Şimdi Ara

Evga Ürün Satın Alma Rehberi, Soru - Cevap ve Yardım Konusu (127. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
2.813
Cevap
117
Favori
116.374
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
74 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 125126127128129
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • Arkadaşlar dün evga gtx 1070 ftw kartım geldi direkt dual bios update yaptım sonra oyun açtım hiçbir sıkıntı görmedim ftw tavsiye ederim her şeyi farklı :)

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • Güle güle kullanın
  • .........

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi M_GuNeS -- 2 Mart 2017; 0:33:13 >
  • Merhabalar

Bu sorun için ayrı bir konu açmanız daha faydalı olacaktır. Böylesine spesifik sorunlarda konu dışına çıkarsak başlık genel amacından sapıp teknik servis konusuna dönmüş olur.

Yeni bir başlık açıp sorununuzu detaylarıyla paylaşın o başlık altından size yardımcı olalım. İş RMA noktasına gelirse de zaten gerekli yolu gösterir ne yapmanız gerektiğini belirtirim. Konuyu açtıktan sonra PM atın bana, geçmiş olsun.
  • Eywallah Nessarien Hocam ... Cevap verme nezaketinde bulunduğunuz için tşk ederim. Ayrıca şimdi konuyu siliyorum ve rma bölümüne açıyorum ...
  • Nessarien kullanıcısına yanıt
    hocam %18lik vergiden başka bir ücret çıkmaz değil mi gümrükte.

amazona alıştık herşeyi hallediyor diye de burada vergileri bize kitleyebilirler.

Edit:

You are not allowed to shop in eu.evga.com after checking your profile.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi ScriptKidie -- 3 Mayıs 2017; 13:59:27 >
  • ScriptKidie kullanıcısına yanıt
    Evga EU store ödeme yöntemi olarak Paypal kullanır. Ülkemizde Paypal hizmetlerini geçen yıl durdurmak zorunda kalınca buradan alışveriş yapmak da imkansız hale geldi. İlk mesaja yaptığım son güncellemede de görülebileceği üzere Evga EU tarafından yapılan değişiklikler sonrası, ilk duyuru yaptığım dönemdeki fiyat ve garanti avantajı tamamen ortadan kalkmış olduğu için Evga EU üzerinden satın almanın hiçbir cazip tarafı kalmamıştır. Mevcut şartlar altında Amazon daha uygun fiyat vermektedir, oradan satın almanızı tavsiye edeceğim
    bir şekilde kullansak bile yada yurt dışından türkiyeye göndererek kullansak tanıdık vasıtası ile yine sıkıntı sanırım.
  • ScriptKidie kullanıcısına yanıt
    Sıkıntı demeyelim de ortada o zahmete değecek bir avantaj yok artık.

Sistemi cazip kılan verginin çıkartılması ve express kargo ücretinin 15 euro olmasıydı. Böylece ürün geldiğinde sadece %18lik gümrük vergisini ödüyorduk ve aynı zamanda ürün için Türkiye içerisinden destek alıp birebir değişim hakkına sahip oluyorduk. Mevcut şartlarda bunlar ortadan kalktığı için hiçbir avantaj söz konusu değil. Ürünlere fiyat açısından baktığımızda da bir avantaj söz konusu değil. Hal böyle olunca alternatif bir yol ile bile alsanız Evga EU üzerinden satın alım işlemi size hiçbir şey kazandırmayacaktır. Daha uygun fiyat için tek alternatifiniz Amazon üzerinden satın almak.
    tamamdır. zaten amazon.de için 1080ti ftw3 modelini bekliyorum.

halen ismi bile geçmiyor. beklemeye devam.
  • Amazon.com üzerinden aldığım ve faturasını kaybettiğim mouse'un tekerleği bozuldu. mail attım, rma aç dediler.

rma açacağım da "Reason for RMA" kısmında takıldım.
    malum ilk seçenekte 2 nokta var:
    artifacting
    DOA

2.seçenekte de :
    BSOD
    Crash
    Blank screen
    restart
    sound loop
    freezing

hangilerini seçmem lazım?
  • mcake± kullanıcısına yanıt
    Pek önemi yok çünkü RMA başvurusu support ticketa linkleneceği için detayları oradan görebilecekler.

1. satırdan Dead on arrival (DOA) ve 2. satırdan Crash en makul seçenek sizin için. Sonrasında alt tarafta yer alan bölümde sorunu ifade edin. Onun da altında support ticket number yer alıyor olacak böylece RMA başvurusu kontrol edilirken konuyla ilgili yaptığınız yazışmalara ve hatanın detaylarına oradan ulaşabilecekler.
  • Ya yabancı firma da olsa bazen saçmalıklara anlam veremiyorum.

Ben Evga Elite Memberım ve evganın renkli 1080ti ekran kartı alma hakkım var
    US shopa girdiğimde ürünü sepete ekleyebiliyorum ama Turkiye avrupada olduğu için çıkmıyor ülke olarak
    Avrupa'ya girdiğimde de sepete ekler eklemez ülkenize gönderim yapılmıyor çıkıyor.
    Arkadaş o zaman niye satış var satış yapmayacaksan
    Hani heriflerin distrübütörü sıkıntı yaşamasın diye müşteriyi mağdur ediyorlar
  • quote:

Orijinalden alıntı: Mad_Wolf

Ya yabancı firma da olsa bazen saçmalıklara anlam veremiyorum.

Ben Evga Elite Memberım ve evganın renkli 1080ti ekran kartı alma hakkım var
    US shopa girdiğimde ürünü sepete ekleyebiliyorum ama Turkiye avrupada olduğu için çıkmıyor ülke olarak
    Avrupa'ya girdiğimde de sepete ekler eklemez ülkenize gönderim yapılmıyor çıkıyor.
    Arkadaş o zaman niye satış var satış yapmayacaksan
    Hani heriflerin distrübütörü sıkıntı yaşamasın diye müşteriyi mağdur ediyorlar

Oradaki gerekçe başka, bir önceki faktörler kargo ücretinin artması vb durumlardan ibaretti ki başlık altında bunu gerçekleştiği dönem detaylıca ele alıp özetini de ilk mesaja eklemiştim. Şuanda gönderim yapılmamasından ziyade satın alma işleminin gerçekleşmesi mümkün değil. Üstteki mesajımda da yazdığım gibi Evga EU, ödeme yolu olarak Paypal kullanmaktadır. Paypal ülkemizde faaliyetlerini durdurduğu için doğal olarak satın alma ekranına geçildiğinde ilerleme sağlanamıyor. Verilen uyarı mesajının sebebi bu.

Çok özel ve sadece Evga Store üzerinden satılan ürünler dışında zaten mevcut fiyatlar sebebiyle Amazon üzerinden satın almak en ideal yol şuan için.

• Paypal kullanamıyoruzki artık. EVGA dan nasıl ürün alacağız bu durumda?
  • Amazon.com dan EVGA GTX 1050 Ti SC modelini önerir misiniz? Garanti isi 1 aydan sonra(amazonun kendi garantisi bittikten sonra) nasıl işliyor?

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • Merhaba arkadaşlar,

Elimde kutusu açılacak değişimden gelen 1070 FTW var. Bunu FTW2 ile değiştirmenin bir yolu var mıdır?
  • canskru kullanıcısına yanıt
    https://forum.donanimhaber.com/fb.asp?m=125992204
  • quote:

Orijinalden alıntı: Hükümran

Amazon.com dan EVGA GTX 1050 Ti SC modelini önerir misiniz? Garanti isi 1 aydan sonra(amazonun kendi garantisi bittikten sonra) nasıl işliyor?

Gerek yukarıda, gerekse başlıkta yer alıyor fakat yine de tekrar yanıtlayayım. İlk 30 gün boyunca sorun çıkarsa satın alınan yer bu konuyla ilgilenmek zorundadır ve bu durumda tüketiciye birebir değişim ya da para iadesi işlemi yapılır.

Bunun sonrasındaki süreçte sorun yaşanması halinde konuyla Amazon değil Evga EU ilgilenir. Support ticket açılır, rma onayı alınır yönlendirmesi yapılır ve ürünün kargo ücretini kullanıcı karşılayarak gönderimini yapar. Ürün express kargoyla geri döner. Birebir değişim yapılır. Eğer ürün artık üretilmiyorsa ya da rma stoğunda mevcut değilse o zaman aynı performansı veren yeni seri ya da bir seviye daha üst performans veren yeni seri kart ile bu değişim gerçekleşir.

Ürün dönerken gümrüğe takılabilir, takılması halinde kullanıcı ürünün değeri üzerinden %18 gümrük vergisini öder, bunun dışında extra bir ödeme söz konusu olmaz.

Özetle prosedür ve işleyiş düzeni bu şekildedir.

• quote:

Orijinalden alıntı: Can Coşkun

Merhaba arkadaşlar,

Elimde kutusu açılacak değişimden gelen 1070 FTW var. Bunu FTW2 ile değiştirmenin bir yolu var mıdır?

Birebir ücretsiz yapılabilen bir değişim değil bu. Evga üzerinden yapılabilen bu işlem için 99.99 euro ödemeniz gerekiyor. Böylece kartınızı ICX serisine upgrade edebiliyorsunuz. Mevcut sistem ödeme yapmamıza izin vermese de (paypal yüzünden) bu tarz durumlar için Evga ile görüşme yaptığınızda size alternatif bir ödeme yolu sunmaktalar para transferi yapabilmeniz için.

Oluşacak masrafları hesaba katınca ben pek gerekli olduğunu düşünmüyorum zira sensörler dışında pek bir kazanım söz konusu olmayacak. Sıcaklık bazında değişim ise oldukça düşük bir seviyede. Haliyle önce bu ücreti ödeyip sonra bir de gümrüğe takılması durumunda tekrardan vergi ödeme riskini almak çok anlamsız.

https://www.evga.com/thermalmod/

Buraya kartınızın seri numarasını yazıp kontrol edin böylece thermalmod/bios update kartınıza uygulanmış mı uygulanmamış mı görmüş olursunuz. Eğer uygulanmamışsa oradaki yönergeleri izleyerek ücretsiz olarak thermal pad kit talep edebilir ve bunu kartınıza uygulayabilirsiniz, böylece endişe edecek bir şeyiniz kalmaz.

• 
Sayfa: önceki 125126127128129
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.