Şimdi Ara

Evi Emlakçıya vermelimiyim ?

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
1 Misafir - 1 Masaüstü
5 sn
12
Cevap
1
Favori
1.975
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
1 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 1
Giriş
  • Herkese merhaba borçlardan dolayı evimizi Satışa çıkardık çıkardıktan birkaç daha sonra 2 emlakçı mesaj attı Sizce vermelimiyim evi ne kadar komisyon alırlar Yani para alırlar Herkese mutlu yıllar :)

• Emlakçılar komisyonu alıcıdan alıyor sende satmak istersen satarsın ama alıcı gelir evi gezdir falan zaman kaybı bunu emlakçı senin yerine yapar
  • byhackermstf kullanıcısına yanıt
    yani avantaj mı hocam
  • NurullahHormanci kullanıcısına yanıt
    Avantaj yani sen satmaya çalışırken alıcı evi gormek ister çalışıyorsan işine gücünü bırakıp gösterirsin alır almaz ama vakit kaybı yaşarsın
    Anladım Hocam çok teşekkür ediyorum şöyle bir düşüncem var emlakçı evi fiyatını az Satar diye düşünüyorum
    Onu konusurken anlasiyorsun benim istediğim rakam bu diyorsun o da artık o fiyata koyar veya üstüne koyar ona kalmış bişey komisyon u da alıcıdan alıyorlar
    Anladım hocam Çok teşekkür ederim :)
  • 300 binlik daireye 350 bin çeker 50 bin cepte

Missss
  • Biz kendimiz kiraya çıkarken de kendi evimizi kiraya verirken de aynı emlakçıya verdik. Bizi zahmetten kurtardı memnun olduk.
    Emlakçı komisyonu satışlarda alıcıdan ve satıcıdan olmak üzere %2+%2 = satış değerinin %4 olarak alınır . Bilmeden sallamayalım .
    Sarı siteye sizde ilan koyabilirsiniz , emlakçıda aynısını yapacak zaten . Tek fark ilanı siz verirseniz evi görmek isteyenlere evi siz gezdirirsiniz ve evin satış rakamından en az %2-4 arası fazla para elinize geçmiş olur , çünkü emlakçıya verdiğinizde satış rakamı üstünden bir komisyon alacaktır buda %2 sizden %2 alıcıdan olmak üzere toplam %4 para emlakçıya gidecektir . Örneğin eviniz 500 bin tl ediyorsa 20 bin tl sizin cebinize az girecektir. Hatta şöyle söyliyeyim 500 bin e ev satıldı , sizin cebinize 490 bin lira girecek , alıcı taraf 500 bine satılan ev için 510 bin tl ödeyecek , ancak evi emlakçı gezdirmiş olacak ve ilanıda o vermiş olacak . Uçuk fiyatlar istemiyorsanız bence emlakçıya vermek mantıklı değil mantıklı fiyat yazarsanız 5-10 kişi evi gezdikten sonra içlerinden biri alacaktır . 10 kişiye 10 ar dk ev gezdirmek içinde ben 20 bin tl den olmazdım .
  • 
Sayfa: 1
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.