Şimdi Ara

## EVGA'nın GeForce 9800GX2 Modeli Hazır ## (3. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
48
Cevap
0
Favori
2.760
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 123
Sayfaya Git
Git
Giriş
  • hiçbirinizin aklına gelmiyor değil mi konsollara gpu üreten tasarlayanlar kimler? nvidia ati

eee 9800 ü 3870 i de yapan nvidia ati

peki bir üst seviye gpu ati nvidia ne olursa olsun maksimum 2 sene sonra teklemeye başlıcak mı başlıcak

ee sony ps3 için 10 yıl teknolojik ömür biçti mi biçmedi mi? biçti dimi

demekki ps3 ün içindeki gpu yu 10 yıl sömürecek üzerinde hiçbir değişiklik yapılmadan.

peki aldığımız bir 9800gtx i yada 9800gx2 yi veya 3870x2 yi nvidia ve ati kaç ay sömürür ?hiçççç

çünkü nvidia ile ati yeni çıkıcak olan modellere argelerini yoğunlaştırırlar 9800 3870 çıktı bitti gitti artık onları iyileştirmek daha da ileriye götürmek isteyen kim ki onlar önümüzdeki maçlara bakıyorlar bi nevi 3900lerin 9900lerin hesaplarını yapıyorlar.

ama bir xbox 360 ve ps3 ellerindeki gpular geçen senelerin gpuları olmasına rağmen harıl harıl sömürüyorlar ellerindekini.

konsol fanı değilim ama bu iğrenç bilançoyu gördükten sonra aklıma gelmiyor değil. sonye microsofta gpu üreten bunlar pc ye durmadan gpu üreten yine bunlar birisi 10sene gelişim vaad ediyor birisi ise gelişim değil yeni model vaad ediyor o da parası olana.

• quote:

Orjinalden alıntı: Digiali

GX2 full review .......

http://forums.vr-zone.com/showthread.php?t=250779

## EVGA'nın GeForce 9800GX2 Modeli Hazır ##

BENCE BU KART ALINACAK Bİ KART DEĞİL 3870X2 Yİ Bİ CRYSİS DE GEÇMİŞ ZATEN NVİDİA İLE İŞBİRLİĞİNDE OYUN

• quote:

Orjinalden alıntı: :::LOSTPLANET:::

hiçbirinizin aklına gelmiyor değil mi konsollara gpu üreten tasarlayanlar kimler? nvidia ati

peki bir üst seviye gpu ati nvidia ne olursa olsun maksimum 2 sene sonra teklemeye başlıcak mı başlıcak

demekki ps3 ün içindeki gpu yu 10 yıl sömürecek üzerinde hiçbir değişiklik yapılmadan.

peki aldığımız bir 9800gtx i yada 9800gx2 yi veya 3870x2 yi nvidia ve ati kaç ay sömürür ?hiçççç

çünkü nvidia ile ati yeni çıkıcak olan modellere argelerini yoğunlaştırırlar 9800 3870 çıktı bitti gitti artık onları iyileştirmek daha da ileriye götürmek isteyen kim ki onlar önümüzdeki maçlara bakıyorlar bi nevi 3900lerin 9900lerin hesaplarını yapıyorlar.

ama bir xbox 360 ve ps3 ellerindeki gpular geçen senelerin gpuları olmasına rağmen harıl harıl sömürüyorlar ellerindekini.

konsol fanı değilim ama bu iğrenç bilançoyu gördükten sonra aklıma gelmiyor değil. sonye microsofta gpu üreten bunlar pc ye durmadan gpu üreten yine bunlar birisi 10sene gelişim vaad ediyor birisi ise gelişim değil yeni model vaad ediyor o da parası olana.

Hocam kanımca yanlış düşünüyorsun. Çünkü konsolların gpu larıda arada bir olsada geliştiriliyor yeni nesil konsollarda yeni gpu lar kullanılıyor. Ayrıca konsollarda şu durum vardır. Oyun yazarları yazdıkları oyunu konsolda oynanabilir hale getirmek için elinden geldiğince oyundaki grafik yada normal fonksiyonlardan kısma yaparlar. O yüzden oyunlar konsollarda kasmadan çalışabilir. Ayriyetten ps3 ün grafik kartı benim bildiğim işlemcidende yardım alarak çalışıyor ki ps3 ün işlemcisi kullandığımız işlemcilerden kayar nokta hesaplama bakımından çok daha güçlü. He tabi kart üreticileri bikart ürettikten sonra onun geliştirmesini durduruyor ileriki nesil kartların gelişmesi için çalışıyor ama gene bir önceki nesil kartın temelini geliştirerek yada ona örnek alarak bu yeni kartı çıkarıyorlar. Ama sonuç olarak yontuluyoruz bu ap açık bir gerçek sana bu konuda katılıyorum. Ama bana göre ps3 farklı birşey bilgisayar ap ayrı. İkisininde verdiği tat çok ayrı ama çok güzel....

• Performans konusunda EVGA en iyisi olabilir , ama f/p konusunda kim olucagi süpheli.
  • quote:

Orjinalden alıntı: :::LOSTPLANET:::

hiçbirinizin aklına gelmiyor değil mi konsollara gpu üreten tasarlayanlar kimler? nvidia ati

hernekadar ps3 ile pc farklı platformlarda olsa da kullanıcı açısından yorumlarınızı doğru buluyorum..

• Firmaların kartları seçerek aldığını sanmıyorum. Yok evga iyiymiş, yok msı iyiymiş, yok palit iyiymiş hikaye bunlar.Hepsi referans tasarım.

Belki kutu içeriği fark yaratır ama kimsenin kutu içeriğini fazla önemsediğini sanmıyorum.

En ucuzu hangisiyse onu alacaksın.
  • quote:

Orjinalden alıntı: homebird

Firmaların kartları seçerek aldığını sanmıyorum. Yok evga iyiymiş, yok msı iyiymiş, yok palit iyiymiş hikaye bunlar.Hepsi referans tasarım.

Belki kutu içeriği fark yaratır ama kimsenin kutu içeriğini fazla önemsediğini sanmıyorum.

En ucuzu hangisiyse onu alacaksın.

ucuza kacarsan ne teknik destek nede hizmet alirsin.bilmedigin markanin birseyini alip ugrasacagima ve sorun yasayacagima bildigim,markasina guvendigim markalari tercih ederim.3 kurus fazla olsun icim rahat olsun.

Ama bi ekran kartina ki her ay yeni modelin ciktigi bir piyasada 700 dolar vermek ne kadar mantikli bilemiyorum.Fiyatlarin Turkiye ye gore ucuk oldugunu dusunuyorum,Amerikada yasayan birinin ortalama ayligi 5.000-10.000 dolar civarinda ve sorunsuz bu karti alabilir.Turkiye de ise kdv cart curt derken 1 milyari gececek fiyatiyla sadece belli kesime hitap etmekte ve bizim agzimizi sulandirmakta..

• 
Sayfa: önceki 123
Sayfaya Git
Git
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.