Şimdi Ara

EVDEKİ 5-6 OLAN PİNG OYUNLARDA 80

Bu Konudaki Kullanıcılar:
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
36
Cevap
0
Favori
1.780
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 12
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • Arkadaşlar Yeni ASUS MA597 R.2.0 Anakart Aldım Oyunlara Girince Stabil Olarak Ping 80 e çıkıyo nedenini bulamadım bi türlü ne yaptıysam düzeltemedim 21 mbit net hızım var TESTLERDE 5-6 arası ping var ÖRN : CS 1.6 STEAM ping 80 bütün swlerde - ayrıca dota oynuyyorum ordada 80 ping hostlardandır diyorum ancak hepsi böyle problemi çözemedim

• Avrupaya pinginizin 80 olması cok doğal stabil olmasına şükretmeniz lazım

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • quote:

Orijinalden alıntı: faststyla94

Avrupaya pinginizin 80 olması cok doğal stabil olmasına şükretmeniz lazım

Hocam öyle değil anlatamadım galiba türkiye de ki hostlara testlerde 5-6 arası ping gidiyor ancak aynı hostun online oyunlarına girdiğim zaman 80 standart ping oluyo düşüremedim bi türlü sorunun yazılımsal mı yoksa donanımsal mı olduğuınu anlamak istiyorum ilk defa başıma geldi çözüm bulamadım bi türlü
  • oyunlara girdiginizde oyunun bulundugu servera bağlanırsınız buda genelde avrupa ve amerika serverları olur ki ping değerleri uzaklığa bağlı olarak yükselir normal bir durumdur hız testlerinde yurt içi serverları kullanıldığı için düşük değerler görürsünüz
  • quote:

Orijinalden alıntı: turexx

oyunlara girdiginizde oyunun bulundugu servera bağlanırsınız buda genelde avrupa ve amerika serverları olur ki ping değerleri uzaklığa bağlı olarak yükselir normal bir durumdur hız testlerinde yurt içi serverları kullanıldığı için düşük değerler görürsünüz

aynı servere aynı oyuna aynı modemden laptoptan bağlanıyorum orda ping 20-30 arası ki bu normal değer ancak masaüstü olan sistem 80 ping sorunun yeni aldığım anakart + işlemci + ramdan mi yoksa ufak bi ayar mı gerekiyor bulamadım ping hakkında gerekli bilgiye sahibim bu farklı bi sorun gelin beraber çömüm üretelim
  • quote:

Orijinalden alıntı: fevcix

quote:

oyunlara girdiginizde oyunun bulundugu servera bağlanırsınız buda genelde avrupa ve amerika serverları olur ki ping değerleri uzaklığa bağlı olarak yükselir normal bir durumdur hız testlerinde yurt içi serverları kullanıldığı için düşük değerler görürsünüz

aynı servere aynı oyuna aynı modemden laptoptan bağlanıyorum orda ping 20-30 arası ki bu normal değer ancak masaüstü olan sistem 80 ping sorunun yeni aldığım anakart + işlemci + ramdan mi yoksa ufak bi ayar mı gerekiyor bulamadım ping hakkında gerekli bilgiye sahibim bu farklı bi sorun gelin beraber çömüm üretelim

her iki bilgisayarda ki baglantı turunuz nedir eternet mi wireless mi
  • hocam masaüstü kablolu laptop wireless internet hızım turkcell superonline 21 mbit kotasız internet
  • ilginc tam tersi olması gerekirken pingin işlemci ve ram gibi donanımla alakası yoktur hat degerleri kablolama ve anakart eternet girisine odaklan eski kabloları degistir
  • quote:

ilginc tam tersi olması gerekirken pingin işlemci ve ram gibi donanımla alakası yoktur hat degerleri kablolama ve anakart eternet girisine odaklan eski kabloları degistir

Olmadı yeni bir ethernet kartı alıp takacağım daha yeni olan anakarta ethernet kartı takmak off off :(
  • Konu Güncel Arkadaşlar Yardım Gerekli
  • Türk sunucusunda oynadığından emin misin ?
  • eminim kardeşim bana en uzak türk serveri istanbul avrupa yakası normalde ping 13 ancak oyuna girdiğim zaman 80 ping oluyo anlamadım :S
  • quote:

eminim kardeşim bana en uzak türk serveri istanbul avrupa yakası normalde ping 13 ancak oyuna girdiğim zaman 80 ping oluyo anlamadım :S

pc'deki ethernet kartı onboard mudur? ayrıca bios, driver güncel mi?
  • pc de ki ethernet on board sistem güncel driverirler güncel bios güncellemesi yapmadım çünki bios güncellemesi hakkında yeterli bilgiye sahip değilim
  • Cs 1.6 için rate ayarların düzgün mü?
    Oyun oynarken interneti kullanan başka bir program açık mı? (u torrent, download manager vs.)
    İnterneti ortak mı kullanıyorsun ?
    Pingtest.net 'ten pingini hiç test ettin mi?
  • quote:

Orijinalden alıntı: hogarayt

Cs 1.6 için rate ayarların düzgün mü?
    Oyun oynarken interneti kullanan başka bir program açık mı? (u torrent, download manager vs.)

KONU GÜNCEL SORUN ÇÖZÜLMEDİ :S
    cs ratelerim 101 101 25000
    oyun ornarken full kapalı
    internet kendimin
    pingtestte istanbul avrupa ve ist asya kıtasına pinglerim 12-13 civarı

sorun şu oyunlara girince ( bütün onlinelarda aynı ) 80 ping oluyo çözemedim win xp - win 7 de denendi 2 sindede sorun aynı

ankarttan diye düşünüyorum sistem imzamdaki sistem
  • KONU GÜNCEL SORUN HALA DEVAM EDİYOR YOKMU Bİ YARDIMCI OLACAK :(
  • oyunun portunu actiniz mi? diye bir fikir geldi?
  • Başlat-çalıştır yerine cmd yaz. Çıkan ekrana "ping ip" örnek ping 212.171.290.280 (ip cs serverinin ip si olacaak) yaz orda çıkan ping değerlerine bak. Eğer orda değerler normalse oyunla alakalı bir problem var demektir. Silip baştan kurmayı deneyebilirsin.
  • quote:

quote:

Orijinalden alıntı: hogarayt

Cs 1.6 için rate ayarların düzgün mü?

KONU GÜNCEL SORUN ÇÖZÜLMEDİ :S
    cs ratelerim 101 101 25000
    oyun ornarken full kapalı
    internet kendimin
    pingtestte istanbul avrupa ve ist asya kıtasına pinglerim 12-13 civarı

sorun şu oyunlara girince ( bütün onlinelarda aynı ) 80 ping oluyo çözemedim win xp - win 7 de denendi 2 sindede sorun aynı

ankarttan diye düşünüyorum sistem imzamdaki sistem

Anakartı yeni aldıysan ve önceleri böyle bir problem yokken, aldıktan hemen sonra bu olay gerçekleştiyse, oyunları açtığın anda anakartta bir şeyler gerçekleşiyor demektir. Donanımcı arkadaşlar daha iyi anlar bu işten diye düşünüyorum.

İnternet sağlayıcından kaynaklansa ping test veya speed test de benzer rakamlar görmen lazım.
    Ethernetinden kaynaklansa yine tüm uygulamalarda birbirine yaklaşık pingler görmen lazım.
    Oyun içerisi yama, sxe vb. gibi yan programlardan kaynaklanıyor desek, tüm oyunlarda aynı pingi aldığını söylüyorsun.

Yapılabilecek şey deneme yanılma yöntemi ile sorun anakarttamı değil mi onu bulup ondan sonra devam etmek.
  • 
Sayfa: 12
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.