gomlek, yunlu , mix gibi,

normalde mix 1 saat civari yikiyor, gomlek programi 40 dk. ancak ekonomiye alinca 1 saat oluyor, bende 1 saat mix yerine ekonomide gomlek programini seciyorum, aynisi sentetik icinde gecerli, tabi gomlek veya sentetik secince sadece devir 600 se 1000e sicakligida 30sa 40 a aliyorum.

Asil merak ettigim konu bu programlarin hepsi motoru ayni sekildemi calistiriyor, Yani aslinda tum programlar ayni ama sadece programlarin devir ve sicaklik ayarimi farkli,

Bunu soyle orneklendireyim, mixte makine normal çalışıyor, sentetik veya gomlek programinda makine yine ayni sekildemi calisiyor yoksa motor durarak mi calisiyor, yani programdan programa sadece devir ve ısı farkımı var yoksa başka farklarda varmı, yanlışmı yapıyorum.Eğer yanlış yapıyorsam hangi programlar böyledir, yani hangi programlar bir bütün şeklinde çalışırken hangileri gerek sıkmada gerek yıkarken dönme ve beklemede farklılık gösterir, Makine siemens wm10e463tr

Umarım anlatabilmişimdir,

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi _ahmet_ -- 10 Haziran 2010; 19:07:49 >

• quote:

Orijinalden alıntı: candogan62

quote:

Orijinalden alıntı: maslan7

Arçelik 8144 BJ bu modelde 10 kiloluk olan seçilmeli diyorsun candoğan62.bu model numarası 8 kg. 9 kg. ve 10kg. olarak ayrı ayrımı üretilmiş acaba benim baktığım hep 8 kg. olarak geçiyor lg üretimi olan bu değilmi açıklarmısın biraz candoğan

Yanlış anlaşıldım sanırım

8144BJ LG'nin Arçelik için ürettiği 8kg modeldir.

LG'nin 8 ve 9kg modelleri alınabilir.

Bir de LG'nin Arçelik'e bir zaman ürettiği 5980 modeli vardı. 10kg kapasiteli idi.

LG'nin de bu modelleri iyidir:
    http://www.lg.com/tr/beyaz-esya/camasir-makinesi/LG-front-loading-drum-F1406TDSP.jsp
    http://www.lg.com/tr/beyaz-esya/camasir-makinesi/LG-front-loading-drum-F1402FDS.jsp

bilgilendirme için çok teşekkürler candogan karar aşamasındayım isabetli bir tercih yaparız inş.

• merhaba candoğan bey acil çamaşır makinesi almalıyz ve ben karar veremedim profilo cm 1000 str yi alışveriş yaptığım mağazada bulamadım ithal olduğu için bayisindede yok dediler kredi kartı kullanmıyoruz başka mağzadanda almak istemiyoruz. mağzada cm 1001 ctr modeli var sizce almalımıyım karasız kaldım yardım ederseniz sevinirim.ama aklım cm 1000 str de kaldı nedersiniz.
  • Miele falan alacak gucumuz yok ama 1700 tl limitli bi çamaşır makinesi almayı düşünüyoruz.
    siemens 12s762 modeli ağır basıyor.
    siz ne tavsiye edersiniz?

hoover?
    electrolux?

urunun inox falan olmasına gerek yok tabi.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi reinanapster -- 13 Haziran 2010; 11:10:11 >
  • candoğan bey ordaysanız bana bir cevap yazarmısınız acil lütfen yukarıda ki soruma
  • candoğan bey ordaysanız yukarıdaki yazıma cvp bekliyorum lütfen
  • quote:

candogan ustad, makine yeni biliyorsun,

kafama bir soru takildi, ben normalde 1 saatten fazla makine çalıştırmam, makinede bir sürü program ayarı var, beyazlar renkliler, sentetik, gomlek, yunlu , mix gibi,

normalde mix 1 saat civari yikiyor, gomlek programi 40 dk. ancak ekonomiye alinca 1 saat oluyor, bende 1 saat mix yerine ekonomide gomlek programini seciyorum, aynisi sentetik icinde gecerli, tabi gomlek veya sentetik secince sadece devir 600 se 1000e sicakligida 30sa 40 a aliyorum.

Asil merak ettigim konu bu programlarin hepsi motoru ayni sekildemi calistiriyor, Yani aslinda tum programlar ayni ama sadece programlarin devir ve sicaklik ayarimi farkli,

Bunu soyle orneklendireyim, mixte makine normal çalışıyor, sentetik veya gomlek programinda makine yine ayni sekildemi calisiyor yoksa motor durarak mi calisiyor, yani programdan programa sadece devir ve ısı farkımı var yoksa başka farklarda varmı, yanlışmı yapıyorum.Eğer yanlış yapıyorsam hangi programlar böyledir, yani hangi programlar bir bütün şeklinde çalışırken hangileri gerek sıkmada gerek yıkarken dönme ve beklemede farklılık gösterir, Makine siemens wm10e463tr

bende bu sorunun cevapını merak ediyorum açıkcası candoğan beyden bir yardim istesek:) bu arada candoğan bey sayesinde bosch was20460 aldık güzel bir oldukça sessiz
    ama sorduğunuz soruyu bende merak ediyorum!

• sonunda kararımızı verip LG F1402FDS5 modelini aldık umarım sorun yaşamayız ilk dikkatimizi çeken çok sessiz çalışması ürünü 1550 ye 10 taksit olarak aldım
    şunu sormak istiyorum bu model LG F1402FDS -LG F1402FDS5 olarak iki ayrı modeli var acaba aralarındaki fark nedir satıcıda bu model vardı bunu aldım model nosunun sonundaki 5 rakamı sonradan dikkatimi çekti candoğanın bilgisi vardır sanırım bir cevap verirsen sevinirim
  • candogan ustad, foruma girmiyormusunuz, bu sorumuz cevapsız kalmıştı

quote:

Orijinalden alıntı: furkmid

quote:

bende bu sorunun cevapını merak ediyorum açıkcası candoğan beyden bir yardim istesek:) bu arada candoğan bey sayesinde bosch was20460 aldık güzel bir oldukça sessiz
    ama sorduğunuz soruyu bende merak ediyorum!

• Candoğan Bey dahil uzman ya da bilgi sahibi olan arkadaşlar yardımcı olabilirse sevinirim.

siemens, profilo, bosch çamaşı makinesi ürünlerinden 7-8 kg yeni nesil uygun fiyatlı bir ürün tavsiye eder misiniz? 1000-1400 TL arası düşünüyorum... Bazı ürünleri incelediğimde özelliklerinin birebir aynı olduğu fakat fiyatlarında ciddi farklılıklar olduğunu görüyorum, sebebi nedir? mesela siemens ile 10S460 bosch 20460 ve profilo 1000str aynı özellikler...
    Marka bağımlılığım yoktur. Ekonomik ve işlevsel olması önemli.

Saygılar
  • quote:

Orijinalden alıntı: greatottoman

Candoğan Bey dahil uzman ya da bilgi sahibi olan arkadaşlar yardımcı olabilirse sevinirim.

siemens, profilo, bosch çamaşı makinesi ürünlerinden 7-8 kg yeni nesil uygun fiyatlı bir ürün tavsiye eder misiniz? 1000-1400 TL arası düşünüyorum... Bazı ürünleri incelediğimde özelliklerinin birebir aynı olduğu fakat fiyatlarında ciddi farklılıklar olduğunu görüyorum, sebebi nedir? mesela siemens ile 10S460 bosch 20460 ve profilo 1000str aynı özellikler...
    Marka bağımlılığım yoktur. Ekonomik ve işlevsel olması önemli.

Saygılar

Profilo cm 1001ctr
  • bizde bosch var 8kg almanyadan şthal şu eco silence nin exlusıve modeli gayet memnunuz.
  • Arkadaslar merhaba hayırlısıyla eylülde evleniyorum ve beyaz eşya telaşesi başladı

Buzdolabında Samsung RL-62 Z BSW ile Siemens KG-56 NA 00NE modelleri arasında kaldım

Samsungun kore malı olduğunu biliyorum. Şu an evimizdede Samsung buzdolabı kullanıyoruz ve memnunuz

Ama siemensin modelide nişanlımın dikkatini çekmiş kararsız kaldık. Siemens in bu modeli hangi ülke üretimi onuda bilmiyorum

Bu modellerden hangisini tercih edersiniz. Siemens hangi ülke üretimidir? bunuda bilen arkadaslar cevaplarsa sevinirim.

Hoşçakalın
  • evimde HOOVER VHD9124 kullanıyorum 9 kilo 1200 devir gayet memnunum.

HOOVER'in normal çamaşır makinesi ebatlarında 10 kilo yıkayan buharlı/buharsız modelleri ile 9 kilo yıkayan 6 kilo kuratan kurutmalı çamaşır makinelerini de tavsiye ederim.

ürünler ile ilgili bilgi almak için 0800 341 48 00 (sabit tel) veya 444 0398 (cep)
  • bende evde bosh kullanıyorum almandan şaşmamak gerek
  • quote:

Orijinalden alıntı: hasosman

Arkadaslar merhaba hayırlısıyla eylülde evleniyorum ve beyaz eşya telaşesi başladı

Buzdolabında Samsung RL-62 Z BSW ile Siemens KG-56 NA 00NE modelleri arasında kaldım

Samsungun kore malı olduğunu biliyorum. Şu an evimizdede Samsung buzdolabı kullanıyoruz ve memnunuz

Ama siemensin modelide nişanlımın dikkatini çekmiş kararsız kaldık. Siemens in bu modeli hangi ülke üretimi onuda bilmiyorum

Bu modellerden hangisini tercih edersiniz. Siemens hangi ülke üretimidir? bunuda bilen arkadaslar cevaplarsa sevinirim.

Hoşçakalın

Buzdolabı ise samsung tercih ediniz.
  • quote:

Orijinalden alıntı: reinanapster

Miele falan alacak gucumuz yok ama 1700 tl limitli bi çamaşır makinesi almayı düşünüyoruz.
    siemens 12s762 modeli ağır basıyor.
    siz ne tavsiye edersiniz?

hoover?
    electrolux?

urunun inox falan olmasına gerek yok tabi.

Merhaba 1700 tlye çıkabilirseniz 200tl daha verip miele alabilirsiniz.. biz geçen yıl miele ve electrolux arasında kalmıştık bu forumdan okuduklarım ve birazda satıcının tavsiyesiyle miele almıştık.. miele almazsanız da electrolux modellerini tavsiye ederim demişti satıcı...

Bir de candogan beye electrolux hakkındaki fikirlerini sormak isterim bi akrabamız yeni çamaşır makinesi almak istiyor 1400-1500 tl limitleri var, onlara electrolux veya siemens tavsiye etmek istiyorum ama bu fiyat aralığında candogan beyin tavsiyesine ihtiyacım var...

• quote:

Merhabalar, konuya şu şekilde açıklık getireyim.

En başta sizin makinenizin standart programları A sınıfı enerji ve A sınıfı yıkama sağlayacak şekilde normal yıkama süresine ayarlıdır. A++ sınıfı enerji tüketimi elde ederek uzun sürede çamaşırlarınızı yıkamak isterseniz ecoperfect, normalden %40 kadar daha az yükte çamaşırı hızlıca yıkamak için de speedperfect tuşunu kullanabilirsiniz. Bu durum dilerseniz az miktardaki kirli çamaşırınızı hızlıca(örneğin 4kg pamuklu çamaşır), dilerseniz tam kapasite çamaşırı(7kg) normal sürede A sınıfı enerji ile, bekleme derdiniz yoksa da tam kapasiteli çamaşırınızı A++ enerji tasarrufu ile uzun sürede yıkama imkanı sağlar.

Dolayısı ile herhangi bir programda eco perfect veya speed perfect tuşlarına basılması değişik programlarda aynı sürenin çıkmasına neden olabilir. Bu durum hepsinin aynı çamaşır için düzenlendiğini anlamına gelmemektedir.

Örneğin makineniz 4kg kirli pamuklu çamaşırı speedperfect seçeneğiyle, 3kg gömleği eco perfect seçeneğiyle, 3kg karışık kumaş tipindeki çamaşırı da 1 saatte yıkar. Açıklamamdan anlayacağınız üzere hepsi değişik çamaşırlar için düzenlenmiştir.

Programlar arasında ise birçok fark vardır. Tambur dönüş hızı, tamburun sağa ve sola dönüş süresi, 2 dönüş arasında beklediği süre, su seviyesi, durulama aralarındaki sıkma şekli ve hızı, son sıkma şekli ve hızı vd bir çok etken kumaşlara göre özel olarak düzenlenmiştir. Tavsiye edilen sıcaklık ve devir de program ayarlandığında otomatik çıkar, kumaşın izin verdiği ölçü aralığında tecrübelerinize göre değiştirebilirsiniz.

Makineniz eco perfect ile uzun yıkama programlarında enerjiden yüksek orandan tasarruf ederek iyi bir yıkama sağlar. Bu yüzden makineyi gece çalıştırdığınızda veya aceleniz olmadığında bu seçeneği kullanmanızda fayda vardır.

4kg pamuklu çamaşırınızı kirli olsa dahi(aşırı olmamak şartıyla) speedperfect tuşu kullanarak hızlıca beyaz/renkli programında;
    Karışık çamaşırlarınızı (örneğin sentetik+naylon+pamuklu karışık) mix programında;
    Gömleklerinizi de özel gömlek programında yıkamanız tavsiyemdir. Biraz uzun oldu ama kafanızdaki soru işaretlerinin tamamını aydınlatmak istedim

• 
Sayfa: önceki 108109110111112
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.