Şimdi Ara

Evde lambalar buldum ama ne iş anlamadım :)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
12
Cevap
0
Favori
626
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 1
Giriş
  • arkadaşlar evde üstünde HALOPİKA PROJECTION LAMP yazan MR16 EXN 12V 50W

Lambalar buldum ama ne işe yarıyo bilemiyorum 25e yakın var elimde sizce bunlar ne lambası veya bunları evde değerlendirebilir miyim yorumlarınızı bekliyorum :)

• Nasıl kullancam bunu normal kabloyla yakıyım dedim 12 V adaptörle ama yanmadı :D
  • En az 12V 5Amperlik adaptörle denemen lazım.
  • elimde 12 9 7.5 6 4.5 3 1.5 diye düşürücü var bu olmaz mı yani :)
  • 20 sene kadar önce tüm banka şubeleri, bürolar, mağazalar için çok kullanılan 12/50 nokta halojen ampüller. 220/12 v. trafo ile kullanılır.
    Benim mutfak dolabının üstünde halen 4 tane yanıyor. O zamanlar modaydı.

Elektrikçilerden 12/50 halojen trafosu dersen verirler. Öyle adaptör filan gerekmez. Bildiğin çıplak trafo. 220 girip, 12 v. çıkar. Başka adaptörle filan yakmaya çalışma, onların gücü yetmez.

Ama çıplak ampülü monte edemezsin, onların bir de sacdan yapılmış kasnakları var. Onuda almalısın.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi ŞEF34 -- 14 Mart 2012; 0:34:46 >
  • tamam teşekkür ederim :)
  •  Evde lambalar buldum ama ne iş anlamadım :)

lamba bu işte arkadaşlar
  • Tamam, benim bahsettiğim 12/50 çanak ampül.
  • Halojen trafosunu da evde bulursun bence, inanıyorum.
  • nasıl bişey belki vardır :D
  • 3-5 milyona elektronikçilerde elektronik balast satılıyor onlardan alsanda iş yapar ama onlar 220v/12V 100W muhtemelen senin 50 Wlıktada çalışırlar. elektronik olduğu için kesin çalışır diyemem bende vardı bitane balast çıkışına köprü takıp kullanıyım dedim :D çalışmadı öyle ampulün yüküyle kendini aktif ediyo :)
  • quote:

Orijinalden alıntı: forvet06

Evde lambalar buldum ama ne iş anlamadım :)

lamba bu işte arkadaşlar

bunlar spot isik diye biliyorum. bizim mutfakta dolaplarin ustunde de var. normal prizden çalıştırıyorum ama evde olmadığım için şimdi voltajina bakamiyorum seninki ile ayni olmayabilir
  • 
Sayfa: 1
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.