Şimdi Ara

Evinin Önünü Demirler İle Kapatmak [GELİŞME] (4. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
231
Cevap
5
Favori
18.780
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
24 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 23456
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • Adam bildiğin fantezi yapmış azimle kaldırtana kadar şikayete devam
  • quote:

Orijinalden alıntı: 1881-193∞

quote:

Orijinalden alıntı: Mesencephelon

Bana gelip ağlama o zaman sana doğruyu gösterdim muhatabım ev sahibi değil farkettiysen sensin. Gidip ev sahibinin aracını şikayet edebilirsin kurallar ortada!

Daha fazla buralarda ağlama ne yapayım ev sahibini ben mi şikayet edivereyim?

Az ötede ağla.

Haksizsin hocam iste, uzatma.

Yalniz ev sahibi kendi aracini kapatmasa bile o demirler yine yolu isgal ediyor, arabalarin gecisini zorlastiriyor. Bence levha konulup demirler kaldirilmali.
  • demir ucu yola doğru olmasa ve kendi arabasını koymasa belki insani olarak destekleye bilirdik
    resimden görüldüğü kadarıyla evin penceresi yola çok yakın ve yol çok dar
    bu nedenle hiç park edilmemesi gerekir diye düşünüyorum
    lakin ülkemizde arabalar nereye park edecek gibi bir düşünce olmadığı için, maalesef her yerde sorun var
  • Haklısın hocam söyle belediyeye bu nedir böyle gerçekten. Evi ışık almıyormuş, yabancıların park etmesini istemiyormuş ne alaka kardeşim kendi aracını koymuş oraya. Asma kilit falan düzenek yapmış resmen. Orası herkesin napalım senin evinin önüyse. Milyonlarca böyle ev sokak var. İlk defa burda gördüm böyle bir manyaklığı. Araba yokken çocuklar, motorlar yada yüksek araçlar bunu görmese nolacak. Gelmiş bir de bunu savunuyorsunuz.

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • quote:

Kusura bakma ama sokaklar da park yeri değil malesef. Dilersen en yakın trafik şubeye sorabilirsin. :) Sen araba koymayı doğru buluyorsan başkası da varil veya dua koyabilir.

Aksine levha yoksa yola paralel sekilde yolun sag tarafina park edilmesi kanuna ve yonetmeliklere uygundur

• quote:

Orijinalden alıntı: muradisdan

quote:

Orijinalden alıntı: matrix506

quote:

quote:

Orijinalden alıntı: Vict0ry

kim yaptıysa haklı. Siz ne derseniz deyin ama herkes arabası evinin önünde olsun ister yada ev ışık alsın ister ne bileyim ama emin olun kimse evinin önünde yabancı bir araba istemez. Bizim insanımızda empati diye bir şey olmadığı için anca sallıyorlar. Yorumları tek tek okudum insanların büyük bir bölümü zaten empati nedir bilmez. Acaba bu adam niye böyle yapıyor diye gram düşünmüyor kimse anca küfür ederlersiniz anca hakaret edersiniz bravo.

Ayrıca tamamen resime bakarak konuşuyorum büyük ihtimal millet kaldırımın üstüne çıkıp tam camın önünde park ediyordu. O yüzden o demirleri koymuşlar oraya. O ev sizin olsaydı sesinizi çıkartmazdınız ama adam çıkartıyor. Siz böyle devam edin bakalım.

evinin önüne araba park etmek isteyen otoparklı eve çıksın. evinin önünde yabancı araba istemeyen müstakil eve çıksın. evi ışık alsın isteyen ona göre evde otursun. kendi kişisel çıkarların için bencilce ortak kamu malını işgal edemezsin.

sadece kaldırımı işgal etmekle kalmamış yola doğru demirleri uzatmış birde. kaldırıma park etmeye bende karşıyım ama yola o demirleri uzatmak cinayet sebebi. trafiğide tehlikeye atmış birisi o demirlere çok rahat vurabilir. bence sadece para cezası yetmez buna kim yaptıysa trafiği tehlikeye sokmaktan işlem görmeli.

yorumların buram buram bencillik akıyor
    inşallah tez zamanda başına gelirde anlasın o zaman

hangi durum başıma gelecekmiş ? hiçbi zaman evimin önüne araba park etmek isteyecek kadar takıntılı olmadım. evimin önüne yabancı araç park etmesi benim için problem değil. zaten uzun yıllar zemin kattada oturdum. başıma gelecek hiçbirşey yok. hiçbi zaman ortak kamu malını bencilce işgal etmedim.

Aynı fikirdeyiz hocam ve bu bencillikten ziyade metropol de yasamanın gerektirdiklerinden biri. Evinin önüne cekme takıntısı olan gitsin köyde yasasın.

Müteahit otopark yapmıyor parasını katlamak icin. Sokaklarda köse kapmaca oynuyor millet arabasını bir yere sokabilmek icin. Millet te evinin önünde istiyor arabasini. Kim bencil su durumda ?

• quote:

Orijinalden alıntı: ufuk-34JD58

paralel ne demekönce bi araştırın.

Dik demeleri gerekiyorGeometri terk
  • Bu ülkedeki insanlar o kadar garip ki, eski oturduğumuz sokakta yan apartmandan birisi belediyenin koyduğu çöp bidonunu kilitlemişti, adam bildiğin kaynakçı çağırıp kilit mekanizması taktırmıştı. Sonrasında anahtarları sadece oturduğu apartman sakinlerine dağıtmıştı.

Sabah elimde çöp torbası ile çıktım ne göreyim çöp bidonu kilitli, bende ders olsun diye çöp torbasını bidonun üzerine koydum işe gittim. Akşam üstü geldiğimde çöp bidonunun üzeri resmen çöp yığını olmuştu. İşin komik yanı ise çöp bidonu adamların garaj girişinde duruyordu :)

Neyse ertesi sabah bir baktım çöp bidonu ortalıkta yok. Adam çöp bidonunu garaja almış, bir hafta sonra öğrendik ki tüm evler garajdan gelen çöp kokusu ile dolmuş :) Bunlar yaşandıktan sonra çöp bidonu eski yerine kilitsiz şekilde döndü.

Yani bu tarz adamlar her yerde var ve emin olun ki kaba kuvvet bu adamlara işlemiyor.

• Bunlar işi iyice abartmışlar. Buna oha denir yani. Kaldırıma demir koyarsın anlarım, arabalar kaldırıma çıkmasın diye eyvallah. Bu nedir ya tam öküzlük.
  • ali222 A kullanıcısına yanıt
    Yol trafiğini engelleyecek şekilde araç duraklatmak ve park etmek yasaktır. Bu şekilde oluşacak kazalardan gecikmelerden ve benzeri sebeplerde mesuliyet o araç şoförüne (sahibine) aittir. Fotoğrafta görüldüğü üzere araç parkedildiği zaman gidiş geliş yönleri trafik engellemektedir! Buda kanunen yasaktır!

Yeter artık savunmayın boşuna yukarıdaki yorumlarıma bakarsan bütün maddeleri sıraladım. Adamın arabası var ehliyeti var kural bilmiyor. Üstüne doğruları söyleyince de ağlama diyor. Sizin gibiler yüzünden mokum gibi oldu heryer. Gidin az ötede oynayın!

• quote:

Orijinalden alıntı: K.B.R.O

quote:

quote:

quote:

quote:

kim yaptıysa haklı. Siz ne derseniz deyin ama herkes arabası evinin önünde olsun ister yada ev ışık alsın ister ne bileyim ama emin olun kimse evinin önünde yabancı bir araba istemez. Bizim insanımızda empati diye bir şey olmadığı için anca sallıyorlar. Yorumları tek tek okudum insanların büyük bir bölümü zaten empati nedir bilmez. Acaba bu adam niye böyle yapıyor diye gram düşünmüyor kimse anca küfür ederlersiniz anca hakaret edersiniz bravo.

Ayrıca tamamen resime bakarak konuşuyorum büyük ihtimal millet kaldırımın üstüne çıkıp tam camın önünde park ediyordu. O yüzden o demirleri koymuşlar oraya. O ev sizin olsaydı sesinizi çıkartmazdınız ama adam çıkartıyor. Siz böyle devam edin bakalım.

evinin önüne araba park etmek isteyen otoparklı eve çıksın. evinin önünde yabancı araba istemeyen müstakil eve çıksın. evi ışık alsın isteyen ona göre evde otursun. kendi kişisel çıkarların için bencilce ortak kamu malını işgal edemezsin.

sadece kaldırımı işgal etmekle kalmamış yola doğru demirleri uzatmış birde. kaldırıma park etmeye bende karşıyım ama yola o demirleri uzatmak cinayet sebebi. trafiğide tehlikeye atmış birisi o demirlere çok rahat vurabilir. bence sadece para cezası yetmez buna kim yaptıysa trafiği tehlikeye sokmaktan işlem görmeli.

hangi durum başıma gelecekmiş ? hiçbi zaman evimin önüne araba park etmek isteyecek kadar takıntılı olmadım. evimin önüne yabancı araç park etmesi benim için problem değil. zaten uzun yıllar zemin kattada oturdum. başıma gelecek hiçbirşey yok. hiçbi zaman ortak kamu malını bencilce işgal etmedim.

Aynı fikirdeyiz hocam ve bu bencillikten ziyade metropol de yasamanın gerektirdiklerinden biri. Evinin önüne cekme takıntısı olan gitsin köyde yasasın.

Müteahit otopark yapmıyor parasını katlamak icin. Sokaklarda köse kapmaca oynuyor millet arabasını bir yere sokabilmek icin. Millet te evinin önünde istiyor arabasini. Kim bencil su durumda ?

müteahitler piyasaya göre ev yapar adam iş yapıyor eğer hile yapmadan satabiliyorsa tabikide parasını düşünecek ben ortada bi bencillik görmüyorum adam otoparksız ev yapıyor evide o şekilde satıyor. bundan bi 20 sene önce 1+1 ev yapan varmıydı ? onu geçin 2+1 bile nerdeyse yoktu. talep olunca yapmaya başladılar. aynı şekilde otopark işide böyle millet otoparksız ev almasa onlarda yapmaz.

evin önüne araba koyma takıntısı otoparksız bi evde dermansız bi sorun bence. 15x20 300 m2 taban alanlı çift daire bi apartmana ortalama 30 hane sığar. çift cephesi araba koymaya müsait olsa 40 metre alan var diyelim apartman giriş kapısı araba arası boşluklardı v.b bunun 15 metresi daha gider. 25 metrelik araba koymaya yer kalır hadi 30 diyelim. her ailede 1 araba olsa bile hepsinin sığması mümkün değil durum ortada. bide bunun misafirliği. şehir dışı gezmesi v.b var. herkes apartmanının önünü işgal ederse millet nereye arabasını koyacak.

< Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >

• başka bir park yeri konusunda yazmıştım; şikayet edip kaldırırlar bir hafta sonra daha beter bir durumla karşı karşıya kalirsin. Şimdi bunu yine kaldırırlar sonraki adımda bambaşka bir çözüm ile geri gelecekler

• quote:

quote:

quote:

quote:

quote:

quote:

müteahitler piyasaya göre ev yapar adam iş yapıyor eğer hile yapmadan satabiliyorsa tabikide parasını düşünecek ben ortada bi bencillik görmüyorum adam otoparksız ev yapıyor evide o şekilde satıyor. bundan bi 20 sene önce 1+1 ev yapan varmıydı ? onu geçin 2+1 bile nerdeyse yoktu. talep olunca yapmaya başladılar. aynı şekilde otopark işide böyle millet otoparksız ev almasa onlarda yapmaz.

evin önüne araba koyma takıntısı otoparksız bi evde dermansız bi sorun bence. 15x20 300 m2 taban alanlı çift daire bi apartmana ortalama 30 hane sığar. çift cephesi araba koymaya müsait olsa 40 metre alan var diyelim apartman giriş kapısı araba arası boşluklardı v.b bunun 15 metresi daha gider. 25 metrelik araba koymaya yer kalır hadi 30 diyelim. her ailede 1 araba olsa bile hepsinin sığması mümkün değil durum ortada. bide bunun misafirliği. şehir dışı gezmesi v.b var. herkes apartmanının önünü işgal ederse millet nereye arabasını koyacak.

Neresi icin konusuyoruz bilmiyorum ama su an istanbul da otoparksız bina yapmak zaten yasaklandı. Buna ragmen ordan kacan,orayı dukkan gösteren, belediyeye para yedirip otoparkı yapılmıs gösteren bir ton adam var.

Eski binalar zaten otoparksız. Millet köse kapmaca oynuyor sokakta. Eski evde aksamları dısarı cıkmak tam bir eziyetti. Çünkü dönüste yer bulamıyordum. Sokaklar hınca hınc.

Kaldı ki konunda hem fikiriz. Yukarıda arkadas bencil dedigi icin konusuyorum. Millet arabasına yer bulamazken, arabasını evinin önüne cekmek icin anlamsızca cabalamak cok bos. Asil bencillik bu. Neresi bossa oraya cekeceksin. Bir gün evinin önü denk gelir,bir gün bir sokak asagısı denk gelir.

Yok evimin önü, yok evim ısık almıyor falan gecsinler bu isleri

• K.B.R.O kullanıcısına yanıt
    otopark ta çözüm değil ki? Kuzenim ataşehir de oturuyor kapalı otopark var ama zamanın koşullarına göre yapılmış. Şu an Çoğu evde 2 yada 3 araba var. Otopark yapsan günü kurtarırsin. Yarın ne yapacağız peki?

• quote:

quote:

quote:

quote:

quote:

quote:

quote:

Neresi icin konusuyoruz bilmiyorum ama su an istanbul da otoparksız bina yapmak zaten yasaklandı. Buna ragmen ordan kacan,orayı dukkan gösteren, belediyeye para yedirip otoparkı yapılmıs gösteren bir ton adam var.

Eski binalar zaten otoparksız. Millet köse kapmaca oynuyor sokakta. Eski evde aksamları dısarı cıkmak tam bir eziyetti. Çünkü dönüste yer bulamıyordum. Sokaklar hınca hınc.

Kaldı ki konunda hem fikiriz. Yukarıda arkadas bencil dedigi icin konusuyorum. Millet arabasına yer bulamazken, arabasını evinin önüne cekmek icin anlamsızca cabalamak cok bos. Asil bencillik bu. Neresi bossa oraya cekeceksin. Bir gün evinin önü denk gelir,bir gün bir sokak asagısı denk gelir.

Yok evimin önü, yok evim ısık almıyor falan gecsinler bu isleri

ben bursayı düşünerek yorum yapmıştım. bursada bildiğim kadarıyla böyle bi yasak yok varsada ben hiç duymadım. yasak varsa ve uyulmuyorsa tabiki inşaat friması suçlu. ama bu tarz yasaklar türkiyede malesef çözüm değil.

devletin amacı otopark sorununu çözmek olsaydı en azından yeni kurulan semtlerin imar planı yapılırken plan otopark sorunu düşünülerek hazırlanırdı. problem kökten çözülmüş olurdu. ama ben belediyelerde böyle bi çaba görmüyorum. tam tersi herşeyi kısa sürede maksimum kar elde edecek şekilde ayarlıyorlar.

• Yakından bakınca L olduğunu anladım.

Why Hi one why ! ( neden yüksek neden ?)

• Delik açıp bir kilit de siz vurun %50 ortak olursunuz.
  • quote:

Yol trafiğini engelleyecek şekilde araç duraklatmak ve park etmek yasaktır. Bu şekilde oluşacak kazalardan gecikmelerden ve benzeri sebeplerde mesuliyet o araç şoförüne (sahibine) aittir. Fotoğrafta görüldüğü üzere araç parkedildiği zaman gidiş geliş yönleri trafik engellemektedir! Buda kanunen yasaktır!

Yeter artık savunmayın boşuna yukarıdaki yorumlarıma bakarsan bütün maddeleri sıraladım. Adamın arabası var ehliyeti var kural bilmiyor. Üstüne doğruları söyleyince de ağlama diyor. Sizin gibiler yüzünden mokum gibi oldu heryer. Gidin az ötede oynayın!

Arac park yasak olannyolda park yasagi levhasi olur. Nerde park yasagi levhasi? Adamin yaptigi suc. Kamuya ait yolu demirle isgal ediyor. Ayrica saygili ve terbiyeli konus

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi ali222 -- 20 Şubat 2017; 21:46:58 >

• İki adet de kilit taktınız mı tadından yenmez.

• sadri.abi kullanıcısına yanıt
    o saçmalık adi kilitlerde geçerli... adam sağlam ekstra güçlendirilmiş kilit takarsa bir işe yaramaz...
  • 
Sayfa: önceki 23456
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.