Şimdi Ara

Evde YDS çalışmak hakkında ?

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
7
Cevap
0
Favori
1.743
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 1
Giriş
  • Merhabalar ! Ben evde kendi başıma YDS çalışmak istiyorum. Bunun için önerebileceğiniz kaynak var mı? En iyi kaynak hangisidir ? E- Eğitim olarak videolu setler yardımcı olur mu ?

• Önce rotanı belirlemeni öneririm
    Gramer ayrı çalışma ister Kelime ayrı çalışma ister

reklam yapmak istemiyorum burada ama kelimeye yonelik ayrı kaynaklarsan özellikle çalışmanı öneririm
    Yds kelime çalışmadan 40-50 nin üzerine çıkılabileceğine inanmıyorum

Tabi buna gramer de eklersen rahat 70 alırsın tabi yds ye yönelik kelime çalışman şartıyla ve de soru çözmen.
    Kelime kelime kelime
  • Hocam kaynak önerebilirmisiniz ?
  • maxemilian kullanıcısına yanıt
    Hocam bende gramere çalıştım daha önce vakit harcadım sıkıldım bıraktım. Haliyle bilmeyen bir adam olarak 36'da kaldım.
    Fakat istediğim şey yine o sıkıcı ve boşa debelendiğim gramere dönmek yerine kelime çalışmak geçiyor aklımdan.
    Her tarafta dolanan yds için 1000 kelime listelerinden birini indirdim başladım ezberlemeye yaklaşık 300'ü gitti kaldı 700'ü

Birde eski yds-üds-kpds sınavları internette pdf olarak bir kısmına ulaşııyor. Ara ara bunları çözerek 55 barajını geçebilir miyim ya da ne tavsiye edersiniz?
  • Genel olarak eski sınav sorularının yardımcı olur diyemem.

Çünkü artık eskisi gibi sormuyorlar. Şıklar baya çeldirici . (bunu yds hocaları söyler )

Ayrıca kelimeler yds kelimeleri olanları çalışmanız ye ye özgün bazı anlamları öğrenmenize yarar bu yüzden de hedefinize yaklaşırsınız.( Aynı kelimenin farklı anlamlarından bahsediyorum)

Hatta kelime için özel siteler de bulunmakta .

Son olarak doğru yoldasınız

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • Bol bol girmek istediğiniz dil ile ilgili metinler okuyun. Kelime ezberi ile zor.

Bir müddet sonra gelişmeyi göreceksiniz.

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • 
Sayfa: 1
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.