Şimdi Ara

EVİNİZDE HANGİ MARKA ÇAMAŞIR MAKİNESİ VAR VE MEMNUNMUSUNUZ (105. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
15.388
Cevap
159
Favori
1.634.662
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
13 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 103104105106107
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • çamaşır makineleri için bu aralar sıvı deterjanlar çıkıyor özellikle persil ve omo rekabete girdi omo konsantre olduğunu söylüyor ama bileşenleri baktım persille aynı oranda persili kampanyadan 13,5 tl artı 1 litre yumoş hediyeli aldım fiyat olarak persil avantajlı ben candoğan bey afacan beyin de görüşlerini merek ettim avantajlı mı yoksa calgon kullanmamız mı gerekir makine için daha mı iyi yorumlarını bekliyorum
    son olarak perwol ile persilin üreticisi aynı sıvı deterjanlar da aynı mı acaba
    bir de persil jel inanılmaz köpürüyor hoşuma gitti şu mentos reklamında ki çamaşırhanedeki makinalar gibi çamaşır köpük içinde kalıyor 40 derecede bile böyle
    bu da pisikolojik olarak daha iyi yıkandı izlenimi veriyor

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi td80 -- 24 Nisan 2010; 16:47:22 >
  • persil toz güzel renkliler ve beyazlar için ayrı kullanıyoruz.sıvı deterjana geçmek lazım daha iyi sonuç verecektir eminim.
  • Persil (ve Tursil), ülkemizde Henkel / Turyağ tarafından üretilir ve üst seviye deterjanlardan birisidir.

Mevcut üreticiler içerisinde biolojik kökenli yüzey aktif madde (LAB) kullanan tek firmadır (bitkisel yağdan elde eder), bundan dolayı karbon sayısı çift rakamlıdır (8,10,12,14 gibi).

Diğer üreticiler yüzey aktif maddelerini petrol bazlı olarak üretirler, bundan dolayı tek sayılı karbon zincirleri vardır (9,11,13,15 gibi).

Temelde bu farklar kalite açısından çok önem arz etmezler. Ancak çift sayılı karbon zincirlerinin daha az alerjik reaksiyon verdiği bilinir.

Sıvı deterjanın farkını özellikle düşük sıcaklıklarda daha rahat görürsünüz, toz detarjanın düşük sıcaklıklarda çözülmediğini gözlemlemişsinizdir. Sıvı deterjan daha düşük sıcaklklardan itibaren çalışacağı için, bir miktar daha avantajlı görünüyor. Özellikle kısa programlarda faydası olur.

Deterjan konusu aslında çok karmaşıktır ve değişik pazarlama stratejileri nedeniyle diğer sektörlerden ayrılır. Dikkat ederseniz her firmanın en az bir tane daha alt markası vardır. Peki aralarında fark var mıdır?

Ariel (Alo ve daha birçok marka)
    Omo (Rinso)
    Persil (Tursil)

Emin olun aralarında hemen hemen hiç fark yoktur, çoğu zaman ticari sebeplerden (hiç fark olmadan), nadirende kalite kontrol sonuçlarından dolayı 2. marka ile ambalajlama yapılır. Lineer Alkil benzenin sülfonasyon reaksiyonu çok fazla kontrol altına alınamaz, nadirende olsa kalitesi düşük LABSNa elde edilir, bazende LAB elde edilirken alkil zinciri ucundan değil ortasından eklenir. Bu çatallı eklenenlerin oranı fazla olursa genelde 2. marka ile ambalajlanır. Ancak bu bahsettiğim çok çok nadir olur. Genelde sadece pazarlama stratejileri gereği aynı ürün 2.marka ile ambalajlanır.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi deepkurt -- 24 Nisan 2010; 23:17:57 >

• benimde ablam bugün arçelik 2300 full otomatiğe veda edip yine arçelikten 7144 sjs model bi makina aldı.onu da aynı modelin bendeki beko markasından özenerek karar verdi.ama eskilerin yerini hiç biri tutmuyor o ayrı
  • quote:

Orijinalden alıntı: ultraonr

benimde ablam bugün arçelik 2300 full otomatiğe veda edip yine arçelikten 7144 sjs model bi makina aldı.onu da aynı modelin bendeki beko markasından özenerek karar verdi.ama eskilerin yerini hiç biri tutmuyor o ayrı

7124 olmasın o, 7 kg lık makinelerde 7144 diye bir model yok.

2300 gibi bir makine bırakılır mı ya..
  • hayır arçelik 7144 sjs yazarsanız google a çıkıyor. hatta aynı modelin beko markasını ben kullanıyorum benden görerek aldı zaten ama aynısını bulamadı üretimden çoktan kalkmış çünkü. sadece kapak açma şekli benim makinamda düğme ile panodan,onda kapak üstünde mandalla açılıyor.LCD ekranlı bir model.2300 de en son 4 ay önce komple amortisör ve rulman motorları değişmişti en son geçenlerde sıkmadayken evde ağır bi yanık kokusu hissettik baktık makinadan geliyor.motoru yanmış.sıkma sırasında tarifi mümkün olmayan cızırtılı bi ses çıkardı hemen kapadık tabi.ondan sonra daha çalışmadı bizde yenileyelim dedik ama yeni makineyi kuran servis elemanı bile bunlar gibisini hiç bir markada bulamazsınız diye altını çizdi yani.ne kadar istemeyerek de göndersek de artık miladı doldu diye düşüncesiyle yeniledik
  • 2300 modelinin motoru çok ucuz. 35TL'ye sağlam motor bulunabiliyor. Bence 7144 iyi bir tercih değil. Umarım memnun kalırlar.
  • quote:

Orijinalden alıntı: candogan62

2300 modelinin motoru çok ucuz. 35TL'ye sağlam motor bulunabiliyor. Bence 7144 iyi bir tercih değil. Umarım memnun kalırlar.

+1 kesinlikle katılıyorum
  • quote:

Orijinalden alıntı: robotica

quote:

2300 modelinin motoru çok ucuz. 35TL'ye sağlam motor bulunabiliyor. Bence 7144 iyi bir tercih değil. Umarım memnun kalırlar.

+1 kesinlikle katılıyorum

motoru kötü yandı ama (nasıl o şekilde yandı hayret ettim) resmen duman bastı bulunduğu yeri.kazanı çevirince şırıl şırıl sesler geliyordu sonra çalışmayınca uğraşmak istemediler.makineyi almadan önce komple bi bakıma aldıracaktık ama fiyat konusunda fikir edinelim derken bi bakmışız 7144 sjs almışız. makineden memnunlar fazlasıyla hemde. gece çalıştıracak kadar sessiz çalışıyor bi tek su jeti devredeyken banyoda vınn diye sesi oluyor onun dışında yıkaması sıkması süper denilecek kadar iyi

• Samsung çamaşır makinesi önerirmisiniz alanlar memun mu acaba ? bir kaç güne kadar çamaşır makinesi almayı düşünüyorum.
  • quote:

Orijinalden alıntı: serkanky

Samsung çamaşır makinesi önerirmisiniz alanlar memun mu acaba ? bir kaç güne kadar çamaşır makinesi almayı düşünüyorum.

Aynen ya ben de bir modeli gözüme kestirdim. Özelliklere göre fiyat iyi gibi geldi.

Bir de arçelik falan deniyor ama arçelik olsun beko olsun ne aldıysak elimizde kaldı. Arçelikler Bekolar gitti. Ama bir Bosch olsun, bir Profilo olsun ( Baya sağlam çıktı kerata ) daha sağlam çıktı. Arçelikten ocak aldık resmen çürüdü iki senede. Şimdi Bosch var taş gibi. Sadece annemin temizlik içgüdüsüne fazla dayamamadı yazıları silindi fırın derecelerinin.

Şu an samsung bakıyoruz önerir misiniz?

İşte şu.

http://www.teknosa.com/Cultures/tr-TR/Products/urundetay.htm?CS_ProductID=115020109&CS_Category=_SBA_1049_1662_1027_6153&CS_Catalog=_BEYAZ_ESYA&T_Category=_CAMASIR_MAKINESI1049

• Kimse yok mu ya?
  • samsungun servislerinden memnun değil kullanıcılar.açıkçası bosch/siemens grubundan bir model sçemeniz daha mantıklı.
  • Merhabalar,

Teknosa'dan ARISTON AQ7L 05 I (TK) modelini aldım. Fiyat olarak çok iyi, umarım performansı da iyidir. Bütçelerini zorlamak istemeyenler için ideal :)
  • Media markt tan İndesit PWE 7108 S çam. makinesi almak istiyorum. Fikir verebilecek arkadaş var mı acaba?
  • Ülkemizdeki fiyatların uçukluğu, alınan vergiler açısından küçük bir kıyaslama yapmak istiyorum.

Miele W 3985 WPS'yi bilirsiniz, kendisi şu makine. Bu makinenin türkiye peşin fiyatı 6750, taksitli 7330 tl.

Şu linkte ne kadar peki?
    http://www0.uk.shopping.com/xPO-Miele-Miele-W3985WPS-Washing-Machine

• quote:

Orijinalden alıntı: kazan2

Media markt tan İndesit PWE 7108 S çam. makinesi almak istiyorum. Fikir verebilecek arkadaş var mı acaba?

Almayın. Kısa ve net olarak diyorum.

O fiyatlarda sanırsam profilo'nun güzel bir modeli vardı, hatırlayamadım, candoğan biliyordu.

quote:

Orijinalden alıntı: serkanky

Samsung çamaşır makinesi önerirmisiniz alanlar memun mu acaba ? bir kaç güne kadar çamaşır makinesi almayı düşünüyorum.

Samsung yerine siemens ya da miele modellerini seçmek daha mantıklı olacaktır.

• quote:

Media markt tan İndesit PWE 7108 S çam. makinesi almak istiyorum. Fikir verebilecek arkadaş var mı acaba?

Kesinlikel tavsiye etmiyorum, paranıza yazık. Tavsiyem Profilo CM1001CTR olur bu cihaz yerine.
  • quote:

quote:

Kesinlikel tavsiye etmiyorum, paranıza yazık. Tavsiyem Profilo CM1001CTR olur bu cihaz yerine.

Heh candoğan kardeşim yetişmiş, sağol dostum ben modelini hatırlayamamış idim, iyi oldu söylemen
  • Arkadaşlar Merhaba ;

Maksimum 2000 TL'ye alınabilecek ve en az 8 kg'lık çamaşır makinesi tavsiyeleriniz nelerdir ?
  • 
Sayfa: önceki 103104105106107
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.